Jump to content

Moto Zajednica

Juče na Slaviji...

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

...pre podne nešto oko 10h, potez nizbrdo ka auto-komandi, baš kod onog malog zaje.anog skretanja za infektivnu kliniku, posle bus-stanice, Aprilia tuareg bele boje, izvrnuta na sred ulice, izleteo golf2 iz infektivne klinike da skrene levo gore ka slaviji i naravno presekao Apriliju na nizbrdici, vozač leži, nadam se, lakše povredjen i čeka pomoć. Sa kacigom na glavi, prekrstio noge i komunicira sa okolinom najnormalnije, bogu hvala... Zna li neko nešto više...???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

ja sam čuo da je jedno vozilo stalo da propusti tog nesrećnog golfa koji je krenuo u nedozvoljeni manevar preko pune linije, pa je naravno raspalio po gasu iako je motor išao ka njemu. E sad ko koga tu nije video i zašto, to ne znam...

Brz oporavak motoristi i motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Isto se meni desilo, ja sam bio u srednjoj traci, a auto ispred mene u desnoj traci je stao da ga propusti ali tako da je zaklanjao onoga koga treba da propusti. Izleteo mi je Jugo, udario sam ga i okrenuo za 180 stepeni. Znam da ima znak stop ali nisam siguran da li ima i zabranu skretanja u levo. Ali bez obzira na to linija koja razdvaja saobracaj na gore i dole je po pravilu puna tako da je vozac auta kriv 100%. Ja nisam bio sa motorom tada ali sam prosao sa slupanim farom i iskrivljenim branikom pored jedno metar traga kocenja. Sve sto treba je da se spuste do Fransha i okrenu ali eto jos uvek se to desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
jedno vozilo stalo da propusti tog nesrećnog golfa koji je krenuo u nedozvoljeni manevar preko pune linije, pa je naravno raspalio po gasu iako je motor išao ka njemu. E sad ko koga tu nije video i zašto, to ne znam...Brz oporavak motoristi i motoru...
Niko tu nikoga, očigledno, nije video...Tako je, vozilo je stralo da propusti nesrećnika u Golfu da skrene levo ka Slaviji STRAHOTA!!! Ne kapiram mrzovolju da se ode 200m i napravi fino kulturno polukružno! Ista stvar u blokovima po parkinGzima... Najnormalnije se ide 200m kontra smerom jednosmerne ulice, radi uštede od 100m puta   >:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Ne kapiram mrzovolju da se ode 200m i napravi fino kulturno polukružno! Ista stvar u blokovima po parkinGzima... Najnormalnije se ide 200m kontra smerom jednosmerne ulice, radi uštede od 100m puta   >:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(

Imam prijatelja sa kojim se redovno "svadjam" oko tog krsenja propisa na parkingu. On je u fazonu- to je parking i sta sad tu da postujemo neke jednosmerne ulice. Nije poenta u tome nego da se jednom naviknemo da podsvesno postujemo ono sto je napisano, a ne stalno da gledamo kako cemo da zajebemo nekog i satro ispadnemo pametni pred drugima. Nije tu poenta cak ni u ustedjenih 100 metara ili 50 grama goriva, to ti je prosto navika naseg sveta da zajebe sistem. I to se nece iskoreniti nikada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jbg  mi i kulturua su dva suprotna pojma.

Primer u Montrealu na sluzbenom parkingu pilotskog trening centra u 2 ujutru nema zive duse na celom parkingu, postoji  smeafor na samom parkingu, vozac staje na crveno, dok se cetvorica nasih pilota bledo gledaju i ne mogu da veruju na konstatciju da nema nikoga i da je to semafor na parkingu covek im odgovara da je to crveno svetlo i da ako ce tako da mu zanovetaju bice pocastvovan da im pozove taksi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Opet GolfII !!!! >:(

Ljudi postajem alergican na taj auto jer izgleda kad se sjedne u njega vozac postaje kreten a i boli ga K.... kad mu svaki dio kosta 10eura pa konta poravice ga za male pare! Bilo bi mi draze da se pokrene peticija za ukidanje GolfaII nago peticija za smanjenje registracije!1Majke mi!

Ne mogu da vjerujem da je lik na tom mjestu pokusao da sjece dvije trake iz pravca Slavije i punu(mislim da je i dvostruka na tom mjestu al ni to nema znacaja) i da ga je jos neki grugi kreten pustio kad je vidio daj e ovaj dao Lijevi Zmigavac ,ako ga je uopste i dao!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Golf je recidiv proslih statusnih simbola za sve one koji su propustili "zlatne devedesete" i sistem vrednosti koje su unele u nase zivote. Obozavan od kluba obozavatelja tog sistema, Golf, posebno 2 je postao sampion sa donedavno garantovanom i neprikosnovenom prvom pozicijom na skali opasnosti na putu. Poslednjih godina iznedrila se i grupa kvazi-profesionalaca koji teraju pikapove smatrajuci se profesionalcima iako imaju (pa i to najcesce neopravdano), samo B kategoriju. To su tek ubice na putu, za relativno kratko vreme su se uzdigli na nivo najblize konkurencije Golfasima (vozim tudje, drugi mi placa gorivo, registraciju i opravke, pa cemu onda kocnica i zasto mi je pod ispod pedale za gas tako visoko postavljen?). U najnovije vreme konkurencija se siri na ekspres mini buseve (nekad Partizan, danas E linije) ali i brojne "zenske" automobile sa nevinosmehujucim barbikicama od jedva nesto preko 200 meseci starosti. Tu je tek pometnja jer je opcija Yugo cesto, veoma cesto skrivena medju "zenske" automobila sa jednakom dozom smrtne opasnosti koju sire oko sebe emitujuci je ravnomerno koncentricnim krugovima gde se god pojave.

 

Izvinjavam se vozacima Dacija koje jos uvek studiram te ovom prilikom jos uvek nisam nacisto da li je njihova doza smrtne opasnosti (na takodje zavidnom nivou) izraz hita i trenutne srece sto su se docepali novih a savremenih automobila ili je to naglonarastajuci trend. Za ovu mini-studiju jos uvek nemam dovoljno podataka o uzorku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Pozdrav,

 

Golf je recidiv proslih statusnih simbola za sve one koji su propustili "zlatne devedesete" i sistem vrednosti koje su unele u nase zivote. Obozavan od kluba obozavatelja tog sistema, Golf, posebno 2 je postao sampion sa donedavno garantovanom i neprikosnovenom prvom pozicijom na skali opasnosti na putu. Poslednjih godina iznedrila se i grupa kvazi-profesionalaca koji teraju pikapove smatrajuci se profesionalcima iako imaju (pa i to najcesce neopravdano), samo B kategoriju. To su tek ubice na putu, za relativno kratko vreme su se uzdigli na nivo najblize konkurencije Golfasima (vozim tudje, drugi mi placa gorivo, registraciju i opravke, pa cemu onda kocnica i zasto mi je pod ispod pedale za gas tako visoko postavljen?). U najnovije vreme konkurencija se siri na ekspres mini buseve (nekad Partizan, danas E linije) ali i brojne "zenske" automobile sa nevinosmehujucim barbikicama od jedva nesto preko 200 meseci starosti. Tu je tek pometnja jer je opcija Yugo cesto, veoma cesto skrivena medju "zenske" automobila sa jednakom dozom smrtne opasnosti koju sire oko sebe emitujuci je ravnomerno koncentricnim krugovima gde se god pojave.

 

Izvinjavam se vozacima Dacija koje jos uvek studiram te ovom prilikom jos uvek nisam nacisto da li je njihova doza smrtne opasnosti (na takodje zavidnom nivou) izraz hita i trenutne srece sto su se docepali novih a savremenih automobila ili je to naglonarastajuci trend. Za ovu mini-studiju jos uvek nemam dovoljno podataka o uzorku....

 

....e ovo je ljudi ziva istina........post zalijepiti na rezervoar i prije svake voznje procitati dvaput,za svaki slucaj!!!! :) :) :) :) :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja