Jump to content

Moto Zajednica

Zakon o zastiti potrosaca i kineski motori

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Poz drugari,

 

niko nije to ovde pomenuo, a dobro bi doslo da znate samo, da se od 1.1.2011. mora izdati garancija na uredjaj ili uslugu u trajanju od minimum 2 godine.

 

Sta to znaci za nas vozace kineza, videcemo, valjda ce da nam bude lepo :) Nece vise biti (nadam se ) cimanja i zayebavanja od strane uvoznika i servisera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

@Arrow

 

Posto je za moj speed garancija jedino bila valjda na radilicu, klipnjacu i tako jos neke stvari, za koje ti realno ne treba (mislim treba ako je motor totalno djubre).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Pisao ja o ovome u off-topicu, u svakom slucaju bolje dve godine garancije nego jedna pa bilo kako bilo.. A ako se nesto desi u prvih sest meseci, smatrace se da je proizvod imao fabricku gresku i bice na poslodavcu da dokaze eventualnu ispravnost ili neispravnost..

 

Samo se pitam koliko ce ovo produzenje garantnog perioda uticati na cenu novog motora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Pazi, svaki keeway ima garanciju 2 godine, jos i pre ovog zakona, ali ima par slucajeva (keeway speed temi) da nisu hteli da priznaju garanciju jer taj konkretan deo ne podleze garanciji. Tako da mogu da mi dajui garanciju na 5 godina, a da to ukljucuje neke bezvezne stvari koje mi ne trebaju u garanciji, a i da jesu, verovatno ce smisliti neki nacin da mi ne priznaju garanciju. Ili ce biti prica da nema delova i bla bla bla...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Ovo je lepo smišljeno da bi se narod zaštitio od loše robe, kojom je naše tržište preplavljeno, i bezobzirnih prodavaca (prevaranata) koji ti uvale sranje i boli ih uvo. Međutim mislim da to kod nas neće dati nikakve rezultatte jer će svi ti prevaranti i dalje varati narod. Zatvoriš DOO - otvoriš DOO - prodaš robu sam sebi i nastaviš gde si stao.... Dve godine garancije je super kada imaš kod koga da reklamiraš!!! Sve je ovo šarena laža da bi se uskladili zakoni sa EU. Nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Pa pisao sam u rubrici razno o varijantama i problemima garancije kod jednog od prodavaca kineza. Ako malo bolje pregledate garantne izjave prodavca iz garanciej je izuzeto sve, gume sajle, lamela, kvacilo, korozija, matiranje farova, skidanje boje i sad da ne nabrajam, sve sem termogrupe, i za tu termogrupu kad ode traze dlaku u jajetu, traze fiskalne racune od ulja, pitaju gdje si sipao gorivo, i ako mozes i te racune da prilozis, pa kako se vozi, pa milion konstatacija da je do kvara doslo tvojom greskom a ne nekvalitetom ili losom izradom dijelova.

ali nisu samo Kineski skuteri u tom problemu, pogledajte samo recimo gorenje ves masine. garancija 5 godina, ali je od garancie izuzeta sva elektronika, koja je i predmet crkavanja, a garancija se odnosi na prohromski kazan koji za vijeki vijekova nece da istruli.

A servisi su izuzetno papreni tako da nulti servis izadje 1500-3500, prvi na 100km je 3500 pa na vis ei tako redom na svakih 1000km po toliko a termogrupa za kineza vazdusara 50ccm izadje 2800 ciliindar i 1200 klip, ima i jeftinije, pa onda covjek kad razmisli u tih godinu ili dvije sto plati servisa na kojima se skoro pa dokazano nista ne radi, eto zamijeni deci ulja u prenosu ili svjecica, posto se svi ostali dijelovi placaju, pa to izadje jos poprilicna cifra, bolje mu je da te pare sacuva i kupi neki dio ako mu bas ode...isplati se vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

neznam stvarno više u ovoj ludoj državi em te jebe država, zatim trgovci, разни преваранти još ako nemaš ženu onda si uvek jebena strana :stabre:

 

ево баш скоро био до дилера кинеза и каже добијаш само фактуру & царинску декларацију и то је то :lud::staa: јебе луд збуњеног :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja