Jump to content

Moto Zajednica

F 650 cs - Scarver

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 CS

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2003.godište

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

sezona 2010 i četiri hiljade kilometara. Cela Srbija vidjena sa njega, uskoro i dalje ;) Ocean is a limit

 

3. Šta mi se dopada:

Okretan i veoma upravljiv, vizuelno upadljiv :) Ah, da ima pogon na kaiš, što je em lepo, em tiho. Rađen je sa ABS-om, grejanjem rucica volana. Nije veliki potrošač benzina.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

rupa na mestu rezervoara je nedorečena, zaštita od vetra, nizak je vetrobran. Nema DC plugin. Kontrolna tabla je na osnovnom nivou i bez pokazivača nivoa benzina u rezervoaru, samo zasvetli rezerva. Sedište plače za aftermarket intervencijom. Nosač za topcase je nežan, ne trpi veće težine bez dodatnog ojačanja

 

5. Moj utisak:

Ekscentrično i kontraverzno izdanje BMW-a, motor koji je "nešto izmedju" gradske vožnje i dužih asfaltnih izazova. Meni lično je malo nizak za dužu vožnju, doduše i ja sam visok. Rotax agregat sjajno radi, jedan cilindar zahteva češću promenu brzina ali i doprinosi osetljivosti kontrole pri vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

i ja sam vlasnik jednog plavog od skoro nisam mnogo presao sa njim mozda150km mislim da je odlicna sprava malo trosi lepo poteze za gradsku voznju a ko nije previse zahtevan mislim da moze i na dalje bez mnogo prtljaga.pa nekad smo sa jawama i mz krstarili svuda bar mi sa 50 i vise god.moj f650 cs scarver je 2002 god i kupljen je ovde preko foruma. mozda mi malo smetaju te vibracije koje stvara ali kazu da je to normalno za te jednocilindricne masine.kazu da su malo skupi ti filteri i pumpa za gorivo ali nadam se da mi to nece skoro biti potrebno pa za sada ne brinem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dule filter goriva sam ja zamenio inače je 100e tako da nemaš da brineš.

Ja sam sa njim išao na Krf bez muke sa sve saputnicom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

znam ja da zamena nije komplikovana nego je skup deo a saznao sam da je to pored filtera i regulator pritiska goriva pa je zato skup.U medjuvremenu sam od kolege sa foruma bankbase kupio njegov scarver havarisani sad imam delova i za prodaju.Presao sam i ja sa nji u medjuvremenu 2ili3 hilj i prezadovoljan sam ali me ipak nesto vuce ka r modelu sa lt oznakom da se ne borim sa vetrom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Sto se tice regulatora pritiska ako se ne varam ja sam njega proveravao zajedno sa diznom i mislim da radi savrseno da sad ne ureknem.
Sto se tice LT motora dobar je motor za put i nista vise ...

Veruj mi uzeo sam skuter pored Vmax'a bas zbog toga sto je pretezak za city varijante. Taj BMW je kompromis za oba sveta jer sa njim kroz grad kao skuterom i na put bez da mislis. Ako mene pitas da sam imao pare trazio bih isti motor u istom stanju za gradske voznje jer ne trosi nista vise nego skuter od 125ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

a sad se pojavio na oglasima k1200rs iz 2002god plavi u batajnici oni su nekakvi uvoznici imaju puno raznih motora.Ovaj izgleda fenomenalno jedino sto prijavljuju neku smesnu kilometrazu 27000km u koju ni sami ne veruju ali nece zamenu i doplatu samo kes a to je danas najskuplje. sto je najgore ne cini mi se skupo 3600e sa sva tri orig kofera al sta vredi kad ja nemam kupca za moj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sto se tice regulatora pritiska ako se ne varam ja sam njega proveravao zajedno sa diznom i mislim da radi savrseno da sad ne ureknem.

Sto se tice LT motora dobar je motor za put i nista vise ...

Veruj mi uzeo sam skuter pored Vmax'a bas zbog toga sto je pretezak za city varijante. Taj BMW je kompromis za oba sveta jer sa njim kroz grad kao skuterom i na put bez da mislis. Ako mene pitas da sam imao pare trazio bih isti motor u istom stanju za gradske voznje jer ne trosi nista vise nego skuter od 125ccm

Samo jedno pitanje, u vezi podebljanog:  u koju kategoriju, i za koju namenu se po tebi uklapa v-max?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Meni Vmax zadovoljava potrebe adrenalina kada mi to treba,stila,a sredio sam ga za duža putovanja koja planiram od sledeće godine.

Zapravo radi mi posao motora koji mi daje maximalno uživanje,uz pregršt snage,osmeha i stila jer ide nekako uz mene. Jednostavno mi je all around motor osim za taxi vožnje jer ipak je tu skuter neprikosnoven.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

BMW F650CS je fenomenalna urbana mašina. Meni trosi 4.5l u nekoj solodnoj vožnji. Ipak ne može da održi korak sa ostalim 500-650cc mašinama na otvorenom putu, ali ta neku laganica voznju je veoma dobar....

 

Ono što me nervira je pre svega nedostatak dodatnih kofera u oglasima (valjda su poprilicno retki) tako da se vozim sa rupetinom ispred mene....

 

Sve u svemu super motor za početnike, praštasve vrste greski...od gasenja na semaforu do naglog pustanja kvacila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Idi kod Sebe da ti napravi nosače i nabaci Givi. Osim ako ne tražiš striktno orig.

Kolega je mislio na kofer ispred njega. CS ima veliku rupu umesto rezervoara ( rezervoar mu je ispod sedišta ) za koji postoji BMW namenski kofer - tank torba - nešto tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Tako je i kofer  kosta 180eur bez brave...

 

Polovan nema nigde....ako neko ima neka mi javi kupujem odma.....

 

Moze da se naruci plastični poklopac pa da koliko-toliko imas mesta napred...tipa za rukavice i pojas.... i ona košta 60 eur

 

 

bmw_71607680803.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

@Grasko.car

prati nemački e-bay, ja sam tamo nalazio gomilu polovnih delova po preihvatljivoj ceni ( tipa ceo menjač sam uzeo za 70 € sa sve poštarinom do Beča, a onda mi je familija donela za Bgd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Pratim i Nemacki i Italijanski.....

 

Cak sam poceo da pratim i Grcki jer sam na odmoru pa mozda nesto izleti dok sam ovde....medjutim mrka kapa....

 

Sve ima osim kofera...

 

Ovu plastiku sam nasao za 48 eur+ 5eur postarina u Nemackoj pa ce mi neko doneti.....

 

Ako nadjem plastiku bice super....

 

Mislim da je Scarver jedan od prvih motora koji imaju "upotrebljiv" deo gde bi rezervoar trebao da bude.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Inace ne znam kako je sa ostalim vrstama motora ali je definitvna mana scarvera i mali produkcijski broj a samim tim i mali broj polovmih delova i sibanje po usima za nove....

 

Recimo hromirane plastike sa strane (sa BMW znakom) sam kod Radulovica placao 11.000rsd par....mislim da su specificni delovi za Scarvera bas skupi a verujem da delovi motora mogu povoljno da se nadju....

 

Mada ja sam vozio Beverly i to je tek sibanje sa cenama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Cena delova za BMW je poznata priča. Mada sam ja na ebay.de nalazio pojedine delove i po pristojnoj ceni. Jedino je problem ako nešto treba hitno, onda ide nov deo iz radnje i to košta. Polomio sam deo korpe kvačila prilikom montaže i morao sam da dam 100 € za nov. mesec dana kasnije na ebay.de polovan za 30 €.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja