Jump to content

Moto Zajednica

MZ popravke i štelovanja

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li je za montažu potreban onaj alat za štelovanje paljenja, šraf koji se gura u cilindar na mesto svećice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pošiljka u HR je jako važna, ne ide bez nje pa ću u narednih par dana svratiti u poštu da se raspitam mada imam problem oko objašnjenja:

 

Ne moraš se brinuti za pošiljku, jer najavljuju toplo vrijeme ove zime... što bi značilo da neće biti problem dovesti se do tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nazalost,vi mi ne mozete izmeriti ono sto meni treba.Treba mi razdaljina,tacna u desetinu milimetra,od centra osovine radilice,do sredine senzora.

A to mozemo da izmerimo jedino sa montiranim senzorom,i samo na motoru.

A za zvono stvarno ne mogu da nadjem nikakav bolji naziv.To je onaj metalni deo,u obliku kape zvona za biciklo,na kojem je rupa u sirini 24 stepena,

i ona prekida/otvara infracrveni zrak u senzoru.Vidi se na mom snimku,na video fajlu koji prikazuje kako radi regulacija.

Za one koji misle o samogradnji,neka mi kazu gde da pstavim fajlove.Ako odgovara onaj link na kome su sada slike,to mi je najlakse,

jer se radi o mom www prostoru.

Nacrte stampanih plocica mogu da postavim u pdf formatu,mada je za stampanje najbolje koristiti program u kojem su nacrtane,a to je Ivex Winboard.

Za editovanje asemblera je dovoljan i notepad,mada ce vam za assembly trbati mpasmwin,koji se nalazi u sklopu Mplab,i moze se skinuti sa www.microchip.com,i freeware je.Za downloadovanje fajla u mikrokontroler vam treba icprog,ili winpicprog,ili bilo koji drugi software,koji je namenjen za te stvari,i odgovarajuci hardware za programiranje.Shemu istog vam takodje mogu dati.Icprog je freeware,winpicprog takodje.

Sa svime ovim,mozete raditi i na poboljsavanju software-a i hardware-a(cdi).

Motor vozim skoro svaki dan,i zasad radi bez problema,samo drugacije nego pre :)

Naime,ako vozim sporo,naprimer 4-ta brzina sa 60,radi kao da nema dovoljno opterecenja.Ali kad mu dodam gas... :)Valjda mu je sada lakse da me nosi.

Kao naprimer da vozim u prvoj na nekih pola gasa.Mislim da znate o cemu pricam,jer i mz se ponasa isto.Ne zuji ravnomerno,nego dosta isprekidano.

I ne radi se o tome da paljenje izostaje,ni slucajno.Treba da se naviknem,to je sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

2 Joska

 

Naravno da je najidealnije da urađej ugrađuje onaj koji ga je i pravio ali mislim da je opis samogradnje neophodan, treba da ga ima.

 

To gde postaviti fajlove ne treba da te opterećuje, mislim da je normalno i korektno da stoji negde kod tebe a da celo to mesto (web strana, ''profil'' strana, sajt...) bude urađeno po komercijalnim principima. Poljaci su uradili super tu stranu, ako se izuzme to što sem ''polaćam'' ništa drugo ne razumem  ;D

 

No, kod izrade koncepta komercijalne strane mogu i ja napokon da dam neki doprinos, to je domen internet marketinga što inače radim. Sistem plaćanja je jako bitan i treba ga preuzeti od ljudi koji prodaju delove pouzećem pa je ceo biznis je postavljen na dobre osnove.

 

Jedino bih deo tih tehničkih detalja odvoio od dela koji je komercijalni, ne treba sve trpati na isto mesto, zbunjuje mnogo...

Naravno, taj deo nije nevažan, i Poljaci ga ističu ali nije ni za laike, TS se razume, majstorčina je i njega interesuje sve pa je normalno da će da se udubi dok ja gledam od struje samo ono što moram i kada moram.

 

U ovom slučaju poslovni odnos je jasan, zna se ko je naručilac posla a zna se i ko je inovator i proizvođač pa mesta za nesporazume nema. Naš glas je ustvari glas tržišta, šta nam treba a nemamo gde da kupimo i zahvalni smo ti što si spreman da tu tržišnu prazninu popuniš. Naravno, sve nade i želje su usmerene u tom pravcu da ti se ceo trud oko izrade uređaja u predstojećem vremenu isplati što više.  :)

 

 

Upravo je stigla vest,da cemo za vikend imati jedan mz etz.Napokon...

 

Pa to je baš lepa vest koja nam nagoveštava skoru primenu  ;)

 

E sad, ovo je velika stvar ali za MZ nije jedina od struje koja bi mogla da se doradi. Nisam hteo da te opterećujem time jer nekako nosim osećaj krivice u sebi i za dosadašnje maltretiranje ali bih ipak voleo da čujem tvoje mišljenje o drugom delu elektro problema.

 

Evidentno je da dosta ljudi želi da izbegne akumulator, alternator, bobinu tj. postojeći sistem napajanja. Ideja nije revolucionarna, Tomos tako radi. No problem je u napajanju, sve postojeće daje suviše malo struje. na primer, Okrad je mučio muku sa tim napajanjem. TS Chopper je to uspeo da ugradi ali koliko sam shvatio uz silne intervencije. Nash je postavljao šemu šta je uradio ali i tome ne pridajem veliki značaj jer sve to nije dalo IDEALNE rezultate: da se sve napaja strujom i da svi agregati IDEALNO rade.

 

Sve što sam mislio Kubik je jednostavno formulisao u jednoj rečenici

 

(Nisam baš sretan jer je 80 W, ali barem nemam potrebu ništa štimati,samo gas)

 

Time što smo osnaženi za nove članove skočilo mi je samopouzdanje a sa njim i ambicije pa se javila nada da ćemo uspeti i ovaj problem da rešimo. Ako nam to pođe za rukom onda smo stvorili MZ koji je zaista toliko jednostavan da sumnjam da je moguće još više pojednostaviti stvari.

Koliko sam shvatio ceo problem, nema napajanja koje je dovoljno jako a da može da se preuzme kao ''kit''. I, koliko se sećam, Kubik je uspeo najviše, on ima 80W pa eto, ni to nije dovoljno.

 

Za pronalaženje rešenja ovog problena raspolažemo tobom kao uspešnim električarom, TS Chopper-om, Kubikom i Nash-om kao ljudima koji su to već napravili i kako - tako radi a imamo i sve moguće skice, crteže i uputstva koja nam je Quatislw nesebično dao.

 

Moguće je da se do rešenja nije došlo usled pogrešnog pristupa, svi su gledali motorcikle dok je jedino TS Chopper napravio korist i od vatrogasne pumpe. Od ostalih motornih uređaja, neku elektroniku su imali i vanbrodski motori (razlika od Tomosa 4 i 4,5 je u menjaču i elektronskom paljenju) a Tomos 18 je, koliko se bledo sećam imao oko 250 ccm, dva cilindra i isto neku elektroniku u sebi.

 

Da li ti je poznato da li bi eventualno mogao da se pronađe neki takav uređaj koji daje dovoljno struje, sa vanbrodskog motora, motokultivatora, kosilice za travu i sl.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pronašao sam metalostrugara u blizini, na Karaburmi. Raspitao sam se, svi kažu da je genije, radi sve najbolje, nikad nijedna primedba.

No, kada sam otišao kod njega sa crtežom sa strane 30 da bi mi uradio taj alat za štelovanje predpaljenja rekao je da nema sve mere, crtež nije kompletan.  :o

 

Kada sam pažljivije pogledao, zaista nema baš sve mere ali ono što nedostaje uopšte nije od značaja. Npr. fali visina za ručicu kojom se obrće šraf. Bezveze.

 

Koliko god da sam se trudio da mu objasnim čemu to služi i kako radi nije hteo da me sluša. ''Daj mere pa dobiješ stvar''.

 

Moram da priznam da me je razočarala ravnodušnost čoveka koji jeste prepun posla ali ga to ne opravdava za nekorektan odnos. Pa nisam ga prisiljavao da radi, uopšte nije obavezan a za cenu nisam ni pitao...

 

Sada bih želeo, kada već nemam taj crtež kompletan da zamolim nekog od vas ukoliko ima tačan crtež alata sa slike da ga postavi. Taj isti alat sa ove slike je valjda precizniji jer se visina ne meri brojem okretanja već na njemu postoji izbaždarena skala. U manualu ga nisam našao, jedino to nema.

 

Nisam mogao da zamislim koliko problema oko svećice i šrafa.  ???

 

post-1570-1287899204475_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da se moze staviti neko jace magnetno paljkenje(tj.proizvodnju struje),ali mislim da to nece biti dobro,zato sto svi ovde trazite vecu snagu motora,a jace magnetno paljenje ce oduzimati vise snage od motora,mislim da je najbolje njegov altelnator i akumulator,jer ce se vecina st ruje uzimati iz akumulatora a altelnator ce samo dopunjavati,dok u slucaju sa magnetnim sva struja ce morati odmah da se proizvede,naravno mislim na proizvodnju struje ne na sistem paljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Ma ja sam zadovoljan sa ovim palenjem, a tvorničko je. A u slučaju da mi bude preslabo uzimam ovo: http://www.aet.si/produktiFMISFMAS8P.asp

 

Fino 12V, 120W, ima tvornički napravljen cdi, pickup. Ima pretvarač i regler, puni akumulator, i neću imati apsolutno nikakve brige. Montiraj, zašarafi dekl i samo gas. Cijena je malo poveća ali ni tih 400-450 kuna mi ne predstavlja trošak........tako da vidićemo kakva će biti situacija i kako će se ovo pokazati........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

Ne bih htio da me se krivo shvati, da ja ovdje samo nesto pametujem, ali MISLIM (znaći nisam siguran, nije da tvrdim  :)) da kut od 24 na zvonu i nije baš dovoljan u slučaju da on kreče od GMT.

Zato sam i stavio onu formulu za izračun kuta, jer kut od 24 je na 3,5 mm od GMT.

To bi značilo da se paljenje može pomjerati manje od 1 mm prema "dolje"

Mislim da bi u tom slučaju to dobro radilo na nižim obrtajima, kada paljenje treba biti MANJE od 2,7  ali ne bi se ništa dobijalo u visokim obrtajima na koje vi ciljate, jer bi maksimum bio na 3,5 mm prije GMT.

Aklo ta zvona nisu još gotova ja bih išao na kut od 32 jer on ima 6mm hoda.

S time bi se dobilo 3mm regulacije u plus i 3mm reguluacije u minus.

Zato sam i stavio onu formulu da se to malo pogleda.

Ponovo ponavljam da je ovo samo jedno mišljenje i dvoumio sam se da li da ga uopće stavljam jer ne volim da ispadne da samo nešto pametujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

 

Sada bih želeo, kada već nemam taj crtež kompletan da zamolim nekog od vas ukoliko ima tačan crtež alata sa slike da ga postavi. Taj isti alat sa ove slike je valjda precizniji jer se visina ne meri brojem okretanja već na njemu postoji izbaždarena skala. U manualu ga nisam našao, jedino to nema.

 

 

Nažalost nemam ni ja taj crtež sa dimenzijama, ali pogledaj ovo meni se čini puno jednostavnije:

 

http://www.mz-b.de/miraculis/aw/mz/mz.html

 

onda lijevo klikneš na "Basteln"

 

nakon toga ideš dole do linka

"Gradmeßscheibe"

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Trebalo bi ovako da se podesi:Inicijalno pretpaljenje na 10 stepeni,pa ako moze,onda izracunajte koliko je to u milimetrima.

Na tih 10,regulacija dodaje jos 24,pa dobijamo 34 stepena max pretpaljenja.A ako neko hoce,neka inicijalno stavi na 20 stepeni,onda dobija max 44 stepena.

No ne treba preterivati,jer prerano paljenje prouzrokuje grejanje motora,nedovoljno snage,i metalno lupanje iz motora,a to nije bas zdravo.

Wice:

...mislim da je najbolje njegov altelnator i akumulator,jer ce se vecina st ruje uzimati iz akumulatora a altelnator ce samo dopunjavati,dok u slucaju sa magnetnim sva struja ce morati odmah da se proizvede,naravno mislim na proizvodnju struje ne na sistem paljenja...

 

Ovo je samo delimicno tacno.Naime,dok motor radi,sva struja ide iz alternatora,a akumulator se samo dopunjava.Iz akumulatora struja ka potrosacima tece samo kada motor radi na niskim obrtajima,negde ispod 1500.Napon punjenja treba da bude izmedju 13.8 i 14.2 volti.Akumulator kad je napunjen ima napon od 12.6 volti.Iz ovoga se jasno vidi,da-posto je napon iz alternatora veci,sva el.energija ka potrosacima dolazi iz njega.Magnetno paljenje je dobro opisano.

Ja nikad ne bih skinuo alternator sa mog motora.Alternatori su pouzdani,za razliku od dinama.Ako vas muci to sto su prstenovi na rotoru kod mz-a od grafita,pa vole da pucaju,to sam uspesno resavao tako,sto sam uzeo u prodavnici prstenove od bakra,i jednostavno ih zamenio.I vise nema brige.Kod mz-a jos voli da se desi da u regleru onaj strujni namotaj,koji i ne znam zasto je tamo,to treba samo za dinamo,a za altrnator ne,no ipak su stavili,voli da otpadne,pa punjenje prestaje.Resenje je elektronski regler.Imam i to uradjeno,pa ako nekoga interesuje nek javi,dajem shemu,a mogu i da napravim.Moguce je ugraditi regler i od nekih auta.

Ja nikako ne bih menjao alternator za nesto drugo.Ali to je samo moje misljenje.

Upitao sam i ja za onaj alat za stelovanje paljenja.I ja sam dobio odgovor,da to nije kompletno,jer fali duzina srafa oznacenog sa brojem 2 na slici.

Ali sam zato saznao,da ako bi se radilo cena bi bila izmedju 1500 i 2000 dinara,zavisno o kolicini.A ako bas mora,izmislice i duzinu onog srafa da bude dobro :)

A ja znam i da hoce,jer je izuzetan majstor,plus bajker :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

Trebalo bi ovako da se podesi:Inicijalno pretpaljenje na 10 stepeni,pa ako moze,onda izracunajte koliko je to u milimetrima.

 

Ako kreće od 10 onda je to OK,

evo tablice mm u stupnjeve:

 

mm spnj mm spnj mm    spnj  mm    spnj  mm    spnj mm    spnj

 

0,1 04,0 1,1 13,4 2,1 18,6 3,1 22,6 4,1 26,1 5,1 29,2

0,2 05,7 1,2 14,0 2,2 19,0 3,2 23,0 4,2 26,4 5,2 29,5

0,3 07,0 1,3 14,6 2,3 19,4 3,3 23,3 4,3 26,7 5,4 29,8

0,4 08,0 1,4 15,1 2,4 19,9 3,4 23,7 4,4 27,1 5,4 30,1

0,5 09,0 1,5 15,7 2,5 20,3 3,5 24,0 4,5 27,4 5,5 30,4

0,6 09,9 1,6 16,2 2,6 20,7 3,6 24,4 4,6 27,7 5,6 30,7

0,7 10,7 1,7 16,7 2,7 21,1 3,7 24,8 4,7 28,0 5,7 31,0

0,8 11,4 1,8 17,2 2,8 21,5 3,8 25,1 4,8 28,3 5,8 31,2

0,9 12,1 1,9 17,6 2,9 21,9 3,9 25,4 4,9 28,6 5,9 31,5

1,0 12,8 2,0 18,1 3,0 22,2 4,0 25,8 5,0 28,9 6,0 31,8

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

 

Sada bih želeo, kada već nemam taj crtež kompletan da zamolim nekog od vas ukoliko ima tačan crtež alata sa slike da ga postavi. Taj isti alat sa ove slike je valjda precizniji jer se visina ne meri brojem okretanja već na njemu postoji izbaždarena skala. U manualu ga nisam našao, jedino to nema.

 

 

Nažalost nemam ni ja taj crtež sa dimenzijama, ali pogledaj ovo meni se čini puno jednostavnije:

 

http://www.mz-b.de/miraculis/aw/mz/mz.html

 

onda lijevo klikneš na "Basteln"

 

nakon toga ideš dole do linka

"Gradmeßscheibe"

 

 

 

Hvala na trudu samo to nije ono što moram da nađem. A da budem iskren sada mi meni nije jasno šta je to. Ne shvatam šta fali onom crtežu i neznam šta sa čovekom da radim. Ovaj alat sa skalom sam hteo jer sam imao nameru da mu zadam teži zadatak, kada se već pravi pametan ili ako je već rešio da uzme veće pare ... tako da nije skala važna već način kako da ga prisilim na rad.

 

Sem onog crteža ja drugi nemam, sa skalom ili bez nje svejedno samo da imam taj alat, pa mi se čini da ću morati da nađem drugog metalostrugara što mi je krivo jer sam video da radi radilice, zamajce i sl. a i jako mi je blizu, no kad ne ide - ne ide...  :(

 

Upitao sam i ja za onaj alat za stelovanje paljenja.I ja sam dobio odgovor,da to nije kompletno,jer fali duzina srafa oznacenog sa brojem 2 na slici.

 

Isto pričaju ali zaista mislim da to nije važno, pa taj šraf ide u cilindar koliko treba a ono što je napolju je sporedno, od glave do dna rezervoara ima toliko da ne bi mogao da pronađe toliki šraf. A fali mu i unutrašnji navoj u svećici koji nije naveden ali je naveden šraf M6 pa je valjda i navoj za taj šraf standard.  ??? ??? ???

 

Joska, reci ti meni da li je meni taj alat uopšte potreban jer bih sve učinio da to paljenje ti montiraš kako bi pogledao ''opšte stanje struje''? Ovo što ste ti i  Qlantisw razmenjivali informacije shvatam da je od suštinske važnosti za ceo posao jer se odnosi na ukupni interval predpaljenja, od-do. No, to je mene jako uplašilo i sada sam potpuno siguran da ja sam tu ništa ne bih čačkao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Trebalo bi ovako da se podesi:Inicijalno pretpaljenje na 10 stepeni,pa ako moze,onda izracunajte koliko je to u milimetrima.

 

Ako kreće od 10 onda je to OK,

evo tablice mm u stupnjeve:

 

mm spnj mm spnj mm    spnj  mm    spnj  mm    spnj mm    spnj

 

0,1 04,0 1,1 13,4 2,1 18,6 3,1 22,6 4,1 26,1 5,1 29,2

0,2 05,7 1,2 14,0 2,2 19,0 3,2 23,0 4,2 26,4 5,2 29,5

0,3 07,0 1,3 14,6 2,3 19,4 3,3 23,3 4,3 26,7 5,4 29,8

0,4 08,0 1,4 15,1 2,4 19,9 3,4 23,7 4,4 27,1 5,4 30,1

0,5 09,0 1,5 15,7 2,5 20,3 3,5 24,0 4,5 27,4 5,5 30,4

0,6 09,9 1,6 16,2 2,6 20,7 3,6 24,4 4,6 27,7 5,6 30,7

0,7 10,7 1,7 16,7 2,7 21,1 3,7 24,8 4,7 28,0 5,7 31,0

0,8 11,4 1,8 17,2 2,8 21,5 3,8 25,1 4,8 28,3 5,8 31,2

0,9 12,1 1,9 17,6 2,9 21,9 3,9 25,4 4,9 28,6 5,9 31,5

1,0 12,8 2,0 18,1 3,0 22,2 4,0 25,8 5,0 28,9 6,0 31,8

 

Q, ima li ovo neke veze sa Poljakom, da li odande nešto može da se ''pošteno ukrade''?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Vujo,ako ja budem montirao paljenje,onda taj alat nije potreban.Videces da je jednostavno.Potreban je samo shubler iliti nonius,nazovite kako hocete.

Podesimo klip na 0.6 mm pre gmt,to je po qlantiswovoj racunici 9.9 stepeni pre gmt,zvono namestimo da nam se ovde ugasi le dioda,zategnemo sraf,i moze da se upali.Rado cu ti pregledati i ostalu instalaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da li ćeš imati priliku da to probaš na onom ETZ-u?

Ne pitam te zbog mene, imam poverenja pa sam uveren da kada bih došao uspeli bi da otklonimo sve nedoumice samo je vreme nestabilno, ja sam bolestan jer sam se vozio i mokar po onom vremenu a to je ipak suviše i neznam kada ću uspeti da uklopim sve elemente i dođem. Sa druge strane, glupo je čekati mene ako već postoji druga opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

DOBRONAMERNA PROZIVKA:

 

TS Chopper, da li si rešio da nam se ne javljaš dok ti ne neđemo plavušu?  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

Q, ima li ovo neke veze sa Poljakom, da li odande nešto može da se ''pošteno ukrade''?  ;D

 

Ne nema. To ti je čist preračun milimetara u stupnjeve. Poljak je paljenje podesio ovako:

 

                                      stpnj  mm

1000 RPM rozw 180 °    00   

1500 RPM rozw 180 °    00   

2000 RPM rozw 175 °    05      0.2

2500 RPM rozw 171 °    09      0.5

3000 RPM rozw 165 °    15      1.4

3500 RPM rozw 158 °    22      2.9

 

Za dalje obrtaje nema podataka, ali po onom animiranom grafu se vidi da kut raste ali puno blaže u odnosu na ovo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Za dalje obrtaje nema podataka, ali po onom animiranom grafu se vidi da kut raste ali puno blaže u odnosu na ovo.

 

Zahvalan sam ti na pomoći, to smo tražili.  :)

 

 

Da li ćeš imati priliku da to probaš na onom ETZ-u?

Naravno da cu probati.Glupo bi bilo da se ne isproba.

 

Super si, koliko vidsim, sve ide kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pozvao sam jednog našeg člana da se uključi na topic pa vas čeka veliko iznenađenje  ;)

 

Naravno, iznenađenje je više nego prijatno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek

 

Nažalost nemam ni ja taj crtež sa dimenzijama, ali pogledaj ovo meni se čini puno jednostavnije:

 

http://www.mz-b.de/miraculis/aw/mz/mz.html

 

onda lijevo klikneš na "Basteln"

 

nakon toga ideš dole do linka

"Gradmeßscheibe"

 

 

 

Hvala na trudu samo to nije ono što moram da nađem. A da budem iskren sada mi meni nije jasno šta je to.

 

 

Dobro ako stavimo Joškovo paljenje ovo ne treba, ali za sve koji ostaju na platinama ovo je najjednostavniji alat i ne treba

nikakav tokar!!!

 

1. Jednostavno uzmeš stari neispravni CD cca 0Kn/din

 

2. Na nekom printeru isprintaš priloženu sliku kutomjera (0-360 stupnjeva) koja je već prilagođena velićini CDa. Naravno možeš i na naljepnicu, printabilni CD isl..  

 

3. Kako god želiš (šrafciger u cilindru isl.) nađeš GMT (gornju mrtvu točku klipa) i staviš CD na centralni vijak paljenja  da je =0 kutomjera na GMT

 

4. Već po želji iz one moje tablice uzmeš kut (2,5mm = 20 stupnjeva, 2,7mm = 21, 3mm=22) i podesiš raspon one "spajalice", " ukosnice" za  taj kut. I to je to!  Recimo za 2,5mm je na 340 što je 20 stupnjeva prije 360.

 

Meni je ovako puno jednostavnije jer nije toliko pipljavo kao sa mm.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Pozdrav svima,ja vozim mz etz 250. Jedini problem koji imam sa njim je to sto mnogo trosi (8l). Bila sam kod nekih majstora i nisu uspeli da mi pomognu. Mozda vi imate neki savet. Koliko sam cula,od ljudi koji voze taj motor,da bi trebalo da trosi manje. Ja se bas i ne razumem mnogo u te stvari.

 

Hvala Vuji na pozivu,nisam ni znala za ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: HR/SB
  • Motocikl: Dark side KTM LC4

Pozdrav svima,ja vozim mz etz 250. Jedini problem koji imam sa njim je to sto mnogo trosi (8l). Bila sam kod nekih majstora i nisu uspeli da mi pomognu. Mozda vi imate neki savet. Koliko sam cula,od ljudi koji voze taj motor,da bi trebalo da trosi manje. Ja se bas i ne razumem mnogo u te stvari.

 

Hvala Vuji na pozivu,nisam ni znala za ovo.

 

Pa ne moraš toliko čepati po gasu, može se mz voziti i na način da krstariš lagano  ;D ;D ;D

 

Probaj zamjeniti filter od zraka.Ako ne pomaže sljeduje ti štimanje karburatora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja