Jump to content

Moto Zajednica

BJB okupljanje na Fruskoj Gori, skup u 10h na Zmaju.

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, otvaram temu o okupljanju sa tacnim informacijama o datumu i mestu okupljanja.

 

Dakle, u Subotu, 30. Juna u 12h je okupljanje na Iriskom vencu. Odatle cemo svi zajedno da se provozamo do mesta gde cemo razapeti satore i praviti klopu. Tacne informacije o samom mestu cemo uskoro postaviti, za one koji ce doci kasnije (Subota ili Nedelja), ali ono sto je sigurno je da je ta lokacija uz partizanski put, koji prolazi preko samog Iriskog venca.

 

U Subotu popodne cemo imati sportskih aktivnosti (a ako bude vrucina kao ovih dana, potrazicemo bolje neko jezerce da se kupamo :D ). Prespavacemo noc tu, a onda u Nedelju ujutro idemo dalje u voznju po Fruskoj gori. Polazak u Nedelju pretpostavljam da ce biti oko 11-12, u zavisnosti od situacije na terenu. Necemo da zurimo nigde.

 

Sto se tice klope, dogovor je da Kvarisa napravi pasulj, a uz to cemo napraviti rostilj (Mikica se ponudio, a videcemo da to potvrdimo danas-sutra). Meso i ostale potrepstine za prvu klopu (pasulj i rostilj) cemo poneti odmah, a za kasnije cemo videti da na licu mesta se organizujemo u zavisnosti koliko nas bude i sta se bude ljudima jelo.

 

Sto se salate i pica tice, jos nemamo konacan dogovor, tj. radi se na tome. Ako neko zeli da se prihvati dela organizacije, neka mi se javi. Videcemo da sutra imamo konacan plan i dogovor sta ko radi.

 

Otprilike se pokazalo da je najbolje da se organizovano resi hrana (tj. da se odjednom kupi meso/hleb/salata/pice), nego da svako donosi pomalo. Do sada je oko 300-400 dinara po osobi bilo dovoljno da se pokupuje sve sto treba i da nista ne zafali. Mislim da bi najbolje bilo da tako bude i sada.

 

Javljamo dalje informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Jel moze ovde da se napravi dogovor izmedju nas koji krecemo iz Bg oko zajednickog polaska ili da otvaram novu temu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

  Mislim da bi iblo najbolje da se i u nedelju organizuje neki ruckic, ali to cemo na licu mesta, mislim da je bitno da se sada subota malo izorganizuje a nedelja ce lako da proizidje... Sto se tice dolaska do Venca, najbolje je da se napravi vise mesta za okupljanje pa da se kupimo uzput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Na 100 m od mene su mesara Vuki i Big Bul pa kad izdefinišemo koliko nam i šta treba od "makrobiotike" mogu to i da pazarim/rezervišem. Jedino bi mi trebala "podrška" za smeštaj na motor istog jer nemam topcase ni bisage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ajde da se ukljucimo i mi koji dolazimo sa druge strane FG. Recite sta da ponesemo. Da kupimo nas nekoliko dzak luka, ili dzak krompira pa da ponesemo, ili 5 kg mesa nekog, 10 kg cevapa ili sta vec? Recite sta i kako da se ukljucimo. Ili cete kupiti vi tamo pa da vam damo kintu kada se vidimo? Mozemo doneti i 1-2 kartona piva ako vam to vise odgovara. Samo recite sta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja cu zavezati za top-case jos jedan kotlic za 20-tak osoba, ako zatreba.

Ja mislim da bi bilo najbolje da kada svi stignemo na Venac, da se prebrojimo, pa u zavisnosti koliko nas bude , neko da skokne kolima do Sr. Kamenice ili gde vec, pa da se kupi sta treba od namirnica i pica. Mislim da nema potrebe da se to sve vuce iz BG.

I da se potrudimo da svi budemo u 12 preko puta benzinske na Vencu, a oni koji ce da kasne , da jave, pa da se uracunaju kada budemo kupovali stvari...

Blizi se subota... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina

Subota 30.06. pakujem se i idem na more,

mnogo mi je žao što ne mogu da prisustvujem tom događaju.

Nadam se da će biti još ovakvih okupljanja da se družimo.

Žao mi je al stvarno mi je žao a ne mogu ništa da promijenim jer sam već odavno rezervisao smiještaj. (klinci i to)

Želim vam dobar provod i dobro druženje i ovom prilikom pozdravljam sve Bjbikers drugare koje sam upoznao

i koje ću da upoznam.

PS družit ćemo se kao i do sad, valjda nađem internet u Montenegro...

Srdačan pozdrav iz Bijeljine!!!

:) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

mislim da bih mogao da krenem u nedelju ujutro rano iz BL pa da stignem do 10 na Frusku Goru! Ima li ko iz RS da ide pa da se organizjuemo?

Moze li neki opis mesta gdje ce biti okupljanje , tipa: gdje cemo da spavamo stor ili neki motelcic.....?

Ima li vode za kupanje u okolini? ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

mislim da bih mogao da krenem u nedelju ujutro rano iz BL pa da stignem do 10 na Frusku Goru! Ima li ko iz RS da ide pa da se organizjuemo?

Moze li neki opis mesta gdje ce biti okupljanje , tipa: gdje cemo da spavamo stor ili neki motelcic.....?

Ima li vode za kupanje u okolini? ;D

 

fruska gora ima nekoliko prelepih jezera za kupanje...a i dunav je dosta blizu...motela imas tri i neznam dali je potrebna rezervacija..ja cu doci autom pa cu videti da podrzim logistiku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

mislim da bih mogao da krenem u nedelju ujutro rano iz BL pa da stignem do 10 na Frusku Goru! Ima li ko iz RS da ide pa da se organizjuemo?

Moze li neki opis mesta gdje ce biti okupljanje , tipa: gdje cemo da spavamo stor ili neki motelcic.....?

Ima li vode za kupanje u okolini? ;D

 

fruska gora ima nekoliko prelepih jezera za kupanje...a i dunav je dosta blizu...motela imas tri i neznam dali je potrebna rezervacija..ja cu doci autom pa cu videti da podrzim logistiku....

 

Jeli neko od tih jezera na dohvat peske od tog mesta? Iskreno, ja na 40 C ne idem na mesto gde ne mogu da se makar istusiram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

mislim da bih mogao da krenem u nedelju ujutro rano iz BL pa da stignem do 10 na Frusku Goru! Ima li ko iz RS da ide pa da se organizjuemo?

Moze li neki opis mesta gdje ce biti okupljanje , tipa: gdje cemo da spavamo stor ili neki motelcic.....?

Ima li vode za kupanje u okolini? ;D

 

Al ako dodjes u Nedelju, nema spavanja onda. Mi cemo da prespavamo Subota na Nedelju i u Nedelju popodne oko 6-7 paljba kuci...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja dolazim kolima :( Tako da javite ako nesto treba da se nosi.

 

P.S. Ponesite sto vise tog rostilja jer cemo svi pocrkati od gladi ako budemo cekali Kvarisu da napravi pasulj :P Dakle ponesite sto vise svega necega sto je jestivo jer cete pasulj vidjeti tek u nedjelju ujutro ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Zo... ne moraš kolima. Možeš uvek sa nekim od nas na motor. Evo, nudim se da ideš samnom, ako hoćeš možeš i ti da voziš.

Da ne zaboraviš kako je to  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Naravno  8)

A postoji mogućnost da ti nabavim Kawu ZX7R za subotu... ako je ortak ne proda do tada.

To ću definitivno znati u petak, pa ako želiš, nije nikakav problem da teraš nju  ;)

 

Pa posle možeš i da hvališ kako je doooobar motor  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pazite amo, pasulj ce biti u napred spreman za kuvanje i taj neki inicijalni rostilj za koji je potrebno da znamo koliko ce ljudi biti u startu u subotu. Znaci bilo bi dobro da npr. meni svi koji dolaze u subotu napisu PM, tako cemo najlakse znati za koliko ljudi treba rostilj pa cemo se lako raskusurati. Plan je da se odma raspali taj rostilj kao rucak a da pasulj bude neka rana vecera, a posto ce ga nadam se biti dosta, moze se i na kasnu veceru produziti. Ta dva obroka moraju biti fiksna, a jos cemo se na licu mesta dogovoriti za dalje. Lalajko, za tus ne znam sta da ti kazem, provericu koji je rezim rada bungalova koji su u susedstvu (20m od livade).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Oni koji će da tuku Novosadskim autoputem iz Beograda, skrenuće na Bešku pa dalje ka starom putu i Maradiku. U Beškoj se nalazi jedna sjajna mesara Bata, i to na samom izlasku ka Maradiku. Meso je 10 - 20% jeftinije nego u BG i iz sopstvene je proizvodnje. Ta mesara radi Subotom do 20 časova a Nedeljom do 11 časova. Mislim da ne moramo da nosimo meso iz matičnih gradova, već da po pristizanju odemo do Bate i kupimo mesište. Tako ćemo tačno znati koliko nam mesa treba. Ja imam vikendicu u Krčedinu i stalno kupujem meso kod Bate. Iz tog razloga i preporučujem. Dok se raspali roštilj, mi odemo po sveže meso. Svakako, to je samo predlog, ali meni zvuči logičan jer nećemo morati da nosamo meso na +36C.

 

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlicno, Najzli. Tako cemo i da uradimo za meso.

 

Kvarni, pasulj za ranu veceru? Bogami opako  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Eto sad znamo i kod kog cemo mesara da idemo... samo jos da mikica javi dal ima rostilj, il ako neko drugi ima veliku resetku, natovaricemo u neka kola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ako se vrijeme nesto zesce ne  iskvari vidimo se tamo!

Ako bi moglo da se negdje u blizini  da se i okupa bilo bi skroz OK jer poslije puta od 400km na ovoj vrucini .......

Jel se zna okvirno koliko ljudi je spremno da se lati guvernala i dodje za vikend?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ko nije imao losih iskustava sa mesarama "nadohvat ruke", ne zna kako zvuci ona recenica: jao, jutros se sve prodalo, a da znas samo kako je lepo bilo, ali bice sutra opet....

 

Da ne budu odjednom daleki nasi maticni gradovi?

 

Uzgred, ko zeli od organizatora da me kontaktira, moze telefonom, ne mogu ovako preko foruma da se dogovaram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Moze li neko bas detaljno da objasni gdej tacno se nalazi mjesto okupljanja da i mi iz daleka lako nadjemo a moze i neka mapica ?????

Ja znam da dodjem do Iriga,kuda dalje?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Eto sad znamo i kod kog cemo mesara da idemo... samo jos da mikica javi dal ima rostilj, il ako neko drugi ima veliku resetku, natovaricemo u neka kola...

 

 

E Imam Rostilj Vasarski i donosim ga u subotu ujutru ja cu biti tamo verovatno pre svih jer cu hvatati ladovinu dolazim sa cerom i gospodjom tu ce mo biti do uvece  jer oko 22h nam sleduje kupanje tako da do tada moramo biti u BGu ako vam rostilj bude trebao i dalje neka ga vrati ko bude isao kolima za BG a ako ne ostavice te ga na Cotu kod mog caleta u firmi pa cu ga ja vec pokupiti.Izvinjavam se sto nisam ranije postovao  ???

 

 

 

 

 

E posto dolazim sa malom i Majom necuimati bas puno vremena za rostiljanje tako da kvarisa tebi ostavljam dirigentsku viljusku :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja