Jump to content

Moto Zajednica

MZ Baghira

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Vec neko vreme se razmisljam koji motor da kupim, dvoumim se izmedju ER6-N Kawasakija i MZ Baghire. Trenutno sam blizi Baghiri. Kawasaki mi je bas mali, kad sednem na njega imam utisak kao da sam na decijem motoru. Imam 180 cm i oko 95-100kg. Pa reko da pitam jel neko imao kontakta ili jos bolje posedovao isti. Motor je od Yamahe XT 660. Citao sam i googlao i vidim da ima lepe komentare.

 

mz%20baghira%20black%20panther.jpg

_E7E6894.jpg

_E7E6808.jpg

_E7E6733.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Kontaktiraj člana Drumskalisica, on i njegov prijatelj su doterali jednog MZ endura na poslednji Skup MZ Svet-a. Mogu i ja dosta toga da pišem ali mislim da je najbolje da dođeš do informacije iz prve ruke, Lisac je majstor i sigurno bolje zna kako stoje stvari.

 

Inače, motor je IZVANREDAN, sve ostalo su ukusi. Ja imam 184 visine i 105 težine i lepo mi stoji, nemam primedbi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

A gde ima se kupi i kolika mu je cena? Pre su bili skupi ko djavo

 

A jel bi mogao jednog da mi posaljes, onako rastavljenog u kutiji? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

nema ih mnogo ni u Belgiji, ovo je jedan jedini koji vec duze vreme stoji na oglasu, nece narod ovde da uzme motor koji je prestao da se proizvodi.

 

Vujo, pokusao sam da kontaktiram drumskulisicu ali ne mogu da mu posaljem PM, ili ja imam neko ogranicenje ili mu je pun inbox.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Javiće se Lale, pustio sam mu SMS. Sem njega nema ko drugi šta da kaže, o novim modelima znamo iz časopisa, kataloga, prospekata, stranih MZ foruma... a to isto je i tebi pristupačno.

 

Ovaj enduro motor je prvi takve vrste, model nakon ETZ-a, koji je došao u Srbiju. Koliko je meni poznato i dalje je jedini iako bi ga mnogi od nas kupili.

 

U novijoj istoriji fabrika je nekoliko puta propadala ali nikada do kraja tako da i danas radi. Znak MZ mogu da nose samo motori koji su U CELINI napravljeni u fabrici pa tokom perioda kada tako nije bilo stavljali su logo MUZ.

 

Rotax mašina koja se stavljala i na yamahu pokazala se odlično a slično sam čuo i od ljubitelja Yamahe. Taj isti agregat su nastavili sa samostalnom proizvodnjom pa su modeli ponovo mogli da nose MZ oznaku.

 

Kakva je situacija u inostranstvu neznam ali je ovde nemaština naterala sve nas da se snalazimo na razne načine kako bi motore održavali. Za nas je veći problem da takav motor nađemo tj. kupimo dok bi održavanje lakše išlo jer su nam majstori snalažljivi, inventivni, nisu samo menjači delova.

 

Da li si u toku, koliko bi koštao 1000SF, to mi treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa evo i mane da se javim ( dobio SMS od Vuje ). Sta reci, motor je izvanredan, masina je kao Yamahina, sem sto se pravila u nemackoj i odlicno radi. Primerak koji je moj prijatelj uvezao je MZ Mastif 660. Mastif i Baghira su u principu dva potpuno ista motocikla, ali sa drugacijom opremom ( sminkom )koja je uglavnom vizuelnog tipa ( jedan ili dva fara, malo drukcije plastike i slicno ). Motor sam vozio, i odlicno ide i vuce ( mene sa 1,80 visine i 115 kila tezine ). Za moj ukus mu je sediste tvrdo i usko ( vozio sam i udobnije ), ali ja sam vise za varijantu duzih putovanja gde udobnost sedista dosta znaci. Doduse, svako sediste se moze prepraviti i prilagoditi zeljama vlasnika.

Ogibljenje je napred Marcoki viljuska, a nazad mono - White Power . Ono sto mi se posebno dopalo na ovom motoru su neke sitnice, kao sto je bocna nogara na kojoj motor stabilno stoji, a kad se digne, stoji skroz podignuta uz sam ram, pa nema sanse da zasmeta pri nekoj zescoj voznji pri Off- roud voznji. Uglavnom evo nesto slika pa gledaj. Ako te nesto posebno zanima - pitaj .

 

img0731.jpg

 

img0732.jpg

 

img0733.jpg

 

img0734.jpg

 

img0735.jpg

 

img0736.jpg

 

img0737.jpg

 

Moj prijatelj na svom Mastifu :

img0739.jpg

 

Bocna nogara visoko podignuta

img0740.jpg

 

Bela gumica na poluzi menjaca - da se ne prljaju patike

img0741.jpg

 

MZ je sam proizvodio sve, pa cak i plasticne delove koji imaju utisnut MZ logotip

img0742.jpg

 

img0744.jpg

 

Bocna nogara i zadnje ogibljenje

img0746.jpg

 

img0747.jpg

 

Kad je motor stigao, pocastili smo se iz odgovarajucih casa

img0748.jpg

 

img0751.jpg

 

Ja na Mastifu

img0752.jpg

 

img0754.jpg

 

Tolko za sad, nadam se da sam pomogao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

jesi, hvala na informacijama i slikama, javljam se sta sam uradio. Idem sad na put, nadam se povratku do ponedeljka, a onda ako bude srece idem da pregovarama sa garazistom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Evo malo i slika od motora koji planiram da kupim, danas sam otisao prvi put da ga vidim i meni kao laiku je izgledao OK, sad to OK sa moje strane i nije nesto preterano validno.

post-13497-058136700 1289929159_thumb.jpg

post-13497-050256400 1289929171_thumb.jpg

post-13497-068672700 1289929197_thumb.jpg

post-13497-016920200 1289929225_thumb.jpg

post-13497-026141600 1289929248_thumb.jpg

post-13497-003762800 1289929277_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Interesantan motor :takoje:

Ali vidi sa garazistom da ti odbije od cene za novu instrument tablu ( moze i digitalna )

jedino mi se to nesvidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

danas sam uhvatio vremena da odem da kupim motor, natovario moj skuter na prikolicu i dosao u garazu, a ono Baghira otisla, prodana. Jbg., potraga se nastavlja, sad jedno znam, mora da bude MSM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pozdrav , posto je moj motor ovde spomenut i prikazan hajde da i ja kazem koju . Mada retko koristim komp ( i to na adresi mog sina)pa nemojte zameriti nakojoj gresci . Sa mojim MZ Mastifom sam prezadovoljan i to je ostvarenje mojih dugogodisnjh htenja .Imao sam i brzih i jacih motora ali ovo je posebna prica ( mozda su i godine i sazrevanje u pitanju , ali tek ,tako je). Relativno malo sam sa njm napravio kilometara ( oko 2000) pa ono sto mogu reci su uglavnom reci hvale.Voleo bih da nabavim prednji tocak 21 col a mozda i zadnji ,te da montiram gume za van asfalta ! Da bih mogao da sudim i o tim uslovima jer on sada ima oba tocka 17 cola . Sve u svemu , ovo je motor koji se vozi i voli. MZ fan Zoran Vukovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ako mozda "naletis" na nekog zanimljivog MZ-a , Bagiru ili Mastifa , javi ! povremeno me neko pita za mog Mastifa gde to ima i tako to , pa da imam informaciju vise . SRECNO sa Versisom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Vazi, ako nesto bude javljam. Meni je krivo sto nisam uzeo Baghiru, bio je u dobrom stanju za malo para, al jbg. dok sam ja uspeo da uklopim obaveze i putovanja motor se prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja