Jump to content

Moto Zajednica

HONDA MTX 125 R 1990god. par pitanja..

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Honda je stranac (nemac) ima predjenih oko30000km, nije vozena godinu i par meseci sa losim gumama i bez akumulatora..Mogu je uzeti za 200-300E+transport do mene 100E a posle carina200-300E i registracija...

O stanju agregata ne znam puno, pa se plasim da bez obzira na kilometrazu ne naletim na jadac jer je kros u pitanju..

Zato bih voleo znati kako stoje cene i dostuonost delova za doticnu masinu kod nas? Mozda ima ljudi koji su je posedovali ili je poseduju pa da podele svoje iskustvo neke prednosti i mane onako na brzinu:)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Pa ono kao gledam da prodje jeftinije, a to izgleda malo teze ide.. A posto bi mi to bio prvi motor ne bih voleo da se razocaram u oba tocka1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

ako hoces dabru 125-cu moras malo da gledas oglase i da izdvojis malo vise od 200 ili 300 eur.... :) to ti kazem iz licnog iskustva,ja sam tako i jos uves sam takav...kupim nesto za malo para i posle sredjujem....a ne kao gospodin covek da stekam pare i kupim nesto regularno da se vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Onda da stekam i da zaboravim na ove pokusaje..

 

 

Meni je zelja tip TDR125,Varadero125 i YamahaDT125 u supermoto varijanti koja je prilicno redak model ili neki Sprint-Qingqi supermoto ali iskljucivo nov..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ako ces voziti supermoto po gradskim ulicama mislim da bi ti najvise odgovarao Ovaj kinez super moto 125 ili 200 kubika...kazu da su veoma izdrzljive masine! !

Varadero 125 ti se ne isplati,mnogo para kosta a to mozes slicno da dobijes sa tim kinezom...

dvotaktni motori su ti vise za off road,ako ponovo kazem,ides po gradu najbitnije ti je da masina malo trosi...vise ti je bitno koliko trosi nego koliko ide... :)

a ako hoces da juris po ulicama uzmi neki DRZ 400 sm ili cak nesto od 600 kuba pa juri :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

30.000km za cvaju nije uopste malo plus ko zna koliko je jos presao sa sjaebanom sajlom jer na njima to obicno za toliku kilometrazu par puta rikne. Macka u dzaku i za ljubav 100-200e koje ces ustedeti ne isplati se rizikovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

@Bishke

 

Ja bi to terao skoro uvek po gradu i vise sam za sm varijantu kineza 125-250ccm(ali iskljucivo novog)ali i za njih treba 1200-1500E kojih ja trenutno nemam pa reko da priustim sebi nesto jeftinije iz uvoza posto imam rodbinu tamo taman dok se zaposlim i ne ustekam kes za novog konja.. Nisam zavisnik od brzine i vise sam za 4T masinicu koja ima super malu potrosnju i koliko sam shvatio duzi vek trajanja(mozda gresim) i jeftiniju eksploataciju....

 

@gavrolini

 

sad i sajle ispadose kao potencijalni problem1neznam.gif,najpametnije ce biti da ja stekam za nesto novo pa makar to bilo i za 10godina0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa nisu problem vec je vrlo verovatno da su na takvom motoru za 21god sigurno pucale par puta jer na enduro motorima vrlo cesto umeju da puknu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

pa nisu problem vec je vrlo verovatno da su na takvom motoru za 21god sigurno pucale par puta jer na enduro motorima vrlo cesto umeju da puknu.

 

I nije problem da zamenis sajlu, nego sto su i tamo vozili, ko zna koliko bez sajle, pa to bas i nije prava predjena kilometraza - na to je gavra ( najverovatnije ) mislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

@Bishke

 

Ja bi to terao skoro uvek po gradu i vise sam za sm varijantu kineza 125-250ccm(ali iskljucivo novog)ali i za njih treba 1200-1500E kojih ja trenutno nemam pa reko da priustim sebi nesto jeftinije iz uvoza posto imam rodbinu tamo taman dok se zaposlim i ne ustekam kes za novog konja.. Nisam zavisnik od brzine i vise sam za 4T masinicu koja ima super malu potrosnju i koliko sam shvatio duzi vek trajanja(mozda gresim) i jeftiniju eksploataciju....

 

 

 

Ako su ti to prohtevi, razmisli o SACH XROADU, ili kako se vec zove, ima ih 2,3 god. starih za oko 1000 E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja bih ti preporucio Qingqi ili Sprint ali ne moras da juris novog. Iz licnog iskustva ti govorim. Moraces da budes strpljiv i da pratis oglase ali zato mozes da za 2/3 para u odnosu na nov motor uzmes neki sa par 1000km, taman koji su prelezali decije bolesti. Do sada sam uzimao 2 nova i 2 polovna kineza, oba su bila u fabrickom stanju a izasli su dosta povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

@Bogda

 

Ajde da recimo odlucim se za polovnu varijantu, sprinteva ima po oglasima dok je sa qungqijem malo slabija ponuda.. Sad smo kod ,,male" kilometraze, za mene bi mala kilometraza bila ona ispod 3000km a po oglasima uglavnom budu primerci sa 5000km+ a ja ne znam ili bar nisam procitao kolika je izdrzljivost 4T agregata na ti motorima i u kakvom je stanju mehanicki sklop posle tih 5000km.. (a ima jedan dobar pulser 125 2600km za 900 koga bih oborio na 800 sigurno ali ne znam sta mi je ciniti) 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Razlika izmedju Pulsera i Qingqija je minimalna, koliko znam iz iste su fabrike samo je Pulser brendiran pod Sprintovim brendom. 2600 km je smesna kilometraza za taj motor, pod uslovom da je prava :). Mislim da je to ok ponuda. Ja sam sa Sprint Princom 125 za nesto vise od godinu dana presao 15500, sve je bilo u savrsenom stanju, sam agregat se je ponasao isto kao i prvog dana. Po mom nekom misljenju ako se vozi normalno i dobro odrzava prelaze bar 30000 km do promene karika :). Bilo je slucajeva koji su prelazili 50000 bez ikakve intervencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

@Bogda

 

E ovo je vec ohrabrujuce mislim na 20-30000km1zvizduk.gif

 

U principu ja vozim neznije, ne patim od brzine a volim da odrzavam i da negujem masinice bar je sa autom tako do sad tako da izgleda ima buducnosti za mene na jednom kinezu1aha.gif Videcu sta cu i kako,ja bih najvise voleo da to bude nesto novo da budem prvi vlasnik posto ce mi to biti prvi motor ali cu izgleda da za tako nesto tj. na motor cekati do naredne sezone mislim da ce vredeti0cool.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

2600 je stvarno smesna kilometraza ako je prava i ako ga nije vozio neko sa konstantno punim gasom. Toliko ja prelazim mesecno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

20.000-30.000km mozes ocekivat od bilo kog kineza koji je koliko toliko propisno sklopljen. Jos uz to za razliku od 15-20 godina starih japanaca oni uglavnom nisu imali kad da predju vise 20.000km, u ponudi su tek par godina, tako da nema potrebe za laziranjem kilometraze. Sto se tice Qingqi SuperMoto-a cjene u oglasima jesu preduvane ali u ova vremena solarno placane je cudo, ako se pojavis sa kesom mozes kupit motor za 3/4 cjene.

A to polovno iz uvoza vrjedi uzimat ako ces uzet nesto preko 3000Eura, sve manje od toga razliku tamo-ovde ce ti pojest transport, carina i porez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

Malo kasnim,

Imao sam takav motor, zahvalan je i zanimljiv. Stapovi se pumpaju tako da se da prilagoditi terenu. Za pocetak dobar motor. Vozio sam ga sa jako jako losim akumulatorom. Sledeci vlasnik ga je upropastio te ga prodao tipu koji je klip i ostale delove nabavio iz Velike Britanije. Povesti racuna o mesanju ulja i benzina! Kao i svaki lagan visok motor, meni je bio osetljiv na vetar pri vecim brzinama. Na na njemu sam polagao za A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam hondu mtx125r 88 godište motor je sedeo 5 god u garaži kupio sam ga pre 8 dana u početku je jedva upalio posle je normalno radio skroz niti sam otvarao motor niti ništa vozio ga na mešavinu sam je pravio prešao sam oko 100km sa njim i danas motor nije hteo na kurblu da pali hladan i palio sam na gurku on upali radi minut do dva i sam primi gas na par sekundi i ugasi se . Tako više puta  šta da radim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Honda NSR125, Honda CBR600F2

Uzmi ocisti slavinu za gorivo moguce da je ona zapusila i da nema dovod goriva u karburatore, a mogao bi i karburator da ocistis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja