Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin rd04 by Me

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Hvala druze :takoje: Sta znam, mozda ga i provozas jednom prilikom ;)

 

Da dodam kojih promena je bilo u medju vremenu:

 

-Promenjen korman, stavljen alu.. Firme .... ne mogu da se setim naziva.. :D

-Napravljeni distanceri, podignut korman za 40mm

-Acerbis alu stitnike za ruke..

-Acewell digitalni sat..

-upaljac 12v, sva 4 migavca, ugradjen alarm, postavljen prekidac za podizanje/spustanje farova.

-stavljen centralni stender od rd03 (posto je duzi od rd04, pogotovo od rd07)

-Produzen je pozadi amortizer i time podigao visinu motora.. Toliko da kad ga dignem na stender od rd03 tocak i dalje stoji na zemlji <_< To cu morati da korigujem malo :)

 

I nakon voznje do mora i nazad (natovaren), propiskio mi je zadnji amortizer <_< Tako da moram da ga saljem u Italiju na reparaciju..

 

Razmisljam i pozadi da stavim White Power amortizer, full adjustable.. Da isprati prednje vile, ali to zadovoljstvo je ~700e ako ne i vise.. Ohlins koji svi stavljaju je oko ~900e.. Kad pricamo o full adjustable.. Ali to sve zavisi da li cu zaraditi koju paru preko zime :)

 

Sad jurim da narucim profesionalni airbrush da mogu da radim kao covek.. ;) I njime da ofarbam svoju kamilu... Malo kasnije sveze slike..

Lijepo!

 

BTW farbacheve radove si vidio, vjeruj mi najvise radi s kineskim airbrushevima, a na policama mu stoje Iwate pa i neka egzotika koja je kostala kao suho zlato. Nemoj kupovati skupe brusheve, potrosit ces pare, a neces nista posebno dobiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Da, video sam njegove radove.. I covek je zaista pravi umetnik! Da ne kazem i moj idol :) Ostali koje znam rade dobro airbrush, ali Farbach je poseban umetnik..

Znam da radi sa kineskim brasevima, ali ja vise ne mogu da ih smislim. Stalno mi se kvare. I zato hocu da zavrsim sa tom pricom, uzecu infiniti.. Za te pare koje sam dao na kineze mogao sam jedan pristojan da kupim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Evo malo slicica.. Nisam u opste za kompom, samo se vozam! :)

 

Sada, nekako vise volim rupe :) Oseca se razlika u amortizaciji.. Namesten je trenutno na najtvdje onaj gore tockic, i ne osecam "vibracije" na kormanu kao pre..

 

Sediste je radio Boban, i svaka mu cast! Umetnik! I ovom prilikom da mu se zahvalim za sve! Ispunio je sve moje zelje.. Jest da ih nije bilo puno :D Ali sve po dogovoru. Sedistem sam prezadovoljan!!!

IMG_e72_886.jpg

 

O kocenju ne treba trositi puno reci :) Samo dok se oslobdim malo, mislim da AT moze i na prednji tocak ;)

 

Zvuk, treba cuti... Sad prede! :) A i po potrebi rezi! I tu sam maksimalno zadovoljan. Planirao sam da posetim Roberta iz Ade, ali mislim da to necu uciniti...

 

Bice boljih slika i td. Ali da imate predstavu kako sad izgleda.. Jos posla je ostalo oko njega ali nemam vise vremena da se bakcem sa njim.. I onako ide opet na farbanje cim ugrabim malo vremena pa cu tom prilikom da zavrsim ostale sitnice..

 

"Naocare" su tu samo da zastite sociva, dok se ne nadje neko lepse resenje.. Mada nije mu lose i ovako ;)

 

I da, stavio sam GIVI kofer..

 

IMG_e72_887.jpg

IMG_e72_884.jpg

IMG_e72_885.jpg

 

 

 

 

sjedalo mi se sviđa koliko je love došlo i jeli udobno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Platio sam 80e.. Radio mi je Boban iz zemuna.. Covek odlicno radi sto se moze i videti po slikama :takoje:

Prosirio mi je moj deo sedista i time poboljsao udobnost. Sto se tice suvozackog dela, ko je sedeo na tom delu samo je imao reci hvale! Sad sam isao na more motorom, i nismo se zalili ni ja ni devojcica..

Preostaje mi samo da ubacim gel ispod da mi bude jos udobnije.. Isto radi Boban..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Sad tek vidim temu, svaka ti cast!!! Moram navratiti da vidim masinu :) POzdrav!

 

Hvala..

Navrati slobodno. Bice AT ispred faxa, samo da krenu predavanja ;)

 

:care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care::care:

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Hvala :)

Sad razmisljam o farbanju i u koju boju ce ici. Bela ili crna kao osnovna.. Pa da se kombinuje dal sa plavom, zelenom, mozda crvenom, ili da bude crno bela kombinacija.

Mozda cu postaviti neke skice.. Ili da cekate finalni proizvod :D Videcemo.. A i to bih trebao da krenem da radim da li sad posle nove godine. Ili posle ispitnog roka. Sve zavisi da li cu imati posla ovako nesto da ofarbam, da zaradim koji dinar :P

 

Zadnje plastike bi trebale da se restaliziuju. Napred plexi oko farova, takodje. Mora da se resi pitanje zadnjeg amortizera. Trebalo bi da ide na peskiranje i plastificiranje ram. Ali to cemo videti zbog vremena. Servis necu da spominjem. Novo stop svetlo koje nikako da napravim. Vracam jedan izduv. Probacu da napravim rezervoar od plastike, mozda od aluminujuma. Time bih smanjio tezinu motora. Eto, to je neki plan za ovu zimu :) Ima jos sitnica ali to sve ide usput :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: africa twin RD07 i Silver Wing 600

Da, video sam njegove radove.. I covek je zaista pravi umetnik! Da ne kazem i moj idol :) Ostali koje znam rade dobro airbrush, ali Farbach je poseban umetnik..

Znam da radi sa kineskim brasevima, ali ja vise ne mogu da ih smislim. Stalno mi se kvare. I zato hocu da zavrsim sa tom pricom, uzecu infiniti.. Za te pare koje sam dao na kineze mogao sam jedan pristojan da kupim..

 

Pozdrav kolega.Ja radim sa airbrushom vec 21 godinu i probao sam sve moguce marke i kvalitete.Takodje tvrdim da je samo bacanje para na skupe modele.Jednostavnije je menjati brush na pola godine i jeftinije.Veruj mi ,ja se time profesionalno bavim.Ti odluci,ovo je samo moj dobronamerni savet.Evo mojih nekoliko ranijih radova sa najeftinijim mogucim brush-om.1zdravo.gif

post-21781-0-97026500-1325271302_thumb.jpg

post-21781-0-60935400-1325271398_thumb.jpg

post-21781-0-64106200-1325271445_thumb.jpg

post-21781-0-38188200-1325271496_thumb.jpg

post-21781-0-04890300-1325271577_thumb.jpg

post-21781-0-36986600-1325271654_thumb.jpg

post-21781-0-50673100-1325271674_thumb.jpg

post-21781-0-56807700-1325271753_thumb.jpg

post-21781-0-07651800-1325271829_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Pozdrav. Sto se tice brasha, sad sam kupio kvalitetnijeg kineza :D Ovaj je dosta bolji od onoga sto sam imao.

Oke, ima i toga. Ali sto se tice Infinitija mislim da se definitivno razlikuje od drugih firmiranih brasheva..

Ja imam auto radionicu, pa najvise i farbam automobile. Da ne kazem klasika limarija i farbanje. Retko ko mi zatrazi airbrush.

Hvala na savetima. Lepo odradjeno :takoje:

 

Inace ti vozis onu narandzastu AT? Upoznala te je moja devojcica. Kod 7me gimnazije. Verujem da ces se setiti. A i sreo sam te par puta po gradu... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: africa twin RD07 i Silver Wing 600

da,taj sam.Secam se da je tada komentarisala kaok reba da menjas prednju viljusku.Nema sta,potrudio si se maksimalno oko AT.Tako i treba.Vidjamo se na nekoj od voznja.Pozdrav.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

SmokeS imam jedno pitanje,zasto se vracas na jedan izduv,po meni,ova dva izduva je nesto najlepse sto si odradio na ovoj kraljici,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

SmokeS imam jedno pitanje,zasto se vracas na jedan izduv,po meni,ova dva izduva je nesto najlepse sto si odradio na ovoj kraljici,pozdrav.

 

Hocu da probam da ga olaksam koliko toliko :) Tako da jedan izduv je laksi od dva :D Pored toga ce ici rezervoar od polistera.

Ispunio sam sebi zelju da imam dva izduva na AT. I sad me je to nekako proslo :) Ako ne prodam izduve, ostace gde su ;) Daleko od toga da mi se ne svidjaju. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

SmokeS imam jedno pitanje,zasto se vracas na jedan izduv,po meni,ova dva izduva je nesto najlepse sto si odradio na ovoj kraljici,pozdrav.

 

Hocu da probam da ga olaksam koliko toliko :) Tako da jedan izduv je laksi od dva :D Pored toga ce ici rezervoar od polistera.

Ispunio sam sebi zelju da imam dva izduva na AT. I sad me je to nekako proslo :) Ako ne prodam izduve, ostace gde su ;) Daleko od toga da mi se ne svidjaju. Pozdrav

Kad vec radis tank napravi ga od karbona. Posla je isto, malo je skuplji, ali je prava stvar. Poliesterski tank solidno napravljen nece biti puno laksi od tvornickog. Osim toga imas jos jednu soluciju: Transalpov tank. Tada ti ne treba ni pumpa goriva.

...a kad se vec igras s smolama pokusaj nabaciti Boano masku. Vidjeo sam da se jedan u Beogradu vozi s njom, mozda bi htjeo posuditi masku za kalup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

@ Mihajlo0o

 

Hvala druze :zdravo:

 

Moze li jos neka slika kad si radio dupli ixduv,obecao si to a nema ga,bas me to interesuje kako si odradio :takoje:

 

Nemam lepih slika na kome se to sve vidi kako je odradjeno. Moracu opet da uslikam, pa cu postaviti.

 

SmokeS imam jedno pitanje,zasto se vracas na jedan izduv,po meni,ova dva izduva je nesto najlepse sto si odradio na ovoj kraljici,pozdrav.

 

Hocu da probam da ga olaksam koliko toliko :) Tako da jedan izduv je laksi od dva :D Pored toga ce ici rezervoar od polistera.

Ispunio sam sebi zelju da imam dva izduva na AT. I sad me je to nekako proslo :) Ako ne prodam izduve, ostace gde su ;) Daleko od toga da mi se ne svidjaju. Pozdrav

Kad vec radis tank napravi ga od karbona. Posla je isto, malo je skuplji, ali je prava stvar. Poliesterski tank solidno napravljen nece biti puno laksi od tvornickog. Osim toga imas jos jednu soluciju: Transalpov tank. Tada ti ne treba ni pumpa goriva.

...a kad se vec igras s smolama pokusaj nabaciti Boano masku. Vidjeo sam da se jedan u Beogradu vozi s njom, mozda bi htjeo posuditi masku za kalup.

 

Da li je malo skuplji karbon?! :) Mislim da se cena razlikuje podosta.. Ili sam ja lose upucen? Naravno da bih onda pre radio sa karbonom..

E to sam i hteo da pitam, koliko ce u opste biti laksi poliester tank od originalnog.. I da li da ulazim u tu pricu?!

Koliko litara ima transalpov tank?!

Razmisljao sam o bonao maskama, ali to kad bih pravio od nule, oduzelo bi mi dosta vremena. Zato kad bih skinuli kalup od nekog.. To bi bilo super.. Ja do sada nisam nikog video u BG-u da ima Boano maske?! :neznam:

Mada meni je AT lepa i u originalnim..

Pogotovo ne znam kakva je zastita od vetra sa boano u odnosu na original..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Da li je malo skuplji karbon?! :) Mislim da se cena razlikuje podosta.. Ili sam ja lose upucen? Naravno da bih onda pre radio sa karbonom..

 

Nije malo skuplji, skuplji je dosta, ali posla je isto. Pa kad se vec kilavis onda to napravi kako treba. Marko ti moze pomoci oko nabavke karbona, on je radio neke stvari.

E to sam i hteo da pitam, koliko ce u opste biti laksi poliester tank od originalnog.. I da li da ulazim u tu pricu?!

 

To sam ti i rekao. Ako ga solidno napravis s dovoljno slojeva od poliestera nece bas biti puno laksi.

 

Koliko litara ima transalpov tank?!

18 litara i ne trebas pumpu goriva. Cijeli tank je iznad nivoa karburatora

 

Razmisljao sam o bonao maskama, ali to kad bih pravio od nule, oduzelo bi mi dosta vremena. Zato kad bih skinuli kalup od nekog.. To bi bilo super.. Ja do sada nisam nikog video u BG-u da ima Boano maske?! :neznam:

 

Vidio sam ja, na forumu je bila slika rally africe.

Eto dao sam si truda; Cope mi mogao nesto znati o tome:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/4104-afrika-dzin/

 

Mada meni je AT lepa i u originalnim..

Pogotovo ne znam kakva je zastita od vetra sa boano u odnosu na original..

 

Pusti brate zastitu od vjetra. Da imam takav motor ni da ventilator piri u mene ne bi mi smetalo!

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Imas pivo od mene za info! :) Hvala druze :takoje:

 

Sto se tice karbona, za to bih sigurno njega kontaktirao..

 

Ako ga budem pravio od poliestera/carbona morace da ide vise slojeva. Ne bih da mi pukne prilikom manjeg pada.. Pa mi posle jos fali i da se zapalim :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

aj da kazem nesto u vezi karbona! jesi ti normalan?? (Alera) pa ceo rezeruar kostacega kao pola motora! bar 1000e ! imam ciciklo od karbona i samo ram kostao me je 600e 1zvizduk.gif + karbon je (C - UGLJENICNO VLAKNO) koji se plete!! na ralicite nacine, tipa otporan na uvijanje itd... naprimer sad moj ram od bicikle zveknem cekicem pucice kao ledenica na pola!!!

 

A na motoru od nekog jaceg pada moze doci do pucanja (osim ako nije odgovarajuce debljine, a to povlaci i tezinu) 1zdravo.gif

 

Pravi ipak ti od polietera!! bar je 10x jeftiniji i uvek mozes napravis drugi ako ti ne odgovara.. 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja