Jump to content

Moto Zajednica

Smanjenje registracije za motocikle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac, Vojvodina
  • Motocikl: Tomos Automatic A35-S / Kawasaki ZZR600

Da vas obradujem konacno je kalkulator registracije u funkciji, ucitane su nove cene poreza na motocike i ima popust na starije od 15-20 godina.. 1moto3.gif1moto3.gif a osiguranje je jos uvek isto!! (za mene bilo 3300 i sad je 3300), a porez bio 1300 sad je 340.. 1jee1.gif

 

Na kalkulatoru registracije fali opshtina Backi Petrovac. Ako se dobro secam moja opstina bi trebalo da ima najmanje takse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam, ali se secam da su i vas u Paracinu drali - cini mi se nesto oko 5000 dinara za komunalnu taksu? Jel to jos uvek tako?

Nisam cuo da se smanjila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Registrovao juce - 19300 + tehnicki 1500. Komunalna taksa je 1250 din jer je motor pravljen za olovni benzin, iako ga na pumpama nema. Da je za bezolovni, bila bi mi 375.

 

E onda se razletim po Trsteniku za nosac tablice. Posle 10-ak mesta odem do AMSS i lepo mi kazu da to u TS-u ne mogu naci sigurno. Odem u Krusevac, opet bunarim po raznim prodavnicama i pumpama. U jednoj prodavnici mi rekli da su imali do 15-ak dana i da misle da su samo oni imali u gradu. U njihovom AMSS mi to i potvrde. E onda tablicu u kofer pa BG. Ovde imam vec ranije kupljen nosac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja registrovao danas . 650ccm .19ks .1979god i izaslo 17,503 din .... Tablicu i nalepnicu mi odmah dali a saobracajna za 10 dana .

Tehnicki je bio besplatan .. neka akcija u Dunav-u ...

 

jos samo da tablicu skratim da udje u stari okvir i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

PECA se malo zaneo, njegov motor ima 49ks, nego valjda se na putu ponasa kao da ima 19... Sala...

Elem... Prosle godine bilo za r65 oko 14000 ... A sad ce i poskupljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

PECA se malo zaneo, njegov motor ima 49ks, nego valjda se na putu ponasa kao da ima 19... Sala...

Elem... Prosle godine bilo za r65 oko 14000 ... A sad ce i poskupljenje...

 

nisam se zaneo :moto3: nego znam ljude kad se upisivali kilovati :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Drugov majstor registrovao Hondu VTR 1000 2001 ja mislim,nove table i sve sve{24 iljade},ko tu sad koga >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja treba da registrujem motor uskoro, pa sam gledao "troškovnik". Za moj motor je registracija preko 19.000 din. Pa prošle godine nisam platio toliko sa sve prenosom vlasništva! >:(

Baš su nam pojeftinile registracije, nema šta... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

naravno ni kod mene nije moglo sve glatko da prodje kako sam mislio ... u saobracajnoj je pogresna moja adresa stanovanja a LK mi je u izradi ... naravno nima je sistem izbacio neku adresu i vode se po tome ... znaci izdali su mi saobracajnu sa laznom adresom stanovanja koju su ONI ubacili u sistem !

 

suzdrzao sam se od svadje po salterima ali sam mnogo popizdeo .... sad cu da potegnem sve moguce veze (prvi put u zivotu) i da vidim ko ce da plati novu saobracajnu sa ispravnom adresom ! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja treba da registrujem motor uskoro, pa sam gledao "troškovnik". Za moj motor je registracija preko 19.000 din. Pa prošle godine nisam platio toliko sa sve prenosom vlasništva! >:(

Baš su nam pojeftinile registracije, nema šta... :neznam:

 

Pa aj razmisli. Ti kao vlasnik motora mašine veće od 125cc, velika je šansa, nisi glasač aktuelne vlasti.

 

Tamo neka Mica Ubica u javnom preduzeću koja ne radi ništa na svom poslu, kojoj je vlast ničim izazvano dala pare, autobuse, žute trake, verovatno jeste glasač postojeće vlasti, jer joj očigledno život ide mnogo bolje nego što je zaslužila.

 

Ako vlast smanji registracije, smanjiće i budžet. Ako smanji budžet, to znači da će se mesto klimati određenom broju Mica Ubica. Ti i dalje nećeš biti glasač postojeće vlasti, jer ona nije obezbedila dobre puteve, sigurnost u vožnji, jer ćeš i dalje plaćati kazne, a motor će moći da ti digne kako ko bude hteo.

 

Vlast može da bira. Sigurni postojeći glasovi ili nesigurni novi glasovi, plus veliki rizik da se izgube postojeći. Jasno ti je koju će varijantu da izaberu.

 

Na žalost, vlast ne zna da postoji i treća opcija. Pogledajte samo broj neregistrovanih automobila i motora u vašoj okolini? Kada bi registracije bile manje, čak i da je vlast na gubitku, u šta sumnjam, veći broj ljudi bi i dalje punio budžet kroz gorivo (ne zaboravite, veći deo cene goriva uzima država), punio bi se budžet i kroz kazne, putarine, kroz PDV i carinu od delova kupljenih za motore/automobile.

 

Ustručavam se i da napišem da bi desetodnevna građanska neposlušnost rešila sve probleme. Mi plaćamo registraciju samovoljno, a faktički ništa ne dobijamo za uzvrat. Da prestanemo da plaćamo, ali svi, šta bi vlast mogla da uradi? Da stavi ljude na sud? U zatvor? Pa i onako je sve to pretrpano. Morala bi da popusti, u većini smo, rekla bi bolje i pola da im uzmemo, nego ništa.

 

E sad, problem je što 99% našeg naroda reći to ne ide tako, ali nisu u pravu. Razvoj civilnog društva u Evropi od rata na ovamo je prepun sličnih primera, ali mi nikada nismo bili deo toga. Nije ni jedan zakon/uredba nije počeo da deluje zato što je neko stavio neki pečat na neki papir. Njegova vrednost je samo u tome što mu se stanovništvo pokorava, a kako kod nas institucije ne funkcionišu, lako je ne poštovati bilo koji zakon :).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Kakva smo tuga i banana od drzave,ja za sv 650 2001 platio 20135 din. I gde je sad tu logika da ja placam 3400 din manje nego ti koji imash noviji,i koliko jachi i vredniji motor? jad i beda :bljak: :bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja ovih dana visio u agenciji zbog kola i usput se raspitao za afriku, 16800 dinara sve! Vidim lale rece da je komunalna taksa 3500 za lazarevac pa sam pitao i koliko je para ona - 500din! I porez je minimalan posto je preko 20 god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

naravno ni kod mene nije moglo sve glatko da prodje kako sam mislio ... u saobracajnoj je pogresna moja adresa stanovanja a LK mi je u izradi ... naravno nima je sistem izbacio neku adresu i vode se po tome ... znaci izdali su mi saobracajnu sa laznom adresom stanovanja koju su ONI ubacili u sistem !

 

suzdrzao sam se od svadje po salterima ali sam mnogo popizdeo .... sad cu da potegnem sve moguce veze (prvi put u zivotu) i da vidim ko ce da plati novu saobracajnu sa ispravnom adresom ! >:(

 

A STO DA MENJAS!>? :neznam:

Koju god kaznu ti napisu ima da dolazi sudski poziv na tu adresu :D

 

HAHAHAHAHAHA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pre dve nedelje resio prenos i predao za registraciju (preko agencije). Sve ukupno 27000 din., koji dinar gore dole.

Od toga:

- kupoprodajni ugovor sa overom licne karte i ovlascenja 1500din,

- porez na prenos 6000din,

- tehnicki 600din,

- ostalo takse i usluga agencije.

U pitanju je Yamaha XT660 2004.

 

Za kategoriju od 500 do 750 je sada po ovome skuplje oko 1000 din.

 

Sada cekam tablice (treba od 15 do 20 dana od predaje dokumentacije), a kad dobijem tablicu cekacu jos oko 30 dana saobracajnu.

 

Gledajuci ovaj luksuz onda je registracija poskupela 30%, jer 2 meseca ne mogu da vozim motor gde ja hocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

U NS-u je isto katastrofalna situacija, kad platis, predas dokumenta (ceka se oko 8 sati na salterima, dolazak u ranim jutarnjim casovima 5-6h) moguce je ne dobijes tablicu dok stignes na red - jer ih uglavnom nema (ogranicen broj tablica u toku dana ), zatim dolazis po saobracajnu 20 dana kasnije i opet treba da cekas oko 8 sati da je podignes (opet dolazak izmedju 5-6h ujutro) ili da platis agenciji 500dinsa da je podignu umesto tebe (?!?) ...e, sad, koliko kostaju ta dva radna dana koje gubis cekajuci ova sranja koja si vec platio, motor koji ne mozes da vozis (mozes ako si dobio tablice uz potvrdu iz SUP-a) - to niko od nadleznih nije spomenuo...moje skromno misljenje je da je jedini lek za to "metak u celo" pa tako redom, dok jedan ne bude radio kako treba...

 

A da, 20600din za 1. registraciju Vstrom650 2005. sa zelenim kartonom (zeleni je 2000dinsa posebno) u Novom Sadu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Cisto da se pohvalim, u KIkindi, za yamahu R6 2004 godiste, zajedno sa tehnickim platio 22500. Ovde na forumu i kako sam cuo po ostalim gradovima, svugde izadje za oko 2000din manje! sta su oni jos nakarikali od poreza, ne znam!

Ali hajde da je tu kraj... pa da mogu da vozim motor! nego, nema tablica, pa ko zna koliko cu jos morati da cekam da stignu tablice, bitno je da su oni uzeli pare!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prosle godine u aprilu (2010) prva registracija novog skutera 150 ccm, 7kW, kostala je sa novom tablicom i saobracajnom 8150 dinara, sve cakum pakum. Ove godine 2011 sacekalo nas je pojeftinjenje i rutinska zamena tablica, itd. Sa pojeftinjenjem isti skuter obnova registracije 11000 din sve cakum pakum, sa sve ovlascenjem u opstini. Tablice su lako resene jer ih nije bilo 14 dana (nije lose), a saobracajna dozvola ce verovatno biti urucena posle jos malo obrade (vlasnika) u policijskoj stanici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Vezano za porez ali nije za motore. Taman smo se izborili da nam malo smanje porez na motore a evo sta nas ceka za imovinu. Izvinjavam se sto ovde objavljujem, rekoh da ne otvaram novu temu . Dakle ,sleduje nam najveci porez u Evropi. Irska, Madjarska, Hrvatska i Grcka nemaju porez.U Pragu za stan od 110 m2 porez 24 eura, a kod nas? Citajte... :stabre:

http://www.e-balkan.net/drustvo-svijet/4911-srbija-nametnula-najvii-porez-na-imovinu-u-evropi.html

http://www.smedia.rs/vesti/vest/62224/Porez-na-imovinu-Porez-na-stan-Poskupljenje-Porez-u-Srbiji-cetiri-puta-veci.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

I sta bi sa ovim? Nista... Moje misljenje je da ne moraju nista da smanjuju samo neka nam kao u svim normalnim zmljama omoguce da registujemo na 3, 6, 9, 12 meseci... Mislim zasto placati registraciju cele godine kada ipak najveci broj motorista vozi samo u letnjoj sezoni... A i ovako bi imali vise para u budzetu, veci broj ljudi bi registrovao bar na 3 meseca a sada verovatno najveci broj ne moze da vozi, registruje itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Kako ne bi nista? Pa smanjeno je, i to prilicno. Pre koju nedelju sam platio nesto preko 27.000 registraciju (2007. godiste) a prethodne dve po 62.000.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja