Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

pozz da pitam dali se moze freewind spustat i dizat, drug ima kratke noge pa ima zajebanciju. Ako moze kako to napravit?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Eh sad 0stabre.gif Pa nemamo nista protiv da stavis jos slika 1oda.gif

 

Jedno pitanje,primetio sam danas,i nadam se da nije nista strasno-

 

Kada je u mestu,motor neki put nece da ubaci u prvu.Retko se desava,ali primetno.Nista ne blokira,ide nozica lagano,samo i dalje stoji neutral.Ovo ne vazi kada se upali motor prvi put pre nego sto se krene,tada je uredno,i u toku voznje,apsoultno nikad se ne desava.Ali na primer,kada stanem na semaforu i zaboravim da ga ubacim u prvu dok je u pokretu,moram da ga pomerim za jedno,20cm napred nazad da bi pogodilo.

Opet kazem,u voznji nema tih problema,sve je savrseno,samo u rezimu-mirno! Ovo se desi mozda jednom dnevno,ali strasno me iritira. Mozda da se dotegne kvacilo,da se promeni ulje ,ili...?1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Bice mozda jos koja fotka :).

Cek, da razjasnimo, kad je motor hladan, saltanje u prvu je glatko i bez ikakvog otpora, a u voznji pravi probleme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3637 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

pozz da pitam dali se moze freewind spustat i dizat, drug ima kratke noge pa ima zajebanciju. Ako moze kako to napravit?

Moze da se spusti. Na zadnjem amortizeru ima stelovanja za nekoliko cm razlike (mora sve ispod sedista da se razbuca da bi se stiglo do njega). Jedino ako je vozac malo tezi ili ako se vozi dvoje moze da bude problem zato sto rep dodje blizu tocka, pa postoji sansa da udarom na neku rupu ili neravninu dohvati tocak. Drugo resenje je "dog bones" pomocu kojeg bi regulisao visinu, a vesanje ostalo tvrdo ili sa kracim hodom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Bice mozda jos koja fotka :).

Cek, da razjasnimo, kad je motor hladan, saltanje u prvu je glatko i bez ikakvog otpora, a u voznji pravi probleme?

 

Paz 'vako- kada je hladan,tj prilikom startovanja motora uvek upadne iz prve,takodje kada je motor u pokretu,

isto tako nema nikakvih problema,sve ide glatko.

Jedino zeza kada se skroz zaustavim a motor radi,tipa,semafor,stop,pa ga onda presaltam do prve,i stigne do neutrala i moram da ga pomerim da bi upao.Ali to se desava 2/5 puta.Znaci nije cesto,ali hoce.Evo jutros sam bas probao da se zaustavljam cesto pa tek onda da saltam i sve upada..Sumnjam na kvacilo1neznam.gif

Savke,hvala na savetu0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pre ce biti da je kvacilo, jer meni menjac grubo upada u prvu (cimne lanac snazno prilikom usaltavanja), ali ni jednom se nije desilo da nece u brzinu. Moguce je da kvacilo ne odvaja, jer tebi kvacilo u voznji mnogo manje treba nego u mestu, samim time ako je naceto, u voznji neces mnogo osetiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Dule promeni malo turu majka mu stara, svake godine iste slike :-) Salim se, verujem da je bio vrhunski provod.

 

Moguce da ti je sajla kvacila pretegnuta, ili neki zupcanik da zeza. Jesi menjao ulje kad si uzeo motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

pozz da pitam dali se moze freewind spustat i dizat, drug ima kratke noge pa ima zajebanciju. Ako moze kako to napravit?

Moze da se spusti. Na zadnjem amortizeru ima stelovanja za nekoliko cm razlike (mora sve ispod sedista da se razbuca da bi se stiglo do njega). Jedino ako je vozac malo tezi ili ako se vozi dvoje moze da bude problem zato sto rep dodje blizu tocka, pa postoji sansa da udarom na neku rupu ili neravninu dohvati tocak. Drugo resenje je "dog bones" pomocu kojeg bi regulisao visinu, a vesanje ostalo tvrdo ili sa kracim hodom

 

 

 

ok hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Dule promeni malo turu majka mu stara, svake godine iste slike :-) Salim se, verujem da je bio vrhunski provod.

 

Moguce da ti je sajla kvacila pretegnuta, ili neki zupcanik da zeza. Jesi menjao ulje kad si uzeo motor?

 

Naravno,sipao sam mu 10w-40,kao sto i pise na cepu.Koje ulje vi koristite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Motul 5100 15w 50. Bio sam krajem aprila na voznji od 2500km i nista nije potrosio. Otkad ga vozim ni jednom nisam dolivao. Za sad nista ne menjam, u planu mi je da uzmem jos 8 L pa ako jos neko hoce nek se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Potrebna mi je ispisnica iz sekte, ko ono beše blagajnik? :ups:

Motor ipak ostaje na forumu,kolega je novi član foruma tako da je izvrbovan za sektu :BJBmoto: da me ne napadate. :nanana:

Ja neznam šta ću kupiti posle ovog motora :neznam:

Ko ide na jug neka se javi i svrati, ostajem tu za druženje. :bacikosku::cirka1::dobrodosli2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Nek se novi vlasnik lepo vozi, a ti moras sad debelo da platis :-) Kad krenemo put juga javicemo se.

Mislim da se strom nekako namece kao logican naslednik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nadam se da ce ga paziti kao ti :), a ti se ne moras ispistivati, to sto nemas motor ne znaci da nisi vise vetropir, evo kako muljaz :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Strom jeste logican nastavak ali ih je tesko naci po razumnim cenama. Razlog prodaje je bio što sam prestao da idem Freewindom na posao(boriti se svaki dan da preživiš i da te ne ubiju) već samo vikend vožnje. Moguće da dođe neki "teškaš" na mestu Freewinda, ma nebitno, samo da je dobro održavan motor i da služi. Trenutno mogu nešto da doplatim za snažniji motor pa sam zato prodavao svoj.

Ostajem tu na forumu, ako nešto nađem zanimljivo o Freewindu sa stranim forumima kačim ovde.

Vidimo se ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

pozdrav ljudi 1zdravo.gif

planiram da kupujem motor i je freewind privukao paznju a i cena mu je fina, ali mi se cini nizak... Sta vi mislite o tome? Ja sam visok oko 190 cm pa me je stah da mi ne bude nizak za voznju... i kako se ponasa motor s obzirom da ima 1 cilindar?

citao sam u kategoriji "vozio sam" i nekako mi se cini da su misljenja podeljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Ja sam 191cm, 90kg i slatko sam se navozao sa freewind~om... Nece ti biti "mali", ne brini! To sto je u pitanju jedan cilindar, po mom skromnom misljenju, za ovaj motor uopste nije ogranicavajuci faktor, cak nasuprot. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja