Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin rd04 by Me

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Sad cu samo malo podici zadnji deo. Dok ne skupim pare za drugi.

Tako mi rekose da treba da uradim.

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=50630&page=607

Mislim da mu pecnem maticu kao ovaj covek sto mi je objasnio.. Dok se ne skupi za nesto kvalitetnije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Evo ga, izmodelirao sam sve sto mi je bilo potrebno..

Ram i trouglovi su najprostije moguce izmodelirani.. Mrzelo me sad da i njih do detalja odradim.. Gubim vreme bzv, kad je meni osovina najbitnija u ovom slucaju ;)

4.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Tehnicki crtezi su takodje izradjeni, ali to cu postaviti kad ih budem lepo sredio.. Sutra nosim na obradu ;) pa da montiram trouglove :):jee:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Kapa dole !!! Svaka cast ! Na zivcima trudu i svemu ostalom.Ja to sada zovem motor sa dusom,jer je u njega spucano mnogo i vremena i truda.Majstore samo napred !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

:)

Evo i da se pohvalim, stigose vile.. Sutra idem da preuzmem osovinu pa da pakujem ovo ;) da vidimo na sta ce sve ovo da lici..

IMG_e72_813.jpg

IMG_e72_807.jpg

IMG_e72_809.jpg

Jedno pitanje, koliko moze da vredi ovaj branik?! :neznam: Prodao bih ga, jer bi nasao onaj donji.. Ne svidja mi se ovaj "kljun" ali eto, dobih ga u kombinaciji.. (KTM acerbis)

 

Sad samo molim boga da prodam svoje vile za pristojne novce, pa da odem po brembo 8)

 

Laku noc. Sutra ako bude sve po planu, slike kako sve ovo stoji na motoru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Dobih temperaturu od muke! :)

Taman da odmorim sad za praznik, da se izlecim, i vracamo se u garazu ;)

 

Gotovo, spakovao sam vile ;):jee:

Sto volim solid works i catiu! :) Sve se lepo nacrta, i nema greske! Evo kako to izgleda "uzivo":

IMG_e72_815.jpg

IMG_e72_816.jpg

IMG_e72_817.jpg

IMG_e72_819.jpg

IMG_e72_821.jpg

IMG_e72_822.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Gleda li neko ovu temu u opste :stabre::D

 

Da li se neko razume u USD vile?! To jest, ako moze malo da mi pojasni, koje su sve mogucnosti podesavanja? Svuda pise full adjustable.. E sad, nisam nasao mnogo korisnih informacija na netu.. Pa bi bilo lepo da mi to neko malo pojasni..

 

Ima onaj mali "tockic", na vrhu, koji moze da se vrti levo desno za podesavanje.. Podesavanje cega?

I koliko on to moze da se vrti, nikako da stane :) Ocekujem da ima neki kraj.. Pa da oba stavim skroz u plus ili minus pa da ih postepeno podesavam kako mi bude trebalo..

Pretpostavljam da je to za tvrdocu, al aj` da ostavljam nekom drugom da mi odgovori na to pitanje :)

 

Onda, vidim da adventure R i obican adventure imaju iste vile, ali je R visi od obicnog (seat height 860mm/915mm).. Cime se to postize? Drugim oprugama u vilama? ili i za to postoji neki "srafic" :jee:

 

Drugo, primetio sam da mi je felna blago kriva <_< Kad je zavrtim leva ivica malo "baca".. Kako se to ispravlja? Dotezanjem zica? Ili gumeni cekic pa blago da je cukam :)

Da napomenem da je na toj strani izbalansiran tocak, stavljen je teg od 20g mislim.. Da li moze da se balansira tocak ako je neka ivica kriva?! :stabre: Ili prosto da odem kod vulkanizera da mi nabaci gumu, izbalansira i da se vozim tako...

 

Malo vas udavih sa pitanjima sad.. Al sta cu.. Ne mogu svugde da nadjem odgovor na netu :)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako je full adjustable, znaci da ima stelovanje predopterecenja, kompresije i povrata. Kako se steluje ne moze da se oblasni u par recenica, nije to tako prosto, jer svako stelovanje delimicno utice i na ono drugo. Potrazi po net-u uputstva ima bas lepo objasnjeno. Ja sam pokusao sa tim da se igram na svojem motoru, ali sam na kraju namestio sve na sredinu i digao ruke jer razlike u normalnoj voznji skoro da nema, na trkama je vec druga stvar, a pretpostavljam da neces da se trkas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Da se trkam sigurno necu :)

A sta da radim sad sa gornim sraficima?! Ne znam gde se nalaze, koji koliko je u plusu, to jest u minusu?! Da li smem slobodno da ih vrtim dok ne dodje do kraja (da li u opste ima kraj :) ) pa da ih podesim..

 

Kod AT su se pumpali amortizeri, i moze se osetiti razlika.. Pretpostavljam da zavrtanjem/odvrtanjem tih malih srafica cu isto dobiti neku razliku?! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ima kraja, zavrci dok ne stane, onda odvrci i broj klikove dok ne stane na drugu stranu. Izbrojis koliko klikova ima, podesis na sredinu i odatle krenes sa eksperimentisanjem.

Pogledaj sa donje strane viljuske, skroz ispod, trebalo bi i tu da imas sraf za stelovanje. Skini service manual za motor od koga su viljuske i vidi koji sraf za sta sluzi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Hvala Aco :takoje:

Primetio sam da sa donje strane isto postoji neki sraf.. Ali njega ne bih dirao..

Sacu da vidim da nadjem manual za adventure..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Trebao si pre montaze vila da ih testiras. Uzmes jedan stap , zavrnes tockic skroz u levo pa ga rucno sabijas. Isto tako u desno i videces ogromnu razliku. Naravno sve to mozes i sada, samo sto je onako rucno dosta uocljivije.

To je stelovanje povrata koliko sam ja skapirao na mojim vilama. Ima negde oko 25 podeoka.

 

Donjim tockicem na vilama stelujesn tvrdocu, valjda? Ja nisam mogao da osetim neku razliku. Mozda mi je neispravno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Evo nasao sam.. Ovde ima objasnjeno sve lepo 23. strana:

http://www.ktm950.info/library/assets/pdfs/unencrypted/KTM%202004%20950%20ADV%20Owner%27s%20Manual%20unencrypt.pdf

 

Ili malo drugacije za adv990 strana 70:

http://www.ktm950.info/library/assets/pdfs/2010_ktm990_owner_manual.pdf

 

Samo jos da vidim sta da radim sa felnom?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Trebao si pre montaze vila da ih testiras. Uzmes jedan stap , zavrnes tockic skroz u levo pa ga rucno sabijas. Isto tako u desno i videces ogromnu razliku. Naravno sve to mozes i sada, samo sto je onako rucno dosta uocljivije.

To je stelovanje povrata koliko sam ja skapirao na mojim vilama. Ima negde oko 25 podeoka.

 

Donjim tockicem na vilama stelujesn tvrdocu, valjda? Ja nisam mogao da osetim neku razliku. Mozda mi je neispravno?

 

I to sto kazes, i onako hocu opet sve to da rasklopim radi sredjivanja rama i td.. Ima jos tu posla. Izvrsena samo proba, i bitno je da sve pasuje :)

 

Ne znam stvarno.. Trebalo bi da ti radi.. :neznam: Msm, ne razumem se mnogo i rad amortizera, ali po nekoj logici mislim da ne moze da se pokvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ajd u kratkim crtama

- sraf sa donje strane viljuske sluzi za stelovanje kompresije (compresion), odredjuje koliko brzo ce viljuska da reaguje na izbocinu, na levo je meksa, na desno tvrdja

- plastican sraf odozgo je povrat (rebound), odredjuje koliko brzo ce viljuska da se vraca posle sabijanja - prigusuje vracanje viljuske. Na levo smanjujes povrat (prigusenje), na desno povecavas.

-veci sraf ispod plasticnog sluzi za predopterecenje (napetost opruge). Ceo krug sabija/otpusta oprugu za 1mm. Na levo otpustas, na desno sabijas oprugu. Predopterecenje se steluje prema tezini vozaca, kad se jednom podesi ne dira se vise nezavisno od podloge po kojoj se vozi. Steluje se tako sto se podesi da SAG bude onoliki koliko pise da treba da bude u service manualu (potrazi taj podatak). SAG je razlika izmedju izvucenosti viljuske neopterecenog motora na copavoj i sa vozacem na sebi (podatak je obicno u milimetrima).

 

Cackaj slobodno, ne mozes nista da pokvaris :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

To je bitno :) Samo da ne pokvarim nesto :) Skupa igracka :P

 

Hvala za objasnjenje.. Dosta mi znaci! :)

 

Sto se tice felne, nasao sam neke odgovore.. Koristio pretragu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ide veceras :)

Bio sam bolestan pa nisam ni prilazio garazi.. <_<

A jel imas opravdanje od lekara za izostanak iz garaze :nanana: : :nanana:

salim se naravno, nego me interesuje kako napreduje bike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ide veceras :)

Bio sam bolestan pa nisam ni prilazio garazi.. <_<

A jel imas opravdanje od lekara za izostanak iz garaze :nanana: : :nanana:

salim se naravno, nego me interesuje kako napreduje bike :)

He he :) Nemam.. Ali sacu da iscimam sestru da napise jedno lazno ;)

Popravicu sve na motoru, bice bez greske! Obecavam :D Samo mama da ne sazna, da se ne proseta do garaze :D

 

Bice slika vecaras, juce sam dosta uradio.. Odoh sad na fax..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Nastavljamo dalje :)

 

Montirao sam bravu.. I moram da priznam da sam srecnik sto se tog dela tice :D

Pre svega, rupe se gadjaju! Od brave i gornjeg trougla! Bilo je potrebno samo malo da obrusim trougao da to "upadne" savrseno ;)

Sledeca stvar, da sam spustio sam trougao 2mm nize, brava bi morala da trazi neko novo mesto!

Bukvalno za 1mm razlike prolazi od nosaca satova! :) Na slici sam obelezio crvenom strelicom pa cete bolje shvatiti..

I trece, moci cu i dalje da zakljucavam volan! Uz malu prepravku.. Ja ne znam, ali pola njih koji je radilo preradu je trazilo novi nacin da zakljuca volan ili koliko sam shvatio u opste nema zakljucavanje volana.. To bi dobrodoslo onom nasem sto voli da "pozajmi" po koju AT i TA :hej:

ja cu to resiti dovarivanjem nove plocice.. Obelezeno plavim krugom :D Sad jezicak prolazi jako blizu rama..

IMG_e72_828.jpg

IMG_e72_831.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Evo slicica sa montiranom gumom i kormanom.. Stavljena i nova unutrasnja guma...

IMG_e72_833.jpg

 

Napravio sam mali blatobran, da ne baca prljavstinu po amortizeru..

IMG_e72_834.jpg

IMG_e72_835.jpg

 

Gotov je prostor ispod sedista. Za odlaganje alata i td.. Ne vidi se najbolje na ovoj slici..

IMG_e72_838.jpg

 

Na bocnim plastikama "bacena" prva ruka gita..

IMG_e72_845.jpg

 

Nastavljamo sutra..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Sutra boze zdravlja, stizu BremBici :aha::zvizduk:

 

Danas ofarbao izduve, i taman da ispricam mat lak, uspem da prevrnem cantru i prospem sav lak :gaa: Tako da mi opet ne gine isti posao :D

 

Sutra jurcanje na sve strane.. Da pokupujem stvari koje mi trebaju da mogu da privodim kraju ove radove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja