Jump to content

Moto Zajednica

Pranje jakne?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Na mojoj Alpinestars jakni pise dry clean... A bilo bi dobro da operem i onu mrezastu postavu iznutra koja se ne skida. Ne znam kako bi se protektori za laktove i ramena ponasali da ih potopim u vodu (onaj sundjer sa ledja se skida).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Od kog materijala ti je jakna. Ako je tekstilna, zaci Gore Tex ili onaj njhov Dry qrac, onda odes u GORU (www.gora.co.yu) kupis TOKO tecnost za pranje, izvadis sve protektore, stavis u masinu i procitas uputsvo sa TOKO flasice. A moze i malo da pretrazis po forumu ima jedna tema bas vezana za pranje jakni ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Nemoj ni slucajno da stavljas protektore u vodu, ima da ti se raspadnu. Moj drug je stavio u ves-masinu R1 jaknu da se pere na 30 stepeni, i nije izvadio protektore. Kad ju je izvadio imao je sta da vidi, protektori su se raspali na ljuspice kao kad se papir opere u ves-masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Na postavi moje jakne izricito stoji da se ne nosi na hemijsko vec da se pere u masini. Ja sam poruco tecnost za pranjne jakni i sprej za impregnaciju pa cemo videti kako to sljaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ne mogu da izvaim protektore, u tome i jeste problem (zato sam i napomenuo da se samo ledji protektor vadi), jakna je od Goretex-a... Pranje u ves masini mi nije ni palo na pamet, razmisljao sam o rucnom pranju, ali ne znam koliko je to pametno...

 

Dane-trazio sam po starom forumu posto samo tamo radi pretraga, ali nisam uspeo da nadjem temu...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Ma iznutra bre  :P Cak i na moto jaknu se nalepi znoj, ne bi verovao, a jos kad 3h provedes u sumi, i guras motore na +30 (a tek onog preteskog Varadera :P)... Pa ne bi verovao kako jakna moze da se uprlja :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bg

Posle svakog duzeg puta ja moju jaknu posaljem na hemijsko ciscenje i nema problema. Tako da i tebi savetujem hemijsko jer ipak niko nemoze da opere jaknu kao oni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ne mogu da izvaim protektore, u tome i jeste problem (zato sam i napomenuo da se samo ledji protektor vadi), jakna je od Goretex-a... Pranje u ves masini mi nije ni palo na pamet, razmisljao sam o rucnom pranju, ali ne znam koliko je to pametno...

 

Dane-trazio sam po starom forumu posto samo tamo radi pretraga, ali nisam uspeo da nadjem temu...  :(

 

poslusaj me sto se pranja gore texa tice, neces pogresiti veruj mi. Sad ce skoro 10 godina od kako se bakcem sa time tako da nemas frke provereno je ovo sto ti pricam. Tu ti je samo pitanje protektora, a tu ti ne mogu pomoci. Ako su plasticni ne vidim zasto bi se raspali, ako su od neceg drugog, moze da se desi...

Znaci gore tex TOKO za pranje, ves masina, procitaj uputsvo i pevaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma iznutra bre  :P Cak i na moto jaknu se nalepi znoj, ne bi verovao, a jos kad 3h provedes u sumi, i guras motore na +30 (a tek onog preteskog Varadera :P)... Pa ne bi verovao kako jakna moze da se uprlja :P ;D

Sta mislis zasto je mad_max0204 skinuo jaknu kad se vracao iz sume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Nije mogao da podnese opojne mirise?  ;D

 

Poslusacu Daneta. Uspeo sam da izvadim protektore (nisu papirni vec gumeni, odnosno od neke slicne smese). Javljam utiske kad operem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Tecnost za impregnaciju?

 

Keva mi oprala jaknu, bez mog znanja. Srecom pa je izvadila protektore  :)

I pitala me kakva se to tecnost spominje u uputstvu za pranje.

 

Kaze da je izasao ogroman gar iz nje. Sada je kao dusa  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Da, postoji tecnost za impregnaciju, i tecnost za pranje tekstila. Proizvodjac je TOKO kao sto rece Dane. Danas sam kupio ovu za pranje, i kosta 578 din u Gori. Ovu za impregnaciju nisam uzeo jer imam kisno odelo koje uvek nosim sa sobom (isto kosta 578din). Veceras ukljucujem masinu.  ;D

 

EDIT:

 

It's alive, it's alive! ;D Jakna je prezivela pranje. ;D ;D Veliko hvala Danetu na uputstvima. Pronikao sam u sve tajne pranja pomocu cuda tehnologije zvanog ves masina (ovo je prva stvar koju sam oprao u ves masini, potpuno samostalno). ;D ;D Postupak je sledeci- zatvorite dzepove, zakopcate jaknu, ubacite u ves masinu (naravno izvadite sve protektore iz jakne). Sipate cep (unutrasnji deo) ove tecnosti za pranje tamo gde inace sipate prasak, pokrenete postupak pranja na 30 stepeni... Pre nego sto pocne centrifuga munjevitim pokretom zaustavite masinu. ;D Oplemenjivac nikako ne koristiti da ne oplemenite dzep prodavcima moto opreme. ;D Jaknu izvadite i okacite na vesalicu... Strpljivo sacekajte da se osusi...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja