Jump to content

Moto Zajednica

suzuki ts 125 treba mi po koji savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

kupio sam suzuki ts 125 a od bajkerskog iskustva imam 4 km od carine do kuce. bio bi zahvalan da mi neko objasni par stvari oko odrzavanja, kao na pr ciscenje vazdusnog filtera, koja ulja da koristim... ustvari pojma nemam a hocu da naucim. hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Prvo, dobrodosao u svijet bikeristike i dvotockastva.

Sto se tice tvojih pitanja, jasno je sta si htio da kazes, ali je preopsirno...ne zna covjek odakle da pocne.

Ja ti preporucujem da smislis par konkretnijih pitanja pa ih onda postavis i dobijes konkretne odgovore.

 

Sto se tice filtera,

ako je papirni onda bi trebao da se kupi nov,

visokoprotocni skoro pa i ne mora da se cisti,

uljni sapunom, pa osusis i nauljis.

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Na TS-u je sundjerasti filter koji se pere. A za ostalo ( kao sto rece Ghost Mile ) ili konkretna pitanja ili kontaktiraj clana foruma RadicM na PP pa razmenjujte iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Obrati se i meni ako ti nesto konkretno zatreba ;) Inace,sipas bezolovni, ulje za mesavinu preporucujem full sintetiku motul ili castrol svejedno je, filter nemas potrebu da diras cesto, lanac podmazuj sae 90 uljem, peri ga naravno redovno, a podmazuj na svakih 150-200km, a ako vozis po blatu posle voznje peres motor i lanac i podmazujes ga ;)Inace to je dvotaktna masina, nemas tu nekih egzibicija, sve je relativno prosto ;) Mozes ponekad da podmazes sajlu od kvacila (Uzmes spric i iglu i naspes nekog redjeg ulja ili nafte i ubrizgavas u buzir sajle), naravno promeni ulje u menjacu, mozes da sipas i sae 90 obicno ako nemas nista drugo. Svecicu uzmi neku malo bolju, ja imam ngk al ne znam koji broj, al cini mi se da toplotna vrednost treba da bude 9, raspitaj se. Antifriz naspi obavezno ako nisi da ne bi zaledio i pukao hladnjak ili blok motora, antifriz kupuj samo g12 za aluminijumske hladnjake ;) To je to uglavnom ;) Naravno ne cepaj ga ladnog, malo zagrej pre voznje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

hvala druze. posto ja imam malo vise godina od tebe, i ti meni mozes da se obratis za pomoc u vezi, raftinga, pecanja, kampovanja, novinarstva, sviranja gitare, muvanja riba......... zezam se, ustvari bio sam ubedjen da mi je motor cetvorotaktni. sto bi reko rambo "cobaneeee". srecom, nisam do sad sipao gorivo. pozdrav i pitacu kad mi nesto nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I ja da se ukljucim u temu

Mogu da ti posaljem link za skidanje servce manuala za rg isti agregat odrzavanje skoro identicno osim nekih sitnica jbg ipak je to trklaica ;)

Evo linka meni dosta pomogo osim za stelovanje karburatora >:(

http://rapidshare.com/#!download|494tl2|267358024|Rg.rar|18700

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

pozdrav imam pitanje nasao sam sebi suzuki ts 125 89 godiste dvotaktna masina 1600 km ili ti 800 eura jako dobro stanje motor odlicno cuvan a pitanje glavno dali ja da njega kupim koliko trosi hocu li imati kvarova meni treba neka masina koja moze ici po blatu i obradivim zemljistem koliko taj motor ima konja maksimalna brzina trebam nesta ljuto od 125 ccm zato pitam jel suzuki dostojan toga

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja