Jump to content

Moto Zajednica

Dogovor o kalendaru MZ Svet-a za 2011.

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dva smo pristupa imali. Po jednom znamo koliko ljudi dolazi pa odredimo potrebe i po njima se rukovodimo u kupovini.

 

Sada neznamo ništa, skupićemo pare i to nam je: koliko para toliko muzike.

 

Dok skupljamo pare možemo da se dogovaramo o kupovini, gde i šta. Razgranati smo i ima nas svuda pa valjda možemo da biramo više po odnosu cena/kvalitet.

 

2.000 po čoveku je najviše što možemo da očekujemo od pojedinca sada, ovako u zadnji čas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Koliko sam ja razumeo, u cenu ulazi klopa a pice se naknadno placa kod coveka koji drzi kafanu? Ako je tako, za 2.000 dinara u lokalnim kafanama mozes dobiti 3 obroka ili ti 6kg mesa u prodavnici???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nema potrebe da ,,neznamo nista,, , ajmo ponovo da formiramo spisak,ili da bukvalno preselimo spisak za majice samo po drugom osnovu,a to je ko dolazi,ko ne dolazi i ko nije siguran.

 

Samo tako i nikako drugacije moze se jasno utvrditi cinjenicno stanje,koje btw,ne treba sakrivati,naprotiv.

 

Uplate novca za skup takodje treba obelodaniti kao i za majice.

 

 

Po meni svaki drugi oblik organizacije bio bi neozbiljan,vremena je malo,a sve te aktivnosti treba ispratiti na odgovarajuci nacin sto podrazumeva i angazovanje odredjenih ljudi za nabavku hrane i pica kao i za regulisanje svega sto je potrebno na samo mestu odrzavanja skupa.To moraju biti ljudi koji poznaju taj teren,znaju gde sta ima i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Koliko sam ja razumeo, u cenu ulazi klopa a pice se naknadno placa kod coveka koji drzi kafanu? Ako je tako, za 2.000 dinara u lokalnim kafanama mozes dobiti 3 obroka ili ti 6kg mesa u prodavnici???

 

Ja sam predlozio tu cifru, obzirom da su uplanu 2-3 prasica, a kilogram zive mere prasica je 180rsd minimum, a nama treba gudica od minimum 25 kg zive mere, pa racunaj. Plus hleb i koje kakve sitnice.

A ako zoves nekoga na rodjendan, slavu i sl verovatno mu ne naplatis rucak? Mislim na one iz inostranstva (Slovenci, Madjari Rumuni)

Sto kaze Vuja 2000 je max!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Definitivno treba uvesti clanarinu,mesecnu.Tako bi smo uvek imali po neki dinar...

Mislio sam da cu sutra za BG ali izgleda da od toga nema nista.

Uplacujem lovu cim stignem,od posla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Momci i Dame nebi da se mesam nov sam medju vama ali vreme do skupa istice ajde definisite doliko para i da se krene sa organizacijom (koliko sam mogao da shvatim ovo je nova lokacija pa i malo neispitana) moj predlog ko je najblizi da kaze konkretno sta ima a sta se mora poneti od kuce neznam kako ste zamislili da odete i da tamo nadjete prasice zakoljete i ispecete i to sve u jednom danu Morao bi neko otici dan ranije da sve dogovori i da se krene od ranog jutra IZVINITE STO OVO PISEM ALI NEBI ZELEO DA SE OBRUKAMO KOD GOSTIJU DRUGARSKI POZDRAV 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Moj utisak je da smo zasviralu u trube za juris a da u redovima iza trubaca nema nikoga...hocu da kazem da su vecina ljudi u finansijskim problemima dovoljno velikim da su im pomenuti izdaci veliki. Zato nema polemike i gomile postova koji se ticu prestojeceg skupa i organizacije. Ne zelim da baksuziram ali mislim da je spisak ljudi koji bi unapred finansirali skup veoma mali ili ti ne dovoljan za pokretanje akcije.

Da dodam da je i proslih godina sve ferceralo zato sto je Vuja unapred sve organizovao i finansijski gurao a problemi oko nadoknade su naknadno na skupovima ostavljali ruzne tragove koji su se manifestovali kod Vuje u vidu manjka.

Realno je da minimalna cifra koju neko treba izdvojiti za dolazak je oko 50-tak € pa i vise za one koji su udaljeniji. Pomenuta cifra je mnogima problem.Mozemo da napravimo pilot spisak pa da vidimo koliko je realan broj ljudi koju su spremni da ucestvuju u akontaciji.

I dalje mislim da je koncepcija sirenja (omasovljenja) skupa pogresna kao i lociranje mesta odrzavanja (priblizavanje istocnim granicama). Ovo nas sto ima na forumu treba da se okupljamo kao i da izabiramo lokaciju koja je svima dostupna po kilometrazi. Mozda sam dosadan ali to je moje vidjenje skupova MZ-sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ako nema zainteresovanih da podpomognu onda to implicira da ce mali broj ljudi uopste doci na okupljanje,sto dalje implicira da ce nam biti potrebne manje kolicine "Vujinih saputnika".

Kasnimo sa spiskovima a opet dovoljno smo blizu datumu okupljanja tako da vecina zna da li dolazi ili ne.

Ko dolazi mora i da uleti sa nekom crkavicom, da li pre ili na skupu to je sve jedno.

Ako sam dobro razumeo gostiju nece biti vise od deset , hajde da vidimo koliko ce biti nas.

Predlazem da Sumi-kao blagajnik, otvori spisak ljudi koji dolaze i da se to ne razvlaci nego da se ispotpisujemo za tri dana

kako bi u petak konacno formirali sumu za uplatu i krenuli sa realizacijom.

I jos nesto, brze ce mo zavrsiti spisak ako jedan drugog "podsetimo".Znaci, ko se ne upise za dva dana treba ga nazvati i podsetiti ga. Ko se upise ne mora da ceka kraj upisa uplate mogu da idu odma . Ja sutra uplacujem 2ooo i stavljam se na spisak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nema ni mape sa objasnjenjem kako da ljudi pronadju mesto , objasnjenja oko nekih karakteristicnih obelezja.....izduvali smo kao guma na autobusu.

Izgleda da fale pare ali najvise fali Vuja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Meni sutra stižu majice. Račun je slobodan, i moja uplata je na racunu...

Dolazim sigurno.

Svi koji izvrše uplatu neka mi pošalju PP.

Slažem se sa Zverinjakom lokacija je trebalo da bude prilagodjena nama. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Kada se diskutovalo o lokaciji niko nije imao primedbi.A izabrali smo je tako da bude blize gostima.

Ajde da radimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Bilo je do 5.strane ove teme ali je zbog gostiju sa istoka ponudjeno B.Crkva ili Golubac a to znaci, uz rum. granicu.

To sada nije ni bitno vec da ustanovimo trenutacnu situaciju, koliko ima ljudi koji su spremni da daju akontaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nema potrebe da ,,neznamo nista,, , ajmo ponovo da formiramo spisak,ili da bukvalno preselimo spisak za majice samo po drugom osnovu,a to je ko dolazi,ko ne dolazi i ko nije siguran.

 

Samo tako i nikako drugacije moze se jasno utvrditi cinjenicno stanje,koje btw,ne treba sakrivati,naprotiv.

 

Uplate novca za skup takodje treba obelodaniti kao i za majice.

 

 

Po meni svaki drugi oblik organizacije bio bi neozbiljan,vremena je malo,a sve te aktivnosti treba ispratiti na odgovarajuci nacin sto podrazumeva i angazovanje odredjenih ljudi za nabavku hrane i pica kao i za regulisanje svega sto je potrebno na samo mestu odrzavanja skupa.To moraju biti ljudi koji poznaju taj teren,znaju gde sta ima i kako.

 

 

 

Citiram samog sebe,ocigledno je da se ponavljaju jedni te isti predlozi,nema svrhe da se vrtimo u krug,ili postujete bez citanja predhodnih tekstova ili ih ignorisete iz nekog razloga.

Cela ova prica je jako neozbiljna,i ukoliko se nastavi,nece izaci na dobro.Nisam pristalica megalomanskog pristupa celoj prici,ako ne mozemo da napravimo jednostavnu,opustenu i prijatnu atmosferu u kojoj mozemo da se opustimo kao ljudi i vidimo se i ispricamo,bolje da se ne natezemo.

 

Vujo,vreme je da se pojavis ovde sa nekim konkretnim predlogom ili otkazuj skup da se ne brukamo pred ljudima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ja, na moju veliku žalost, mogu da kažem da nisam u mogućnosti da dođem, uprkos svojoj velikoj želji od samog početka pripreme skupa.

 

Razlog - finansije. Da ne detaljišem baš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam i dalje tu i od skupa ne odustajem, mada svi nesto cute . Finansiski nikom nije lako u ova vremena, al sta je tu je. Mislim da bi trebali svi da se izjasne dal im predlozena suma odgovara ili ne odgovara. Ako odgovara onda OK. Ako ne odgovara, ajde onda da trazimo neku jeftiniju varijantu. Mozda da ne preterujemo za prasicima, vec da mozda bude samo rostilj varijanta ( kobasice , cevapi . . . ) . Sta se desava sa Belom Crkvom, jel lokacija ostaje kako je dogovoreno, il je nesto promenjeno. Da li je neko zvao vlasnika one kafanice da proveri dal je sve OK. Ovde ima puno pitanja, al malo odgovora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

LJudi su mnogo neaktivni, Vuja ima i pravo sto se ne javlja.Vidim da nas ima sest sedam zainteresovanih(Zverinjak,Lijan,Ssekir,Deki, Sumi,Vuja,ja..).

Kad niko drugi nece otvaram:

 

SPISAK ZA MZ OKUPLJANJE BELA CRKVA 2011.

 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7. Kataran

8.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

LJudi su mnogo neaktivni, Vuja ima i pravo sto se ne javlja.Vidim da nas ima sest sedam zainteresovanih(Zverinjak,Lijan,Ssekir,Deki, Sumi,Vuja,ja..).

Kad niko drugi nece otvaram:

 

SPISAK ZA MZ OKUPLJANJE BELA CRKVA 2011.

 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7. Kataran

8.Scorpija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

SPISAK ZA MZ OKUPLJANJE BELA CRKVA 2011.

 

 

1.Drumskalisica

2.

3.

4.

5.

6.

7. Kataran

8.Scorpija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

1. Drumskalisica

2.

3. Vuja

4.

5.

6.

7. Kataran

8. Scorpija

9. Šumi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Problemi koje imamo nisu finansijski, više su organizacione prirode a to što pare upadaju u oči rezultat je krize koja nas je snašla. Dosadašnji način rada je neodrživ, samo se pokazalo, trebaju nam nova rešenja.

 

Do tih novih rešenja treba da dođemo zajedno, dogovorom, onako kako smo oduvek i radili.

 

Jedno je sigurno, ovako kako sada stoje stvari mi Skup nemožemo da napravimo. Možemo da se odlučimo da li ćemo ove godine izostati pa sledeće nastaviti gde smo stali ili ćemo pomeriti termin održavanja Skupa za kasnije, kada se izorganizujemo.

 

Zbog svega rečenog, treba nam jedan sastanak. Uopšte nije važno ko će kojim prevoznim sredstvom doći, važno je da se okupimo i dogovorimo lično a ne ovim kucketanjem. MZ Rider me podsetio kako u našim susretima nikada nema problema i nesuglasica, kako se dogovori glatko naprave i kako je ceo doživljaj nezaboravan. Primer je okupljanje na Beljanci, lepota od života, dobar provod, svaka stvar na svom mestu...

 

Usput, i neka prognoza koju sam gledao najavljuje kišu za datum Skupa koji smo odredili pa bi lepo bilo da za nov datum kiše ne bude.

 

MZ Rider je predložio da se vidimo u njegovom kraju jer je u centru Srbije, svima isto udaljen. Ima tamo lepih lokaliteta, zna čovek svoj kraj. Brzinsko jedno okupljanje, kratki sastančić, klopica, pićenca, spavanje, doručak pa kući.

 

Ukratko, moj je predlog da Skup ne otkazujemo nego odložimo, jednu od dve planirane vožnje žrtvujemo da bi se videli radi dogovora a ko će kako doći nije važno jer nam u ovom slučaju nije vožnja cilj nego sastanak. Zbog toga, uštede radi, grupni dolazak autom je znatno jeftinija varijanta, podele se troškovi pa je pojedinačno pristupačnije. Ja bih verovatno išao novom Hondom da bih je u povratku ostavio kod Bokilica a uzeo Boldorku i njom došao kući.

 

Ako ste ZA da se organizujemo što pre jer odlaganjem Skupa ne dobijamo vreme za odmaranje nego da postignemo ono što smo propustili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I ja sam Za, mada mi Paracin i nije bas u komsiluku. Motorom da idem do njega - treba puno novaca, ostaje mi samo voz il ako neko odavde ide kolima pa da se prikljucim. Mada kad malo razmislim - ne znam ni dal bi taj sastanak nesto resio. Nece ljudi ni ovde da se izjasne - sto im je besplatno, pa ne znam dal ce hteti da idu do paracina - sto treba jos i da ih kosta ( benzin, troskovi ) . Da ne bude to da dodje nas troje cetvoro pa opet nista ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja