Jump to content

Moto Zajednica

Uvex gt 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Vredi li cemu ova kaciga?neznam mnogo o uvex-u pa reko da pitam,mislim da je cena generalno vise nego povoljna,al me zanima kvalitet ovih kaciga uopste i ako neko zna ove posebno?

 

http://www.louis.de/_30e182b5143fd0bb119211d9c6eb08a0f7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=504870&anzeige=all&ADTRACTIONSLOT=home_startseitenteaser_504870

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja sam je narucio, pre 2 nedelje, od Sekule za mog drugara koji nije na forumu. Tada je bila okruglo 100e i koliko vidim sada je jos povoljnija. Kacigu sam samo drzao u rukama i nisam je stavljao na glavu, jer mi je mala. Mislim da za te pare ne mozes uzeti bolju flip up kacigu. Unutrasnji materijal je dobar i prijatan, ima suncane naocare, dobijas i vrecu uz nju. E sada, sam mehanizam flip up-a i mehanizam naocara mi ne deluju bas najkvalitetnije, ali to ne mora da znaci da nece raditi i svakodnevnoj upotrebi. Sama skoljka, ventilacioni otvori i vizir mi deluju ok. Drugar je nije probao u voznji i ne moze jos uvek da nam prenese utiske sa 'ulice'. Nosio je po kuci oko 45min i kaze da je zadovoljan. Da li ce biti zadovoljan kada bude seo na 2 tocka, to cemo tek da vidimo, ali mislim da nece imati razloga za nezadovoljstvo.

 

Sve u svemu, mnogo muzike za jako malo para. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Deluje sasvim fino kaciga... Je l ima modela i za devojke? Sa takvom kacigom možeš preko granice, zar ne? Da li jato čitam da košta oko 70 evra??? DA je kod nas sigurno bi bila 150 :rolleyes:...

Piše tamo da je poslednja šansa da se pazari :lol:... nadam se da će da traje ta poslednja šansa još petnestak dana, jer bih radije prvo da kupim motor, da ne odleprša. Zeljkamp, jesi li je naručio preko neta ili preko nekoga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sekula i Bera donose robu iz Louis-a i Polo-a. Prvi bez provizije a drugi valjda uzima 10%, nisam siguran jer sam samo sa Sekulom saradjivao. Ako ti treba Sekulin broj mogu da ti ga posaljem preko PP-a? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Sekula i Bera donose robu iz Louis-a i Polo-a. Prvi bez provizije a drugi valjda uzima 10%, nisam siguran jer sam samo sa Sekulom saradjivao. Ako ti treba Sekulin broj mogu da ti ga posaljem preko PP-a? ;)

 

Pa iz gorenavedenog tripujem da je bolje da zovem Sekulu :lol:... Pošalji u pm, mislim NA pm ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Mislim da cu i ja naruciti samo me zanima jos nesto,gde kod nas ima radnja sa uvex-om da probam koja bi mi velicina odgovarala?posto ne bih da se zeznem za velicinu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Mislim da cu i ja naruciti samo me zanima jos nesto,gde kod nas ima radnja sa uvex-om da probam koja bi mi velicina odgovarala?posto ne bih da se zeznem za velicinu....

 

Bravo, to je dobro pitanje :)... Nego, trebalo bi videti da li u nju nekako može da se ubudži ta radio komunikacija, jer ne bih voleo da se vozim tri dana sa devojkom, a da ne možemo da komentarišemo pejzaže <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mislim da Uvex ne radi niko u Srbiji. E sada, ja nosim 'L" velicinu kod Arai-a, Nolan-a i kod jos nekih proizvodjaca. Probao sam jednu Uvex enduro kacigu u toj velicini i savrseno mi je legla na glavu. Ortakova GT350 je u "M" velicini i bila mi je mala. Nadam se da sam pomogao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Možda je mini off, ali da ne započinjemo novu temu bezveze - tiče se Uvex kacige.

Šta mislite o ovoj enduro kacigi?

http://www.louis.de/...artnr_gr=204684

Čini mi se da je jedina mana što nema sunčani vizir koji se spušta (da li bi mogao da se ugradi?), ali možda bi mogao da se nabavi zatamnjeni vizir i da se menja - po danu i sunčanom zatamnjeni, providni kada se smrkne ili ako je oblačno... Mada mi to deluje malo kao jbada :lol:

Još nešto, ima li neko iskustva i sa enduro i sa flip-up kacigama? Te flip-up deluju praktičnije jer može da se rasklopi pa ti bude manje vruće leti, ali meni se dizajn enduro kacige mnogo mnogo sviđa,,,

 

I da Zeljkamp, pomogao si, baš ću da probam neku od gorenavedenih kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Uvex mozete probati u veranovom servisu na vrhu Vojvode Stepe u blue box-u servisu pezoa. Mada nemaju neki izbor

 

Hvala... Bitno mi je samo zbog veličine da se ne zjebem ako naručujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

@ Fi011

 

Upravo ovu Uvex Enduro sam ti preporucio u PP-u koji sam ti poslao. :D Nju sam probao i nekoliko clanova ovog foruma je ima. Svi je hvale a i kada sam je drzao u ruci i na glavi, bio sam vise nego zadovoljan. Mislim da je Uvex Enduro sa linka trenutno best buy.

 

Mislim da uz nju dobijas blago zatamnjen vizir. Na mojoj Arai imam 'light smoke' vizir i mislim da je odlican i daleko upotrebljiviji od tamnog. Tamni mozes samo da nosis po danu, a kada padne noc moras da ga podignes. U suprotnom, videces samo stop svetla od vozila ispred tebe, mozda... :D Dok ovaj blago zatamnjeni bez problema nosis stalno. Uvece ne pravi probleme po gradu, dok na otvorenom gde nema ulicnog svetla mozes da vozis, ali je svakako tada bolje imati 'clear' vizir.

 

Imao sam kontakt sa obe kacige i ako bih birao, bez razmisljanja bih uzeo enduro. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Hvala Zeljo na odgovorima pomoglo je.,jos samo da izmerim glavu i mislim da cu na narucim dok se ne rasproda....a da i nazvacuu za svaki slucaj verano da mozda nemaju....javljam za dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Hvala Zeljo na odgovorima pomoglo je.,jos samo da izmerim glavu i mislim da cu na narucim dok se ne rasproda....a da i nazvacuu za svaki slucaj verano da mozda nemaju....javljam za dalje!

 

Hvala, stvarno. Vala i ja ću da je naručim, stvarno je dobra... Jedini problem je što prvo treba kupiti motor :D... Nadam se da će je biti za dve nedelje >:(...

Zeljkamp, jel sa tim kacigama smeš da ideš preko grane? Jednom su mi u Stankari rekli kako samo određene kacige imaju sertifikate koji omogućavaju da putuješ van svoje zemlje sa njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Po komentarima što su nemci napisali, kaciga ne vredi ni polovinu tih para..........opet njihovo mišljenje........

 

Jesi čitao na nemačkom komentare?

Mislim ok je dati za kacigu 1000 evra kad ih imaš :rolleyes:, al ok je dati i 100 jura za nešto što je koliko toliko ok... Tako da možda i nemci palamude malo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Uvex ima standardne velicine, tj. L je za 58-60cm obim glave. Imam jednju njihovu Jet kacigu L velicine i to je to, samo sto mene posle duze vremena ( 50min+ ) pocinje malo da steze na celu, nista strasno ali zna ponekad da nervira, a dosta slicnih komentara sam cuo bas o Uvex-u tako da dobro obratite paznju na kalup!

Inace i meni je ova kaciga privukla paznju ali su je bas ocrnili na komentarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Uvex ima standardne velicine, tj. L je za 58-60cm obim glave. Imam jednju njihovu Jet kacigu L velicine i to je to, samo sto mene posle duze vremena ( 50min+ ) pocinje malo da steze na celu, nista strasno ali zna ponekad da nervira, a dosta slicnih komentara sam cuo bas o Uvex-u tako da dobro obratite paznju na kalup!

Inace i meni je ova kaciga privukla paznju ali su je bas ocrnili na komentarima.

 

Misliš da su ocrnili enduro kacigu ili flip up kacigu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

 

 

Misliš da su ocrnili enduro kacigu ili flip up kacigu?

 

 

Mislili su na GT350. Mada je i ona za ove pare best buy sto se tice flip up kaciga. Jeftinije nema. ;)

 

 

 

Zeljkamp, jel sa tim kacigama smeš da ideš preko grane?

 

Naravno da smes. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Po komentarima što su nemci napisali, kaciga ne vredi ni polovinu tih para..........opet njihovo mišljenje........

 

Jesi čitao na nemačkom komentare?

Mislim ok je dati za kacigu 1000 evra kad ih imaš :rolleyes:, al ok je dati i 100 jura za nešto što je koliko toliko ok... Tako da možda i nemci palamude malo...

 

Dosta su slični komentari...........ne čudi me onda što su toliko spustili cenu.......a sad što se kinte tiče možeš i ovo da kupiš za 500 dingera.........

 

6-Panels-Baseball-Cap-with-Brass-Buckle.jpg

 

Ali ti opet ne radi posao...........

 

Tvoja glava.........tvoja odluka.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

jes jes... najbolje su one na buvljaku što ti dođu do pola glave i imaju plastični vizir... ima ih već za 1500 dinara

staviš na glavu i nema da te boli glava - nećeš je imati

 

Je l zna neko gde mogu da pogledam te komentare? ja ih ne pronalazim na onom sajtu - samo ocenu korisnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Marko da li si ti video i imao kontakt sa kacigama o kojima pricamo?

 

 

EDIT:

Mrzim kada me ne obavesti o novom odgovoru pre nego sto postujem.Ova opcija mora da se ponovo ukljuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Marko da li si ti video i imao kontakt sa kacigama o kojima pricamo?

 

Tako je Željo, u odbranu jeftinog uvexa! :lol:

 

Da se pitam ja bih... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Po komentarima što su nemci napisali, kaciga ne vredi ni polovinu tih para..........opet njihovo mišljenje........

 

Jesi čitao na nemačkom komentare?

Mislim ok je dati za kacigu 1000 evra kad ih imaš :rolleyes:, al ok je dati i 100 jura za nešto što je koliko toliko ok... Tako da možda i nemci palamude malo...

Ubacis link u Google Translate i prevedes na engleski (po meni bolja varijanta od direktno srpskog prevoda, naravno ako se snalazis sa engleskim). Ljudi kazu dosta korisnih stvari i ako ima komentara obavezno ih citam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja