Jump to content

Moto Zajednica

R1100RS: HAL senzori

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Čekaj, nemoj još da rasklapaš motor, ne verujem da su bregaste. Koliko je prešao tvoj motor?

slažem se...kod pohabanih bregastih kvar bi se rezultirao i kod hladnog motora a ne samo kod toplog.Pre bih rekao da je kvar kombinacija pogrešnih podešavanja i eventuelno pokvarenog senzora.Do danas još nisam naleteo na bmw-ja sa istrošenim bregastim.Mada nije nemoguče.

 

 

slazem se i ja .. rasturio sam toliko bmw-a starosti preko 30 god a bregaste su bile ko nove , zapravo nikad nisam video istrosenu ...

 

ovaj je presao nesto preko 40,000 km ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Bez obzira što si zamenio hall senzor, ja bih ga testirao kako radi s promenom temperature. Na prvoj strani imaš objašnjeno kako se testira hall sa led diodom i baterijom uz naizmenično grejanje i hlađenje fenom za kosu.

inače, jedan od češćih karakterističnih kvarova hall senzora je da pobrljavi kad se zagreje, a posledica je slaba, ili izostanak varnice. Ne sećam se koliko je pristupačan na motoru, ali možda možeš i bez skidanja, dok motor radi, da ga fenom hladiš i da vidiš kako će se motor ponašati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Bez obzira što si zamenio hall senzor, ja bih ga testirao kako radi s promenom temperature. Na prvoj strani imaš objašnjeno kako se testira hall sa led diodom i baterijom uz naizmenično grejanje i hlađenje fenom za kosu.

inače, jedan od češćih karakterističnih kvarova hall senzora je da pobrljavi kad se zagreje, a posledica je slaba, ili izostanak varnice. Ne sećam se koliko je pristupačan na motoru, ali možda možeš i bez skidanja, dok motor radi, da ga fenom hladiš i da vidiš kako će se motor ponašati.

 

probao sam to sa zagrevanjem cak i sa starim koji sam skinuo i to sam zagrejao toliko da je poceo da se topi i radio je pesprekorno !! TAKO DA SAM ZA NOV BACIO PARE !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ama bre,,peco,jesi li probao pistoljem za stelanje paljenja da vidis dali ti lepo baca varnicu kad se zagreje,,,,,ono sto ti napisah ranije...i kako je baca ima tamo stroboskop pa gledas kako izgleda to okidanje,,,dali se gubi dali je u istoj tacki....<_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ama bre,,peco,jesi li probao pistoljem za stelanje paljenja da vidis dali ti lepo baca varnicu kad se zagreje,,,,,ono sto ti napisah ranije...i kako je baca ima tamo stroboskop pa gledas kako izgleda to okidanje,,,dali se gubi dali je u istoj tacki....<_<

 

pa vec ti rekoh .. u mestu radi kao dobro i kad turiras kao radi ... morao bih da vozim i gledam dal prekida varnicu .. a sigurno je varnica problem jer su takvi simptomi .. e sad nije bombina jer sam stavljao drugu kablovi nisu svecice nove jedino los signal iz kompa ali ne mora da znaci da je komp jer mozda i on dobija lose podatke od nekog ... (taj neko mora da je domaci politicar pa mu svasta obecava)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aj probaj sa onim obicnim svetlecim kapicama..... vidi kako to izgleda kad se vozis,,,ili ili prikaci pojedinacno na svaki cilindar obrtometar,nije vazno za koji je br cilindra,bitno ti je da vidis dali ce da luduje gore dole....i da je naravno za elektronsko paljenje i da je na 12v...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

to sa svetlecim kapicama nije losa ideja moze nekako da se ubudze na motor i da se vozi nocu pa da se prati !!! a obrtomer recimo i da nadjem negde kako da ga povezem ??

jedna bombina sa dva izvoda ..??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa kacis na bombinu, oh boze peco......imas minus plus i impuls na obrtometru,impuls nestavljas sigurno na plus od bombine nego na drugu zicu....

a plus i minus na plus i minus :gaa: aaaaaaaaaaaaaa ima da dodjem tamo i da ti tu kanticu cas sredim ovako nevredi :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pa kacis na bombinu, oh boze peco......imas minus plus i impuls na obrtometru,impuls nestavljas sigurno na plus od bombine nego na drugu zicu....

a plus i minus na plus i minus :gaa: aaaaaaaaaaaaaa ima da dodjem tamo i da ti tu kanticu cas sredim ovako nevredi :ph34r:

 

pa ako ne upali test aparat .. moracu da doteram motor jedan dan kod tebe pa da se zezamo oko njega .. jbg ipak ti znas mnogo vise od mene ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

El zna neko dal BMW R1100 RS 1997 godiste ima lamda sondu ili ne ?

 

ispod kutije za osigurace sam nasao konektor sa dva pina koji deluje da je iskljucen sa neceg ?konektor je isti kao za diznu ubrizgavanja, e sad posto motor od kad je uvezen ne radi dobro , pomislio sam da nije jos u engleskoj zamenjen auspuh i stavljen onaj od istog modela ali bez mesta za lamda sondu a ona jednostavno iskljucena i konektor gutnut ispod kutije osiguraca ...

a bese lamda sonda ima tri zice tako da moja teorija odpada ????????????????????????????/

 

ima jedan slobodan okrugli konektor iznad desnog cilindra i podseca na onaj sa BMW auta sto stoji pod haubu za test aparat ...

ima dva konektora koji ne sluze nicemu a nalaze se ispod prednjeg levog migavca ispod plastike ?

ima i jedan tanki pljosnati tropolni konektor bas preko kutije sa osiguracima ali on ima ustekano u sebi onu fabricku plastikicu kao da ne ulazi prasina ?

 

i kad bi neko imao jedno crveno kanapce da se obesim bilo bi super !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ima i jedan tanki pljosnati tropolni konektor bas preko kutije sa osiguracima ali on ima ustekano u sebi onu fabricku plastikicu kao da ne ulazi prasina ?

 

Ne znam sta je ostalo, ali ovo citrano je djagnosticki port. Mali iza kutije sa osiguracima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ima i jedan tanki pljosnati tropolni konektor bas preko kutije sa osiguracima ali on ima ustekano u sebi onu fabricku plastikicu kao da ne ulazi prasina ?

 

Ne znam sta je ostalo, ali ovo citrano je djagnosticki port. Mali iza kutije sa osiguracima?

 

jeste to je taj !!!!

 

 

a onaj ispod sto lici na konektor dizne ??? pitaj kukuruz cemu to sluzi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Vidi na konektoru up. jedinice tacku 30.Odatle bi trebala da ide direktno na lamda sondu zuta zica sa sirmom.

 

dobra informacija .. pogledacu dal ima te zice i dokle ide ali verujem da je ima samo fabricki nije u funkciji ... ima dosta konektora sto su fabricki ugaseni .ili sluze za neke druge modele motora ??...

 

e sad ako je model sa lam.sondom onda bi test apatat trebalo da izbaci to kao gresku .. a ako nema sondu fabricki verovatno da ne bi prijvio kao gresku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Modeli od 1994 su obavezno sa lamda sondom.Mozda su menjali auspuh,pa je lamda sonda izbacena.To su samo pretpostavke,ali ne bi bilo lose znati da li postoji slobodan dzek za nju.Tu ima neka caka,kad se izbaci lam. sonda, da se nesto radi na mapiranju motronika.Motronik 2.2 ima 6 zamemorisanih mapa,rezima rada.Nazalost ja sam to zaboravio kako se radi,iako sam imao priliku da gledam pre jedno 10-ak godina.Interesujeme sta bi se desilo kad bi kada se motor zagreje ,ugasis ga,pa resetujes motronik (izvadis osigurac 5. par minuta) i opet ga upalis da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ovo je taj konektor koji bi trebalo da je za test aparat ...

 

vidi se na slikama da ima slobodnih mesta za neke releje ? da nije neko skino neki relej sa motora ???

post-8874-029714600 1295054246_thumb.jpg

post-8874-091421400 1295054119_thumb.jpg

 

Ovo je konektor koji sam pronasao ispod kutije sa osiguracima i iz kutije i izlazi ... nigde nije ustekan a nema nikakvu zastitu pa kontam ne bi valjda nemci tek tako ostavili da visi !!

post-8874-036820500 1295054358_thumb.jpg

post-8874-063996900 1295054320_thumb.jpg

post-8874-013555900 1295054276_thumb.jpg

 

 

ovaj konektor sam pronasao ispod rezervoara blizu konektora za Hall senzor .. ima navucenu neku gumu preko sebe i vezano onom plasticnom vezicom ... ima cetri zice od kojih je jedna (crna) malo deblja od ostaih ????

post-8874-070828200 1295054399_thumb.jpg

post-8874-002086700 1295054380_thumb.jpg

post-8874-029936600 1295054457_thumb.jpg

post-8874-026103700 1295054443_thumb.jpg

 

evo i broja motora ... kad trazim na sajtu (http://www.realoem.com/bmw/) on kaze da je motor 11mesec 1995 i kad odes na opciju auspuha pise da ima lamda sondu ??? e sad ako ima a neko je skinuo onda bi test aparat trebalo da izbaci kao gresku ??? ali me strah da ne izbaci kao gresku i ako nema fabricki sondu ???

post-8874-090802700 1295054428_thumb.jpg

post-8874-032183200 1295054414_thumb.jpg

 

 

 

na auspunu su sledeci podaci : BMW 18 12 - 1 340 782 ZEUNA 201 6397 001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

ovaj konektor sam pronasao ispod rezervoara blizu konektora za Hall senzor .. ima navucenu neku gumu preko sebe i vezano onom plasticnom vezicom ... ima cetri zice od kojih je jedna (crna) malo deblja od ostaih ????

post-8874-070828200 1295054399_thumb.jpg

post-8874-002086700 1295054380_thumb.jpg

post-8874-029936600 1295054457_thumb.jpg

post-8874-026103700 1295054443_thumb.jpg

 

Kolega, ovo je konektor za diagnostiku ako se ne varam......ako je isti ko ovi ovde zadnja slika na stranici, onda je to diagnostika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ovaj plavi konektor ima kod ovog mog modela i sigurno je to dijagnostika ..

 

a onaj okrugli konektor ispod rezervoara je definitivno za Lamda sondu .. e sad dal je fabricki on iskljucen ili neko izbacijo sondu pa navuko onu gumu preko ???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Nisam baš siguran dok ne vidim,ali mislim da nisam pogrešio.

 

u pravu si i ja sam pogrešio...meni je izgledao kao diagnostički šteker zbog dimenzija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ovaj plavi konektor ima kod ovog mog modela i sigurno je to dijagnostika ..

 

a onaj okrugli konektor ispod rezervoara je definitivno za Lamda sondu .. e sad dal je fabricki on iskljucen ili neko izbacijo sondu pa navuko onu gumu preko ???????

 

kolega , ako je po VIN broju fabrički sonda, onda mora da bude i sada sonda jer ju je neko verovatno izbacio...

neke stvari možeš pročitati i ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja