Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Imam u nekom planu nekakav dvo(tro)dnevni izlet motorom (kad malčice zatopli) prema Đerdapu i okolici ... (nepitajte zašto, tako se zaustavio prst na karti :neznam: )

 

 

Zanima me kakva je cesta, u kakvom stanju, kako se može voziti ...

 

Vidi sliku ?!?!?

 

zahvaljujem

post-4311-0-77390300-1296377758_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Asfalt je dobar, nije odlican, ali je dobar. Vodi racuna o odronima i vlaznim tunelima. Okolina je takva da ces sve probleme zaboraviti - definitivno jedan od najlepsih moto puteva u Evropi. Govorim o Djerdapskoj magistrali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Đerdapska magistrala ?!?!? ... to je ova cesta koja je označena... Kučevo <=> Majdanpek :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne bre... Djerdapska magistrala ti je pravac Golubac-Donji Milanovac-Kladovo. Pominjao si 3 dana i Djerdap i okolinu - zato ne propustaj da prodjes i Djerdapsku magistralu. Na ovom lokalnom putu Kucevo-Majdanperk ne ocekuj previse dobar asfalt, ali ni jak saobracaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Prosle godine sam tri puta isao tom magistralom i odlicna je za voznju.Svaki put je bilo kao da idem prvi put.Odlican put odlicne krivine nema guzve.Definitivno se neide pre juna.Pre juna ima dosta odrona i to moze da bude dosta neprijatno.Kada se to ocisti onda je milina.Ja sam isao do negotina pa se vratio na majdanpek posto se nikada nevracam istim putem.Na majdanpek je dosta losiji put ali meni predivna priroda i dozivljaj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ahaaaaa ... to je cesta uz Dunav(granicu?!?!?) nekih cca 120 km ... :takoje:

 

Koja je onda vaša preporuka za doći do tamo iz pravca BG ?

 

Na tri dana mislim od kuće pa nazad do kuće... ;) nemogu biti tamo sva tri dana... računaj na to da ja do BG imam preko 300 km ... no, to je manje bitno .. :)

 

Imate neku preporuku za smještaj tamo? ... Neka cijena bude zvijezda vodilja... :zvizduk:

 

Nama je plan to obići oko 1. Maja... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Svakako moraš do Požarevca, a to možeš da uradiš na dva načina:

 

1. autoput

2. preko Smedereva (Boleč, Grocka, Smederevo)

 

Od Požarevca nemaš šta da razmišljaš, Veliko Gradište, Golubac, Donji Milanovac, Kladovo, a preporučio bih ti istu rutu i za povratak, jer Đerdapske klisure nikad dosta, divno je. Put preko Kučeva i Majdanpeka zaboravi, em je lošiji, em je dosadno (sela i šume, gotovo ništa za videti).

 

Ako budeš imao vremena, u okolini Požarevca (20 km) pogledaj rimske iskopine Vimininacium i svrati na termalne vode u Ždrelo (53 km).

 

U Kladovu ti preporučujem hotel Aquastar Danube, ako kinta nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako kao što Aćim kaže, najbolja maršruta. Dunavskom magistralom nećeš moći da jurcaš, okolina je toliko lepa da ćeš voziti sporije i uživati u pogledu 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja bih za povratak ipak preporucio drugu trasu. Iz Kladova preko Brze palanke (ovde postoji kamp na obali Dunava ako je za sator varijantu, 20 metara odatle je restoran) do Negotina. Ovde poseta Rajackim pimnicama, pod obavezno. Zatim do Bora preko Rgotskog brda. Odatle na Borsko jezero gde je obavezna pauza. Onda uspon na Crni vrh sjajnim putem kroz sumu. Potom silazak u Zagubicu gde se svraca na vrelo Mlave. Odatle do Krepoljina, pa u Gornjacku klisuru i manastir Gornjak. Sledece na trasi je banja Zdrelo sa novim restoranom i bazenima sa vrucom vodom na kojima i u sred zime moze da se kupa. Put dalje preko Petrovca na Mlavi vodi dalje ka Smederevu i Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Svakako moraš do Požarevca, a to možeš da uradiš na dva načina:

 

1. autoput

2. preko Smedereva (Boleč, Grocka, Smederevo)

 

Od Požarevca nemaš šta da razmišljaš, Veliko Gradište, Golubac, Donji Milanovac, Kladovo, a preporučio bih ti istu rutu i za povratak, jer Đerdapske klisure nikad dosta, divno je. Put preko Kučeva i Majdanpeka zaboravi, em je lošiji, em je dosadno (sela i šume, gotovo ništa za videti).

 

Ako budeš imao vremena, u okolini Požarevca (20 km) pogledaj rimske iskopine Vimininacium i svrati na termalne vode u Ždrelo (53 km).

 

U Kladovu ti preporučujem hotel Aquastar Danube, ako kinta nije problem.

 

 

hahaha .. što se tiče smještaja, kinta je najveći problem ... :jee: ... ono ... nije da je problem, ali nije ni da imam za bacanje.. ;) Znači nešto da je OK ... krevet, topla voda, neki doručak ... i nekakav parking da su motori na sigurnom... ne tražim luksuz ... ;)

 

 

Za puteve i destinacije .. :takoje::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja bih za povratak ipak preporucio drugu trasu. Iz Kladova preko Brze palanke (ovde postoji kamp na obali Dunava ako je za sator varijantu, 20 metara odatle je restoran) do Negotina. Ovde poseta Rajackim pimnicama, pod obavezno. Zatim do Bora preko Rgotskog brda. Odatle na Borsko jezero gde je obavezna pauza. Onda uspon na Crni vrh sjajnim putem kroz sumu. Potom silazak u Zagubicu gde se svraca na vrelo Mlave. Odatle do Krepoljina, pa u Gornjacku klisuru i manastir Gornjak. Sledece na trasi je banja Zdrelo sa novim restoranom i bazenima sa vrucom vodom na kojima i u sred zime moze da se kupa. Put dalje preko Petrovca na Mlavi vodi dalje ka Smederevu i Beogradu.

 

Povratak ne mora biti (čak poželjno da nije) preko BG .... čisto da se ne ide istim putem nazad ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Evo ti moj predlog - da što duže voziš na samo par metara od reke tj. od Dunava :moto3:

 

 

Etapa 1 : Beograd - Grocka - Smederevo - Mala Krsna

 

r1Mwb_bgdsmederevomkrsna.jpg

 

 

Etapa 2 : Mala Krsna - Požarevac - Viminacijum - Ram - Srebrno Jezero

 

6q5nZ_mkrsnaviminacijumsjezer.jpg

 

Etapa 3 : Srebrno Jezero - Vinci - Usje - Golubac - Brnjica (Restoran Toma)

 

q32zx_sjezerogolubackamptoma.jpg

 

Etapa 4 : Brnjica (Restoran Toma) - Lepenski Vir - Donji Milanovac

 

ZXSpy_kamptomalepenskivirdmil.jpg

 

Etapa 5 : Donji Milanovac - Djerdapska klisura - Kladovo

 

f7A8j_dmilanovacdjerdapskakli.jpg

 

 

Za povratak ti predlažem da poneseš pasoš, da kod Kladova, preko Hidroelektrane Djerdap pređeš granicu u Rumuniiju i da se vratiš niz Dunav do Bele Crkve a odatle u Beograd.

 

http://forum.bjbiker...__1#entry793414

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
strasilo

Postavljeno Danas, 12:12 PM

 

lalajko, on 30 January 2011 - 11:54 AM, said:

 

Ja bih za povratak ipak preporucio drugu trasu. Iz Kladova preko Brze palanke (ovde postoji kamp na obali Dunava ako je za sator varijantu, 20 metara odatle je restoran) do Negotina. Ovde poseta Rajackim pimnicama, pod obavezno. Zatim do Bora preko Rgotskog brda. Odatle na Borsko jezero gde je obavezna pauza. Onda uspon na Crni vrh sjajnim putem kroz sumu. Potom silazak u Zagubicu gde se svraca na vrelo Mlave. Odatle do Krepoljina, pa u Gornjacku klisuru i manastir Gornjak. Sledece na trasi je banja Zdrelo sa novim restoranom i bazenima sa vrucom vodom na kojima i u sred zime moze da se kupa. Put dalje preko Petrovca na Mlavi vodi dalje ka Smederevu i Beogradu.

 

 

Povratak ne mora biti (čak poželjno da nije) preko BG .... čisto da se ne ide istim putem nazad ...

 

Upravo tako. Dolazak po kočinom planu, a zatim od Kladova do Brze Palanke, Negotina, Borskog jezera i dalje po Lalajkovoj preporuci. Prolazio sam ovim putevima "parcijalno", a u planu je da nekog vikenda okrenem pun "krug".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

...čitam predloge i sam kontam tako neku turu da se pristim bjb vožnje za Kladovo...

Samo jedan savet po pitanju preporuka za rutu... obratite pažnju šta čovek kome preporučujete rutu vozi jer lošiji put na africi ili transalpu se na R-u kotira kao loš u 3PM ;).

Sećam se ture za Vlasinu gde su mi ruke otpale i dupe utrnulo na sport-tureru na "malo lošjim" deonicama, a R-je tvrdji od mog tadašnjeg motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

U pravu si što se tiče tipa motora ali ovo što sam mu ja predložio ladno može sa GSXR-om. Sad naši putevi, posebno u rano proleće mogu da budu zahebani na pojedinim deonicama ali prošle godine u jesen cela ta deonica je potpuno OK. To što sam mu ja predložio, uključujući i deonicu od Rama pored reke, do Srebrnog jezera, Usja, Vinica i Golubca je sve asfalt u sasvim dobrom stanju odnosno jednako dobrom koliko i sama Đerdapska magistrala može da bude. Znači, ništa off-road :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Zna moja kanta sići s asfalta.... ali ako baš ne mora, rađe bih se držao tvrde i ravne podloge... :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bih za povratak ipak preporucio drugu trasu. Iz Kladova preko Brze palanke (ovde postoji kamp na obali Dunava ako je za sator varijantu, 20 metara odatle je restoran) do Negotina. Ovde poseta Rajackim pimnicama, pod obavezno. Zatim do Bora preko Rgotskog brda. Odatle na Borsko jezero gde je obavezna pauza. Onda uspon na Crni vrh sjajnim putem kroz sumu. Potom silazak u Zagubicu gde se svraca na vrelo Mlave. Odatle do Krepoljina, pa u Gornjacku klisuru i manastir Gornjak. Sledece na trasi je banja Zdrelo sa novim restoranom i bazenima sa vrucom vodom na kojima i u sred zime moze da se kupa. Put dalje preko Petrovca na Mlavi vodi dalje ka Smederevu i Beogradu.

Ovo je najbolja/najlepsa varijanta za povratak. Prosao sam tu deonicu vise puta i svaki put se odusevim iznova, steta je propustiti ova mesta sto ih je lalajko naveo. Put nije najbolji na svim deonicama, ali je uglavnom pristojan. U svakom slucaju vredi istrpiti malo loseg (loseg za R-a) puta zbog predela koja se obilaze.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
aca-pn

Postavljeno Danas, 13:25 PM

 

lalajko, on 30 January 2011 - 11:54 AM, said:

 

Ja bih za povratak ipak preporucio drugu trasu. Iz Kladova preko Brze palanke (ovde postoji kamp na obali Dunava ako je za sator varijantu, 20 metara odatle je restoran) do Negotina. Ovde poseta Rajackim pimnicama, pod obavezno. Zatim do Bora preko Rgotskog brda. Odatle na Borsko jezero gde je obavezna pauza. Onda uspon na Crni vrh sjajnim putem kroz sumu. Potom silazak u Zagubicu gde se svraca na vrelo Mlave. Odatle do Krepoljina, pa u Gornjacku klisuru i manastir Gornjak. Sledece na trasi je banja Zdrelo sa novim restoranom i bazenima sa vrucom vodom na kojima i u sred zime moze da se kupa. Put dalje preko Petrovca na Mlavi vodi dalje ka Smederevu i Beogradu.

 

 

Ovo je najbolja/najlepsa varijanta za povratak. Prosao sam tu deonicu vise puta i svaki put se odusevim iznova, steta je propustiti ova mesta sto ih je lalajko naveo. Put nije najbolji na svim deonicama, ali je uglavnom pristojan. U svakom slucaju vredi istrpiti malo loseg (loseg za R-a) puta zbog predela koja se obilaze.

Već sam izneo moje mišljenje na ovu temu, ali je iz nekog razloga taj komentar nestao?Dakle, ja apsolutno podržavam ovo što Lalajko i Aca predlažu. Godinama sam živeo u Brestovačkoj Banji (naselje u blizini borskog jezera) i ovim sam putevima mnogo puta prošao. I bez obzira na to svake sezone bar jednom ponovo prođem tu. I uvek se oduševim!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ima još dosta vremena do tad ... nisam očekivao tako brze i detaljne odgovore... :takoje:

 

U svakom slučaju mi (nam) je ova tema puno pomogla i otvorila oči za pojedine dionice... :takoje:

 

Hvala svima.... i čujemo (čitamo) se još prije nego se krene... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lalajko je najbolji GPS za Srbiju :takoje:

Nema greske ako njega poslusas !

 

Slažem se, samo ne znam kakvi su mu kriterijumi za kvalitet puta, ono njegovo veliko magare može da prodje gde god hoćeš, a ja sam se skroz iskrckao, recimo, na putu od Despotovca do Krepoljina. A da ima prirode za gledati, ima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

po meni nije los lalajkov predlog,

samo sto je put od crnog vrha pa preko zagubice do gornjacke

klisure za r motor koliko sam i ja za sah...

glasam za kocin predlog za povratak,kroz rumuniju, dobar je put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja