Jump to content

Moto Zajednica

Snaga motora+Putovanje ?

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Uskoro treba da pazarim neki enduro i to ce najverovatno biti Kawasaki KLE500 '99god. E sad .. interesuje me s' obzirom da motor ima 50KS da li je moguce sa njim prevaljivati duze etape bez prevelikog naprezanja ako na sebi vuce stoku od 85kg, 3 kofera od ~40L i eventualno saputnicu ?

 

Motor bi trebalo da uvezem iz SLO ovih dana nakon cega me ceka jednomesecni odmor pa sam planirao da idem u SLO motorom i to HR-SLO-HUN-SER (mozda i obrnutim redom) eto tako .. :)

 

cekam odgovore profesiJonalaca ;)8)

 

 

p.s. ako ima zainteresovanih da mi se pridruze dobrodosli su, imamo smestaj u SLO kod moje sestre i zeta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja sam sa 125 ccm isao najvise do 200 km, a KLE opet ima cetiri puta vise kubika.

Uostalom sta otprilike moze sa KLE-om mozes vidjeti i ovdje

 

http://www.bjbikers.com/forum/viewtopic.php?p=30801&highlight=#30801

 

Znaci, sjedaj i voziiiiii....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Eventualno saputnicu ili ne nije mala razlika... Svejedno, šta je tu je... Samog sa koferima te vuèe gde oæeš, kol'ko oæeš... 110-120km/h turing brzina opušteno. Veæ sve ovo + saputnica rezultira manjom putnom brzinom i ništa više. Recimo 90-100km/h sem ako neæeš da putuješ u crvenom polju obrtometra :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954
Eventualno saputnicu ili ne nije mala razlika... Svejedno' date=' šta je tu je... Samog sa koferima te vuèe gde oæeš, kol'ko oæeš... 110-120km/h turing brzina opušteno. Veæ sve ovo + saputnica rezultira manjom putnom brzinom i ništa više. Recimo 90-100km/h sem ako neæeš da putuješ u crvenom polju obrtometra :?

 

Pa moj NSR je brzi od toga sa punom opremom(+saputnica), a da ne ide u crveno. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Pa moj NSR je brzi od toga sa punom opremom(+saputnica)' date=' a da ne ide u crveno. :lol:[/quote'] i duplo je lakši, a 4 puta neudobniji, svake ili svake druge sezone generalka, saputnica psuje posle pola sata puta, 3 kofera na njemu izgledaju k'o King-kong na BMX-u, silazak s asfalta sanja s prstom u ustima i još mnogo toga što nije tema veæ putovanje KLE-om Biæe tu i magistrale pa preticanje autobusa šlepera, a zbir 'saputnica + 3 kofera' garantuju dobru zabavu :wink: :wink: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

mislim da je kombinacija fantasticna, sve dok ne pozelis da vozis brze ili da izvodis ambicioznije manevre (doduse ni na jednom motoru nisu zabavne serpentine sa tri kofera i saputnicom). Al u svakom slucaju, sa 120 na kraj sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Samo dobra volja i moze i ono sto ne moze!!! Znam ljude koji su na apencima i automaticima vozili po staroj Yugi bez problema (onoj staroj).... Samo dobra volja i tempo i nacin voznje koji ce prijati i masini i tebi i saputnici naravno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

mislim da ne postoji prepreka za to sto si zamislio, taj motor je divna kombinacija cijene i onoga sto za nju dobijas, bez brige, samo naprijed :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

sad kad sam s.ebao TDma razmisljam koliko je KLE ustvari OK izbor za motor koji ce vjerno pratiti covjeka na svim putovanjima!

Kao prvo u startu na razlici u cijeni izmedju njega i bilo kog drugog(novog ) motora ostaje ti kinte da vozis na kraj svijeta!

S obzirom da je ispod 500ccm registracija ti dodje smjesna pa si i tu dobar.....ihihi....

S obzirom da masina nije "bjesna" sigurna voznja ti je skoro zagarantovana.....

Rijetko kad ces da placas kaznu za brzu voznju ...jer jaci motori ipak ponesu covjeka!

Mislim da je investicija u njega (ako pricamo o novom motoru) jedna od najpametnijih EVER! Pogledaj cijene polovnih na www.mobile.de a uporedi sa cijenom novog(ovde ispod 5000eura) pa ti vidi!

Ne mozes promasiti! :D:D:D

....a o offroadu da ne pricamo.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
... interesuje me s' obzirom da motor ima 50KS da li je moguce sa njim prevaljivati duze etape ...

 

obavezno pogledaj ovaj sajt... :wink:

 

www.nmsite.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Cini mi se da ce KLE biti i moj sledeci motor... Razmisljao sam o njemu i pre kupovine yamahe, al sam hteo prvo da naucim da vozim... I bas mi je zelja da putujem, a cena mu je pristupacna... Imam jedno srpsko pitanje- kolko trosi? :D Nasao sam neki podatak 6,3l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hvala puno (buduce) kolage! :)

 

ne volim brzinu preterano, cak ni u kolima tako da mi turing brzina od 100-120 zvuci i vise nego dovoljno ;)

 

ako saputnica bude pravila probleme i opterecivala masinu, ostavicu je negde na alpima hehehe :)

 

hvala jos jednom, lepo ste me ohrabrili ;)

 

najavicu moj polazak sredinom jula u rubrici "putovanja" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Cini mi se da ce KLE biti i moj sledeci motor... Razmisljao sam o njemu i pre kupovine yamahe' date=' al sam hteo prvo da naucim da vozim... I bas mi je zelja da putujem, a cena mu je pristupacna... Imam jedno srpsko pitanje- kolko trosi? :D[/quote']

 

pa ja koliko sam gledao po specifikacijama trosi 1L na 18.2km ... pa ti racunaj ;) uglavnom sa punim rezervoarom predje oko 300km sto je super

 

zapremina rezervoara 15l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja