Jump to content

Moto Zajednica

Jeste spremni za put ?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Čovek je doktorirao pakovanje :moto3:

 

Trebalo bi na osnovu ovog klipa napraviti spisak opreme, kao podsetnik za one koji zaista putuju kako treba :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Zaboravio je da ponese domacu brlju.

Pozz

 

 

A gde ce da stavi devojku :grr:

.

.

.

.

.

.

.

.

da da, samo tu jos ima mesta.... :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izuzetno koristan film. Mnogo godina iskustva je potrebno da se napravi ovakav spisak opreme, a i da se sve ovo popakuje u raspoloziv i ogranicen prostor. Pregledao sam na brzinu, ali moram ovo da prostudiram u detalje. Recimo, svidelo mi se sto nosi malu, siroku cetku za ciscenje unutrasnjosti satora - mnogo mi se puta ukazala potreba za takvom cetkom.

 

Dobra stvar je i elektricna postava za jaknu i pantalone - sa tim nema zime koja moze da mu pokvari zadovoljstvo u voznji. Za ostatak tehnicke opreme nemam reci - fotoaparti i dodatni objektivi, kamere, telefoni, adapteri za punjenje, laptop, cak i rezervni hard-diskovi za pravljenje kopije podataka...

 

Ima li neko link na neki njegov putopis, ako ih je pravio, da vidimo sta sve ovo radi u praksi??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Rick Peterson is a helicopter pilot, motorcycle adventurer, sailing boat captain, photographer.

 

A evo i njegovog bloga:

 

http://www.sailblogs.com/member/bccjunessa/

 

Film o putovanju od 16000km za dva meseca:

 

 

Najbolji je komentar na nekom forumu:

 

He's the guy I'd want on the trip WITH me though.

 

Na sta je dobio odgovor...

 

Except, when you're waiting for him to pack

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Previse svega. Onaj sprej za vizir npr. je jedno 10x veci od spreja koji ja nosim, a ja nisam imao visoki vizir na motoru, i samo jednom sam morao da dopunim bocicu u mjesec dana.

Pa 6 vrsta sprejeva protiv komaraca....mislim stvarno....:staa:

Pa 2 hard diska (kad moze 1)....

itd itd

Jednom rjecju: cirkus.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dobro, nije da ga branim ali covek je objasnjavao zasto vise vrsta sprejeva protiv komaraca - na 16000 km mailazis na razlicite vrste koje razlicito reaguju na sprejeve. Slicno je i sa sprejem za vizir - verovatno na Aljasci nema na svakoj trecoj krivini supermarket kao mi u Evropi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Jes` pa da zbog devojke mora da ponese i veš mašinu.

 

Pa poneo je ves masinu ! To je ono kao okrugla ceger torba, gde pere i kosu i sudove ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Dobar i koristan vidoje :takoje: mozda previse stvari, ali kol'ko ko misli da mu treba nek trpa u svakom slucaju odlican vidoje kao podsetnik pred put da se nesto ne zaboravi :care::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Od viška glava ne boli. Posmatram ovo kao podsetnik šta sve treba poneti na putovanje, a ako nešto procenim da mi je višak, jednostavno neću poneti. Recimo, oni silni fotoaparati i kamere su meni višak, jer ih jednostavno nemam toliko :neznam:

 

Čovek je prikazao bukvalno šta sve može da ti zatreba i sigurno da zna čemu više sprejeva za komarce. A pokazao je i kako sve one stvari lepo i uredno spakovati, koje stvari treba da budu pri ruci, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Никада човек не може да понесе све што му треба, нити може да зна шта све може да му затреба. По мени, што пре то прихватимо бићемо срећнији. :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Никада човек не може да понесе све што му треба, нити може да зна шта све може да му затреба. По мени, што пре то прихватимо бићемо срећнији. :)

 

Ili bolje rečeno, travel light!

 

Po meni, previše stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Никада човек не може да понесе све што му треба, нити може да зна шта све може да му затреба. По мени, што пре то прихватимо бићемо срећнији. :)

 

Ili bolje rečeno, travel light!

 

Po meni, previše stvari.

 

Ljetos sam bio sokiran kad smo isli na korculu motorom, Zena je strpala u Bisage veliku peglu na paru, dva para kucnih papuca i bade mantil......

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Voleo bih da čujem mišljenje onih koji su prevalili ovoliko hiljada kilometara po putovanju, kao ovaj čovek, a ako pričamo mi koji pravimo ture od 300km (za sada), onda ne moramo ništa ni da ponesemo :)

 

Ja sam letos bio do Kladova, spavao u hotelu, ništa nisam poneo sa sobom osim para i bilo je sve OK, ali ako putuješ na Aljasku, verujem da ti treba sve i svašta :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zavisi koja je svrha putovanja. Ako putuje na Aljasku da snima, fotografise i kampuje, onda ok, ali onda bi mu bolje bilo uzeti neki SUV.

Stvar je u tome da vozne karakteristike motora opadaju sa porastom prtljage, pa onda ima sredstvo za svakog komarca, ali je voznja motora daleko od uzivanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Razumem coveka,voli i moze,ali malo je nas koji se spremamo na put od 16000 km pa da nam koristi ovo.Cini mi se da je Dane ili Koma posle svojih putosestija do Japana zakljucio da mu na celom putovanju nisu bile potrebne vise od dve majice i parceta sapuna za site.

P.S.Lalajko mozes i mini usisivac da poneses na 12V,pa da usisas pred spavanje :nanana::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Znam par ljudi koji su isli na ovakva putovanja, pa i veca. Ja sam sam se spremao na slicno nesto ali nazalost nisam otisao. Sve u svemu... moje misljenje je da je blizu pola tog prtljaga visak, a njegov problem je sto je bas deo koji je visak, deo koji ne sme da ostavi kod kuce, zato sto ga obavezuju sponzorski ugovori. Stvar je toliko jednostavna.

 

Kada je poceo da objasnjava zasto nosi pojedine stvari, ocekivao sam da ce iz neke torbe izvaditi radilicu, rezervni cilindar i za svaki slucaj, menjac za landrovera u slucaju da negde zatreba da ga izvlace pa se i on pokvari.

 

Nema takvog putovanja na koje se mora ovako spakovati i sve ovo nositi!!! Nema toliko zabacene vukojebine da se ne bi na vreme mogao nabaviti novi hard disk u slucaju da bas zatreba, a da se stari koji je pun posalje postom nekom prijatelju ili clanu porodice. Nema takve vukojebine da se u roku od nekoliko dana ne bi moglo naici na bilo kakav vid civilizacije gde bi mogao nabaviti 2 giga novih mp3 pesama zato sto je iscrpeo i zato sto su mu dosadasnje dosadile!

 

Jednostavno preterano puno, ali sam skoro potpuno uveren da je to sve zbog sponzorskih ugovora. Isto tako sam uveren da veci deo tih stvari ni ne nosi sa sobom kad zaista krene, ili ih ostavi negde.

 

Ima jedan nas clan koji se oglasio u ovoj temi, koji je na jednom svom putovanju olaksao svoj prtljag (koji nije bio jeftin) i ostavio ga lepo slozenog na prakingu. On je lepo putovao i uzivao, a nekom je taj prtljag i alat koristio ukoliko ga je pronasao.

 

Pozdrav... a na put nosite ono sto vam zaista treba... Gace mozete oprati i osusiti, od komaraca se mozete odbraniti i na jednostavnije nacine u prirodi, a u pustinji ili u sumama aljaske sigurno necete raditi generalnu. Poznajete sebe i svoj motor, a verovatno i osobu koja putuje sa vama. Imate iskustva ili cete ga steci, mozda na tezi nacin... ali ako cete pokusati spakovati sve sto imate u stanu, kuci i garazi... Mislite o tome

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Znam par ljudi koji su isli na ovakva putovanja, pa i veca. Ja sam sam se spremao na slicno nesto ali nazalost nisam otisao. Sve u svemu... moje misljenje je da je blizu pola tog prtljaga visak, a njegov problem je sto je bas deo koji je visak, deo koji ne sme da ostavi kod kuce, zato sto ga obavezuju sponzorski ugovori. Stvar je toliko jednostavna.

 

Kada je poceo da objasnjava zasto nosi pojedine stvari, ocekivao sam da ce iz neke torbe izvaditi radilicu, rezervni cilindar i za svaki slucaj, menjac za landrovera u slucaju da negde zatreba da ga izvlace pa se i on pokvari.

 

Nema takvog putovanja na koje se mora ovako spakovati i sve ovo nositi!!! Nema toliko zabacene vukojebine da se ne bi na vreme mogao nabaviti novi hard disk u slucaju da bas zatreba, a da se stari koji je pun posalje postom nekom prijatelju ili clanu porodice. Nema takve vukojebine da se u roku od nekoliko dana ne bi moglo naici na bilo kakav vid civilizacije gde bi mogao nabaviti 2 giga novih mp3 pesama zato sto je iscrpeo i zato sto su mu dosadasnje dosadile!

 

Jednostavno preterano puno, ali sam skoro potpuno uveren da je to sve zbog sponzorskih ugovora. Isto tako sam uveren da veci deo tih stvari ni ne nosi sa sobom kad zaista krene, ili ih ostavi negde.

 

Ima jedan nas clan koji se oglasio u ovoj temi, koji je na jednom svom putovanju olaksao svoj prtljag (koji nije bio jeftin) i ostavio ga lepo slozenog na prakingu. On je lepo putovao i uzivao, a nekom je taj prtljag i alat koristio ukoliko ga je pronasao.

 

Pozdrav... a na put nosite ono sto vam zaista treba... Gace mozete oprati i osusiti, od komaraca se mozete odbraniti i na jednostavnije nacine u prirodi, a u pustinji ili u sumama aljaske sigurno necete raditi generalnu. Poznajete sebe i svoj motor, a verovatno i osobu koja putuje sa vama. Imate iskustva ili cete ga steci, mozda na tezi nacin... ali ako cete pokusati spakovati sve sto imate u stanu, kuci i garazi... Mislite o tome

 

Prosle godine godine sam vozio turu od oko 8000km, i moja iskustva su manje-vise ista kao Davorova.

 

Preterao sam sa stvarima, a onda mi je bilo tesko da svako vece raspakujem da bih uzeo nesto sto mi treba, pa onda da ujutru opet pakujem, i tako svakog bozijeg dana :)

Od sada, samo najosnovnije.

 

 

Sve zavisi od tipa putovanja.

Ako se spava u hotelima i jede u restoranima, prtljag ce biti minimalan. Ako se spava u satoru i jede improvizovano, treba dobro odmeriti sta ce, i koliko puta zatrebati, i na osnovu toga praviti spisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sator, vreca, boks cigara, par konzervi, vreca za djubre, komplet vojnicka porcija sa priborom i cuturom, kuvalo na benzin/alkohol, 4-u-1 kafa, bonzite, rezervni upaljac, multifunkcionalno sikirce, alat i delovi za motor, foto-aparat sa rezervnim setom baterija, auto-punjac za njega i mob, dokumenta, neka kinta za corbu, ulje i hleb, dvoje gace, dva para carapa, kisno odelo, duks i to je to.

Za 2 nedelje on the road, za mene samog, mislim da je ovo taman da se provozam i po Srb i do Makedonije i do Bosne i ... nakupilo bi se kilometara 8)

 

Znaci, sve zavisi od destinacije, ljubavi prema avanturi, zeljenom stepenu komfora, nosivosti motora, finansijskim mogucnostima...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW-F650 ST

hmmm, kao neko ko se verao po svakakvim gudurama i prezivljavao u prirodi po vise dana sa oskudnom opremom (doduse peske bez motora ali princim nephodnih stvari je isti) mislim sledece:

 

- slazem se sa vecinom da je dosta stvari visak uglavnom oko elektronike i cudno je da je u istom pakovanju stavio i opremu za pustinju kao i za severni pol. na tako velikoj razlici od jednom do drugog dela zemaljske kugle, valjda ces naci mesto da stanes i dokupis 2-3 stvari koje ti trebaju za takvu temperaturnu razliku a u medjuvremenu smanjis tezinu. Mislim ako izadjes iz pustinje nije severni pol iza ugla i obratno. A ako planiras da nosis lap top i GPS, valjda moze da stane i jedna kreditna kartica :)

Takodje tu su 3 razlicita spreja protiv komaraca, verujem da je dovoljno jedno + gomila drugih cudnih stvari koje ako vec moraju da se nose mogu biti kompaktnije.

 

- u isto vreme, nedostaje dosta drugih korisnih stvari: survivial kit, igle, konac, sveca, upaljac, razne lepljive trake, potrebno je vise uzadi, konopaca, gumenih traka, alata i rezervnih delova,...

 

 

Sve u svemu, mogao je da izbaci bar pola stvari ubaci jos par nekih korisnih stvari koje mu nedostaju i tako se kompletira i pritom dodatno umanji tezinu.

 

Ali, ko sam ja da nekome dajem savete :zvizduk:

 

Koristan video kao podsetnik sta se zaboravilo poneti, ali bez da se nosi bas sve sto je covek tamo pokazao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja