Jump to content

Moto Zajednica

Moj prvi motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Konačno, odluka je pala. Kupujem moj prvi motocikl. Svestan toga da je na tržištu uglavnom teško pronaći ''srpski motor'' (dobar a baš jeftin), a uzimajući u obzir moje iskustvo, godine, potrebe i vreme cilj interesovanja je Honda CB 500 (ili CBF 500). Naravno, verovatno bi bilo dugotrajnije rešenje neki Hornet, ali nisam jedini kome raspoloživa finansijska sredstva određuju koje je ''kiselo grožđe''.

Biću zahvalan svima koji mi daju savet - a prateći nedeljama teme foruma, video sam da je ovaj portal jedno od ređih mesta sa tako puno pozitivne energije i drugarstva.:care:

Znači; Želim da kupim motor do oko 500 kubika, koji bi se vozio uglavnom po gradu i okolini. Nikako za jurcanje, ali sa dovoljno rezerve snage da pomogne u nekim situacijama. Naravno, jeftin za održavanje i pre svega pouzdan. Koji oprašta neke početničke greške. Moja visina 183. 95 kilograma a godine.... (preko 30 godina vozačkog staža - automobilskog). :bicikl:

Sredstva su mi ograničena i zbog toga što okolina nema dovoljno razumevanja za moju odluku (čast nekoliko izuzetaka), pa i supruga ne dozvoljava pozajmicu iz kućnog budžeta. Iz eksternih prihoda obezbedio sam oko 1500 jevrića ali to može da se ''rastegne'' još samo za 100 do 300, ali uz prevelik napor. Problem bi bio kasnije odakle naći novce za gorivo i sitnice koje su neophodne. Naravno bilo bi dobro da je ponuda bliže Beogradu.

Hvala svima na vremenu utrošenom za čitanje mojih želja, ponudama, odgovorima i svakako savetima. (Ne navodim broj mobilnog iz jednostavnog, već navedenog, razloga - zbog mira u kući). :rat3:

Želim vam što pre lepo vreme za uživanje u vožnji. Bora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Procitaj prvo ovu temu: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/55075-honda-cb-500/

 

Bilo sta da odaberes od ova tri motora neces pogresiti. Sto se kupovine tice najbolje ti je da pratis oglase, sigurno ce se pojaviti nesto da ti odgovara i po izgledu i po finansijama, samo bez zaletanja.

 

Inace nisam skoro video dobru CB 500 na prodaju i ja je merkam. Pre ces da nadjes neki ER-5, ili GS. Meni je licno ovo zapalo za oko ali bi ipak trebao neko malo strucan da ga pogleda: http://www.mojauto.rs/polovni-auto/672906

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Ako ti odgovara CX500 eurosport2,znam ko ima,a za ostalo,na pp.Znam da ovo malo odudara od onoga sto trazis,al eto,... :neznam:

 

Najbolja kombinacija,kes u ruci,dobra ekipa za trazenje masine,zelim ti uspesnu kupovinu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Hvala na savetima. Puna tri meseca pratim sve berze na internetu, pročitao sam mnoge teme na ovom sajtu (o svim motorima o kojima sam razmišljao) - po sistemu ''šta bi...kad bi...''. Rekoh, nisam ja za neku ''trkalicu'' pa se spisak polako svodio i stiglo do neke realnosti. Naravno, uz male izlete sa CB na Hornet (a i on je derivat CB-a) do možda Bandita... I estetski, priznajem da mi se svišaju naked-i. Uz sve i ne da ti da preteruješ sa brzinom jer ćeš biti ''produvan''. Trenutno CB-ova ima U Kuli, Novom Sadu, Zemunu i Kraljevu - bar se tako pojavljuju u berzama.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: CBR1000F DUAL

moj glas za bandit 600..nisi ti bas mali co'ek, a bandit je gabaritniji, pouzdana masina, moze se naci za manje pare, malo jaci od cb ali slabiji od horneta, tako da ga neces odmah ``prerasti``..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 722 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ajmo opet....

Da li si ti do sada seo na neki od tih motora koje gledas? Probao neki?

Kako se kotiraju cene na berzi za CB 500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Seo naravno jesam ali je vreme bilo samo za gledanje i sedanje a nikako ni za 100 metara probe. Proba u mestu da. Da ne zveecka, škripi i ostalo... ukupno 28 stavki na spisku za čekiranje.

Inače cene za CB 500 (i po neki 500s) su od 1500 do 2000 (j)evra. CBF 500 je već preko 2000 a cbf 600 i preko 3000.

Ja uspeo da popodne još malo ugojim budžet pa mi sada i želje rastu. Naravno od nedelje (najavljuju nešto bolje vreme) biće šanse i za brm,brm probe na putu. Ostaje Honda, e sad... koji model!!:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Hvala na predlozima, iako mi se čini da bi to za mene u ovom trenutku bilo malo megalomansko i ''prejako'', ali ću svakako dobro razmisliti. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Druže sve je u glavi. Za nekoga je i 50ccm premnogo :neznam:

 

Jedna sezona na 125/250 ccm ti sigurno ne bi škodila a opet mnogi ljudi su uspešno krenuli od veće kubikaže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Vec sam se uplasio da sam jedini koji ima "nedovoljno " para, preso 30, prvi motor,prati oglase duze od tri meseca i naravno jos nije nasao motor za sebe a pri tom se dvoumi sta uzeti a da je dobro1lol.gif. Po svemu napred navedenom ovo kao da je moj brat blizanac a nije ja nemam bracu. Znam kako ti je ali sta reci ostaje nam samo da se nadamo da cemo uskoro i ti i ja naci nesto po nasem ukusu pa da se sretnemo negde po drumovima Srbije. Zelim ti da sto pre nadjes neki motor i naravno da ga ispazaris ali razmislo o tome da kada iznenadis zenu ne prodjes kako ne treba. Mog priajtelja zamalo je takvo iznenadjenje kostalo braka ali se na kraju zena odobrovoljila.Pozdrav1zdravo.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

DorćolAC, da li si nekada vozio bar mopede, Tomos, skuter, bilo šta na dva točka?

 

Ako jesi, a obzirom na tvoje godine (ozbiljan čovek), slobodno možeš da pazariš i mirnije mašine od 600 kubika, tipa Bandit, CB600, Yamaha Diversion i slično. Duže ćeš biti zadovoljan takvim motorom, a on će ići onoliko silovito koliko ti odvrneš gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

druze uzmi ti za te pare zzr 600,ima ih dosta na ponudi i ima ih u izuzetnom stanju,taj motor ispunjava tvoje kriterijume,a proverno je dobar motor. i velika prednost u odnosu na modele koje ti trazis je vizir,jer ko kaze da nesmeta vetar na otvorenom motoru taj laze 100 posto.vozio sam to pa znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Još jednom, hvala dobrim ljudima na savetima. A evo i nekih odgovora.

Iskreno, mislim da bi dugotrajnije rešenje (koje bi zadovoljilo i moje želje za ''slikom'' motora) bio neki CBF 600. Za tako nešto para sigurno nema niti će biti. To me najbolje razume ''moj brat blizanac'', Dejan24. Navukao sam do 1800 j-evra uz trenutno ''rupu'' u stavci registracija. A to je za 500 ccm oko 13500 (prava informacija - Miloš). Napisah da motorin treba da omogući uživanje a ne da bude uzrok nekih drugih briga. Ne bojim se kućnih problema - ne zbog straha od supruge, nego zato što imam solidno iskustvo (roman i ''uspešan'' brak su isti - oba imaju uvod, razradu i zaključak) - proverio sam to u praksi.

Imam i iskustvo na dva točka, ali je poslednje bilo pre 18 godina, što se podrazumeva kao iskustvo=0. I dalje čuvam kacigu sa tragom klizanja po avalskom drumu. Znači imam i ''leteće'' iskustvo. kožnu jaknu nisam sačuvao - a i nije bila za nošenje. Bogu hvala nije bilo zdravstvenih posledica. Motorin je već narednog dana išao na doboš. To još uvek nije bilo vreme da se kako treba voze dva točka - iako je danas situacija samo malo bolja. Nadam se.

Zato i razmišljam o ''malo rezervne snage''. OK za 7-50, ali je to po mom shvatanju u ovom trenutku, previše jako za mene (pogon a ne cena) iako su stvarno lepi motori. Zbog svega već navedenog izbor je nekako došao do CB 500. Svi tvrde da se lako snalazi u gradu, prašta neke od grešaka a i nije skup. I može lepo van grada (siguran sam uz vizir marke ''Ivan'').

Gled'o ja. seo, oslušnuo jedan Hornet kod Vlade Ryu. :jee: Mašina lepo prede i kad je dirneš - rže, ali kratak mi novčani lastiš.

Ma, optimista sam ja.:D Samo polako ponestaje vremena. Ali važno je da postoji odluka. Zar ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

By the way, kacigu koju si overio na asvaltu okači na policu kao trofej a sebi pazari novu !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Peki, hvala na savetu.:care: Bela kaciga odavno stoji kao usponema na ''Čuva Bog Srbina svog''. Čak se istrošio i onaj sunđer između postave i stiropora.

Neka se neko i nasmeje jer ovo može delovati kao priča o zecu i ražnju, ali ja sam pre motora nabavio novu kacigu (u Gevari FG-14), Jaknu i ostale ''protivvazdušne'' i bezbednosne elemente kod Markonea, odgovarajuću obuću imam i.... nedostaje samo još mašina. Mislim da je to delimična potvrda ozbiljnosti namere da pronađem motor na kojem je moje ime.

Zapala mi je bila za oko i Grunfova Beta, kao i žuti Suzuki iz NS (nisam bio dovoljno brz pa ga gospodin Steva prodade) ali...

Ma samo lagano, kao i ovo vreme što lagano kreće ka očekivanom. I putari su, vidim, živnuli. Približava se sezona.:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/59100-kawasaki-gpz-500s/

 

 

Pogledaj ovaj motor...uklapa se u tvoj budžet,,ima pedigre na forumu...vlasnik je tvojih dimenzija ..sve u svemu korektan motor..i normalan vlasnik..verujem da možete naći zajednički jezik...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

imam motor koji mozda nisi razmatrao.honda cbr600 1992.ja sam na njemu poceo kao pocetnik,bez predhodnog iskustva i mogu ti reci da je motor ekstra za voznju

iz bg sam mozemo se sutra naci da je pogledas i provozas

060 7000 669

aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Hvala svima koji su pokušali da mi pomognu da konačno budem član te najhumanije društvene zajenice poznate i pod nadimkom ''bajkeri''.

Mesecima sam pratio oglase, sajtove, ponude.... Pokušavao da nađem motorin primeren mojim potrebama, sposobnostima i željama. Teško je bilo naći pravo ređenje. I kao što reče jedan forumaš, šta god da uradiš, shvatićeš da si se negde za.....bao. Ali tako je to u životu. :neznam:

Počeo sam sa onim dobro poznatim: Kako mali đokica sve to zamišlja. Setio se filma ''Easy rider'' i naravno poželeo nekog čopera. Ne prejakog ali ni slabašnog. Ipak sa 96 kg i 183 visine treba misliti i o tome kako izgledate na toj ljutoj mašini. Drugo pitanje je okretanje motora, a treće (još veće= ona čuvena kombinacija pršljenova zvana L5-S1 kojoj ne prija takav način vožnje. :hej:

Oduševim se Grunfovom Betom. Em 350 kuba, em vazdušara a i nije prebrza niti prejaka. U tom trenutku para nedovoljno (uz odvratnu zimu) a kada se obezbedio budžet. Vlasnik je počeo da razmišlja. U medjuvremenu prodade se i druga ''ljubav na prvi pogled'' - žuti Suzuki iz NS. Moraću da na sajmu upoznam gospodina Stevu koji mi je poslao neuobičajenu ali iskrenu poruku: Žao mi je što vi niste kupili motor.

Onda je počela potraga uz pomoć retkih koji su podržavali odluku da kupim ''Moj prvi motor''. Moju ideju o maksimalnih 500 kubika Honde rušili su jakim i kvalitetnim argumentima. Naravno, stalno je postojao limit zvani: raspoloživi budžet. Proteklih dana uspeo sam da (uz neplaniranu pomoć sa strane) pojačam osnovni budžet i izbor je sada bio mnogo lakši. Nije crven - a to je boja koja mi se najviše sviđa - nego beo. Lep, elegantan, sjajan, prelepog zvuka (kad mu ga daš malo po gasu a on rže)... Hornet. Podrazumeva se: Honda.

Sigurno je mogao i neki drugi izbor, ali ''konzilijum'' je bio jednoglasan da će ta mašina zadovoljiti potrebe i kroz neku godinu.

Danas sam uplatio sredstva za moj novi (prvi pravi) motor i zato molim administratore da zaključaju ovu temu.

Još jednom hvala svima na dobrom željama i savetima. I pozdrav! Vidimo se uskoro. Pozdrav, Bora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja