Jump to content

Moto Zajednica

8. Moto GP Donington Park

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Eto tu negdje na ostrvu je taj Donington park,osim sto je narodu znan po tome sto oni manitovi voze Moto GP,tu su nekada prasili izmedju ostalih  stari,dobri uvjek preposteni AC/DC.

4023 metra duga staza je prosle godine obradovala "februara" koji je i krenuo sa pol pozicije,ako je voljan da to ponovi,ne savjetujem mu da zauzima pol poziciju,posto je ukleta ove godine.

 

U posljednjih 10 trka,7 puta su se Hondasi peli na najveci stepenik,a tri puta Dzamahasi,dok su Dukci  jedva 2003 dokucili 4.mjesto.

circuitogranbretanael8.gif

 

Da li ce tu crnu statistiku Ducatija da popravi Stoner,kome ide dobro popravljanje statistika kao sto su recimo to da je sa 4 pobjede u sezoni postao najuspjesniji Ducatijev vozac,pa ako se govori isto o jednoj sezoni najbolji vozac na Bridgestone gumama,prosle godine to je bio Hopkins,ali na osmoj poziciji.

 

Ovo je staza na kojoj je Capirossi osvojio svoju prvu pobjedu u karijeri,klasa GP125,pa ovo je staza koju je Melandri u cetiri posljednje sezone samo jednom dosao do kraja trke,a mislim da je ovo staza na kojoj je prvu trku odvezao Stoner,kad se preselio iz Australije,...ma samo da bude dobra trka,ali vrijeme bas i ne obecava.

 

Lalajko veoma mi je zao,ali internet me handri pravo,vec par dana ne mogu da se ulogujem na MotoGP,tako da tesko da ce biti tabela. :-[

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ajde da vidimi mozeli mali 27 da uradi nesto na ovoj stazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ako dobro citam sliku, finish line je posle dva ne tako duga pravca sa dva lakta.

verujem da ce vise lezati onima koji SMEJU DA OBILAZE I U KRIVINI.

;D 8):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Fala bogu da je finish line odmah iza krivine. Bice vise fer prema vozacima sa sporijim masinama... Mada, deluje mi da ipak staza vise lezi Dukcu nego ostalima...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

ja se iskreno nadam da ce rosi stati na najvise mesto na postolju, bas zbog te krivine

 

Da,ali ako bude padala kisa,tu je onaj manitov Vermeulen,a ne treba u tom slucaju zaboraviti i Westa koji ce praviti drustvo De Punietu na zelembacu,zna se da je rain man,pa vidicemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jes' da ne volem kawasaki, al mi je bas drago za De Puniet-a. Tacno cu poceti da navijam za njega :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Jes' da ne volem kawasaki, al mi je bas drago za De Puniet-a. Tacno cu poceti da navijam za njega :D

 

Na prosloj trci me odusevio,vidicemo,sta ce biti ovaj put.

Nego vidje ste li aktuelnog sampiona kako je gonio motorce. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo i drugih macica:

asnCS_fp2doningtonvp4.jpg

 

Pa kad pomjesamo prve sa drugim,evo hibrida danasnjeg dana:

 

1. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team (B) 1min 43.749 secs

2. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team (M) 1min 43.781 secs 

3. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team (M) 1min 43.870 secs

4. Randy de Puniet FRA Kawasaki Racing Team (B) 1min 44.302 secs

5. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP (B) 1min 44.371 secs

6. Colin Edwards USA Fiat Yamaha Team (M) 1min 44.475 secs

7. Anthony West AUS Kawasaki Racing Team (B) 1min 44.498 secs

8. John Hopkins USA Rizla Suzuki MotoGP (B) 1min 44.716 secs

9. Marco Melandri ITA Gresini Honda (B) 1min 45.684 secs

10. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team (M) 1min 45.718 secs

11. Alex Barros BRA Pramac d'Antin MotoGP (B) 1min 45.774 secs

12. Alex Hofmann GER Pramac d'Antin MotoGP (B) 1min 46.254 secs 

13. Toni Elias SPA Gresini Honda (B) 1min 46.777 secs

14. Loris Capirossi ITA Ducati Marlboro Team (B) 1min 46.811 secs

15. Shinya Nakano JPN Konica Minolta Honda (M) 1min 46.926 secs

16. Carlos Checa SPA Honda LCR (M) 1min 47.027 secs 

17. Kurtis Roberts USA Team Roberts (M) 1min 48.464 secs

18. Sylvain Guintoli FRA Dunlop Tech 3 Yamaha (D) 1min 49.604 secs 

19. Makoto Tamada JPN Dunlop Tech 3 Yamaha (D) 1min 51.864 secs

 

U prvoj petorci,cak tri iznenadjenja i to po meni veoma prijatna. Hayden je izgledao malo dosao sebi,pa onda ne vise slucajni Randy De Puniet i jos kisni Vermeulen. West je izjavio da mu je cilj da bude medju prvih deset,za sada je na dobrom putu. Dok mi je najvece razocarenje,cik pogodite Capirossi,kad mu se sve sabere,oduzme eto njega na 14. mjestu. Mislim da sljedece sezone definitivno nece sjedati na fabrickom Dukcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Da li je knacno krenulo i "male zelene",jucerasnjim danom treninga su bili veoma zadovoljni

I Pridoslica West koji je rekao da su imali malih problema za zadnjim krajem,ali da je sa novom gumom dobio mnogo vise trakcije. Da je srecan kao mali majmun i uzbudjen kao grlica sto ce voziti GP klasu. Da se dobro slaze sa mehancarima i da se razumiju sta voli ,sta ne i da je to jedan od bitnijih razloga napretka.

I manitov Randy koji je rekao da su uslovi na stazi i vidljivost bila losa(da bi mu bilo draze da je kao i Vladimir ostao pod strejom),ali da je prezadovoljan rezultatom. Juce su radili sa gumama i sa mapom podesavanja masine,sto je kako kaze ovdje najbitnije. Koljeno mu je jos nikakvo,pa ce i dalje da nosi redizajnirani kombinezon,ali posto poslije Doningtona slijedi pauzica,kaze da ce biti tip top za Sachsenring. A da danas nasavljaju sa treninzima i sa testiranjem guma,posto je vrijeme trte,mrte,pa ce to da bude veeeoma bitna stavka.

 

A zadovljni su i oni iz pit stopa,po njihovim rijecima oba vozaca su odradili odllican posao. Impresionirani su Westom,koji je veoma posvecen otkako je dosao i ucinio je veliki korak naprijed. Za Randya znaju koliko mora da se bori i sa bolom u koljenu,ali se nadaju da ce sve biti u redu. i na kraju kao u Americkim filmovima svu u glas kazu :"We're really happy."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo stigose nam i treci macici.

Ja sam na Live timing gledao posljednje 10-ak minuta,totalno ludilo.

Pedrosa dolazi na drugu poziciju,i zbacuje Haydena na trece,pa na jedno 5 minuta prije kraja,obara i Stonera sa prvog,medjutim Hayden na jedno 2 minuta do kraja dolazi na prvu poziciju. A u posljednjem trenutku se Hopkins penje na drugo mjesto i zbacuje Pedrosu na trece,a Stonera na cetvrto.

To je ujedno i cetvorka koja je vozila 1.29.

 

Rossi je bi ona pomolu jedne od najvecih sramota,em da bude na 16, mjestu,em da bude deset pozicija iza svog timskog kolege,medjutim u posljednjem krugu dolazi na osmu poziciju,a i De Puniet sklanja Edwardsa na sedmu,tako da je Vale zavrsio tik iza svog timskog kolege.

 

De Puniet nastavlja sa dobrim voznjama,dok mu je timski kolega danas zestoko podbacio i nasao se na 18. poziciji.

Melandriju ova staza nikako ne lezi,pa je zavrsio na 14. poziciji,nadam se da ove godine nece pasti,iako ima bas dobru tradiciju sto se tice padanja na ovoj stazi.

 

404.jpg

 

A evo i konacno jedan trening gdje medju prvih deset ima podjednak broj vozaca na Michelin i Bridgestone pneumaticima,da li je to Michelin odlucio da se malo povrati!?

 

Nisam postavio tabelu kombinovanih vremena,posto su svi vozaci zbog boljih uslova na stazi,na trecem treningu uradili svoja najbolja vremena.Ali evo tabele maksimalnih brzina.Razlika imedju prvog i desetog tek oko 4km/h,dok izmedju prvog i posljednjeg oko 16km/h.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Mixa u koliko sati je kvalifikacija???????

 

sutra sam u bataji, ali kad stignem kuci ocekujem tablice sa rezultaitma, vremenima,... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ktgh5_rasporeddoningtonom1.jpg

 

Evo raspored za danas i sutra.

 

Pa opet mi je motogp.com u dure radi,tako da mislim da nece biti problema za tabele.Ako ni zbog cega radi lalajka. ;)

 

Ocekujem i ja rezultate iz Bataje pogotovo motohepening klase. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

;D ;D ;D Vidi se ko razumije.

 

Evo i mog vidjenja kvalifikacija:

 

Desetak  minuta dok su se malo zagrijali,na celo izbija Pedrosa,slijede ga Baros,Rossi,Edwards i Hayden cineci prvu petorku.

 

46 minuta prije kraja Rossi preuzima vodecu poziciju,ali samo na oko minut,kada nalijece Stoner,za njima Pedrosa,a ujedno to su tri vozaca koja su u tom trnitku jedini bili na 1.29.

 

Tri minuta kasnije ovom veselom drustvu se pridruzuje i Hopkins koji zbacuje Pedrosu sa trece pozicije.

 

Na pola kvalifikacija kombinaciji 1.29. koju cine Stoner,Rossi,Hopkins i Pedrosa pridruzuju se i Checa i Hayden. Za to vrijeme mali zelembaci na Kawasakiju,ne losi,nego ocajni.

 

Par minuta poslije toga Checa ide na trecu poziciju,pomjerivsi Hopkinsa i Pedrosu na cetvrto ,odnosno peto mjesto. Dok je prva dvojka nedodirljiva.

 

26. Minuta do kraja De Puniet je odlucio da malo povuce i dolazi na trecu poziciju i ukljucuje se u organizaciju 1.29. kao clan broj sest.

 

23.Minuta do kraja Perdosa ide na poziciju broj tri.Poredak ide Stoner,Rossi,pedrosa,De Puniet,Checa i potom dvojac koji se uljucio u drustvo 1.29 Edwards i Capirossi.

 

15. Minuta do kraja Hopkins se penje na trece mjesto,a Melandri postaje pocaski deseti clan drustva 1.29.

 

10 Minuta prije kraja Rossi preuzima lidersku poziciju i osniva novi klub pod imenim 1.28. za njim su Stoner,Hayden,Hopkins i pedrosa.

 

6. minuta do kraja Edvards dolazi na drugo mjesto pridruzuje se Valetu u klubu 1.28 za Dzamahama idu Stoner na Dukcu,Hayden na Hondi i Hopkins na Suzukiju.

 

3. minuta do kraja Pedrosa ide na drugu poziciju i pridruzuje se u klub 1.28.

 

1. minut do kraja vodecu poziciju preuzima Edwards,slijedi ga klubski kolega Rossi,pa Honda Repsol tim Pedrosa-Hayden i Stoner na Ducatiju peti. Sto ce i biti konacan poredak. medju prvom petorkom ,cak cetvorica obuvena u Michelin,izgleda da su se solidno pripremili za Donington,ali vidicemo kako su odradili gumu za samu trku.

 

Prosli i jedinni put kada je krenuo sa pol pozicije,ne da je prosao lose,nego ocajno,a uz to ne ide mu bas na ruku ni to da niko sa pol pozicije nije osvojio prvo mjesto na trci.

 

A tek onaj mali,ali mali zeleni West,kao je bio los. 17. mjesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Dok Capirossi trazi odluku od Ducatija,da zna na cemu je,kako bi mogao lakse da krene u pregovore za svoju buducnost,kao sto se vec zna Kawasaki je zagrijan za njega i ne zeli da ostaje u timu samo zato sto je tu vec pet godina,vec zeli da ga vole u timu.

 

Sa druge strane njegov zemljak Rossi okrivljuje Kurtis Robertsa za neosvajanje pol pozicije,posto je bio na dobrom putu da uradi najbolje vrijeme,ali mu se ovaj nasao na putu,pa je morao da uspori.

Dva mjesta su izmedju njega i najveceg protivnika Stonera,a moze mu biti za utjehu i to da onaj ko osvoji pol poziciju ove sezone,ne pobjedjuje.

Ali je takodje rekao da je prilicno srecan i da misli da ce se sutra trkati za pobjedu. I naravno da ocekuje lijepo vrijeme.

 

A evo kako ce veseli karavan danas da krene:

 

404.jpg

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Warm up je vozen po kisi,a na celo karavana je izbila nova Kawavasakijeva uzdanica West,inace slovi za majstora kisne voznje.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja