Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

gde ima ona gumica-dihtung, što ide između anlasera i deklija!? da malo smanjin potrošnju ulja.  :)

zbog gumice ti troshi ulje?

mozhe li neko pojashnjenje ovog fenomena? ozbiljan sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Pa da, usere sve živo pored

, al troši i na gumicama venrila, al to je već komplikovana operacija., finansijski, treba promeniti i dihtinge glave, a to verujem nije jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Riknuo mi speed sensor, pinjon je dobar. Ako neko zna gde se moze nabaviti, ne daje mi se 100 dolara na ebayu, doduse za komplet traze toliko.

a na kom principu radi? ja bi to probo da raskopam, možda ima neki hall senzor, pa možda može da se nakrpi od nečega. a možda je i samo neka zavojnica što broji impulse od magneta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Hall effect senzor sa 4 magneta unutra. Na svrider budze neki senzor sa tri izvoda i stave se 4 magneta na disk (noviji sv 8 magneta).

http://www.svrider.com/forum/showthread.php?t=63588#/forumsite/20707/topics/63588

Probacu da ga otvorim, ali ako su namotaji tesko da mogu da nabudzim nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

što!? ako su namotaji, nađeš neku špulnu od starog tranzistora!  :) , al kako si siguran da je baš senzor!? da ti se nije otkačila neka žička!?

 

edit: sad sam gledo šemu instalacije. senzor ima tri žičke. kanda je hallov senzor. raskopaj ti to lepo, pa rpobaj sa nekim, mislim da ima da se skine sa flopi diska, ili nekog starog cd diska.

Promenio član Lug
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Zice i konektori su mi svi dobri, u stvari treba da proverim da nije na samom ulazu u senzor prekid, kao sto rikne na slusalicama. A instrument nisam znao kako da proverim, gledao sam neki klip na youtubeu za novijeg SV-a, 2 kontakta su plus i minus, treci je signal. Na tom klipu meri struju izmedju treceg i mase, kod mene je to drugacije, dosta je manja struja i nije 12V nego 6v. Ali drugaciji su i senzori. Kada brzo prespajam minus i taj signalni kazaljka se polako mrda tako da bih ipak rekao da je senzor. Moze da se proveri, samo moram opet da dizem prednji kraj motora, u svakom slucaju mi to ne gine...

 

Evo ga video za test senzora na novijim SVovima:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Neko primeti, a neko ne.... Zavisi kako se vozi! Nije to nista dramaticno ali ja primetim. Ako ima 170 gumu nek proba sam... Pa odluci!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Ja sam stavio stock gume, 160 pozadi, odlicno se drzi :) nema porebe za 170+...

 

Zna li neko oznaku lanca i lancanika, doslo vreme za menjanje, ja to nikada nisam pazario? :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Nije to stvar ukusa, guma 170 trazi 5 inca felnu,a sv nosi 4,5.   cak i tdm 900 ,fzs 600 fazer sa 5 coli felnama imaju 160 gumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Pozdrav narode, ja samo da se prijavim da pratim, postadoh ponosni vlasnik SeVerine N 2005.god. Za ovih nedelju dana ja kao malo dete! Seo sa Viraga 535 na SV i kao na raketu, no pu pu da je ne ureknem ima par sitnica, nadam se nista ozbiljno i evo i javno da se zahvalim RBobanu na konsultacijama.

 

Svakako pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Auuu... Pa ja uz moj dobio nazad 180.... sva sreca da je skoro za menjanje... bar po sredini....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Kolege,

 

Potreban mi je poklopac obrtomera, hromiran i pinjon/puz za ocitavanje brzine, ili samo magnet u istom ako je moguce samo to nabaviti. Zna li neko gde ili ako ima ko od vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cestitke za pazar  :takoje: , masina je  :ooo: 
i jedno pitanjce za Hostaplera a i ostale SV-iste, da li i koliko izduvna grana zadnjeg cilindra greje vozacevo sediste, pogotovo u ovim vrelim danima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ni malo. Sedište je hladno. Jedina razlika je što se na SVu greje ram, i u šorcu kad naslonim kolena na ram pude pec pec, al ne ko na auspuh već osetiš da je toplo.

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To me vrlo zanima posto sam na VFR-u imao stasan problem sa grejanjem u letnjim mesecima, znaci ono je bilo neizdrzivo, tamo se ram i sediste jako greju, i posle 100km letnje voznje jako pece dupe, zato se nadam da SV nema toliko izrazen problem kao VFR jer je on V4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ni malo. Sedište je hladno. Jedina razlika je što se na SVu greje ram, i u šorcu kad naslonim kolena na ram pude pec pec, al ne ko na auspuh već osetiš da je toplo. Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Kolega mogu li neki prvi utisci narocito o agregatu i kocnicama? :) Vidim da se danas bandit 600 i sv mogu naci dosta povoljno. Posto nisam neki za visoke obrtaje mislim da bi mi V agregat legao u buducnosti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

'gregat je po meni njegova najsvetlija strana, sva snaga je na niskim obrtajima,ne treba očekivati R1 performanse, ipak on ima 72ks (na radilici, na točku verovatno i 10-15 manje) ali je neverovatno lagan, vuče jako dobro na malim obrtajima, koči motorom kao i svaki V2, ko je navikao na  redna 4 biće mu čudno a mnogima i smeta, oće da krene da zabacuje dupe, mora malo da se stekne rutine.. motor se vozi "gasom", kad se zatvori gas koči ko da si zabo zadnju.

Veoma malo troši, od 4-5.5L. (Ko ne veruje nek proba.).

S ima duži prenos, na 5000rpm ide 108-110kmh, na 6000rpm 130kmh, na 7000rpm 150kmh.

Mana je jedino mekana prednja vila.

uz malko igranja sa prednjom vilom (tvrđe opruge, 15w ulje) stvarno je neverovatno okretan - što odma daje odgovor i za kočnice, koči dobro.

Abarth_Maniac (cimer mi) je njegovog utego ko praćku, whitepower opruge, i spustio prednji most koji milimetar, motor menja pravac kao ni jedan koji sam probao.

Svo ovo pisanije je nebitno.

Ko se razmišlja dal da kupuje, a ne zna dal je za njega, ako je u NSu ili okolini nek navrati na kafu pa nek sedne da proba, džaba moje mudroseranje, dok guzica nije na motoru - nemo'š znati.  ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

:takoje:

Meni se jako svidja naked verzija a video sam da 2003.+ godiste sa ubrizgavanjem ima za 2000-2500evra. Sto se tice kocenja motorom mislim da bih se lako privikao zato sto i gpz koci motorom osetno i koristim to non stop. Ponekad odvezem da ne pipnem kocnicu osim kada se zaustavljam da skrenem i sl.

Na Sv-u sediste deluje dosta siroko, trebalo bi da je udoban :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja