Jump to content

Moto Zajednica

Ninja ZX-12R 2000-2006

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Изгледа да су она јапанска слова директно стигла из Јапана,па је и цена толика....

 

Шалу на страну,изгледа добро,али не капирам људе који окаче такве слике,боље једну добру да окачи него 10 никаквих...А цена је тек прича за себе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 16.1.2011. at 1:17, acim je napisao:

Kawasaki Ninja ZX-12R 2000-2006

 

Evo nadjoh malo vremena da napisem koju rec o ovom motoru iz svog licnog iskustva...

Pa da pocnem:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2001-vo godiste, A2 model, poslednji nelimitirani,

sa satom do 350 km/h.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Malo vise od godinu dana u vreme pisanja, iliti oko 10.000 km

 

3. Šta mi se dopada:

Sve! kako izgleda, kako se vozi, kako ubrzava, kako lezi, kako koci...

Zastita od vetra odlicna kao i polozaj vozaca na motoru, sedi se visoko, siroki heblovi, ne previse nagnut polozaj na njima, ne umaraju se ni ledja ni ruke.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Realno, sada vise nista, resene kocnice, fabricka 6-toklipna Tokiko kljesta zamenjena 4-voroklipnim Nissin-om, TRW Sinter plocice, pancirna creva, Nissin-ova pumpa, sada koci ispadaju oci.

Mozda samo da ima ABS jer zna prednji da zablokira ponekad, ali naviknes da doziras kocnicu posle nekog vremena.

Ogibljenje takodje ima drugacije tj bolje od drugih modela, ima Ohlins i napred i nazad, kompletno podesavajuci u svim mogucim kombinacijama u samo par okretaja (klikova) dugmeta na levom suvozacevom nogostopu, cak i u voznji, dobar setap od njega pravi cudo.Nije mu potreban amortizer volana, samo treba promeniti lezaj istog i tacno ga pritegnuti.

 

5. Moj utisak:

Kratko, u par recenica,

ja sam odusevljen motorom, kako ubrzava, kako se lako vozi.Izgleda brutalno sa onim puper-skuper ram er usisom napred i 200 gumom nazad.Zvuk sa Remus X-om takodje prebrutalan, dubok i jak.

Trazio sam dugo bas ovaj A model jer mi je on bas pravi predstavnik Busa killera, ristajling mi nekako nema vise tu draz.

Vozio sam oba modela i mogu vam reci da se jako razlikuju, A model je mnogo prgaviji na gasu, jaci je par konja i to ne samo na papiru vec se to itekako primeti u voznji, ima vecu krajnju brzinu.

Znaci, oni sto kazu da je B model samo ristajling A modela, jako grese.Potrosnja je skroz korektna za tu kubikazu i snagu, moj trosi oko 9L benzina pri nekoj normalnoj voznji po gradu, iako je skroz otvoren tj ima KN i otvoren izduv, cak je i premapiran.

Na otvorenom trosi mnogo manje, pri putnoj brzini 120-160 kmh trosi oko 7L

Sve u svemu, odlican motor, neunistiv i pouzdan, naravno uz kvalitetno odrzavanje koje nije nista skuplje za njega nego za druge motore.

U voznji je stabilan, nece vas zaljuljati sleper kada prodje, izvucice vas iz svakih makazica malim okretom zgloba, bez obzira u kojoj ste brzini trenutno, samo zahteva sigurnu ruku i hladnu glavu, ne prasta greske i nikako nije za pocetnike.

Staru Busu jede za dorucak, novu prati u stopu...Ja sam ga terao na auto putu nesto oko 340 po satu i mislim da je imao jos gasa, ja nisam imao vise ball-sa...

Toliko od mene, nadam se da sam nekome pomogao u izboru svojim rivjuom ovog motora, za jos pitanja, slobodno se obratite...

Dve slikice dosta...

116336537_2653426831564478_3507158516860462684_o.thumb.jpg.85ca4d17313c1009ac51bb80152352f0.jpg116418733_2653427671564394_5142858540102573655_o.thumb.jpg.4730b37116112b86f3de16fedbd26bd9.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Postoji neka priča da su prve serije samo limitirali brojem obrtaja i da se to lako rešava. Kasniji modeli su bili kompleksnije uštrojeni. 

 

Sve u svemu, motora se uvek treba plašiti ali od svega ZX12R me najviše plaši. Nekako i više od H2R. 

 

To su ovi klošari nemci i BMW namerno uticali da ih zabrane. Uvek su bili broj 1 hohštapleri u industriji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Razlikuju se u bregastim osovinama, tako mi je rekao momak kome sam prodao komplet masinu sa diznama, instalacijom osim cdi.

Znam da nije mogao da ga upali na svoj cdi, jer je njegov bio A model, a moj  B valjda. Onaj sa satom do 300.

E da, na tom A modelu je treca klipnjaca probila blok. I ja sam do tada verovao da je masina neunistiva.

Ali motocikl kao motocikli je stvarno odlican , po specifikacijama je bolji od Buse, ja verujem i u praksi.

U svakom slucaju je lepsi.

Motocikli nije imao neke mane koje krase neke brendove, recimo potrosnja ulja,ili neke druge gluposti.

Samo mu proslini dihtung dekla brzo i to je to.

 

Boki svaka ti cast na tom motoru, svaki put kad napises da hoces da ga promenis, meni zao.

Bas volim da vidim da ga neko ima i da ga voli i cuva.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

E taj momak sto je kupio od mene masinu, promenio je bregaste.Stavio je od svoje masine, bile su dobre.

Posle me je zvao da se pohvali kako motocikli izuva iz gaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Edit: Evo male tabele poredjenja A i B modela,

apropo price koliko se razlikuju,

pa koga zanima, neka uporedi.;)

 

BIKESWIKI.COM

Kawasaki ZX-12R: history, specifications, images, videos, manuals.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 37 minuta, floyd032 je napisao:

boki 

koji benzin sipas i gde

a da nije shel sa slike

Trudim se da bude Shell sto vise, ako je moguce, uvek mi je pun rezervoar do cepa, imam cak i malu zalihu kuci (40L), ako bas nemam nigde Shell, sipam na Aviji 98-icu ili na Moll-u onaj njihov aditivirani od 95 oktana...a ako bas, bas nemam nista od toga, sipam na Nis-u njihovu 100-ku...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZX12R

Posle voznje XX i izleta u Bmw svet sa modelom r1200s dugo sam trazio i kupio 12cu A1 model sa vrlo malom kilometrazom . Do sada presao oko 6000 km ove sezone i prezadovoljan motorom i performansama . Udoban mi je jako za duze ture , ide brutalno i verovali ili ne na otvorenom puto potrosnja 6,5 litara . Mane , grad potrosnja 9 do 10 litara sto je ok za ovaj model mada po gradu vozim biciklu i kroz centar Bga prodjem samo kad moram . Brzo trosi zafnju gumu i u odnosu na bmw malo slabije koci ali i to se da resiti . Trazio sam samo 100 posto fabricki motor i u prvoj boji bez ikakvih prerada . Ostalo je samo jos tank torbu da resis i torbe bocne ali ranac pozadi za sada resava stvar . Ne znam koliko je zahrevan za odrzavanje jel je gore sve odradjeno samo sam ulje zamenio . Za cenu sa sve dovozom ,auto moto savezom , registracijom odgovorno tvrdim da je odnos cene i kvaliteta odlican . Jako stabilan motor , agregat perfetkan . Malo mi je trebalo da se naviknem na krivine sa njim jel se bmw obarao lakse i kao bicikla ali sam ga prodao jel nije mi se dopao fazon 2 klipa i motor koji stane na 200 , a ima 1200 kubika , a vala i preskup je . U odnosu na XX , kawa ima mnogo bolja ogibljenja i ide mnogo bolje .

FB_IMG_1653959988889.jpg

FB_IMG_1653960015465.jpg

FB_IMG_1653960038908.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Bravo kolega, fabrika. Samo jos neki dobar izduv, da vidis kako lepo peva taj agregat, ali onda ide i potrosnja gore ;)

Sto se tice odrzavanja, vise - manje isto kao i na drugim motorima. Ja ga vozim evo 4-tu godinu i prezadovoljan sam. 

Promenio član BokyBoy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZX12R

Kolega ako je u pitanju zelena 12-ca video sam je uzivo na pumpi u Bg-u pocetkom godine . Slazem se za izduv . Ali posto sam trenutno bez posla nista od izduva . Samo prednja nova guma trenutno i gas . Posto dosta prelazim malo me zeki potrosnja jel mi bmw nije prelazio pet litara na otvorenom ,a dva puta nedeljno sam na motoru Kg-Bg . Sa 12-com ispod 6,4 nema sanse da spustim na voznji do 160 na sat starim putom do Bg-a . Jedino sam tvoj motor video uzivo u Bgu . Inace u Srbiji retko vidjam ovaj model uzivo . U Kragujevcu imaju jos dve . Ako jos neko od kolega ima ovaj motor zanimala bi me iskustva . Hvala i pozdrav .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 58 minuta, slobodan_kg je napisao:

Ako jos neko od kolega ima ovaj motor zanimala bi me iskustva

Jeste, zelena 12 ica:dobar:

Mene isto ovo zanima,

kao i kolegu.

Ja vidjam jednu crvenu i jednu crnu na potezu Zarkovo-Bele vode ali nikako da ukebam vlasnike, jedan poznanik ima zelenu ali B model, ali je u zapustenom stanju, da ne kazem losem,

bila je na oglasima,

ne znam da li je jos uvek. 

Tako da, ajde, javite se jahaci slonova :lol:

Promenio član BokyBoy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Pre 6 sati, slobodan_kg je napisao:

Kolega ako je u pitanju zelena 12-ca video sam je uzivo na pumpi u Bg-u pocetkom godine . Slazem se za izduv . Ali posto sam trenutno bez posla nista od izduva . Samo prednja nova guma trenutno i gas . Posto dosta prelazim malo me zeki potrosnja jel mi bmw nije prelazio pet litara na otvorenom ,a dva puta nedeljno sam na motoru Kg-Bg . Sa 12-com ispod 6,4 nema sanse da spustim na voznji do 160 na sat starim putom do Bg-a . Jedino sam tvoj motor video uzivo u Bgu . Inace u Srbiji retko vidjam ovaj model uzivo . U Kragujevcu imaju jos dve . Ako jos neko od kolega ima ovaj motor zanimala bi me iskustva . Hvala i pozdrav .

Nw97ap0.jpg
NWbphu3.jpg
3ddSPGv.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam imao dvanaesticu od neke 2003/4 pa jedno 10 godina. Moja je bila 2001 zelena, model koji je limitiran. Nikad problem i osim zamene jednog akumulatora i dihtovanja dekle ventila, koji pocne da balavi, nije bilo problema.

Ne znam tacno koliko mi je trosila na magistrali, ali znam da me je prijatno iznenadila.

Inace ja volim skroz fabricki izgled, pa sam imao original top, i neskracivan rep.

Jedino sto je bila pala, pa su se menjali odn motali stator ,a menjala dekla, kao i univerzalni retrovizori. Zadnja guma se trosi brzo.

Na kraju je otisla za delove, tj nije sve.

Mislim da sam negde ubacivao slike, ali to su skenirani fotosi , nisu bas dobri.

Odlican motor, najlepsi i najjaci od konkurancije.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 12 sati, Arthas je napisao:

Nw97ap0.jpg
NWbphu3.jpg
3ddSPGv.jpg

Nemoj da nam bacas rovca nego objasnjenje molicu fino, sta, gde, kako, zasto, kada? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZX12R

Sa 12-com , tura od 1600-o kilometara u tri dana preko Bosne , Republike Srpske , Crna Gora , Albanije put Skadra , Kopti , preko planina do Plava i nazad u Bgd ...

Jedina zamerka na motor , je sto jede zadnju gumu jako brzo na 5000-a kilometara mora zamena ... 

Udoban za putovanja , stabilan , jako rasterecen motor za putne brzine i potrosnja na ovu kilometrazu prosecna 5,8 litara  .

 

IMG_20220630_175351_366.jpg

IMG_20220630_175318_375.jpg

IMG_20220630_175614_551.jpg

IMG_20220630_175614_598.jpg

IMG_20220630_175614_665.jpg

IMG_20220629_090623.jpg

IMG_20220628_194132.jpg

IMG_20220629_110418.jpg

IMG_20220628_184834.jpg

Promenio član slobodan_kg
  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja za zadnju gumu da, za potrosnju ne, moj nikako nece ispod 7L...

a i boli me uvo bas, neka trosi, ne moze da ide a da ne trosi, ja volim da ga stisnem...:jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZX12R

Presao vec 6800-km sa 12-com i pre-zadovoljan sam . Gram ulja nije skinula na 6800-km predjenih . Zahvaljujuci Bokiju sa foruma koji mi je nasao , kupio sam polovne odlicne prednje diskove i sada mi motor koci vrh . Dobro je sto ga nisam prodao za 3500-de evra jel sata za te pare ne bih imao sta da kupim . Motor je napravljen pre 22-e godine i za 22-e nece moci da ga prevazinju . Tal lobi ( bmw ) motora me NE zanima . Pre 12-ce imao i vozio bmw r 1200 s jednom i nikad vise . Samo Japanac bato .

IMG_20220813_130945.jpg

IMG_20220809_110211.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Tako je Slobo, 12-ica je keva,

ja se sve vise razmisljam da je ostavim, da je ne prodajem, jeste da sam ulupao para i para u nju al me sluzi savrseno evo vec cetiri godine, i nista ne ide tako dobro, svaki put mi izmami osmeh na lice. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZX12R

Boki u pravu si 100-o posto . Nema 

bolje , 14-ca mozda . Izasla jebna crna skoro na oglasu u Vojvodini negde i deluje da je u fulu ...

Ali za 3700 evra koliko me kosta vozim se u fulu i odustao sam od kupovine 14-ce , jedino K5 1000 me vuce ima jedan na oglasu iz Svice u Aleksincu je motor , ceni ga 4300 evra , eto mozda bih kupio nekada K5 1000 to mi je bio sam da imam taj motor , busu ili 12 cu kao klincu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja