Jump to content

Moto Zajednica

vozio bih autobus

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Za trolu i autobus moras da imas D kategoriju, a za tramvaj GSP organizuje skolu.

Prije 15 dana je istekao konkurs za 150 vozaca autobusa i 150 vozaca trole tako da ne vjerujem da ce ga biti skoro.

Na TV je skoro bio prilog o tramvajdzijama koje su prosle godine zavrsili kurs i sad su ih zvali na posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Za trolu i autobus moras da imas D kategoriju, a za tramvaj GSP organizuje skolu.

Prije 15 dana je istekao konkurs za 150 vozaca autobusa i 150 vozaca trole tako da ne vjerujem da ce ga biti skoro.

Na TV je skoro bio prilog o tramvajdzijama koje su prosle godine zavrsili kurs i sad su ih zvali na posao

tako mi i treba kad nisam pratio, kategorije nisu problem, imam ih sve po redu + za čamac, jedini problem bi možda bila krštenica..al ако моgu motor...u stvari čuo sam ovo za autobuse, doduše tek kad se zatvorio, i čini mi se da je bilo oko 500 kandidata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

a može i trola kao i tramvaj. svaki savet kako doći do tog posla ja dobrodošao.

Koliko sam skapirao imas D kat.Imas li iskustva sa busom..odnosno jesi li negde vec radio?

Ako jesi,okvirno u martu-aprilu se "traze" vozaci za sezonu,odnosno turizam,pa u jacim firmama kad preguras sezonu kako treba,ostajes da radis i van sezone.

Moras malo sam da se rastrcis i trazis.

Koliko znam za gsp su problem godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Tesko da mozes da udjes u gsp i lastu bez dobre veze ili da platis 2-3000e da dobijes posao... Drugar je isto to hteo ali... $???

 

Kakve pare dal ste normalni Gsp tu i tamo imaju 50 000+ zavisi sta radis, a Lasta je dno dna ali opet zavisi sta radis tristika sverc prigrad teska beda a u gradu se guza raspada od voznje a je"u pa nevade jedino sto je dobro sto imas beneficiju, a ako hoces cisto da se kalis na busu tu ti je Curdic i Micko(lui travel) kod njih mozes i ceo dan da cepas bus na crno.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Ne znam koliko si upucen u sve to, zaposli se negde da imas 50000 platu i da budes uredno prijavljen? Tesko, ako nisi neki inzenjer ili tako nesto. Asistenti po fakultetima imaju 42000 platu eeej!!! Vecina koja vozi buseve pored redovne plate imaju jos jednu platu... A Lasta nikako nije dno dna, jeste da su duzni i bogu i ocu, zaposli se u lastu bez veze i kesha pa mi javi... Zna se kako oni rade i kako zive, ako ne znas javi se na pp da ti napisem lepo i imaces totalno drugo misljenje o svemu tome.. Ovo ne pisem iz rekla kazala cula vec zato sto znam kako sve to funkcionise... Ovi u gsp rade 6sati dnevno i imaju 50000 platu... + ostalo. To nema nigde!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa ja bih rekao da ti nisi upucen sad da rade samo 6 sati mozda nekolicina privilegovanih, a Lasta jeste dno dna zbog toga kako se odnosi prema svojim zaposlenima ali necu da se svadjam izgleda da imas uvid u situaciju sa nekog direktorskog mesta, a hit je bio bar meni kad su kaznili coveka za nenosenje uniforme koju nije ni zaduzio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Ma nema svadje, daleko bilo. Znam dosta ljudi koji voze bus sto u gradskom, sto po prevoznicima.. Znaci svi zavide ovima iz laste i gsp-a. Evo primera, moj dobar drugar vozi u becejprevoz. Proteklih 6 meseci radi jedne iste linije i njegov dan se sastoji u 6 krene iz beceja za bg, ovde celi dan vozi radnike tempa i naftagasa iz Panceva i uvece u 6 krece za Becej i u Becej stize u pola 10 i ceka pola 11 da vozi neke radnike i tek onda kuci.. I to sve za 25000 a prijavljen na minimalac! A da ne pricam kakve kante od buseva vozi... Tako da ovi za 50000+ hiljada treba da pevaju i da budu srecni sto imaju takav posao jer su prijavljeni na celu platu sto mnogo znaci u svemu. Jbg zalosno ali takva nam je drzava

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Jel Rade,sto radi u Becejcu? :)

Ja radim u GSP-u,i jeste trenutno najbolja firma sto se tice saobracaja,ako radis uvece(17-01h)imas i do 65.000din platu,preko dana ko radi,dogura do 55.000,ali i tome dolazi kraj,polako sve kresu,povecavaju radno vreme na 8h(bez pauze,sto nije po zakonu,ali,sta je u ovoj drzavi po zakonu).Ja sam iz indjije,drugar mi radi u Lasti,ide ujutru u 5h za BG,pa tamo pauza 1h,pa za Slankamen,pa tamo pauza 1h,pa opet BG,pa pauza 2h...na kraju,zavrsi u 23h uvece,i ide kuci,sutra opet u 05h polazi(ustaje u 04h)i tako svih 30dana bez slobodnog,za 27.000!!!

Ali da se vratimo temi,bas danas sam video na poslu,oglas interni da se pozivaju zaposleni,koji rade u firmi,da mogu ako zele da predju sa drugog radnog mesta,za vozace tramvaja,pa ako imas nekoga,mozda probas da nesto izmuvas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Znam i Radeta, inace kolega bajker. U pitanju je Mitic :) mislim ni kod Radeta nije nista bolja situacija... manje vise svi su u istoj corbi... Nisam znao da, ti koji rade na prigradskim linijama laste, imaju toliku platu a i radno vreme? WTF!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Ja razmisljam svoju D kategoriju da izbacim iz dozvole.Plate su obicno minimalac ,na koji dodaju dnevnicu 700 ili 800 dinara.Dnevnice za inostranstvo su toliko niske,sramota me da kazem kolike su.

 

Moj savet je ,sto dalje od tog posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ja razmisljam svoju D kategoriju da izbacim iz dozvole.Plate su obicno minimalac ,na koji dodaju dnevnicu 700 ili 800 dinara.Dnevnice za inostranstvo su toliko niske,sramota me da kazem kolike su.

 

Moj savet je ,sto dalje od tog posla.

e, kad je tako, onda ništa

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Pa ako mozes u drzavnu firmu,stanje je bolje,beneficiran staz,dobra plata,ali privatno propast.

Da da,Rade vozi 600,opaku suzanu,a vozi i mene(kao na primer danas sa posla kuci) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Kako u kojoj "firmi" negde moze da se uzme poprilicna cifra za dansnje uslove,a negde ne,i opet zavisi dal se vozi turizam,ili redovne linije..i koje.

Dok sam radio taj posao nekih 10ak godina uglavnom sam vozio inostranstvo,uzimao sam od 500 do 2000eur,zavisi kako te zalomi,i sta dobijes da vozis,ali nikad nisam bio kuci.

Placanje kod tog AP je 3-4 din po km + 30eur dnevnica za napolje,stim da su dnevnice uglavnom vec utvrdjene za dosta linija..tipa Pariz 90e,Firenca 90,Vicenca 80,Bec 60 itd,s tim da na nekim linijama lagano i legalno se uzima +5 dnevnica po turi,tako da su redovne linije uglavnom najisplativije.

Sto se tice turizma(u sezoni uglavnom)..navodim primer,BG -Halkidiki,ili Stavros..Asprovalta,dnevnica je 80e .Za mesec dana pravis 10-12 tura,nekad manje,nekad vise,sve zavisi od ag. do ag.

Ekskurzije su..,recimo Spanija..10-12 dana x30eur + 3-4 din po km ,imas uglavnom 3 sjajna obroka u Spaniji,u Italiji 1 eventualno 2,i to kerovi nece da jedu.U Grckoj se pored dnevnica uzima recimo jos toliko.

Moj savet,i ako to mozda deluje sve lepo..bezi sto dalje od djevreka ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Imaju 50 000+ al sa penzionim+socjalno+zdravstvo+i tako dalje

Al 50 000-porez na zaradu

50 000-za nezaposlenost

50 000-socjalno

50 000-zdravstvo i tako dalje i tako dalje

Nekad neko dobije vecu platu i tu listu cuva da se hvali,nije svaki dan petak :nanana:

 

 

 

Ma transport je u p.c.i m.t.r.n.j :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ninja636

ewo da se javim i ja..ja radim kod privatnika,tacnije transprodukt,radim 10 sati dnevno za jbnih 40000,jedan dan slobodan u nedelji i tad znaju cesto da me zovu da radim...gradska voznja,jedino sto su busevi dobri,ostalo 00000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Vidim da nas ima nekoliko vozača autobusa (verovatno i više),da ne bi offovali čoveku temu,možda bi mogli da otvorimu jednu temu u Opšte teme pa da razmenjujemo iskustva.Mogli bi da diskutujemo o svemu i svačemu,o zakonu o bezbednosti u saobraćaju(koliko se primenjuje),radno vreme,taho listići i putni nalozi,o autobusima....

Već mi je muka da svuda slušam o "bahatim profesionalcima" (mada i njih ima),i kako smo mi najgori vozači a nikome na pada na pamet da se zapita zašto je to tako,pa mi je palo na pamet da napravimo temu za diskusiju (naravno ako time ne povređujemo "poslovnik" BJB-a).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja