Jump to content

Moto Zajednica

Keeway supershadow 250 - prednja viljuska

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pozdrav,

 

Imam ovog kivja i svi koji ga imaju znaju sta znaci mekana prednja viljuska i propadanje na kocenju.

 

POsto sam imao lose iskustvo sa uljem u kocnicama, odnosno sa kineskim nije kocio, a kada sam ga zamenio koci ko lud, resim da probam sa zamenom ulja u viljuskama. Raspitivao sam se svugde, jedni kazu menjaj , dgugi nema leka menjaj opruge i sl.

 

Imao sam plan da skinem viljuske i da zamenim ulje po proceduri, ali vremena malo , sezona pocela a da se skine viljuska treba 100 srafova odvrnuti tako da resim da batalim to i da primenim tehniku creva i sprica koja je opisana negde na ovom forumu.

 

Pre toga odem u radnju da kupim ulje i prodavac mi kaze da uzmem litar jer mi je pola litre verovatno malo. Kako mi je motor u Sapcu a ja u Beogradu uzmem ja litar Motula 15w , da mi ne zafali slucajno.

 

Krenem ja da vadim ulje, kada presusi ja nadrukam viljusku i uvek je ostavim u gornjem polozaju i izvlacim ulje. Kad ne lezi vraze nisam izvukao po mojoj proceni ni 150g po viljusci kad nema vise isto u obe. Da napomenem da su semerinzi ok , ne pusta nigde.

 

Meni to bi malo , pa reko da dolijem malo cise, i dolijem po oko 220g u svaku, znaci oko 450g u obe , ostalo mi vise od pola litre.

 

Sad je moje pitanje, da li sam izvukao sve ulje, da li mozda ide tako malo, da li su kinezi stedeli. Vidin na forumu da neki spominju cifre i po 500g po viljusci.

 

Bilo kako bilo, nisam mnogo vozao motor posle toga ali je napredak evidentan, mnogo se bolje ponasa. Ranije kada naglo zakocim od sabije viljusku bukvalno do kraja, lupi, a sada ne ostaje par centimetara. Mogu da preporucim svima ovaj tretman ali i dalje ostaje misterija kolicine ulja koja staje u viljusku kod vog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

i ja izvukoh iz mog kivija takodje minornu kolicinu nekih 100-150ml mada kazu da nisam dovoljno pumpao, a dolio sam mu oko ‚‚2-2,5 deci'' - 250ml po jednoj viljusci :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

i ja izvukoh iz mog kivija takodje minornu kolicinu nekih 100-150ml mada kazu da nisam dovoljno pumpao, a dolio sam mu oko ‚‚2-2,5 deci'' - 250ml po jednoj viljusci :neznam:

i kako radi sad?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa ja sam malo manje dolio oko 220g po viljušci. Meni je sada bolje definitivno, ali kada naduvam gume propisno i propisno ga provozam znacu koliko je bolje. Da sam znao kupio bih pola litre ulja to je 500 din, i set za infuziju i spric jos 60 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Iako sam izvukao malu kolicinu ulja i dolio neko koje sam nasao u arazi (ulje za sisteme za hidraulicne masine)rezultat je mnogo bolji, nema vise onolikog propadanja prilikom kocenja, a i cini mi se da je motor jos stabilniji, za prvo lepose vreme planiram skidanje onog sudo sto imitira ABS i ponovno menjanje ulja u viljuskama pa cu ponovo preneti utiske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja