Jump to content

Moto Zajednica

Z750 Problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: ČZ 350

Imam kawasaki z750,ali ne taj na kog svi mislite ))) vec se radi o modelu iz 1982god,dakle problem se javlja kod mehanizma za startovanje motora koji mi je unistio jedan anlaser,tako reci zavrteo ga u toku voznje i samleo.Nabavio sam drugi anlaser jedva,i sad nebih da ga stavljam na masinu da mi se nebi desilo isto,a to se manifestovalo tako sto je motor u toku rada u tom momentu na nekih 5000 obrtaja u sekundi zablokirao,to je zvucalo kao da je u momentu zaribala radilica,tocak je blokirao i vise nije bilo sanse da ga upalim na gurku,mislio sam da je masina zaribala jer nisam mogao da verujem da ovo moze da se desi od toga.mene zanima ko moze da mi pomogne ko zna nesto oko tog motora,dali je tesko zameniti taj mehanizam koji amlaser pokrece a on zatim prenosi obrtaje na radilicu,on u jednom pravcu treba da kaci a u drugom da proklizava,dali je tu u pitanju neki iglicasti lezaj ili vec sta tu ima sto mu daje to svojstvo,ko moze to da mi kaze i jos nesto,dali se to tesko menja,jel ima neko deklo ili mora cela masina da se rasturi?unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Taj deo se popularno zove frajlauf  i nalazi se sa leve strane motora, ispod magneta od alternatora. Lako se skida, skine se dekl, magnet i rotor alternatora, tu je jedna ploča u kojoj se nalaze 3 valjka sa oprugama. Moguće je da ti je pukao neki valjak pa je okretaje radilice preneo na anlaser i tako ga spalio. Mora da se rasturi i da se vidi. Na mojoj staroj Kavi 1000 je to bio stalni problem. Menjao sam valjke, ali nisu bili cementirani. Polovne delove ne bih savetovao da upotrebiš, a novi su jako skupi. Takođe, treba da se proveri i konus na koji naležu valjci. Mašinska obrada nije preporučljiva, pošto je moguće da je i konus cementiran. Ne znam tačno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Set za reparaciju frajlaufa ti kosta u Nemackoj oko 40 evra(sastoji se od federa i valjkova i iglica koje idu izmedju federa i valjkova) i sa tim bi trebao da resis problem pod uslovom da ti je okrugla ploca u kojoj stoje svi ti delovi ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Set za reparaciju frajlaufa ti kosta u Nemackoj oko 40 evra(sastoji se od federa i valjkova i iglica koje idu izmedju federa i valjkova) i sa tim bi trebao da resis problem pod uslovom da ti je okrugla ploca u kojoj stoje svi ti delovi ok.

 

Al je to pojeftinilo... Meni su tada tražili nešto oko 150DM...

 

 

Proveri, obavezno i deo na koji naležu valjci. Magnet se skida tako što u njega navrćeš šraf odgovarajućeg navoja. On mu dodje kao radapciger. Ubaci motor u prvu i zavrći, ako treba, neka neko drži zadnju kočnicu. Ne mogu da se setim, mislim da sam ja nekako zaglavljivao magnet, nekom jakom šipkom...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: ČZ 350

Znaci to se ne nalazi tamo ispred anlasera gde se on uzubljuje sa onim zupcanikom,nego na samoj radilici?(meni je magnet na levoj strani radilice a na desnoj platine koliko se secam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Baš tako. Skini LEVI dekl i sve će ti biti jasno.

 

Videćeš jedan veliki zupčanik koji je nakačen na radilicu i sa strane ga kači anlaser, tačnije, zupčanik anlasera. Tebi se tu nešto zaglavilo, pošto taj zupčanik treba da radi kao gedora, na jednu stranu da okrene radilicu, a na drugu da se vrti u prazno. Kad skineš anlaser, tj, več je skinut, ako taj zupčanik ne može da se vrti slobodno na jednu stranu, znači da se tu nešto zaglavilo i da je zato spalio anlaser.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: ČZ 350

ja sam posle toga,kad sam kupio drugi anlaser,onaj stari unutra zavario,tj blokirao ga i uzupcio i na gurku upalio motor da vidim ali ce opet da ga ugasi i dali blokira,i kad sam ga upalio radi normalno i provozam se sve ok bude,i onda mu dam gas negde na 8-9 hiljada obrtaja i pocne da smanjuje i zakuje opet,tako da je definitivno to taj deo pravio probleme,samo sto meni nije anlaser toliko blizu radilice on je od desnog dekla udaljen nekih 15 cm nalazi se negde na sredini menjaca iznad rucice za saltanje brzina,tj ispod spanera lanca kad se gleda sa strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jeste, tu je anlaser, videćeš sve kad skineš dekl. Videćeš zupčanik na koji naleže zupčanik anlasera, vrlo je jasno, posebno kad skineš magnet. Samo pazi, kad vadiš frajlauf, rolnice guraju po jedan mali feder, kao onaj iz hemijske olovke. Vrlo dobro bi bilo da ti ne ulete u mašinu. Sitni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Evo, ovako. Skini manuel sa

 

http://www.manualedereparatie.info/en/download/kawasaki-kz-750-Service-manual.html

 

pa pažljivo pregledaj, negde na 79. 80 strani počinje priča oko starter clutch, to je frajlauf. Malo proanaliziraj kako je najbolje da se dodje do njega, u svakom slučaju ne mora da se rastura cela mašina.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: leskovac

dali neko ima frajlauf da proda ili ako imate broj telefona neki,mnogo bi mi pomogli,hvala

pozovi na 064-8888-585, ja imam ceo agregat u delovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja