Jump to content

Moto Zajednica

Reed ventil prepravka na MZ-u

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

razmisljam da napravim neki dobar diktung, i da nadjem imbus 5 sa okruglom glavom(onaj kojim mozes prisafiti saf pog uglom).. proba je bila predvece, tako da nisam imao zivaca i vremena da se vise bakcem sa tim.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Šumi, samo napred, kad već nema fabrike da osavremeni naše vremešne mašine moramo sami da se snalazimo.

Samo da te podsetim, ti sad imaš pozadi enduro gumu sličnu kao što sam ja imao.Danas sam kupio Trajalovu gumu (nije imalo 2.75x18 a nj 3.00x18) pa kupio 3.25x18 za napred i 3.50x18 za nazad ( 4950 dinara obe).Veoma se oseća tromost sa velikom i teškom enduro gumom (mogao si i sam da primetiš da motor drugačije ponaša).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da, nekad je mogao da zavrne skalu do kraja, sad ne moze da predje 135km/h(sat mi laze za 20),, 1zdravo.gif ali mi nekako stabilniji po krivinama.. 1zvizduk.gif

 

Verovatno cim skupim malo love MZ ide na 300ccm... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam pre nekoliko godina imao slican problem. stavio sam nazad visoku 16-icu (vislja je bila nego prednja 18-ica) i mogao sam samo po ravnom i bez vetra 5-om a najvise sam vozio 4-om. Sada je ta guma napred, a nazad sam pre par dana stavio 175-70-14 (od auta) mnogo se lepo uklopila a visina gume je kao originalna MZ 16-ica, medjutim sada imam prenos 17-zuba pa poteze ko lud, ali na 120km/h obrtaji idu takorecu i kraj skale. Moracu da stavim veci lancanik.

E sad ovo nema veze sa reed-om ali eto... gresi covek.. pa se raspise u pogresnoj temi :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... sad ne moze da predje 135km/h(sat mi laze za 20),,

Jel' laze u plusu ili minusu? :nanana: :nanana: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Само идеја, без обзира што знам да се смањује ефикасност скаламерије: а да оно сужење кућишта према цилиндру направиш да буде равно, тј. да буде довољно широко да вијци за фиксирање тог кућишта буду унутар кућишта, па их зашрафиш имбусима пре него поставиш кавез и поклопац са цевчицом?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

ja bi otsekao malo rebra koja smetaju i stavio bi brezone na cilindar gde se pricvrscuje to kuciste,jer se manje odvrcu od srafova.razmisli o tome.rebra i ako malo skratis oko kucista nece faliti nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

svuda gde imas vibracije,auspuh na primer,udri brezone i miran si.eto da budem malo od koristi i ja a ne da me neki koji ne shvataju salu tamo prozivaju... <_<:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ne mogu, smeta mi sa desne strane(ove do akumulatora).. Primakao sam rupu kad sam bušio(budala) kućistu ventila pa ne mogu obične šafove da prišafim, a za imbus mi treba poseban ključ.. :) brezoni mi najviše daju nade, navučem diktung na njih i prišafim maticama ventil.. :) ako bude moglo gidora da pridje.. :)

Na slikama se vidi gde curi gorivo.. :P a i nezgodno mi je za gumu filtera moram tu nešto smisliti.. :D

 

Mitre, kad se samo zezas a svi(većina) smo u krizi besparice i nismo razpolozeni za puno zezanja.. :D ovaj predlog ti je odličan! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Neznam da li se vidi suzenje na ulasku u fratere ali rupa bi trebala da je kolika je u prelaznoj gumi kad bi guma bila kraca da karburator pridje blize cilindru mozda bi bilo mesta za gumu iza karburatora

A sta sa rupama na klipu0stabre.gif Ako ne povecas vreme usisa neznam da li ima ikakve svrhe za ventilima Mislim da sa vremenom od 155 cilindar nevraca nikakvu smesu nazad iz cilindra ali najpre probaj pa je lako rupe izbusiti0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da, lako je rupe busiti, ovako za sad nikakvog efekta nema, ali provozao sam po sahom posto je vukao MNOGO fals vazduha.. 1zvizduk.gif E sad se razmisljam o 300ccm ako ovo ne bude imalo efekta... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa kod klincevog skutera,aprilia je u pitanju,ima i taj ventil a i klip ima dva "prozora" paralelno prosecena i to dosta sa strane usisa.ne verujem da cete nesto postici a da ne prorezete kanale na klipu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pa kod klincevog skutera,aprilia je u pitanju,ima i taj ventil a i klip ima dva "prozora" paralelno prosecena i to dosta sa strane usisa.ne verujem da cete nesto postici a da ne prorezete kanale na klipu

 

i ja mislim isto.. 0takoje.gif tako da ova investicija sa rezanjem ostaje za neko bolje vreme sa vise love.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

imam klip 70(ambika).. poklon od Bobana! 0takoje.gif i cilindar 70(ovaj sa slike na kome sam probao ventil).. samo mi fale karike 70.. i seckanje moze da pocne.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Šumi, ne zezaj, blizu si funkcionalnog reed ventila, nemoj sad da batališ.

 

Lako ćeš posle tristotkicu da napraviš, rešavaj ovo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Šumi, ne zezaj, blizu si funkcionalnog reed ventila, nemoj sad da batališ.

 

Lako ćeš posle tristotkicu da napraviš, rešavaj ovo ;)

 

samo para da bude za delove, taman da kupim i sve sto mi treba za 300, pa ako ne uspe reed ventil spakujem masinu od 300 i vozim se.. 1moto3.gif to bar znam da ide kao nevreme.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja