Jump to content

Moto Zajednica

Prodavnica Mototrade - Motocentar

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Danas sam svratio do Motocentar prodavnice kod BUS stanice (Bgd) ali prodavnica je zatvorena. Po rečima taksista koji su tamo parkirani ne radi od nove godine

Da li neko zna šta o tom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

pre par godina kada sam u sred sezone (7-8 mesec)kupovao motor jurio sam ih mesecima sa kesom samo da mi prodaju motor! kad god zovem nisu tu ili se javi neki lik koji je iz radnje pored i kaze da je decko otisao "negde". kad se vraca? ne zna :) ugovorim kupovinu, odem, nema ih. na desetine puta tako i odustao sam. cekaj i cekaj i cekaj, ljudi jednostavno nemaju zelju bilo sta da ti prodaju..to ih smara :) ...jok...odem kod rodica i narucim. za vikend je stiglo motorce. ali MESECIMA sam ih jurio sa kintom! :lud:

zadnji put kada smo se culi za neki drugi motor rece mi lik imamo ali bolje idi kupi negde drugo jer je pukla firma... zbog servisa posle da ne bi bilo problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Nolan, Grex ...

OJ odeću

Skutere

Svrati do motomanije, oni imaju nešto njihove robe, kažu da su na "dužem godišnjem" šta god to bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

...............Mototrade je uvek imao čudnu poslovnu politiku....npr tražimo crne N103 i N43 a oni uvezu bordo......

Nebi me čudilo da budu na godišnjem sve do Beogradskog sajma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Danas sam svratio do Motocentar prodavnice kod BUS stanice (Bgd) ali prodavnica je zatvorena. Po rečima taksista koji su tamo parkirani ne radi od nove godine

Da li neko zna šta o tom?

 

Danas pre podne sam zvao zbog neke informacije i receno mi je da

"oba momka sto rade imaju grip i da ce tu biti od srede"?????(ali koje?) :stabre:

Evo ti i telefoni da opet ne "poljubis vrata"

2021800, 2021851.

Ako imas alternativu...snadji se.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

...............Mototrade je uvek imao čudnu poslovnu politiku....npr tražimo crne N103 i N43 a oni uvezu bordo......

 

 

Ako je suditi po iskustvu Centra S sa Suomi-em (to znam iz prve ruke) to nije ništa čudno. Jer i oni pošalju porudžbinu i plate 100% avansno a onda im Italijani pošalju delom što im je poručeno a dobrim delom natrpaju i neke male brojeve koji im se vuku pa ih uvale u "zemlju 3. sveta" kakva smo mi <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pre izvesnog vremena svratim u ovu radnju, posto sam gledao neke mesh jakne. Usao sam sa kacigom (NOLAN N-43 Air) i spustio je na pult kod prodavca i otisao da razgledam jakne.

 

Kada sam prisao pultu da nesto pitam, prodavac me "presece" pitanjem, kako to da mi ne radi mehanizam sa pokretnim lufterima na temenu kacige. Ja rekoh, pa ne rade vec neko vreme, odnosno ja sam ih ostavio u otvorenom polozaju, nece da se zatvore, ali ja sam se sa tim pomirio i ne cimam se vise oko njih.

 

"Pa zasto niste doneli da Vam to zamenimo?", kaze meni prodavac?!

 

"Kako to mislite?" kazem ja misleci da sledi trgovacko "uvaljivanje zvake", samo da bi mi se uzele pare.

 

"Pa, imate garanciju 5 godina na NOLAN kacige, dodjite kada Vam je zgodno da vam zamenimo ceo taj mehanizam, a i dihtung gumu na "bradi" kacige gde naleze vizir."

 

Naravno da cu doci!

Eto, mozda ce ovo jos nekoga obradovati.

 

 

PS. Sto se tice zimskog perioda u kome nikoga nije bilo u prodavnici, pitao sam i rekose da im se ne isplati da greju izlozbeni prostor, jer ima jako malo musterija i da su bili tu, samo zatvoreni u kancelarije iza, koje su grejali.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Ja ih juce kontaktirao i vrlo su ljubazni, ispricali se dobrih 15min. Dosao sam do informacije da je CPI firma na tajvanu pukla i da je pred zatvaranjem tako da do delova ce biti povuci potegni doci. Sajt im nije azuriran skoro pa tako da stoje stare informacije.

 

Uvoznici su SYM skutera, na sajtu nema te informacije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ja sam malo razovaran u poslovnu politiku ove firme.

Ode moja zena da kupi kacigu,sve ljubazno i fino i tako se i zavrsilo.

Uz kacigu je dobila i originalnu torbu za kacigu(gace) uz nju sto je i normalno.

Platila kacigu 300 eur.

 

E sad,ode shurak posle dva dana i on kupi jos skuplu kacigu i istu tu torbu(gace)za kacigu mu naplate jos 1.000 din preko cene kacige.

 

Da li je to ciganisanje ili sta drugo?Ja im necu uci,ma nema shanse.

Za 1000 din su izgubili musteriju 100 %

 

Nije neka para ali brate mili,ja bi im ukinuo zastupnistvo na Nolan jer sumnjam da uz neke idu a uz druge, i to skuplje ne idu gace uz njih.

 

Toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ako ti trebaju te "gace" za kacigu, reci, ne drzim kacige u tome i ne znam sta da radim sa tim (mislim se da li sam ih pobacao). Ako hoces posalji mi PP, pa cu ih potraziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ako ti trebaju te "gace" za kacigu, reci, ne drzim kacige u tome i ne znam sta da radim sa tim (mislim se da li sam ih pobacao). Ako hoces posalji mi PP, pa cu ih potraziti.

Matori,ne radi se o "gacama",ja ih imam, a surak je doplatio te gace i uzeo.

Problematika je u tome sto je lik koji radi tamo vazda namrsten i postavlja se prema musterijama kao prema neprijateljima.

Znajuci da je njegova sestra dva dana ranije dobila iste te gace,uctivo je chovek upitao:

-"A "gace"za kacigu?" Namerno cuti.

Na to dobija odgovor jako ostar i bez osmeha i postovanja musterije:

-"Torba(chitaj gace)se doplacuje 1.000 din",na sta chovek koji stvarno ima love vadi i placa.Nakon shopinga dolazi kod mene na kafu i prica mi sve to i kaze da ne veruje sta mu se desilo.

Jebes hiljadu dinara,ali brate,kazi da nije losa pricha.

Pritom,mislis li da je dobio racun za te gace?

Ko na sitno gleda na krupno gubi.Vec za tri dana nakon toga je otisao i kupio gomilu opreme a bilo mu je krivo sto nece da im udje u radnju i kupi par stvari koje je pikirao tih dana kod njih.

Jednostavno kaze:-"Princip je jachi od mene,naci cu na drugom mestu,ko ih bre j....!"

 

Ja licno nisam mogao da iskuliram i posto ovde vec ima tema,neka ljudi znaju o cemu se radi,a vlasnici i cenjeni prodavci neka razmisle o promeni politike svoje firme u pozitivnom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ako ti trebaju te "gace" za kacigu, reci, ne drzim kacige u tome i ne znam sta da radim sa tim (mislim se da li sam ih pobacao). Ako hoces posalji mi PP, pa cu ih potraziti.

Matori,ne radi se o "gacama",ja ih imam, a surak je doplatio te gace i uzeo.

Problematika je u tome sto je lik koji radi tamo vazda namrsten i postavlja se prema musterijama kao prema neprijateljima.

Znajuci da je njegova sestra dva dana ranije dobila iste te gace,uctivo je chovek upitao:

-"A "gace"za kacigu?" Namerno cuti.

Na to dobija odgovor jako ostar i bez osmeha i postovanja musterije:

-"Torba(chitaj gace)se doplacuje 1.000 din",na sta chovek koji stvarno ima love vadi i placa.Nakon shopinga dolazi kod mene na kafu i prica mi sve to i kaze da ne veruje sta mu se desilo.

Jebes hiljadu dinara,ali brate,kazi da nije losa pricha.

Pritom,mislis li da je dobio racun za te gace?

Ko na sitno gleda na krupno gubi.Vec za tri dana nakon toga je otisao i kupio gomilu opreme a bilo mu je krivo sto nece da im udje u radnju i kupi par stvari koje je pikirao tih dana kod njih.

Jednostavno kaze:-"Princip je jachi od mene,naci cu na drugom mestu,ko ih bre j....!"

 

Ja licno nisam mogao da iskuliram i posto ovde vec ima tema,neka ljudi znaju o cemu se radi,a vlasnici i cenjeni prodavci neka razmisle o promeni politike svoje firme u pozitivnom smislu.

Takodje,molim da se niko ne nadje prozvan lichno niti imam bilo sta protiv ove radnje,niti reklamiram druge.

Ovo je samo licno misljenje a voleo bi i da vlasnici uvide svoje greske i unaprede poslovanje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Izvini Mare, a što čovek nije tražio račun za tih 1000 dinara? Ja bih tražio, a ako ne bih dobio iz tih stopa bih zvao finansijsku policiju. Misliš da ne bi došli?! A to mnooogo više košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Izvini Mare, a što čovek nije tražio račun za tih 1000 dinara? Ja bih tražio, a ako ne bih dobio iz tih stopa bih zvao finansijsku policiju. Misliš da ne bi došli?! A to mnooogo više košta.

Ma ko da se bakce sa tim.

Vecu stetu su preziveli sto im nije ostavio pa bar jos 1000 evropskih a za racun je skapirao tek uz kafu.

Uvek kazemo,onaj gore sve gleda,sta ima da se malerisemo sa inspekcijama i tim jajarskim fazonima.

Izdignuo se chovek iznad njih,ali neka zaborave nasu posetu ubuduce.

Ako se covek spusti na taj nivo,onda je isti kao i oni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Vidi, imam i ja primedbe i razumem potpuno sta hoces da kazes.

 

Evo, moj primer. U mom prethodnom postu, gde sam napisao kako sam iskreno obradovan garancijom od 5 god na NOLAN kacige, napisao sam i da su me sami pozvali da mi promene mehanizam za provetravanje, koji se nalazi na temenu kacige.

 

Elem, nadjem malo vremena i odem do prodavnice oko 15:00 da mi zamene taj mehanizam, za koji znam da treba 5-10 min da se zameni. Kaze meni onaj "preplanuli" prodavac, znate sta, za ovo mi je potrebno oko 2 sata, ali sad imam neka posla (stigla im neka kamara robe - istina), pa dodjite vi oko 18:00 i taman da zavrsim do 20:00. Rekoh, ajd, mada ja ZNAM da to nema veze sa istinom. Tako je i bilo kada sam dosao oko 18:00, sve je bilo gotovo za oko 15 min. Pitam ja pa sta bi sa ona dva sata rada, a on, kao, hehe, znate... pa nisam morao sve da rasturam. Naravno da nije jer se mahanizam kaci sa spoljne strane i tako, sto kazes mozda je pokusavao da me izvacari, ali mu nije poslo za rukom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Izvini Mare, a što čovek nije tražio račun za tih 1000 dinara? Ja bih tražio, a ako ne bih dobio iz tih stopa bih zvao finansijsku policiju. Misliš da ne bi došli?! A to mnooogo više košta.

Ma ko da se bakce sa tim.

Vecu stetu su preziveli sto im nije ostavio pa bar jos 1000 evropskih a za racun je skapirao tek uz kafu.

Uvek kazemo,onaj gore sve gleda,sta ima da se malerisemo sa inspekcijama i tim jajarskim fazonima.

Izdignuo se chovek iznad njih,ali neka zaborave nasu posetu ubuduce.

Ako se spustis na taj nivo,onda si isti kao i oni.

Uopšte ne smatram da je to "spuštanje na njihov nivo". To je opšteprihvaćen način poslovanja, "platiš nešto-dobiješ račun za isto". I ne mislim da je zvanje inspekcije malerisanje, nego samo dokazivanje kvazi-trgovcima da ne mogu da te smatraju budalom. No, svako ima pravo na svoj način života.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja