Jump to content

Moto Zajednica

formiranje akumulatora hitno pomoc

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

uzeo sam nov akumulator, YTX9-BS. uz njega sam dobio i one bocice za formiranje ali ne i upustvo. Izrucio sam ih u akumulator i sad ne znam sta dalje. Negde po netu pise da treba da se dolije destilovane vode,negde da je to to,negde da se stavi na punjac...sta ustvari treba da uradim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

uzeo sam nov akumulator, YTX9-BS. uz njega sam dobio i one bocice za formiranje ali ne i upustvo. Izrucio sam ih u akumulator i sad ne znam sta dalje. Negde po netu pise da treba da se dolije destilovane vode,negde da je to to,negde da se stavi na punjac...sta ustvari treba da uradim?

 

 

Treba da se napuni na punjacu, nisam siguran dali treba da se dolije destilovana voda, ali mozes da pogledas pa ako fali ti dodaj vodu, u svakom slucaju moras da ga napunis jer je prazan, tj nema uopste struje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ostavi ga tako nasutog i bez cepova jedno 30 min. Celije ce uz burnu reakciju pracenom

povecanjem temperature celog akumulatora upiti kiselinu. Nakon toga zatvori cepove i

montiraj na motor .U taj model akumulatora nikad nista ne dolivas ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nije problem da ga nakacim na punjac. Samo negde pise punjac a negde samo da ga ostavim 5-6h otvorenog i onda da namontiram bez punjenja....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

potrazi na YT formiranje. Ako je obican kiselinski u sve celije ravnomerno rasporedi kiselinu do gornje granice(imaju linije dve, gornja i donja granica). Ako nema dovoljno kiseline do gornje granice, dolij destilovanu vodu. Cepice stavi ali ih nemoj mnogo zavrtati i prikljuci na punjac da se formira. Potrebno je 2-3 sata da se formira ukoliko nema neki beli prah u sebi, ako ima taj prah onda na akumulatoru treba da stoji oznaka "SULFATE-STOP" i onda je potrebno od 16-20h da se puni.

 

ja sam vec prepisao bio u jednoj temi uputstvo cim nadjem kopiracu ti i ovde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

nije problem da ga nakacim na punjac. Samo negde pise punjac a negde samo da ga ostavim 5-6h otvorenog i onda da namontiram bez punjenja....

 

Ako ti nije frka da bas sad palis makinu ( a verujem da nije ) ostavi ga tako do sutra .

Montiraj i vozi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Pero hvala na textu ali mislim da je to text za obicne kiselinske. Ovaj moj nema ventilacionu cev, kiselinu sam dobio u spojenim bocicama za svaku celiju i poklopac kad jednom zatvorim nema vise otvaranja. To je onaj sto ga zovu BEZ ODRZAVANJA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Voda treba da se doda samo u slucaju ako celije nisu potpuno potopljene kiselinom. Ja sam ga tako napunio i ostavio mozda sat vremena. Izmerio struju unimerom, imalo nesto preko 12V. Upalio motor i gas. Eno ga treca godina kako radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Pero hvala na textu ali mislim da je to text za obicne kiselinske. Ovaj moj nema ventilacionu cev, kiselinu sam dobio u spojenim bocicama za svaku celiju i poklopac kad jednom zatvorim nema vise otvaranja. To je onaj sto ga zovu BEZ ODRZAVANJA.

 

Kupio si AGM bateriju koja kao i GEL moze da se montira u svim polozajima shodno tome

da celije upijaju kiselinu . Okreni ga naopacke za 1h , nece izaci ni kap iz njega .

 

PS. Pera je lepo kopirao uputstvo za klasicne kiselinske sa odrzavanjem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

da, kapiram i ja sad da je to onaj sa gelom valjda. izvini za onaj duzi txt, a sobzirom da ti nije od pomoci obrisao sam ga da se neko drugi ne bi zbunio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Aj malo i ja da dodam neki tekst, mozda nekome bude od pomoci. Formatirati ga mozete i bez punjaca(ispravljaca) ako ga nemate. Naspes kiselinu do mere do koje treba, obavezno ga stavis na tezgu,radni sto ili neki obican sto, nikako dole na beton posto beton crpi akumulator. Kada ga napunis ostavis ga jedno pola sata da odstoji pa ga montiras na motor, ako imas kurblu upalis ga njom i pustis ga da alternator dopuni, ako nema kurble slobodno pali na starter i pusti da ga dopuni par minuta i to je to. Punjacem, ako imate neki made in china dovoljno je nekih 30min punjenja pa ga montirate na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ja radim u firmi koja se bavi prodajom i servisom akumulatorskih baterija (Battery Centar) i samo da potrvrdim da je Ribolovac u pravu za svaku rec :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja