Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7262 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm
pre 42 minuta, BokyBoy je napisao:

Mozda na Navaku, na ulici tesko,

al opet zavisi od vozaca...

Ako je ulica vijugava bez dugih pravaca... će bude napeto :moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ej , salu na stranu ...da podelim jedno pozitivno iskustvo... Dosta nas ima problem lepljivih rucica i mnogo nervira... Hteo sam pre nego sto narucim nove rucice da isprobam ovo jeftinije resenje .. iznenadjujuce je dobro i jeftino... Bio sam zestoko nepoverljiv , ali nisam bio u pravu...montiranje je laganica , ko ima grejace rucica - sve top, nista ne gubi , osecaj pod rukom je dojajani ..evo o cemu pricam...

1f15604363daaaff1a9c5c99dc80dfb8.jpgd262ade8cb08b90b798e3378ae5ca5c7.jpg4ce9c0d3a7ad6baafe662f6db254221c.jpg

www.medinobend.rs
www.bendovi.info

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Ne bih se složio da se glasnom sirenom dobija kontra efekat. Barem do sada sam video samo prednosti tj. da ili prekida manevar koji je hteo/la, počeo/la ili odmah okreće volan na desnu stranu. Svakako bih preporučio svakome da stavi vazdušnu sirenu. Ja konkretno imam denali i odlična je. Mana je kad si u manjem mestu pa se javljaš ili sviraš nekome da ga pozdraviš pa to bude preglasno.. Ali da je kontra efekat, samo je 'rekla-kazala'. Kad čuješ sirene nemaš vremena da 'tražiš' tramvaj nego staješ ili se sklanjaš u stranu jer ti taj neko ne svira bez razloga 🙂

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
Pre 2 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

Ej , salu na stranu ...da podelim jedno pozitivno iskustvo... Dosta nas ima problem lepljivih rucica i mnogo nervira... Hteo sam pre nego sto narucim nove rucice da isprobam ovo jeftinije resenje .. iznenadjujuce je dobro i jeftino... Bio sam zestoko nepoverljiv , ali nisam bio u pravu...montiranje je laganica , ko ima grejace rucica - sve top, nista ne gubi , osecaj pod rukom je dojajani ..evo o cemu pricam...

1f15604363daaaff1a9c5c99dc80dfb8.jpgd262ade8cb08b90b798e3378ae5ca5c7.jpg4ce9c0d3a7ad6baafe662f6db254221c.jpg

www.medinobend.rs
www.bendovi.info
 

Meni se cini da ne greju grejaci isto sa i bez,ali svakako super je,ne kliza i za osecaj se slazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Dobro , mozda malo ...mada kod mene ima 5,6 podeoka , ja ga nikad nisam stavio na najjace jer tad przi...mozda je sada za po jedan podeok manje...ali svakako greje lepo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2869 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
12 hours ago, Darko Mihajlovic said:

Ej , salu na stranu ...da podelim jedno pozitivno iskustvo... Dosta nas ima problem lepljivih rucica i mnogo nervira... Hteo sam pre nego sto narucim nove rucice da isprobam ovo jeftinije resenje .. iznenadjujuce je dobro i jeftino... Bio sam zestoko nepoverljiv , ali nisam bio u pravu...montiranje je laganica , ko ima grejace rucica - sve top, nista ne gubi , osecaj pod rukom je dojajani ..evo o cemu pricam...

1f15604363daaaff1a9c5c99dc80dfb8.jpgd262ade8cb08b90b798e3378ae5ca5c7.jpg4ce9c0d3a7ad6baafe662f6db254221c.jpg

www.medinobend.rs
www.bendovi.info
 

Wilson traka za rekete je mama. 150din komad. Fogetabaret

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 11 sati, Baniša je napisao:

Ne bih se složio da se glasnom sirenom dobija kontra efekat. Barem do sada sam video samo prednosti tj. da ili prekida manevar koji je hteo/la, počeo/la ili odmah okreće volan na desnu stranu. Svakako bih preporučio svakome da stavi vazdušnu sirenu. Ja konkretno imam denali i odlična je. Mana je kad si u manjem mestu pa se javljaš ili sviraš nekome da ga pozdraviš pa to bude preglasno.. Ali da je kontra efekat, samo je 'rekla-kazala'. Kad čuješ sirene nemaš vremena da 'tražiš' tramvaj nego staješ ili se sklanjaš u stranu jer ti taj neko ne svira bez razloga 🙂

Porucio i ja, kazu nismo te ni culi kad sviras, sad vala hoce. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 769 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

E, sad sam se setio da te navlake imam. Dobio na poklon, al nisam nabacio na rucice. Ima li neki lagan metod za montazu ili je sex?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Sex je ako se mlatis kao ja , sa upaljacem... Dosta su vece od rucica , ali se dosta i skupljaju .. i fora je da ih iseces makazama na pravu duzinu , a ne skalpelom... Dakle , izmeris duzinu, iseces , i ako imas onaj fen sto greje - montaza je limunada i traje 10 min

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Hteo sam da kupim te navlake na aliju, imam i "farbarski fen" ali ne znam kako se to posle skida, kada se pohaba, a da ne oštetim fabričke ručice koje su kao nove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV
50 minutes ago, RankoBg87 said:

Poručio i ja, kazu nismo te ni culi kad sviras, sad vala hoce. 

Upravo iz tog razloga sam i stavio, da ne može reći nije čuo. Mada svakako da ima onih bahatih 'ja sam naumio da izađem po svaku cenu pa ti uspori'. Ako ćeš sirenu na crash bar, ima da se kupi nosač od Denalija a ima i da se kupi jeftiniji. Ako ti treba, javi se pa ću ti poslati kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Videcu kad stigne, napravim sam nesto, bravarajia mi struka. 

Posalji svakako da vidim kako je reseno. 

Znam da cu morati da produzim instalaciju pa da vidim taman kako da je postavim. 

Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
58 minutes ago, bajker71 said:

Hteo sam da kupim te navlake na aliju, imam i "farbarski fen" ali ne znam kako se to posle skida, kada se pohaba, a da ne oštetim fabričke ručice koje su kao nove?

Pa ako radi po principu termo buzira - nema sta da se osteti... Raseces skalpelom malo i skines...mozda ostane lepak , nemam pojima...

Ili , scenario br 2. Kad se pohabaju , kupis nove pa ispocetka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
Pre sat vremena, Darko Mihajlovic je napisao:

Sex je ako se mlatis kao ja , sa upaljacem... Dosta su vece od rucica , ali se dosta i skupljaju .. i fora je da ih iseces makazama na pravu duzinu , a ne skalpelom... Dakle , izmeris duzinu, iseces , i ako imas onaj fen sto greje - montaza je limunada i traje 10 m

Postoje navlake u više dimenzija. 

Uzmeš kod kineza onaj upaljač ko brener. 

Lako se skida, rasečeš na ivici i posle pocepaš. 

 

Screenshot_20241005_121222.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 759 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre sat vremena, RankoBg87 je napisao:

Videcu kad stigne, napravim sam nesto, bravarajia mi struka. 

Posalji svakako da vidim kako je reseno. 

Znam da cu morati da produzim instalaciju pa da vidim taman kako da je postavim. 

Hvala. 

Колега ја сам правио носач за Денали сирену, од прохрома, никада није мрднула, жилав је прохром. После на Версису сам правио до маринјума, и од вибрација је пукао и изгубио сам је…Тако да није било најбоље решење. Ако си поручио Денали сирену у паковању ти долази поред ње, релеј и шема инсталације, тако да сам ја наручио подножије релеја из Ниша и ово све остало направио…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
50 minutes ago, Atorn said:

Postoje navlake u više dimenzija. 

Uzmeš kod kineza onaj upaljač ko brener. 

Lako se skida, rasečeš na ivici i posle pocepaš. 

 

Screenshot_20241005_121222.jpg

Jbmt , svi ste znali za ove navlake , samo ja nisam..  :(

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
30 minutes ago, Blaza said:

Gde si kupio, i meni se sviđaju...

SHARE.TEMU.COM

Погледајте овај Univerzalne navlake za toplotno skupljanje ručki za motocikle, gumene...

 

 

Izvolte ga...

Samo , obrati paznju onda na velicinu...moje bile bas vece od rukohvata ali se skupile dosta ... Ako jma neka manja velicina , da ne mora grejes do vecnosti :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1390 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
Pre 1 sat, Немања je napisao:

Колега ја сам правио носач за Денали сирену, од прохрома, никада није мрднула, жилав је прохром. После на Версису сам правио до маринјума, и од вибрација је пукао и изгубио сам је…Тако да није било најбоље решење. Ако си поручио Денали сирену у паковању ти долази поред ње, релеј и шема инсталације, тако да сам ја наручио подножије релеја из Ниша и ово све остало направио…

Od prohroma sam i mislio da pravim pa plastifikacija. 

Porucena je sa nekog sajta, nisam gledao sta ima, samo sam prosledio drugaru da poruci, za instalaciju cu da vidim, znam da mora da se produzi, bilo kod kolege na Nc-u i produzio, ne znam da li treba rele drugi da ide, struja i ja se ne volimo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 759 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 54 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Ps - evo izadjose jos jeftinije..

 

 

 

Za moj motor polovne rucice sa grejacima 250e... Krv krvavu !!!

Ја сам на мом мотору расекао гумене ручице, грејач сам прелемио пошто се види где је у прекиду, поручио Ариете ручице мислим да су биле негде око 2000-2500дин, нисам ни ја сигуран, навукао о све је цакум пакум. Само приликом монтаже, најбоље и најлакше се монтирају са ваздухом. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 759 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

IMG_1200.thumb.jpeg.45792087218c07d216220c04af0df179.jpeg

ево где је обично у прекиду. Пажљиво се пребруси и прелеми IMG_1201.thumb.jpeg.06e1d52e60802a280164c184c63f60be.jpeg

Само када се сече гумена ручица пажљиво са скалпером, може врло лако да омакне и да се пресече грејач. ( НЕ ПИТАЈТЕ КАКО ЗНАМ🤣)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Mislim da smo u njemackom inzinjeringu grejac ostaje na rucici...

Na motorima , normalnim motorima , grejac je kroz gumu.. 

 

PS - kod mene je slucaj ovakav. Kupujes sa grejacima

IMG-20241005-150447.jpg

 

 

 

 

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 759 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Па сад, шта је боље конструкцијско решење , немачко или неко друго, јапанско, италијанско ‘бем ли га. Ја сам мој проблем решио врло јефтино. Друг који исто вози бмв је решио тако што је узео жицу ( рече ми назив али искрено и заборавио сам ) која служи за грејаче, само обавио око ручице, залемио и по негде ставио лепак да прилоком монтаже се не помера, навукао грип и то је то. Ево већ две године ради без проблема…0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja