Jump to content

Moto Zajednica

" Operacija Atlantic "

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Lep projekat :Bandolero: Svaka čast ;)

Ako nije problem napiši samo posle nekog vremena koliko se troše valjčići u j.costa variatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Za potrošnost J. Costa varijatora su vrlo merodavne naše kolege Sasha i HOGAR STRASNI

Oni ih imaju na svojim Kymco Xciting-ima i mogu više o tome da pišu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Uz veliko postovanje truda oko svega ostalog, meni se najvise svideo ovaj detalj napred i to mu je dalo takav "smek" da je to fantasticno. :takoje:

 

4BDC85DC-5145-B84F-82BF-94A943BF9E5E_thumb.jpg

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Za potrošnost J. Costa varijatora su vrlo merodavne naše kolege Sasha i HOGAR STRASNI

Oni ih imaju na svojim Kymco Xciting-ima i mogu više o tome da pišu...

ajd malo objasnjenje u vezi ti varijatorom,ako nije problem! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Nije problem druže moj ali 'ajde da se prebacimo u temu o J. Costa varijatorima koju sam otvorio u Caffe-u. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 450 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Uff evo ukljucih se posle duge pauze zbog d.kanja oko prodaje i kupovine auta.

 

Lepo odradjen projekat!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Evo jedna informacija posle duže vremena...

Uz svu moju želju i sav trud majstor Ištvana, zvuk na Dragon auspuhu nismo doveli na nivo koji bi

bio po mojoj volji...Naime za moj ukus ostaje ipak preglasan tako da sam vratio fabrički auspuh

do daljnjeg...Imam neke ideje oko njegove modifikacije po pitanju izgleda i ugla pod kojim stoji.

To ću već videti sa Ištvanom. Jedna od opcija je da potražim izduv od Bev 500 ili Nexusa 500.

 

Dakle drage kolege ako je neko raspoložen za glanc nov Dragon izduv sa duplom oplatom, dva DB kilera

i dve šelne, neka se javi dobiće ga u pola cene... :'(

 

8D9248B5-3773-8F4F-A833-A28733D1BE8F_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Robert je radio sa Ištvanom pa je počeo sam da radi. Mislim da su vrhunski majstori i istog ranga...

Nešto nisam siguran da bi se Robert cimao oko Ištvanovog izduva...Kao što rekoh zvuk je sada vrlo

atraktivan ali jednstavno - ja bih tišu varijantu. A to očigledno ne može sa sportskim izduvom bez

obzira na DB kilere i ostale zajebancije.

 

Radi se o sledećem: Kada radi na leru zvuk je približan fabričkom ali lepši ali kako se daje više

gasa on je sve bučniji dok fabrički izduv to amortizuje. Najveća je razlika prilikom naglog davanja

gasa sa 2 -3 K obrtaja. Tada je otvoreni izduv mnogo glasniji. Za duže ture veruj mi razlika je značajna.

Bar meni... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3639 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Naravno, otvoren i nije za duza putovanja, posebno ako imas suvozacicu. Po gradu ume da valja, ali sigurno dosadi na duze. Ja sam na leonardu nekoliko puta otvarao onaj fabricki i stalno mucio muku. Pravo resenje je skupo. Leo Vince ili Giannelli. Ta dva sam imao priliku da vozim. Prvi na Burgmanu, drugi na Tmaxu i to je prava stvar. Na T maxu je bio komplet sa izduvnom granom i bio je bas prijatan za slusanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Nova epizoda "Operacije Atlantic" - J. Costa varijator je stigao!

 

Danas preuzet i naravno odmah montiran. Primetna je razlika u startu i međuubrzanjima.

Sada Atlantic "čupa armaturu iz temelja"... Krajnja brzina je povećana za nepunih 10 km

ali to mi nije ni bitno, dobio sam ono što sam hteo! Dakle, utisak je vrlo pozitivan!

 

49D863DE-D8C0-E04C-8D73-483274BE8CB3_thumb.jpg

 

E1853322-E9E2-A54F-A4BD-871A3C723ECB_thumb.jpg

 

F49F5A45-80D6-9641-8ECF-0DAE09CB4D3E_thumb.jpg

 

FCAFC84F-370F-124A-B4F8-C3333659863D_thumb.jpg

 

Jedna fotka za vreme ugradnje...

 

02FDA594-BDD3-0243-90F9-DCE672E91318_thumb.jpg

 

Ako Bog da u petak bi trebao da pogledam jedan auspuh od Beverly 500 i ako ga pazarim odmah u Adu kod Ištvana da se montira.

Ako bude tako - sledi izveštaj...

 

Pozdrav svima!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5835 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Drage koleZe, nisam se oglašavao jedno vreme po pitanju sređivanja moje zveri. Zadnjih dana je bilo nekih zahvata na motoru pa rekoh da podelim to sa vama kao i ukupne utiske posle 10 000 km od glavnog sređivanja.

 

Dakle o auspuhu sam pisao naširoko i samo ću napisati da je konačno rešenje za Atlantica auspuh od Beverly 500 na kom je Ištvan prepravio nosače i ulaz u top sa izduvne grane a bočna lajsna od topa je presvučena karbonom. Meni se mnogo više sviđa nego original auspuh a i lepo se čuje i radi "za sve pare"...

 

867923C1-C189-4349-9926-5B9977BA2AF6_thumb.jpg

 

Pre neki dan sam konačno uradio kompletan prenos. Posle neslavne epizode sa J Costom, bio sam primoran da kupim polovan varijator od Beverly 500, zajedno sa remenicom, platnom i bolcnom. Poslužio je svrsi ali je motor bio nešto kilaviji. Konačno zamenjeno je kvačilo sa oprugom, stavljen nov kaiš, varijator sa 8 rolnica i nova remenica, tako da sad imam kompletiran prenos na Atlanticu.

 

Sledeća novina na Atlanticu je vezana za vizir. Postojeći vizir na Atlanticu (made by Ivan) je poveliki i pruža dobru zaštitu od vetra (gledam kroz njega) ali kada pada kiša ne spiraju se kapi sa njega pa je vožnja otežana (pogotovu noću po kiši) Takođe i vožnja u suton "ka suncu" mi je pravila velike probleme pa sam hvatao sebe kako svaki čas virim sa strane vizira ili se propinjem da gledam preko njega. Rešenje sam video u izradi novog vizira koji će biti niži a malo širi od postojećeg i imati nadograđen vario vizir. Biće nešto više buke ali svakako planiramo da postojeće flip-upp kacige zamenimo sa full-face pa mu buka dođe na isto kao sa starim vizirom. Ivan se ponovo iskazao u punoj meri. Samo reči hvale! Tada mi pade na pamet da vizir bude taman pošto svakako gledam preko njega a lepo bi se uklopio u sivo crnu formu Atlantica. Ivan nema klirit od 4 mm u boji pa se moralo posegnuti za alternativom. Folija ne može na klirit i rešenje je palo na sprej za zatamnjivanje štop lampi. Zatim sledi još jedna ideja: Zašto ne bih i štop lampe zatamnio zajedno sa katadiopterom na koferu? I evo kako je sve na kraju ispalo:

 

E22146E1-D370-4140-8C7D-8EA7BE0C8836_thumb.jpg

 

572CFCAE-DA07-9348-BD1D-6FCF424C6DF4_thumb.jpg

 

Naravno "molerske" radove je izveo majstor - kolega Gargi (a ko bi drugi)...

Štop lampe su prešpricane dva a ne tri puta da se ne bi gubila uočljivost prilikom kočenja, sama pozicija i rad žmigavaca.

 

340E4B89-AD62-E946-8EE9-DA5E22826654_thumb.jpg

 

Na katadiopter od kofera je vraćena originalna pločica.

 

8E490446-1A5B-1445-BC2C-45838FA2A825_thumb.jpg

 

Konačno sam i sijalicu pozicije zamenio sa LED diodom. Sija k'o blesava.

 

DBEE447E-3842-B849-AAFF-DB511FB953C5_thumb.jpg

 

Mislim da sam sa ovim zadnjim izmenama stavio i konačno tačku na spoljni izgled Atlantica. U narednom periodu planiram da ga ponovim sa par bočnih torbi i eventualni izvučem još jedan priključak 12 V ispod prenjeg sedišta na crnu plastiku. Dakle ako na drumu ili negde parkiranog vidite ovakvog Atlantica - znajte da je moj! Nema drugi taki...

 

17BA9495-C3A6-0C41-87A5-30F16021448D_thumb.jpg

 

MAXI pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Sve je fenomenalno!!! Jedino sto mi "bode" oci jeste zuti znak dragon na auspuhu.. nekako mi se ne uklapa sa celim izgledom ove zverine! Ja bih samo to pokusao da uklonim :zvizduk:

 

 

Sve u svemu :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

osh da ga prodas...dam ti sym-a i doplatim ti...:-))1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

koji sprej si uzeo i jel ga ima u gvozdjarama ja vec duze vreme planiram da prefarbam zmigavce i stop, extra je sve bas si ga upicanio :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja