Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez tablice?

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Danas sam povezao motor na tehnicki i neke me druge obaveze sprecile da stignem gde sam posao pa cu morati to sutra da uradim... ali je problem sto iz nekog razloga necu dobiti tablicu odmah nego tek sutradan a prekosutra se ne radi i ceo vikend cu biti bez tablice...

Interesuje me da li mogu da vozim bez tablice a imam saobracajnu? Da li se placa kazna za to? I ako ne izdrzim da odem do Jagodine na skup da li pije vodu prica "pa tu mi je tablica... (okret) gle ispala mi usput, sta cu sad???" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd, Zaječar
  • Motocikl: CBR 900 RRX

Postoji 1 klip, kada panduri pokusavaju da zaustave tipa, kad pandur kaze "ma pusti ga".

Ovaj prosao kao Enterprise,

kakva tablica, samo crvena boja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8
Postoji 1 klip' date=' kada panduri pokusavaju da zaustave tipa, kad pandur kaze "ma pusti ga".

Ovaj prosao kao Enterprise,

kakva tablica, samo crvena boja...[/quote']

 

heheh ovo me podsetilo kad sam se ja sa drugarom vraæao iz Subotice, pre jedno 4-5 godina, on taman kupio novu Alfu 156 GTA, ide ko nevreme... I raspalio on jedno 230-240kmh nazad kad smo se vraæali, negde oko 1 ujutru bilo... Mrak, ne vidi se ništa.... Kad samo odjednom 10 metara ispred nas, crvena palica, pandur izleteo na sred puta.. I on na koènicu, stao je posle jedno 500 metara :) ... Uglavnom dobro smo mi putovali u rikverc dok nismo stigli do pandura... I mi stigli, otvara on prozor a pandur neki crnogorac zaprepašten i kaže "a jadan nebio, što stade?" i moj drugar kao, pa kako što zaustavljao si me... I pandur na to "ma bježi odavde, nijesam ti ni boju zapamtio"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
heheh ovo me podsetilo kad sam se ja sa drugarom vraæao iz Subotice, pre jedno 4-5 godina, on taman kupio novu Alfu 156 GTA, ide ko nevreme... I raspalio on jedno 230-240kmh nazad kad smo se vraæali, negde oko 1 ujutru bilo... Mrak, ne vidi se ništa.... Kad samo odjednom 10 metara ispred nas, crvena palica, pandur izleteo na sred puta.. I on na koènicu, stao je posle jedno 500 metara ... Uglavnom dobro smo mi putovali u rikverc dok nismo stigli do pandura... I mi stigli, otvara on prozor a pandur neki crnogorac zaprepašten i kaže "a jadan nebio, što stade?" i moj drugar kao, pa kako što zaustavljao si me... I pandur na to "ma bježi odavde, nijesam ti ni boju zapamtio" ...

 

Aaaahahahahahaaha, kakav lik, kakav kralj, crkoh od smeha!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ako si uradio tehnicki,onda imas osiguranje,slobodno vozi,ja sam prosle godine vozio 6 meseci mz,i toliko dugo sam cekao na tablice,svuda sam isao,i jebiga svi me zaustavljali,ali sam samo odgovarao,da tablice nisu jos gotove,a sto,to nek provere oni :wink:

samo gas :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

heheh ovo me podsetilo kad sam se ja sa drugarom vraæao iz Subotice' date=' pre jedno 4-5 godina, on taman kupio novu Alfu 156 GTA, ide ko nevreme... I raspalio on jedno 230-240kmh nazad kad smo se vraæali, negde oko 1 ujutru bilo... Mrak, ne vidi se ništa.... Kad samo odjednom 10 metara ispred nas, crvena palica, pandur izleteo na sred puta.. I on na koènicu, stao je posle jedno 500 metara :) ... Uglavnom dobro smo mi putovali u rikverc dok nismo stigli do pandura... I mi stigli, otvara on prozor a pandur neki crnogorac zaprepašten i kaže "a jadan nebio, što stade?" i moj drugar kao, pa kako što zaustavljao si me... I pandur na to "ma bježi odavde, nijesam ti ni boju zapamtio"...[/quote']

 

 

ah ti crnogorci .. hahaha.

Ja sam u Budvi pre neku godinu pricao sa policajcem koji je sedeo na BMW K1200 i pricamo o motorima ... koliko je bio ljubazan lik i koliko mi je sve detaljno pricao imao sam osecaj da bi mi dao da probam motor :D lol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Tablica ti vazi od datuma kada si izmirio sve obaveze prema državi (tehnički, registracija, osiguranje,...)

a ne od datuma kada ti daju tabluci (mada bi trebali da ti daju tablicu isti dan)

Meni se slična situacija desila, doduše automobilom. Nemam tablica a sve obaveze izmirio.

Zaustavlja me policija jer imam neregistrovano vozilo. Hoće da piše prijavu.

Rekoh, piši, svakako će mi policija platititi kaznu. Pita me kako.

Lijepo, ja sam legalan, ali zbog vaše neažurnosti nemam tablicu na vozilu.

Kada dodje do suda krivac je to odeljenje policije koje izdaje tablice...

Druga stvar bi bila ako bi datum važenja tablice važio od datuma kada ti daju tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nekako mi logika govori da se ipak pravi prekrsaj sa voznjom bez tablice, bez obzira na to sto je policija kriva za njen izostanak. Bez tablice se ne moze uraditi osnovna identifikacija motora. Recimo da motociklista motorom bez tablice udari nekog na pesackom prelazu i pobegne - kako ce ocevidac da prijavi slucaj?? Zbog takvih stvari sam siguran da je voznja bez tablice prekrsaj. Ono sto bi na sudu moglo da se desi: lice koje je odgovorno za neizdavanje tablice odgovara za svoj prekrsaj, lice koje je upravljalo motorom bez tablica odgovara za svoj prekrsaj. I verujem da ce motorista vise nagrabusiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok
Nekako mi logika govori da se ipak pravi prekrsaj sa voznjom bez tablice' date=' bez obzira na to sto je policija kriva za njen izostanak. Bez tablice se ne moze uraditi osnovna identifikacija motora. Recimo da motociklista motorom bez tablice udari nekog na pesackom prelazu i pobegne - kako ce ocevidac da prijavi slucaj?? Zbog takvih stvari sam siguran da je voznja bez tablice prekrsaj. Ono sto bi na sudu moglo da se desi: lice koje je odgovorno za neizdavanje tablice odgovara za svoj prekrsaj, lice koje je upravljalo motorom bez tablica odgovara za svoj prekrsaj. I verujem da ce motorista vise nagrabusiti.[/quote']

 

Potpuno se slazem sa ovim sto je Lalajko rekao. Ako se ne varam SUP ima zakonski rok od MESEC dana da ti izda tablice. Treba proveriti ali imam tu informaciju od nekoga iz "sluzbe".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Mislim da je gora opcija da odštampaš tablicu nego da voziš bez nje.

Ako je vozilo registrovano a nisu ti izdali tablicu prilikom kontrole to možeš da kažeš policajcu, a onda je pitanje da li æe ti progledati kroz prste. Mislim da je za taj prekršaj predvidjena neka minimalna kazna, a postoji i varijanta da ne platiš mandatnu kaznu nego da se teraš protiv države kod sudije za prekršaje, uz obrazloženje da si bio primoran da u tom momentu upravljaš vozilom iz privatnih razloga, a da ti u supu nisu izdali tablicu što je njihov propust.

 

Nije mi jasno kako si dobio saobraæajnu bez tablice :shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ma odstampaj tablicu, mnogo vise bodes oci bez tablice, sad ce bas pandur tebe da zaustavlja, ili ce iz daleka da zagleda dal ti je tablica stampana, koliko motora ima u ovoj drzavi. ja moju mahinu vozim sa tablicom na kojoj pise " Na prodaju 064/162-****" kad se mimoilazim sa patrolom pandura, pogledam u retrovizor vidim i pandur gleda u svoj retrovizor, vidi ne mestu moje tablice nesto belo i produzi dalje..., moj burazer je vozio HORNET 600 na home made tablicu i nije imao problema ...

ILI vozi bez tablice pa kad te zaustave (a zaustavice te sigurno jer si neobelezen) zavisi od raspolozenja pandura dali ce da ti napise kaznu ili ne...

 

ja sam iz Jagodine ... valjda sam pomogao :?: :roll: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ako se neko seca perioda zamena tablica 1999 godine, cini mi se, onda se odlazilo u sup po nove, a predavale su se stare sa petokrakom, bilo je dana kada nisu imali dovoljno tablica, cekalo se i po 10-ak dana. Onda se dobijala potvrda i moglo je da se vozi bez tablica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Izgleda da ja nisam dobro razumeo komsiju, dali su mi samo polisu a za saobracajnu i tablicu da odem u ponedeljak u 2:30... ma izdrzacu jos dva dana da se ne vozim a svakako cu sutra da rasturim prednji kraj da zamenim biksne na stapovima, na desnom su mi bas propale...

Hvala svima na savetima, bio sam euforican pa sam hteo na bilo koji nacin da se provozam... ali takva je drzava u kojoj zivimo... Inace, ispred mene je u redu bio covek koji registrovao kamion jos pre 7 dana i nesto mu nisu zavrsili, ne znam tacno sta, u svakom slucaju ne moze da vozi kamion dok mu nesto ne daju... i pita on njih ko ce njemu da plati to cekanje jer mu tece registracija i svaki dan ga kosta 150din? sto je za nedelju dana 1.000din... Taj me je slucaj i naveo na to da se ne bunim, vec da sagnem glavu i trpim... ko svaki poslusan gradjanin...

I da sam sluzbenici izlozio svoju srceparajucu pricu kako sklapam motor 6 meseci i da ne mogu vise da cekam... mozda i nije do nje, a i da jeste, koliko njih prodje danas ispred saltera i svaki ima primedbu...

 

Srbija do Tokija!!! :x :x :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja