Jump to content

Moto Zajednica

Kako auto-putem???

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: R1100gs

Pozdrav

posto vozim motor od 125ccm,kome je max brzina 90km/h,hteo sam da pitam iskusnije da li je najbolje izbegavati auto-puteve i koristiti isljucivo alternativne-autostrade,ali to mi je vec jasno.tako da cu ipak pitati da li kad vozim auto-putem (znaci u proseku 80km/h),treba da koristim skroz desnu "zutu" traku,ili srednju,i ako srednju da li skroz do zute linije,ili po sredini??? Nadam se da ste razumeli moje pitanje. Znaci interesuje me vase misljenje kao vozace brzih motora i kao vozace automobila  ( jer nekako mi se cini da predstavljam,kako bih rekao,neku vrstu opasnosti za one koji voze "normalnom" brzinom (120 i + km/h) )!!!

Aj da vidim pa da ne mrmljate  kad me sretnete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Mislim da je najbolje da izbjegavaš auto-puteve, ali ako baš moraš, idi srednjom trakom. Žuta traka ti je samo za prinudno zaustavljanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3144 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

do pre mesec dana sam vozio MZ 250, on jeste nesto brzi, ali za voznju bez mucenja i dranja masine, putna brzina na autoputu mi je bila oko 90km/h. U sustini vozi srednjom trakom, nikako zutom. Ali ces se iznenaditi da ces i sa tom brzinom ti obilaziti druge (pazi na ove iz brze trake, retrovizor gledaj obavezno), nisi svestan koliko ljudi u stvari autoputem voze 60-70km/h, pa njih mozda 60%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako izadjes na autoput i vozis 80 km/h sledi ti sigurno umiranje - od dosade :) Inace ima puno keceva, jugica i ostalih narodnih automobila koji ne prelaze tu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Ne spadam medju one iskusnije , ali evo kako ja to radim  ...

 

Dok sam imao skuter od 50ccm vozio sam iskljucivo zaustavnom trakom ... Sada kada imam malo jachi motor vozim normalno srednjom trakom po auto-putu i to vozim po sred trake , ne priblizavam se zutoj  , da se ne bi neko napravio pametan da me obilazi u mojoj traci ...

Licno mislim da je tvoja brzina od 80-90km/h i vise nego dovoljna da budes ravnopravan ucesnik na auto-putu  ;) Mnoga kola ne mogu da ide preko 80km/h , a ogranicenje je na 120km/h ... nisi ti uslovljen da vozis 120 nego ne smes iznad te brzine  ;D

Licno ne volim autoput nego kada bas moram ... monotono je ... nadji neki bolji pravac bice ti zanimljivije ali ne zveraj okolo mnogo  ;)

 

Pozdrav Boris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sada kada imam malo jachi motor vozim normalno srednjom trakom po auto-putu i to vozim po sred trake , ne priblizavam se zutoj  , da se ne bi neko napravio pametan da me obilazi u mojoj traci ...

Licno mislim da je tvoja brzina od 80-90km/h i vise nego dovoljna da budes ravnopravan ucesnik na auto-putu  ;) Mnoga kola ne mogu da ide preko 80km/h , a ogranicenje je na 120km/h ... nisi ti uslovljen da vozis 120 nego ne smes iznad te brzine  ;D

Lepo rečeno! A na pitanje kako auto-putem? odgovor- isto kao i svi drugi autobusi, šleperi, kamioni i Zastave ;D  Retrovizor, sredina trake i osmeh na lice... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Sada kada imam malo jachi motor vozim normalno srednjom trakom po auto-putu i to vozim po sred trake , ne priblizavam se zutoj  , da se ne bi neko napravio pametan da me obilazi u mojoj traci ...

Licno mislim da je tvoja brzina od 80-90km/h i vise nego dovoljna da budes ravnopravan ucesnik na auto-putu  ;) Mnoga kola ne mogu da ide preko 80km/h , a ogranicenje je na 120km/h ... nisi ti uslovljen da vozis 120 nego ne smes iznad te brzine  ;D

Lepo rečeno! A na pitanje kako auto-putem? odgovor- isto kao i svi drugi autobusi, šleperi, kamioni i Zastave ;D  Retrovizor, sredina trake i osmeh na lice... ;D

 

I pre puta spiči neku kafu, čisto da ne zaspiš. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

I drzi uvek sredinu trake jer time sprecavas one "pametne" da pomisle da u istoj traci mogu da te preteknu, sto dovodi do povecanog rizika...;)

a ako si na sredini trake, imace dovoljno mozga da shvati da preko tebe NE MOZE..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Potpuno se slazem sa ovim sto je Mexx rekao i jos da dodam>

 

Vozeci sredinom trake izbegavas mogucnost da upadnes u kanale (da ne kazem kolotrage) koje prave kamioni i koji mogu da te izbace iz ravnoteze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

u zakonu pise da je najmanja dopustena brzina na autoputu 60 km/h  a najveca 130 km/h

znaci ako tebi to nije dosadno mozes se slobodno voziti

 

kod nas najmanja dozvoljena 40kmh, a nigde preko 120kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: beograd

druze,srednja traka,i to sredinom i nema problema,i jos jedna stvar ako te obilazi neki sleper,pomeri se,cak i u zutu traku,jer vazdusne struje koje stvaraju nisu ni malo prijatno iskustvo posebno ako je motor mali i lagan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Sve je vec receno, srednja traka.....ali ipak mogu da ti prave problem sleperi sa prikolicama i autobusi koji ne retko voze i preko 120 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Sredina srednje trake i drzi svoj ritam. Kome smetas ima levu traku da te obidje. I vise gledaj u retrovizor nego napred, ima raznih zaletanja na autoputu. Zuta traka samo za zaustavljanje.

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

I ja vozim 125. Znaci sve vazi sto su ti ljudi rekli, sredinim srednje trake brzinom koja ti odgovara, prati iza u retrovizoru i ako vidis nekog manijaka da se zaleteo na tebe bolje se skloni nego da te tresne budala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Evo malo iz licnog iskustva: prosle godine kad smo se vracali iz NovogSada drugar uzme moj motor "da proba" a ja zajasim njegovu Hondu125(neki choper). On naravno zbrise a ja polako jer nikako da predjem 80km/h sa mojom kilazom a on ga tera preko 100km/h kad ga zajasi.

I tu pocinje nerviranje! Naletim na neki kamion a i on vozi 80. Ja ga preteknem ali s vremena na vreme dune neki vjetar i obori mi brzinu na nakih 70 pa onda sleper pretice mene i tako par puta. samo onda kad se obilazimo to traje 20 secundi a izgleda ko vjecnost . Oci su stalno u retrovizoru da me neko ne zbrise ko muhu! :)

Ustvari , ne da je mucenje nego J... kevu......

O kolotrazima da ne pricam.......zato vozi iskljucivo sredinom trake a bilo bi pozeljno da obuces onaj zeleni (fluorescentni) prsluk!

Ne bi vjerovao koliko te onda primjecuju i postuju u seobracaju jer svi prvo  pomisle da si saobracajac na motoru :) :) :) a to je vec dovljno da ti mozda  i spasi rizicnih situacija!

Ja sam vozio drugi motor i 120 i 180 i vjeruj jednako je dosadno a vjetar je jos jaci i vise umara.........al ponekad se mora i tuda.....sta ces?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

O kolotrazima da ne pricam.......zato vozi iskljucivo sredinom trake a bilo bi pozeljno da obuces onaj zeleni (fluorescentni) prsluk!

Ne bi vjerovao koliko te onda primjecuju i postuju u seobracaju jer svi prvo  pomisle da si saobracajac na motoru :) :) :) a to je vec dovljno da ti mozda  i spasi rizicnih situacija!

 

Bolje da ne oblaci, mozda ga neko namerno pregazi!    ???

P.S.:  ja cu ga prvi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Evo malo iz licnog iskustva: prosle godine kad smo se vracali iz NovogSada drugar uzme moj motor "da proba" a ja zajasim njegovu Hondu125(neki choper). On naravno zbrise a ja polako jer nikako da predjem 80km/h sa mojom kilazom a on ga tera preko 100km/h kad ga zajasi.

I tu pocinje nerviranje! Naletim na neki kamion a i on vozi 80. Ja ga preteknem ali s vremena na vreme dune neki vjetar i obori mi brzinu na nakih 70 pa onda sleper pretice mene i tako par puta. samo onda kad se obilazimo to traje 20 secundi a izgleda ko vjecnost . Oci su stalno u retrovizoru da me neko ne zbrise ko muhu! :)

Ustvari , ne da je mucenje nego J... kevu......

O kolotrazima da ne pricam.......zato vozi iskljucivo sredinom trake a bilo bi pozeljno da obuces onaj zeleni (fluorescentni) prsluk!

Ne bi vjerovao koliko te onda primjecuju i postuju u seobracaju jer svi prvo  pomisle da si saobracajac na motoru :) :) :) a to je vec dovljno da ti mozda  i spasi rizicnih situacija!

Ja sam vozio drugi motor i 120 i 180 i vjeruj jednako je dosadno a vjetar je jos jaci i vise umara.........al ponekad se mora i tuda.....sta ces?!

 

Preko 200km/h pravci ne postoje! Verovatno se desava zakrivljenje prostor/vreme  ;) , neznam... nagadjam ... nisam toliko pismen  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Evo malo iz licnog iskustva: prosle godine kad smo se vracali iz NovogSada drugar uzme moj motor "da proba" a ja zajasim njegovu Hondu125(neki choper). On naravno zbrise a ja polako jer nikako da predjem 80km/h sa mojom kilazom a on ga tera preko 100km/h kad ga zajasi.

I tu pocinje nerviranje! Naletim na neki kamion a i on vozi 80. Ja ga preteknem ali s vremena na vreme dune neki vjetar i obori mi brzinu na nakih 70 pa onda sleper pretice mene i tako par puta. samo onda kad se obilazimo to traje 20 secundi a izgleda ko vjecnost . Oci su stalno u retrovizoru da me neko ne zbrise ko muhu! :)

Ustvari , ne da je mucenje nego J... kevu......

O kolotrazima da ne pricam.......zato vozi iskljucivo sredinom trake a bilo bi pozeljno da obuces onaj zeleni (fluorescentni) prsluk!

Ne bi vjerovao koliko te onda primjecuju i postuju u seobracaju jer svi prvo  pomisle da si saobracajac na motoru :) :) :) a to je vec dovljno da ti mozda  i spasi rizicnih situacija!

Ja sam vozio drugi motor i 120 i 180 i vjeruj jednako je dosadno a vjetar je jos jaci i vise umara.........al ponekad se mora i tuda.....sta ces?!

 

Preko 200km/h pravci ne postoje! Verovatno se desava zakrivljenje prostor/vreme  ;) , neznam... nagadjam ... nisam toliko pismen  ;D

 

Pa cim malo skrenes, 1mm, ode ti na drugu stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja