Jump to content

Moto Zajednica

Naši padovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ja ću svoju granicu znati samo kada je jednog dana predjem (to uopšte ne mora da bude pad), inače ću se uvek pitati da li mogu bolje. To je moje mišljenje.

AUUU!!! koliko pivo si zaradio ovom rečenicom :o Alal vera i Dragana...

 

 

 

 

 

P.S.(da ti nije onog stava mirno i  slušanja dok drugi pričaju, možda bi se i za večeru ogreb'o... ovako...živeli!)

 

živeli!  ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: yamaha fzx 750

opreza nikad na odmet,pao sam par puta nista strasno,ali dogodilo mi se nesto gore! vozio sam tada vespu lml150 i bio druga srednje,istrci klinac od cetiri godine ispred motora i ja ga zbrisem.srecom nije bilo ozbiljnih povreda,ali takva slika ostaje u glavi celog zivota bez obzira dali si kriv ili nisi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, stvarno je situacija vrlo jasna... Motorcikl ima samo 2 tocka i vrlo je nestabilno prevozno sredstvo. Ako ga neko koristi dovoljno dugo, po statistici mu ne gine da nekad i nekako padne. To moze biti pri 0 km/h ili vise, ali je to prosto sasvim prirodno rekao bih... Hence (sto bi po stranski rekli) treba nositi opremu. Full stop.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Kovin

preturanje unapred sa neke hondice,kao klinac. i prosle godine 1 septembra na ulazu u Pancevo kod starig buvljaka,zabadanje u opel astru. ja obilazio kolonu i on izadje iz kolone da skrene na buvljak i trsss. prelom butne kosti,sada sipka u nozi. jbg. a stvarno bezveze. jos tudji motor,da ucinim drugaru da ga odvezem jer nema dozvolu. a motor kuppljen vece pre pada. Sada se vise pazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

citajuci tvoju pricu,setim se svoga udesa 90-godine.Sedam sa drugarom,da odemo da kupimo cigarete,u povratku on jednostavno daje po gasu,lik koji nam je isao u susret sa stojadinom,nije mogao da proceni nasu brzinu,skrece ka sporednoj ulici,tom prilikom nam preseca put-direktno pri brzini od 130km\h udaramo u njega.Epilog;drugar sa laksim  povredam,ja sa teskim,prelom butne kosti,otvoreni prelom potkolenice,potres mozga itd..,plus greske lekara u toku operacija i rehabilitacije.Cetri godine zajebancija po bolnicama,noga kraca za 2cm,koleno do pola mogu da savijem,nedaj Boze nikome.Opet vozim motor,a kada kazes  -sipka-brate po muci,sada smo armirani,tako da se ne sekiras ha ha ha,pamet u glavu i sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Evo kad se pominje vec to padanje (daleko bilo svima) da se i ja overim. do sada je bilo dosta manjih padova bez posledica po mene i masinu, ali jednom mi je bas bilo frka. Vracam se iz grada, idem ka padini autoputem i sad ima skretanje za cukaricku padinu sa tog autoputa i tako se ja zaletim kao magarac ne razmisljajuci da je kolovoz bio opasno vlazan i racunam duga je krivina samo lagano kad ne lezi vraze... Nisam ni osetio kako sam izleteo iz krivine, samo sam stigao da ga oborim na stranu da se ne bih zakucao u bankinu i preleteo preko. Medjutim makina od 200 kila mi je zaheftala stopalo za asfalt a nosio sam samo neke budjave patike. Sreca da sam se okrenuo kako sam poceo da se kotrljam inace bi mi stopalo stajalo onako... naopako kao Krokapu. Motor izguljen, stopalo sjebano, ponos, razdrkan. Kako je pocelo, odlicno  je zavrsilo. Ne pozeleo nikome!

 

E da, i juce na benzinskoj pumpi! Stavljam kacigu na motoru i on mi bukvalno sklizne i padne. Osecao sam se kao debil.  ;D

 

P.S. samo da se nadovezem malo na ovu raspravu od malopre... Ne zavisi samo  od vozaca da li ce da padne, dovoljno je daa neki magarac izadje na put a da ne pogleda jer ga boli bas "ona stvar" ili da neki drugi retos  prospe ulje na put (a verujte ima i takvih) i eto neminovnog pada a vi i do jaja znate da vozite. Ja se drzim onoga ste je meni cale rekao: "Ja znam sta misli ova budala za volanom, ali ne znam sta misli ona druga"!

RESPECT SVIMA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Da ne bih pisao romane (vec me upozoravaju na to) ja sam negde na broju 10, sto bi narod rekao oplevim ledinu svake druge godine.

ali sve to treba doziveti samo na jedan nacin

  SVE STO NAS NE UBIJE CINI NAS JACIM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Ja pado u cetvrtak, oko 23h, put prema koshutnjaku, puna, moron sa bordo bravom, polukruzno naravno, niotkuda, ja kontam u delicu sekunde bolje da malko iskrenem motor pa da kad vec poletim - poletim ka oranju, umesto ka asfaltu, rikoshet motora od bravo, mi letimo u nebo i znamo svoj put, trasss na asfalt, kaciga (srecom ne shoei ;)) u paramparcad, kotrljanje po delu asfalta ka oranju, zaustavljanje u oranju, leva ruka u cudnom polozaju, rebra bole takodje, imadoh full opremu, da je nisam imao SASVIM SIGURNO ne bih danas pisao ovde, izlomljen nekako doterah motor gajbi, ni sam ne znam kako, posto sam vozio samo jednom rukom, sa vozacem brava se nagodio, duga je to prica, sreca u nesreci - urgentni na Banjici radi samo ponedeljkom i cetvrtkom celu noc, rebra izubijana ali ok, leva ruka slomljena, hebiga, ljubav mora da boli, a i nije mi prvi put, namestanje ruke, bolovi na nivou porodjajnih, preznojio se 17 puta, rengen, nije dobro leglo - opet ti namestamo, igmanski marsh i seca udova su kita za ove bolove i pored neke shatro anestezije, doktori u fazonu: sta je batice nesto si nam ubledeo, a hebali mi kevu potpuno, sreca u nesreci: extra ribica uganula nozicu na tenisu pa mi pravi drustvo, pokupio se telefon normalno, samo rece da nikad ne bi sela na motor, hebiga, ne moze i pare i jare, opet rengen, shatro sad su koske legle, ko zna, u utorak tj sutra kontrola, najmanje 4 nedelje gipsa, osecam se ko Grof Monte Kristo sa ovim njesra od gipsa, to znaci 4 nedelje apstinencije od motora, lepo vreme samo pogorshava kriziranje za bikeom, i tako... Smor...

 

Slikano na Banjici:

 

Ljubav mora da boli, iliti svi smo mi lomljiva roba ;) (samo za likove sa jakim stomakom):

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/dG/fCw2j_33634601oa2.jpg

 

Vidite li taj bol u ocima ;D... Sve sto nas ne ubije, cini nas jacim. Posle namestanja ovog njesra, cini mi se da bi mogao da se porodim bez problema.

 

K4clq_95045751qm7.th.jpg

 

Oprema, oprema i samo oprema. Ma kolko da je covek oprezan, dijabola je pun grad. A delici sekunde su u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ja zamalo juce da patosiram, u sred raskrsnice bili radovi na putu i umjesto da to asfalton zakrpe strucnjaci su nasuli pijeskom,ali granulacije 2cm bukvalno kamenje,da nevjerujes,i kako sam vec bio nagnut,samo prednja guma prokliza,srecom dohvati se brzo asvalta i ja nastavih dalje. gadan osjecaj,znas da ne smijes zakociti tj ne smijes nista uraditi sem sto si naumio pa sta bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pre jedno godinu dana provlacim se kroz guzvu, tada sa skuterom, na semaforu zeleno, ja pun gas i odjednom.....

 

Lezim na ledjima, glava jaaaako boli, skidam kacigu koja je napukla, a na mom skuteru naparkirana lada iz koje izlazi neka devojka i vice nisam te videla, nisam te videla....

 

Kao da ja to nisam provalio  :D

 

Sreca da sam bio na skuteru, tacno bi me po nozi pocepala da sam bio na motoru. Posle sam cuo od nje da se NJOJ (i nikom vise) ucinilo da se svetlo prebacilo da zeleno, i onda prva i gas...

 

Ali je ispala fer, platila stetu, zvala da proveri kako sam, ako treba nesto itd...

 

Sva sreca sto sam imao kacigu jer sam glavom pao tacno na pocetak razdelnog ostrva, da nisam imao kacigu....

 

I PRE TOGA I POSLE TOGA - UVEK SA KACIGOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Moram da priznam da sam se nacitao postova od dve sttrane i da se stvarno nauzivah. Elem, to dali ce neko pasti ili ne ne zavisi od njega, vec od previse faktora. Misu znam petnaestek+ godina i nisam ga jednom video cirke na motoru, pa normalno je da je pao. A uz to i ljlja je kabasta pa motor malo teze drzi ravnotezu. A i motori su malo matoriji pa nisu bas u idealnom stanju, a bogami ni gume nisu tiptop. A i misa ima afinitet da udara kolima motorcikliste po gradu ( pouzdano zanam da je oborio lika na bmw-u). A bogami se i navozao po skupovima.

Onaj ko nije pao, vozi motorcikl manje ili vece kubikaze ali uglavnom sa malo konja. Prosecno godinje prolazi 500 km i to samo kada je lep i suncan dan.  Pri tome lagano vozi i uziva u tome. ili ima jako malo godina pa jos nije stigao da se omlati.

Neko ko je danas seo na motorcikl ima pedest puta manje sanse za pad, nego onaj ko je seo na motorcikl pre dvadeset godina. Posto je tehnologija napredovala mnogo vise u ramovima i kocnicama nego u agregatima, a bogami je i kilaza skinuta dobrano, sto sve utice na padavine.

zakon koji kaze ide+lezi+koci odgova motorciklima ali izreka ide ko satl, lezi kao sekira a kozi kao brod se odnosi na vecinu motorcikala iz ere 80 ih godina. Prvi motorcikl za koji se moze reci da koci je GPZ 900 r a sve pre njega su brodovi na raketni pogon. Koliko puta mi se desilo da sa kawom 750 1979 prodjem raskrsnicu gde sam zeleo da skrenem, ili opeglem krivinu preko trave (ne te trave).

Dao bog nisam imao nijedan prelom prsta a kamoli nesto ozbilnije (valjda me onaj odozgo cuva).

Pozdrav svima koji nisu pali, a jos veci onima koji jesu, a moj blagoslov onima koji nisu medju nama, Neka ih bog cuva tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Cetinje - MNE

koliko  ja  znam delimo  se na one koji  su  pali i  koji  cekaju  da padnu ...

mislim da sam ipak  u  prv oj  grupi   ;D

 

ja cekam u drugu grupu i nadam se da ce me ovaj odozgo pogledat da nikad ne stignem u TRECU!!!!!!!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Ponovicu ono sto sam cesto procitao na moto forumima: 2 grupe, pali i oni koji ce da padnu...

Nadam se da je ovo sto se meni desilo dovoljno da budem u drugoj grupi i da to bude, to!  ;D ;D

 

Raskopana ulica i asfalta ima tek toliko da ga dijele obije kolone automobila, a moze da stane samo jedan na tom parcetu asfalta. Napravila se kolona i ja iskoristim blagodeti motora, skinem se sa tog parceta asfalta i vozim se sa DESNE strane moje kolone, znaci, oni su meni na lijevoj strani. Dosao sam do sredine kolone brzinom od 5km/h, vozio sam na ler gasu, kad debil u crvenoj Skodi Oktaviji pravi prostora koloni iz suprotnog prostora i bez gledanja hoce na parce zemlje izmedju njega i ograde, dje se nalazim JA! Naravno, pravim pocetniku gresku, skrecem upravljac u desno, prednja kocnica i u momentu je motor na zemlji, ja ostah na nogama! Lik otvara prozor i gleda me, a ja mu ironicno pokazujem palac na gore, kao: Bravo majstore!  On pocinje da vice nesto i kaze mi: KUDA TO VOZIS!?! Ja mu dobacujem: Pa pored puta, oces li tu da skrenes (u smislu, malo ti je asfalt put koji imas!) Medjutim, lik mi ladno govori: "Nemoj da ti sad izadjem napolje!!!!" E onda se desava nesto o cemu sam vec pisao na ovom forumu i sto sam "obecao". Skidam kacigu i govorim mu: Ajde izlazi napolje!!! Kako sam skinuo kacigu i kako mi je vidio pjenu koja je vec pocela da me popada samo je bio rad: Prvaa, gaas! Magarac od 50tak godina.

 

Eto, to je to. Kontatka nije bilo, ali da nije skrenuo, nista od toga ne bi bilo. Motoru nije bilo nista, par tackica na auspuhu i upravljacu, meni modrica na nozi, jer me motor udario u cjevanicu i to je to.

 

Trideset sekundi kasnije, naisao je policajac na motoru, samo me pitao: Jesi li se udario? Ja rekoh ne: I nastavio dalje.

 

 

Btw. ne znam jeste li imali priliku, a ja jesam prije par godina, gledao sam policajca na motoru, BMW-e voze kod nas, kako se rusi na semaforu zbog nekog idiota! Bruka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ponovicu ono sto sam cesto procitao na moto forumima: 2 grupe, pali i oni koji ce da padnu...

Nadam se da je ovo sto se meni desilo dovoljno da budem u drugoj grupi i da to bude, to!  ;D ;D

 

Raskopana ulica i asfalta ima tek toliko da ga dijele obije kolone automobila, a moze da stane samo jedan na tom parcetu asfalta. Napravila se kolona i ja iskoristim blagodeti motora, skinem se sa tog parceta asfalta i vozim se sa DESNE strane moje kolone, znaci, oni su meni na lijevoj strani. Dosao sam do sredine kolone brzinom od 5km/h, vozio sam na ler gasu, kad debil u crvenoj Skodi Oktaviji pravi prostora koloni iz suprotnog prostora i bez gledanja hoce na parce zemlje izmedju njega i ograde, dje se nalazim JA! Naravno, pravim pocetniku gresku, skrecem upravljac u desno, prednja kocnica i u momentu je motor na zemlji, ja ostah na nogama! Lik otvara prozor i gleda me, a ja mu ironicno pokazujem palac na gore, kao: Bravo majstore!  On pocinje da vice nesto i kaze mi: KUDA TO VOZIS!?! Ja mu dobacujem: Pa pored puta, oces li tu da skrenes (u smislu, malo ti je asfalt put koji imas!) Medjutim, lik mi ladno govori: "Nemoj da ti sad izadjem napolje!!!!" E onda se desava nesto o cemu sam vec pisao na ovom forumu i sto sam "obecao". Skidam kacigu i govorim mu: Ajde izlazi napolje!!! Kako sam skinuo kacigu i kako mi je vidio pjenu koja je vec pocela da me popada samo je bio rad: Prvaa, gaas! Magarac od 50tak godina.

 

Eto, to je to. Kontatka nije bilo, ali da nije skrenuo, nista od toga ne bi bilo. Motoru nije bilo nista, par tackica na auspuhu i upravljacu, meni modrica na nozi, jer me motor udario u cjevanicu i to je to.

 

Trideset sekundi kasnije, naisao je policajac na motoru, samo me pitao: Jesi li se udario? Ja rekoh ne: I nastavio dalje.

 

 

Btw. ne znam jeste li imali priliku, a ja jesam prije par godina, gledao sam policajca na motoru, BMW-e voze kod nas, kako se rusi na semaforu zbog nekog idiota! Bruka!

 

Mozes samo da se nadas kao i svi mi koji smo u toj grupi.  A sto se  tice policajca na motoru koji je pao zbog magarca u autu -- sta mislis kako je prosao taj magarac?  E,pa kada bi svi magarci tako prolazili bilo bi medju nama manje povredjenih i vise zivih,ali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ponovicu ono sto sam cesto procitao na moto forumima: 2 grupe, pali i oni koji ce da padnu...

Nadam se da je ovo sto se meni desilo dovoljno da budem u drugoj grupi i da to bude, to!  ;D ;D

 

Raskopana ulica i asfalta ima tek toliko da ga dijele obije kolone automobila, a moze da stane samo jedan na tom parcetu asfalta. Napravila se kolona i ja iskoristim blagodeti motora, skinem se sa tog parceta asfalta i vozim se sa DESNE strane moje kolone, znaci, oni su meni na lijevoj strani. Dosao sam do sredine kolone brzinom od 5km/h, vozio sam na ler gasu, kad debil u crvenoj Skodi Oktaviji pravi prostora koloni iz suprotnog prostora i bez gledanja hoce na parce zemlje izmedju njega i ograde, dje se nalazim JA! Naravno, pravim pocetniku gresku, skrecem upravljac u desno, prednja kocnica i u momentu je motor na zemlji, ja ostah na nogama! Lik otvara prozor i gleda me, a ja mu ironicno pokazujem palac na gore, kao: Bravo majstore!  On pocinje da vice nesto i kaze mi: KUDA TO VOZIS!?! Ja mu dobacujem: Pa pored puta, oces li tu da skrenes (u smislu, malo ti je asfalt put koji imas!) Medjutim, lik mi ladno govori: "Nemoj da ti sad izadjem napolje!!!!" E onda se desava nesto o cemu sam vec pisao na ovom forumu i sto sam "obecao". Skidam kacigu i govorim mu: Ajde izlazi napolje!!! Kako sam skinuo kacigu i kako mi je vidio pjenu koja je vec pocela da me popada samo je bio rad: Prvaa, gaas! Magarac od 50tak godina.

 

Eto, to je to. Kontatka nije bilo, ali da nije skrenuo, nista od toga ne bi bilo. Motoru nije bilo nista, par tackica na auspuhu i upravljacu, meni modrica na nozi, jer me motor udario u cjevanicu i to je to.

 

Trideset sekundi kasnije, naisao je policajac na motoru, samo me pitao: Jesi li se udario? Ja rekoh ne: I nastavio dalje.

 

 

Btw. ne znam jeste li imali priliku, a ja jesam prije par godina, gledao sam policajca na motoru, BMW-e voze kod nas, kako se rusi na semaforu zbog nekog idiota! Bruka!

 

xaxaxaxa ti si kralj majke mi!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D U pravom duhu cojstva i junastva  ;)  A kad si pomenuo cika policajca na BMW-u, da pomenem i ja nesto... Dvojica plavaca na motorima i hoce da se provuku kroz kolonu koja je u dve trake u istom pravcu. Jedan prolazi spolja dok drugi ide izmedju. Kako nije lepo procenio sirinu a lepo se zaleteo, jednom ruckom dokaci nekog taksistu po retrovizoru i... CAP! Eto plavca na haubi  ;D  Ostali vriste od smeha, on vidno nadrkan. Dosao onaj njegov kolega, pokupio ga i onda su brzinom svetlosti zapalili da ne gledaju kako im se smeju oni ljudi. i nije tako smesno kad se isprica ali bili je urnebesno videti ih  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Da, bilo ih je urnebesno vidjeti, ali njima taksista nije rekao ni riječ, a nekoga od nas bi linčovali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

@Doda, nadam se da ce moje nade biti uslisene ;)

 

@Abdullah100k, bogami da je izasao, nebi tu bilo nimalo cojstva i junastva, nego bih se ja vrlo nesojski ponio :D Nimalo ga ne bih cekao, nego direktno u centralu! :D A dokazano imam tesku ruku... ;) Plus rukavice sa stitnicima, skupljao bi zube po prasini, 110%.

 

 

A ovaj "moj" policajac nista nije uradio, samo je podigao motor i nastavio dalje, bar mi se cini. Iskreno, zao mi ga je bilo, to sto je plavac ne stiti ga od lomova... Jebiga, policajac na motoru je isto nekakav motorista ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Cetinje - Montenegro

Da se i ja pohvalim nijedan pad ozbiljniji ako ne brojimo u stajanje jer sam mali a motori do sad su mi bili visoki. Directore ne primaj se na prvu,jer ces tih situacija imat koliko hoces.To je Crna Gora ljudi misle ako si na motor da mozes uz drvo da se popnes da njima ne smetas ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Bilo par sitnih, al evo najžešćeg. Prilazim raskrsnici, standardno gledam levo desno bez obzira što imam prednost. Nigde nikoga i dodajem gas. Na izlasku iz raskrsnice, lik se isparkirava u rikverc (bio parkiran na trotoaru) i totalno mi blokira traku. Oborim ja motor da ga izbegnem, sledećeg trenutka ga ispravim i vidim drvo, BUM! Sećam se da sam ležao u lišću, ustao sam (šta je adrenalin) i ponovo pao! Četiri dana šok soba na Banjici, pet meseci nosio fiksator za kičmu (slomio 13 pršljen). Bilo pre godinu ipo dana, danas treniram i vozim, ko god da mi se nasmešio taj dan hvala mu! Inače, lik je stao a kada je video da sam ustao, zapalio je (nije video da sam ponovo pao  >:() Šta da vam pričam,  pažnja i samodisciplina će smanjiti rizik ali vas ništa ne može potpuno zaštititi. To uvek imajte u glavi, bićete bezbedniji.. a da, pozdrav dr.Milinkoviću, ortopedija, Banjica. Želim vam da ga nikada ne upoznate  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja