Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Oću da se bućnem na Srebrnom jezeru sutra možda, ima li preporuka za lokaciju, plažu, šta već. Restorani, kafići, ležaljke, STOP! :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
32 minutes ago, Gordak985 said:

Oću da se bućnem na Srebrnom jezeru sutra možda, ima li preporuka za lokaciju, plažu, šta već. Restorani, kafići, ležaljke, STOP! :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Javi ako prolaziš kroz SD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3174 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Mlada ode nam odmor,od prvog u nove radne pobede i na nove radne zadatke,hoćemo li negde u duetu?Znam da vrdaš zbog kičme...

Hoću u S.Karlovce! Znao sam,čitaoc knjiga gde bi?I na Stražilovo da vidim grob B.Radičevića.Znam da ga voli...zašto je odabrao baš Stražilovo?Pa voleo je S.Karlovce,čak je i pesmu napisao jednu o njima.Inače je bio zaljubljen u ćerku V.Karadžića...i njegova je pesma-Pjevam danju,pjevam noću...kasnije Čolin hit.

Dogovoreno,gde god...

 

U petak 28og krenusmo.

Prvo meškoljenje već posle 50ak km.,mala pauza.Obilaznicom brzo idemo...siđosmo kod Pazove,ka Inđiji na znaku stoji putača,ma vozim...na drugom isto.Stanem, pitam jednu prolaznicu...kaže zatvoreno,nije još Vučić otvorio...ne znam da l' ćete moći!Jbmti...obilazi,na N.Karlovce.

Stigosmo uz gunđanje u bradu do Hrama Blage Marije na Banstolu.

Mala pauza.Jedan fotos.

LGu8qPT.jpg

 

Ubrzo do S.Karlovaca.Suzy u hlad, 'ajde mlada jednu...

GW07CeH.jpg

 

Jedna fotka ispred česme 4 lava...

leKvWzY.jpg

 

...gimnazije...

xJ4RNeh.jpg

 

Pojedosmo super teleću ragu čorbicu u istoimenoj gostioni,odmorismo...Hoćemo na vidikovac,ne...na Stražilovo.

Evo jedna ispred Bogoslovije...

rAJdxH4.jpg

 

A onda razočaranje,Stražilovo...ostalo kilometar i po možda, putem koji nije baš za Suzy,u stvari prošla bi ona ali ne znam kako je gore,šta sledi...Ništa...idi polako,ja ću biti kod Suzy.Ma jok,mrzi je samu,odoh ja da izvidim pa posle ti?Ma jok,nema veze,drugi put...Valjda se već i smorila...žali se,prošli motor tj. pretprošli bio udobniji.TDM istina...ali i na ovom sedište ima "mesa",problem je što su noge višlje i sav oslonac i pritisak ide na karlični deo,ne možeš nogama ublažiti neravnine.Mlada, radimo sedište.

Vraćamo se na Irig,svratismo do manastira Krušedol,na kratko...

v3Xg4ix.jpg

 

c5ZzLp3.jpg

 

Potom na Šabac,Obrenovac...doma.380km.,fino.

Pri kraju puta se non stop meškoljila...našao već tipa za sedište,ako ne pomogne, motor na oglase.

Mislim da će pomoći malo više podloge...valjda?!?!Ili moramo na drugi tormo?O ne...

Toliko!

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2932 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Opšta pomama za preradom sedišta na koji sam nažalost i ja podlegao.Preradjevači se obogatiše. Osim bačene pare došao sam do zaključka da treba praviti češće pauze. Preći 400 km kao kratka vožnja, pa naravno da se guza meškolji. Da sedište treba da je mekše i fabrike bi ih pravile.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1377 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zadnjih par meseci citam da je prepravka bačena para. Ne pomaze mnogo, pare ne mozes izvuci, a kupci vole original.

 

Negde sam dosao do zakljucka da se kupi drugo original (nakon prerade svog), i stavi zarad lakse prodaje. A prepravljeno u oglase...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2932 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 3 minuta, MaxiS je napisao:

Zadnjih par meseci citam da je prepravka bačena para. Ne pomaze mnogo, pare ne mozes izvuci, a kupci vole original.

 

Negde sam dosao do zakljucka da se kupi drugo original (nakon prerade svog), i stavi zarad lakse prodaje. A prepravljeno u oglase...

Ma ja na nagovor dadoh 140€ ...sedište u fulu. Autosugestijom se ubedih da je super. Držali me do prve "duže" vožnje....za mene u cugu 100 km. Ma kud žurim....ionako moraš da pišam,popijem vodu, čekaj da slikam. Na kraju đaba radio. A i prilikom prodaje sve i onako daješ uz motor....niko ti to ne priznaje 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3174 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Više je problem položaj nogu,vozaču spustenije,možeš kompenzovati neravninu nogama,kad su noge uvis ne može.A i kad te zeza kičma ništa ne pomaže ali da probamo,našao sam preradu za 80€.Nije deranje nerealno.Tako da iako ne uspe nije veliki trošak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2932 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Žena i ja pravimo pauze na svakih 45-60 minuta ne vezani za predjene km. Ono....samo još malo, izdrži smo ukinuli. Pa ne nosim stolice đabe ;). Ispruži noge,krv seu iste vrati, sokić, fotka.....i idemo dalje

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3174 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

 

Upravo sada, BaneVuk58 je napisao:

Žena i ja pravimo pauze na svakih 45-60 minuta ne vezani za predjene km. Ono....samo još malo, izdrži smo ukinuli. Pa ne nosim stolice đabe ;). Ispruži noge,krv seu iste vrati, sokić, fotka.....i idemo dalje

Prepisujem,kofere imam...

Promenio član shoyyka
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1341 postova
  • Lokacija: BGD
27 minutes ago, shoyyka said:

Mlada ode nam odmor,od prvog u nove radne pobede i na nove radne zadatke,hoćemo li negde u duetu?Znam da vrdaš zbog kičme...

Hoću u S.Karlovce! Znao sam,čitaoc knjiga gde bi?I na Stražilovo da vidim grob B.Radičevića.Znam da ga voli...zašto je odabrao baš Stražilovo?Pa voleo je S.Karlovce,čak je i pesmu napisao jednu o njima.Inače je bio zaljubljen u ćerku V.Karadžića...i njegova je pesma-Pjevam danju,pjevam noću...kasnije Čolin hit.

Dogovoreno,gde god...

 

U petak 28og krenusmo.

Prvo meškoljenje već posle 50ak km.,mala pauza.Obilaznicom brzo idemo...siđosmo kod Pazove,ka Inđiji na znaku stoji putača,ma vozim...na drugom isto.Stanem, pitam jednu prolaznicu...kaže zatvoreno,nije još Vučić otvorio...ne znam da l' ćete moći!Jbmti...obilazi,na N.Karlovce.

Stigosmo uz gunđanje u bradu do Hrama Blage Marije na Banstolu.

Mala pauza.Jedan fotos.

LGu8qPT.jpg

 

Ubrzo do S.Karlovaca.Suzy u hlad, 'ajde mlada jednu...

GW07CeH.jpg

 

Jedna fotka ispred česme 4 lava...

leKvWzY.jpg

 

...gimnazije...

xJ4RNeh.jpg

 

Pojedosmo super teleću ragu čorbicu u istoimenoj gostioni,odmorismo...Hoćemo na vidikovac,ne...na Stražilovo.

Evo jedna ispred Bogoslovije...

rAJdxH4.jpg

 

A onda razočaranje,Stražilovo...ostalo kilometar i po možda, putem koji nije baš za Suzy,u stvari prošla bi ona ali ne znam kako je gore,šta sledi...Ništa...idi polako,ja ću biti kod Suzy.Ma jok,mrzi je samu,odoh ja da izvidim pa posle ti?Ma jok,nema veze,drugi put...Valjda se već i smorila...žali se,prošli motor tj. pretprošli bio udobniji.TDM istina...ali i na ovom sedište ima "mesa",problem je što su noge višlje i sav oslonac i pritisak ide na karlični deo,ne možeš nogama ublažiti neravnine.Mlada, radimo sedište.

Vraćamo se na Irig,svratismo do manastira Krušedol,na kratko...

v3Xg4ix.jpg

 

c5ZzLp3.jpg

 

Potom na Šabac,Obrenovac...doma.380km.,fino.

Pri kraju puta se non stop meškoljila...našao već tipa za sedište,ako ne pomogne, motor na oglase.

Mislim da će pomoći malo više podloge...valjda?!?!Ili moramo na drugi tormo?O ne...

Toliko!

 

 Odmah sam to primetio, pogotovo posle svih 8 motora koje sam posedovao, dosta je neudoban u dvoje. 

 

Kao sto kaze @BaneVuk58 jedini nacin su pauze na svakih 50-100 km. Makar da se noge protegnu. Mozda to sediste, ali i ja se razmisljam koliko ce pomoci...

 

Za dvoje mora udobniji motor i zbog toga i mene kopka dal da ga prodam...Pakao krece, kad si vise dana na turi u dvoje. Motor lomi, treci dan ozbiljan umor nastupa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3174 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 1 minut, Pingvin37 je napisao:

 Odmah sam to primetio, pogotovo posle svih 8 motora koje sam posedovao, dosta je neudoban u dvoje. 

 

Kao sto kaze @BaneVuk58 jedini nacin su pauze na svakih 50-100 km. Makar da se noge protegnu. Mozda to sediste, ali i ja se razmisljam koliko ce pomoci...

 

Za dvoje mora udobniji motor i zbog toga i mene kopka dal da ga prodam...Pakao krece, kad si vise dana na turi u dvoje. Motor lomi, treci dan ozbiljan umor nastupa. 

Joj,sve ću da uradim da ga ne dam...sedište,pauze,stoličice...ako treba i TV?:)

Ja mogu da ga vozim 5 dana uzastopno po par stotina km.Lepo sam korman podigao,bol u vratu posle 400km....probaj.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1341 postova
  • Lokacija: BGD

Ma i ja se navikavam sam nekako. Al kad vucem "prtljag":jee: onda je to nekako sve drugacije. 

 

TDM je mnogo udobniji motor za suvozaca, nema tu mnogo dileme. 

 

Ja sam pretrazivao utiske nase i stranaca, jbg, dosta ljudi se zali na udobnost. Al zato agilnost, potrosnja,obrtni moment itd. To je sve odlicno. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I ja sam sklon da forsiram kilometražu, vrv zato što ne idem često u duže vožnje pa bih što više da postignem, vidim, obiđem... Pritom, guzica strada do te mere da više ne samo da boli, nego peče pa moram da mažem Niveu. Razmišljao sam o preradi sedišta ali odustao iz razloga koje su gore naveli Bane i MaxiS. Letos, buraz i ja napravili krug po Jadranki i, naravno, prvi dan, drugi dan, treći dan forsaž - četvrti dan nismo mogli da sedimo na bulji, morali da napravimo pauzu jedan dan da nam se oporave. U nastavku vožnje, naredna dva dana i povratak kući Rijeka- NS, na svakih sat vremena pauza za kafu, osveženje ili samo da se protegnu noge. Nismo osetili kilometre...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 546 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Поучен искуством давних вожњи када се нешто произвођачи нису трудили да направе посебан угођеј седења у вишесатним вожњама, тада сам правио паузе у зависности од квалитета пута сат-сатипо вожње и онда обавезно стајање бар на 5-10 минута, сасвим довољно да се возач протегне а вала и гооози то прија, попијеш мало воде можда и запалиш једну 'гару и седај и терај даље.
Исто тако радим и сада, колико год да је на мом бенгулићу седиште удобно (а јесте), сатипо непрекидне вожње ми је максимум.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Prvi dan na dužim turama se uvek lakše izgura, kasnije stiže "zamor materijala" što kaže Dragan i jedini spas je u češćim pauzama. Glupo je nešto forsirati jer poenta svega je da se čovek oseća lepo. Mene posle 500 km u danu počne, pored dupeta, da koči list u levoj nozi, bole šake... Nikada nisam ni pomišljao da prerađujem sedište jer bi time značajno naružio izgled motocikla a ne mislim da bih nešto puno dobio na udobnosti. Nekako mi budu naduvana ta sedišta pa počnu da dominiraju u izgledu motocikla i pretvore ga u veliki skuter. Onda svi oni šavovi, konci na svakih par santimetara... nema toga na fabričkim sedištima. Verujem da tuda i voda može da prodre do sunđera koji je posle praktično nemoguće osušiti...

Odustao sam i od podizača kormana. Sa njime je sigurno udobnije u početku pošto se sedi uspravno, ruke se ne umaraju i sva težina je na dupetu koje, predpostavljam, više strada zbog toga. Ovako deo težine prelazi na ruke.. Kada bi sedeo uspravnije ne bi bilo ni zaštite od vetra pa bi morao da ide mnogo duži vizir a to mi se ne sviđa iz mnogo razloga tako da sam odustao od raznoraznih prepravki...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155
pre 47 minuta, shoyyka je napisao:

Evo kolega se vratio sa dužeg putovanja u dvoje,praktično isti motor, @ZEMZEM,nek' prenese utiske njegove saputnice.

Bili 15 dana na putu, nismo osetili umor. Nismo forsirali već uživali u vožnji, dnevno prelazili od 250 - 400km.

Pravili pauze kad nam se pravilo i ubacili par dana za bleju bez vožnje.

Prešli 3,800km bez ikakvih problema, prvo buđenje kod kuće kao da nismo ni putovali.

Da smo hteli ovu turu smo mogli da odvozamo i bar 3-4 dana kraće i uštedimo lepu cifru ali bi bilo verovatno napetije nego ovako.

Žena se nijednom nije požalila na umor ili neudobnost, jedino nas je žešće smorio povratak kroz Hrvatsku.

Kad smo krenuli nisam osetio AP kroz HR ali povratak mi se odužio kao da sam imao 1,000km da pređem.

Nikako da vidim granicu, vozim i pomislim prešli bar 50km a ono bacim pogled a mi prešli recimo 10km.

Nikad teži povratak nisam imao.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3174 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Subota 29i...provozali se malo,dosta...valja kositi avliju,bili na moru,tamo-vamo,trava do preko glave(žargonski)...Hm...opet hm...u utorak na pos'o,znači avlija može u ponedeljak...Mlada idemo...ma beži,bre!Ja odoh?Idi...Teško sam sebe nagovorim:)?!

Gde ću?Ih...imam planova za 10 vožnji unapred!

 

U 10h već na Koti...samo de se overi.

O7o6baC.jpg

 

Prva pauza u KVu Motocross team-u,popričasmo...paljba ka N.Pazaru.Kod Magličke tvrđave samo jedan fotos.

MVkJpxl.jpg

 

Problem kad vozim sam ja ne stajem,gubim vreme...A kako da stanem kad je put fantazije KV do pred Rašku,kako???:)

A onda radovi do N.Pazara,prođoh nekako,stigoh do N.Pazara,a tu je haos...gužva,kolona,malo prenatrpan grad,došli "stranci",par svadbi...svi staju,skreću,ne možeš proći...pizdenje ali trpiš.Prođoh i uputim se do prvog od dva cilja...manastira Đurđevi Stupovi.Sad je pauza...za Suzy,za mene ne.Voda,pešice uz brdo...

gOvS0BF.jpg

 

Na vidiku je...

67k66At.jpg

Jedan od najstarijih srpskih manastira, manastir Đurđevi stupovi se nalazi na brdu iznad Novog Pazara, na šumovitom uzvišenju nekadašnjeg Starog Rasa.

Manastir je podignut u 12.veku, kao prvi veći  manastir u središtu srpske srednjovekovne  države – Starog Rasa, i kao jedan od retkih koji je gradjen na tako visokom uzvišenju.

qfsJtkp.jpg

 

hnMaMEs.jpg

 

U3OOMw3.jpg

 

Manastir Đurđevi stupovi sa crkvom Sv. Đorđa sagradio  je župan  Stefan Nemanja u znak zahvalnosti svetom Đorđu, pošto je uspeo da se oslobodi iz pećine u kojoj je bio zatvoren u tamnici. Po zapisima Stefana Prvovenčanog,  Stefana Nemanju su u pećinu zatvorila braća posle sukoba koji je izbio između njih. Medjutim, kada je izašao iz tamnice, Stefan Nemanja je preuzeo vlast od njih i zauzeo mesto velikog župana u Raškoj.  Zato se i spominje 1167. godina kao godina početka gradnje manastira, koji je završen četiri godine  kasnije.

Prvobitno,manastirski kompleks su činili crkva sv. Đorđa, konaci, trpezarija, zidine sa ulaznom kulom, kao i dva stupa (zvonika) sa strane, po kojima je manastir i dobio ime. 

cQdc9Qg.jpg

 

qyZjuKm.jpg

 

06IiPIg.jpg

 

Tokom 13. veka Stupovi predstavljaju ugledan manastir, a na njegov značaj ukazuje i činjenica da je i kralj Dragutin, poslednji vladar iz loze Nemanjića  koji je vladao Rasom, sahranjen ovde. On je ujedno bio i drugi ktitor manastira, zahvaljujući kome su izvedeni obimniji radovi na manastiru. Nažalost u 18. veku grobnica je opljačkana, a mošti nisu pronađene.

Par još pa dalje...

N11Gjte.jpg

 

3cuS8jZ.jpg

 

pAPuyPV.jpg

 

Na listi svetske kulturne baštine Unesco-a manastir Đurđevi stupovi se nalaze od 1979.godine kao deo celine Stari Ras sa Sopoćanima.

Znači moramo do manastira Sopoćani?

Niz brdo do Suzy...

vSf4Iyy.jpg

 

Onako ugašen se spustih 50ak metara do parkinga jer je pogled na N.Pazar...

Y0eCtK1.jpg

 

Drugi format...

4xGOJ0J.jpg

 

NscEBrm.jpg

 

Na drugu stranu...

Xlj7bai.jpg

 

18km. odavde je manastir Sopoćani,za čas ću...vraga...ponovo večnost dok izađeš iz grada,gužva,popizditis...

Nekako se probih...stigoh.

ivY50iZ.jpg

 

d68P2Ss.jpg

 

Manastir Sopoćani, dom Svete Trojice, je podigao kralj Stefan Uroš (1243—1276) nedaleko od izvora reke Raške.

BwxqL2V.jpg

 

htNyMDR.jpg

 

w7kvppG.jpg

 

Manastir se nalazi na 17 km zapadno od Novog Pazara. Na ovom mestu, izvorištu srpske srednjovekovne države Nemanjića, treći sin kralja Stefana Provenčanog je iza sebe ostavio zadužbinu koja svojom veličinom i lepotom nadmašuje sve dotadašnje srpske crkve.Freske manastira Sopoćani su pravo remek-delo umetnosti, što je mnogo godina kasnije Sopoćanima donelo svetsku slavu.

spcOhLx.jpg

Najverovatnija je pretpostavka da je manastir podignut u drugoj polovini vladavine kralja Stefana Uroša I, najverovatnije oko 1260. godine. 

 

Manastir Sopoćani je zamišljen i kao porodični mauzolej. Usled toga, manastir je još tokom izgradnje uobličen i kao porodična i kao grobnica ljudi najodanijih kralju Stefanu Urošu I. Za kralja je pripremljen obeležen sarkofag od crvenkastog mermera, na tradicionalnom mestu, u jugozapadnom naosu crkve.

axGDH48.jpg

 

QPTNUi9.jpg

 

Osim kralja u manastiru su sahranjeni i njegova majka, kraljica Ana Dandolo, arhiepiskop Joanikije I, čiji je grob prekriven sarkofagom od crnog mermera, prvi iguman manastira i knez Đorđe, mlađi Vukanov sin.

fwmTXxN.jpg

 

1bIFk1N.jpg

 

Kralj Stefan Uroš I nije odmah nakon smrti bio sahranjen u manastiru. Naime, njega je 1276. godine sa prestola zbacio najstariji sin Dragutin. Nakon ovog događaja, Uroš se zamonašio i povukao u neki manastir u Humu, a dotadašnja ktitorska slika u naosu manastira je uništena i zamenjena novom koja takođe prikazuje Uroša sa modelom crkve u rukama kako prilazi Hristu, predvođen svojim precima, Stefanom Prvovenčanim i Stefanom Nemanjom uz posredovanje Bogorodice, dok ga prate sinovi Dragutin i Milutin. Tek nakon 1282. godine i dolaska na presto kralja Milutina, telo Uroša I je prebačeno u pripremljen grob u manastiru.

FHVYXVU.jpg

 

yDU1IOG.jpg

 

Impozantno...još par moram...

n1RJcgP.jpg

 

Sa druge strane...

tpUlF9f.jpg

 

Mišn kamplit!E sad je vreme za puš pauzu kod Suzy,piti vode...

Pola sata i magla.Joj...ponovo u gužvu...U Raškoj ga natankah,kupih vodu,pauza tek kod Magličke tvrđave.Sledeća kratka stanka na Koti...i to je to.480km.Stigoh oko 19h...na zakasneli ručak?!?!:jee:

Pauza nema,topli obrok nema...

Živeli!

  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam sedište uradio kod Bobana i podigao ga malko koliko da dobijem još malo prostora za noge.

 

Mogu reći da je sedište pun pogodak. Pogotovo od kad sam uradio vešanje po sebi, 500km dnevno pređem bez problema.

 

Kod mene nema gela i gluposti, kvalitetan sunđer a sedište sam uradio tako da nije vrišteće, kič i da odudara od motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Meni Boban nije hteo da stavi gel, kaže vozi ovako na novom sunđeru a ako ne valja dođi da ti stavim gel. Ne bacaj pare bez potrebe.

I bio je u  pravu evo već sigurno 6 godina nemam zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja ne bih dao moje sediste za 3 fabricka.ne znam ciji je rad,tako je kupljen motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Danas malo na Kosmaj.Prosao svuda negde,da ne kacim sve slike,opste poznata stvar.

20230730_125050.thumb.jpg.0ffc4144c1e5bd4dd8753735cfecb836.jpg

Ne bi bio to ja ako ne bi pogresno skrenuo,obavezno u neki corsokak.Ovo je povratak,tu gore zamalo glavu nisam ostavio.

Krenuo pajser kroz samu sumu,deblo ispod lisca skriveno,otklizalo,zakuco sam se u drvo.

Ovi stitnici ruku izdrzali udar.20230730_131826.thumb.jpg.36591264334d31a7a54679d7c469cf56.jpg

Crkva Svete Petke,u izgradnji.Sam samcijat bio tamo.Zapalio svece i sve kako treba.

20230730_142313.thumb.jpg.aef5da72c4d4c4f872d3604a2fcf2b36.jpg

Veseli Valjevcani se skupili.Sve Tomosi.Prelepi su,a meni se posebno dopao ovaj20230730_142351.thumb.jpg.9b901be695086961ee0f033ba13aecd8.jpg

Kastaljan,putevima @yogibear20230730_151145.thumb.jpg.61c3c7d36461d33d22b158b5cc880578.jpg20230730_151308.thumb.jpg.c4e823f7576de40c50596ccf0847ff5f.jpg

Prelepo mesto,deluje jako misticno.

20230730_135550.thumb.jpg.bfa86b07bb1a204cb0afc9a24795cd7b.jpg

Manastir Tresije.Iznenadjen sam bio kolicinom zgodnih devojaka u kratkim suknjicama i sorcicima.Odoh brzo,da ne gresim dusu:lol3:Jos to ime manastira:lol3:

Svadba neka

20230730_162130.thumb.jpg.8f1209859152d41b4524021753cb6804.jpg

20230730_162411.thumb.jpg.e1a29f7a9ab31416e5d6f16a1ec67e2d.jpg20230730_162600.thumb.jpg.154dce54f948b044bca34b53621460f1.jpg

Gorovic,crkvica na groblju.

Spooky!!!E tu sam najebo.Krenula ta super-celija.

Sve se smrklo,pucaju gromovi.Ovo je u sumi.E ja sam unutra,u sred groblja,krijem se od kise.Smrklo se kao da ce sad noc.

Pljusti ko iz kabla,vetar ubija.

Ne znam jer ovako srusene crkve stite od djavola jos uvek:stabre:

Trebalo bi,al krece sumnja.Ne bi da docekam tu mrak,usred groblja.Da naidje Pantelija,sta onda?

Resim ja da pobegnem odatle,za svaki slucaj,bolje kisa nego neke karakondzule.

One sto zajasu coveka,pa ga teraju tako do jutra.Brrrr,pali Bojane dok nije dosla jedna!!

Bezanija po najvecem nevremenu.Bolje grom nego akrepi i vampiri,kosturi...

Mokar sam do gaca,imam samo mesh jaknu.Cizme pustile vodu odma.

Ful kramponke,divota na mokrom asfaltu.Ma odusevljen sam,prosto.Ne preporucujem nikome.

Aj do BG tako,mokar,u mesh jakni.

Ljudi,ja se ni onomad u Sibiru nisam toliko skocopizdio kao ovo danas.Ne secam se da sam se skoro toliko smrzao.

Uspeo da premrzne u sred leta.

Prepodne mokar od znoja,popodne od kiše.

Stao da pisam,zamalo da odustanem. Čime jebem mu:stabre:

Pare kad sam davao u prodavnici ,trebalo mi 3 minuta da platim.Napravio sam red na kasi,kolaps.

Čekam samo da vidim,ocu dobiti upalu "mozga" ili pluća sutra.

 

Posle svega,duša ipak puna.Super sam se proveo!

Ove ruševine imaju neku svoju energiju.

Nekih 220 km.XT to ispegla za 1465 rsd.

Ista pumpa,odlazak i dolazak do cepa.

 

PS.Da ne bude offtopic ovo gore:))))

Tvrdo sediste na XT,sacuvaj boze.Mora neko jastuce,ne znam,djevrek neki

 

 

 

 

 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 20
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 846 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Beograd - Hunedoara - Petrošani (spavanje) - Targu Jiu - Baile Herculane - Oravita - Beograd, 850km

 

image.thumb.png.99ab05a92d1841d3c6bc6b69d5826576.png

Sve obeleženo crvenom je lepo za vožnju

 

image.thumb.png.e883fb099215a370aee38881cbf11819.png

 

Imam drugara koji je pre nepune dve godinu kupio motor i od tada smo zajedno jednom bili na vožnji i zaključili da on vozi presporo za mene. To je bilo pre dva leta, a već mesec dana pričamo o TA i TF. Dogovorili smo se da odemo u još jednu probnu vožnju, ali malo dužu, kako bismo ustanovili da li možemo zajedno na TA i TF, a da nam obojici vožnja bude gušt. Pošto je @shoyyka već nekoliko puta pominjao Korvinov dvorac u mestu Hunedoara, kao i da je @Nole Bg hvalio deonicu Petrošani - Targu Jiu, predložih drugaru da posetimo dvorac i da se vratimo preko gorepomenute deonice za BG i taman da vidimo kako se uklapamo po stilovima vožnje.

 

Malo smo kasnili u polasku, pa smo na putu bili u subotu tek u 8.45h. Drugar nije mogao da izađe sa posla u petak, inače bi petak bio bolja opcija. Idemo na Vršac gde prelazimo u Rumuniju i umesto da pratimo GPS koji nas vodi u Temišvar, skrećemo desno kod mesta Jebel :D i pratimo putkaze za neka minijaturna mesta za koja u životu niste čuli :D. Srećni smo bili kad se Deva pojavila na putokazu, inače sve neka mestašca kojih skoro da nema ni na mapi :D.

 

image.thumb.png.b19b79f1e387df0f4c7059f34b4bcc54.png

Pogled na dvorac iz restorana u kom nismo jeli zbog proslave

 

Prvi deo puta posle Temišvara je ubistvo za mozak, jer putevi vode kroz beskrajne nepregledne ravnice. Temperatura od lepa 22'C na početku dana skače na 32'C, pa ove ravnice bez ikakvog hlada nam još teže padaju. Na OMV pumpi u mestu Lugož pravimo pauzu i gledamo ogromnu gužvu kojoj bi trebalo da se ukoro priključimo. I pored svih naših pokušaja, jedva uspevamo da pretičemo kolonu koja se napravila u oba smera, tako da posle 25km odlučujemo da izađemo na autoput da malo uštedimo vreme. Idejni plan je bio da se stigne u Targu Žiu danas, ali posle ove gužve, znali smo da od toga nema ništa.

 

image.thumb.png.122b6b5bcdfecf35de1855c3153e0c29.png

Sušenje stvari dok mi klopamo i obilazimo zamak

 

Negde oko 15h po rumunskom stižemo u Hunedoaru i odlučujemo da prvo jedemo, pa posle da idemo u obilazak zamka. Na biranje restorana gubimo bar pola sata i na kraju se smeštamo u Werk, restoran tačno ispod ulaska u zamak. Mada su cene bile malo više nego što smo planirali, klopa je bila odlična, pa ako neko bude želeo da jede tačno na putu ka zamku, samo napred. 

 

Zamak je lep i sadržajan. Ima nekoliko umestničkih postavki, kao i nameštaj iz ranijih vekova i ponekog svirača. Lepo je da se i dalje radi restauracija određenih prostorija, pa će vredeti ovde se vratiti i za nekoliko godina.

 

image.thumb.png.99b17acdb6bfc3c0ec78dec06cde7e26.png

 

 

 

Posle zamka nastavljamo za Petrošani u koji stižemo u 20.50h. Malo smo se namučili da nađemo smeštaj, ali na kraju iznajmljujemo sobu u hotelu Vis u mestu Vulkan :D Vraćamo se do Petrošanija u šetnju i shvatamo da je u toku neka lokalna proslava. Roštilj i pevaljka su tu :D, opcije slatkiša da se pojede su tu, slatkiši da se pojee...takođe su tu :D. Sve u svemu slavlje sve u šesnes' do najdužeg vatrometa kome sam prisustvovao, a trajao je punih 11 minuta! Nije bio spektakl spektakl, ali svakako jako lep vatromet. Kusamo rebarca za večeru, slikamo avion usred kružnog toka i nazad u smeštaj na spavanje.

 

image.thumb.png.5579c45079fd3884c1d66ef8c1f2055f.png

Reluka, rumunska pevaljka sa bendom :) 

 

image.thumb.png.4d36fccefe25f57e1323fca6e5c9e510.png

Rebra na oko lepa, ali žilava dozlaboga

 

To što mi ništa nismo priveli ne znači da i komšija nije, tako da "uživamo" u 15 minuta ah-ah-ah-ah i ga-ga-ga-ga :D dok nas komšiluk nije pustio da spavamo. Hvala im što nije bilo druge runde :D 

 

image.thumb.png.1b1af27b881c79f5dc0262edea3256a9.png

Jedna od atrakcija Petrošanija

 

Nedelja je rezervisana za povratak za BG, ali sa hajlajtom u vožnji od Petrošanija do Targu Žiua. Stvarno je ova deonica lepota za vožnju! Ostaje žal što je bilo dosta saobraćaja. Umesto da se spustimo na Đerdap, odlučujem da nastavimo ka Beloj Crkvi, jer ovaj put 67D ne znam da li ću imati novu priliku da vozim. Kroz NP Domogled-Valea Cernei put je u principu dobar i lep za vožju, ali u zapadnom delu ima jedna deonica od betonskih ploča koja je teško sranje. Ovde je milion kola bilo parkirano, jer izgeda da Rumuni dolaze da se kupaju na jezeru Prisaca.

 

Kad smo stigli do puta E70 skrećemo na sever ka Temišvaru, ali se isključujemo na lokalni za Jablanicu i kod nje se uključujemo na put 57B. Otprilike od mesta Bozovici kreće prelepa deonica ovog puta koje je sve do Oravice fantastična za vožnju! Asfalt je nov, a put nimalo opterećen! Oko 50km predobre zabave!

 

Čim su nam rumunski graničari lupili pečate, počinje kiša da pada i već kod jednog od jezera u Beloj Crkvi stajemo da vidimo šta dalje. Pošto je već kasno, recimo da je oko 18.30h, odlučujemo da nastavimo dalje ka BG-u. Ozbiljan pljusak nas stiže kod mesta Šumarak, a okolo nigde nastrešnice za skloniti se. Stajemo i oblačimo kišna odela po najgorem pljusku i onda u Gaju parkiramo na pumpu da se kiša malo smiri. 

 

Mokri što spolja što iznutra, kućama stižemo oko 20.30h, spremni da planiramo TA i TF :) 

  • Sviđa mi se 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja