Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX za 2011-tu

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Odgovor na ovo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/56090-lml-star-opet-na-trzistu-sjeca-li-se-ko-indijske-vespe/ je stigao na milanskom sajmu. Mjenjač na lijevoj ručici sa četri brzine, pedala kočnice na desnoj nozi, dvotaktni motori, čak i kurbla sve to se nalazi na ovoj Vespi. Za pogon su zadužena dva dvotaktna motora, jedan zapremine 125 i drugi zapremine 150 kubika. Motori su prilagođeni Euro 3 normama, aod tehničkih novotarija tu je disk prečnika 200 mm, dok je zadnja kočnica izvedena u klasičnom doboš stilu prečnika 150 mm. Sam motor je dvotaktni vazdušno hlađen uz pomoć prisilnog strujanja (ventilator). Hod klipa je 57 mm dok je prečnik cilindra 52,5 mm (za verziju od 123 ccm), odnosno 57,8 mm (za verziju od 150 ccm). Točkovi su veličine 10'' što nije u skladu sa modernim trendovima, ali dah modernog osim disk kočnice pruža i ugrađeni elektro-starter. Od ostalih podataka znamo da je sjedište na visini od 81 cm i da rezervoar prima 8 litara goriva. Težina ove retro Vespe je 97 kg. Poslije ovog kratkog prestavljana evo fotografija noviteta koji je ipak svima poznat po izgledu. Evo kako izgleda nova/stara Vespa.

 

5140042677_bb37c9f3c1_b.jpg

 

5140645812_6998c4878f_b.jpg

 

5140645676_98cef04811_b.jpg

 

5140043823_4b5bb89027_b.jpg

 

5140043575_5690e326f6_b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam gde sam cuo, ali na nekom ekonomskom faksu se izucava Vespa kao proizvod i njen uspeh. Neverovatna masina, zauvek upisana u istoriju motociklizma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Kad su poceli da se pojavljuju kod nas razni skuteri dugo sam za sve njih govorio vespa ili vespica. Skutere ne volim, ali vespa je vespa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mega-kul. Da su jeftinije, ne bi sada vozio maxi-skuter, već neku Vespu...

 

Ako pričamo o fenomenu Vespe, vredi i ovo pomenuti - paradoks, da je nekada super-jeftino vozilo za široke narodne mase postalo toliko moćan brend da mu je sada cena u rangu luksuznih skutera iz više kategorije. I ljudi ga i dalje kupuju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Namecu se dva pitanja.

1. Da li ce po kvalitetu biti bar priblizno kao stara, posto cenu ima vrlo savremenu i

2. Da li ova plavusa dolazi kao standardna oprema

 

Ja sam ranije voleo ovu vespu, ali posle pisanija po forumu sam poceo malo da razmisljam i o kupovini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Pozrad svim ljubiteljima Vespe a i drugih motorcikala.

Malo vise se zezam i volim vespe.Presao kilometrazu po prilicno lepu i prelazim.Jednja od zadnjih voznji mi je bila Crovespa u Zg.Sve ukupno za tu voznjicu napravio sam 1096 km.Inace u pitanju je vespa PX200 E Arcobaleno.Za sada bez i jedne greske vozila me i vratila kuci.

Sto se tice modela koji Indija radi nisu se pokazale lose,cak sta vise i dobro.Imaju malih manica oko finalne obrade,malo vise struje nego inalijanka ali Boze moj.Sve u svemu dobra je.

Jedna od vecih mana je auspuh (ima katalizator) zbog euro normi.Samim tim je "ustrojena" na 5400 obrtaja i brzinu od 80 km/h. Na tri vespe koje sam servisirao izbacio sam katalizator,stavio otvoren auspuh(Sito plus).Sad vrte na 6900 i idu 100 lagano.

I jos jedna zamerka sto su u servisnoj knjizi napisali da ide dvtaktol u menjac.Moze ali u zimskim uslovima.Moja preporuka sae 30 i pici.

Inace sam clan Vespa club Valjevo i Vespa club Srbija.

Pozdrav Igor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Arcobaleno-na italijanskom znaci Duga (spektar boja na nebu) i taj je model imao elektro start i mesac za dvotaktol i smatran je za top model u gami.Danas je to ono kao standardna oprema + prednji disk za koji kazu da je preterano jak i da ga po sumnjivoj podlozi treba izbegavati.Nisam vozio ovu novu,citao sam u test u jednom casopisu.

Provalili zabari da im indijci otimaju dobar deo (prilicno mrsavog) kolaca,pa pokrenuli ponovo proizvodnju.Video sam je na sajmu i iako je volim ko rodjenu moram da kazem da je delovala sklepana na brzinu.Ako nista drugo bila je tako lose ofarbana,a Bogu hvala pod onim svetlima se sve vidi,da je mozda to uticalo na kompletan utisak.Uglavnom.....

Vozice tebe Pronto opet,pa i lose ofarbanu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Namecu se dva pitanja.

1. Da li ce po kvalitetu biti bar priblizno kao stara, posto cenu ima vrlo savremenu i

2. Da li ova plavusa dolazi kao standardna oprema

 

Ja sam ranije voleo ovu vespu, ali posle pisanija po forumu sam poceo malo da razmisljam i o kupovini

1. nema sanse

2. vrlo vjerovatno s obzirom na cijenu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa, Vespa, Vespa

ono sto nervira uceloj prici je da piaggio sa svojom ultima serijom od pre 5god izbacio poslednjih 1000 kom PX motora sa sve plocicama serijskog broja, i to prodavao po lepim ciframa (razume se kolekcionarski trip!) :lud:

a sada kada je indijka ponovo izasla, izbacuju staru masinu po skupljoj ceni praveci budalama ljude koji su uzimali poslednje primerke tog PX motora :zvizduk:

video sam na skupu u Zagrebu 4-taktnu indijku od 150. prede kao ET, puna je hromiranih detalja i zavrsna obrada je na nivou u odnosu na prethodne modele...sto KAWA kaze, vreme ce reci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vreme je pocelo da prica.....ako tako mogu da kazem. Nove indijke koje se prodaju nisu bas zadovoljavajuceg kvaliteta.Sto se tice tehnickih resenja razlikuju se od PX. Ni malo mi se ne svidjaju Indu resenja. Stare Indijke NV i T5 su sasvim nesto drugo u odnosu na ove nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Vreme je pocelo da prica.....ako tako mogu da kazem. Nove indijke koje se prodaju nisu bas zadovoljavajuceg kvaliteta.Sto se tice tehnickih resenja razlikuju se od PX. Ni malo mi se ne svidjaju Indu resenja. Stare Indijke NV i T5 su sasvim nesto drugo u odnosu na ove nove.

 

 

Nova na sajmu, 3500evra sa PDV.To samo lud čovek može da plati. Za pola tih para može da se kupi, polovna u dobrom stanju da se generalno reparira i da se uživa i to malo više nego sa novom!

:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja mislim isto - poznajem par ljudi kojima ne samo što je dostupna ta Vespa, nego im ne prelazi vrednost jedne plate. Meni lično - to je previše, radije bi kupio polovnu i sredio je, ali ako neko ima para i želi novu Vespu, zašto da je sebi ne priušti? U krajnjoj liniji, takvi kupci i jesu ciljna grupa, za njih se nove Vespe i prave. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Iskreno novog PX-a bi kupio ne razmisljajuci. Vec Indijku LML ove novije generacije mislim da nebih.razlika je u kvalitetu i tehnickim resenjima pojedinim.Sa malim prepravkama i lml bi bio veoma pouzan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Danas sam u salonu video uzivo LML. IgorVA se mnogo bolje razume od mene u mehaniku ali samo pogled mi je bio dovoljan da shvatim kakav je fus u pitanju.Od 3-4 LML izlozenih u salonu sve su bile stravicno farbane, sa pomorandzinom korom. Moler bi ih bolje ofarbao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vise LML nije kooperativan sa Piaggio.Sad su sami modele svoje tehnicki resavali.tako da ima i dosta izmene i u masini i struji.Izgled je ostao indentican,finalna obrada mnogo losija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prosle godine sam zamalo kupio PX i toliko sam sludeo da sam bukvalno moram da batalim sve, prespavam i odem da kupim ER5. Znam da mi treba ozbiljnija i jaca masina, sve sto je kontra od PX a opet zelim da je imam uprkos svemu. To nisam iskusio ni kod jedne masine u tom intezitetu. No, nikako nisam mogao da svarim indijsku vespu, jednostavno mi nije bilo to to i osecao sam da joj nesto fali. A tek sada ne bih mogao da zamislim 4T PX...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Stari modeli Indijki nisu tako losi kako se misli,pouzdane i malo ruzne.Nove su neka druga prica. Trenutno sklapam jednu Indijku iz 90-e,malo se igram na njoj,pakujem stuju od PX kao i elektro pokretac,korman sa obrtaljkom itd.Ona ce mi sluziti za maltretiranje svaki dan dok PX za putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja