Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć U Kupovini Honde Dominatora Nx500Cc

Recommended Posts

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ćao, trebala bi mi mala pomoć u vezi sa kupovinom dominatora 500, prerađenog u super moto.

 

Kaže u oglasu: 'dominator 1993. godište je preradjen u austriji na supermoto gume 90% sa super moto felnama, promenjenja i ojacana viljuska, arrow auspuh, zadnje stop svetlo i migavci promenjeni,motor u perfektnom stanju, GIVI kofer, registrovan pocetkom jula na moje ime', link je

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=75950&trazi=1&ur=1&model=0&tip=DOMINATOR&m=Honda-Dominator-NX500SM.

 

1. Motor zaista super izgleda, vuče kao blesav, registracija bi mi bila jeftinija nego za 650 cc... Čovek mi je spustio na 1800 evra. Da li se isplati sa obzirom na ulaganja i preuređivanja koja je on odradio - nove felne od 600 evra, supermoto gume od 200 evra, lančanik, arrow auspuh, migavci, svetla? Doduše najjače nešto što sam ja vozio je mz 250 etz, pa normalno da mi posle toga ovo vuče kao besno smiley.gif...

 

2. E sad, ja planiram da se vozim sa devojkom, i to na relativno duže staze, a imam 75 kg, ona 50 kg... Prodavac smatra da to nije ipak motor za duža putovanja, a vidim da su se neki navozali baš baš... Da li mislite da bih mogao da putujem sa tim od 500 cc po Hrvatskoj, Bosni, a možda i do Italije, Španije sa devojkom, koferima i stvarima, a da mi to ne opterećuje previše motor? Da li ti se dešavalo da ti se pregreva dominator pa da moraš da staješ (naravno uz redovno menjanje ulja)? Drugim rečima da uzmem motor (a mnogo mi se sviđa i još će da me čeka lik dva meseca) i da li mogu da računam na duža putovanja? Sedište mu je ravno pa mi se na probnoj vožnji devojka žalila da klizi unapred (a i ja nisam vozio brzinca 4 godine, pa ni vožnja nije bila skroz smooth cheesy.gif), a prodavac mi je rekao da postoji neki lik koji izrađuje sedišta po želji za 7000, 8000 pa može da se preuredi sedište na ono dvodelno, pa ne bi klizila, a i bilo bi udobnije... Takođe, da li bi se gušio motor ili mnogo tresao ako bih ga terao konstantnom brzinom od recimo 100 na sat po autoputu ili magistrali...

Takođe, da li bi bilo neophodno stavljati neki vetrobran?

Mnogo bi mi značlla svaka pomoć,

Unapred hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Šta da ti kažemo :D, pogldaj i u podforum Garaža, pa Honda i naći ćeš dosta tema o Domiju.

 

Sve on može, na duži put, malo na makadam i blato, univerzalna endurača. Mana mu je, bar za mene, jedan cilindar i s' tim povećane vibracije naročito na dužem putu i neudobno sedište za vas dvoje što se da bez problema srediti nekim aftermarket sedištem.

 

Samo, za te pare već ulaziš u dvocilindraše, TA, AT, ST...jeste da su u sledećoj (višoj) klasi registracije ali su neuporedivo bolji i udobniji za dalji put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovako preuređen Domi sa supermoto felnama i gumama i jednim cilindrom odličan je za "divljanje" po gradu i na asfaltu :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

I meni je ovo vise za grad . zato je i preuredjivan u SM. :) . Samim tim kao sto kaze kolega zbog jednog cilindra osetices posledice na duzim putovanjima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

I meni je ovo vise za grad . zato je i preuredjivan u SM. :) . Samim tim kao sto kaze kolega zbog jednog cilindra osetices posledice na duzim putovanjima .

 

Pa i meni se čini da je vrh za grad, kad sam ga probao... ostao sam bez daha zaista :)... i kapiram ja da je VIŠE za grad, ali bih voleo da znam da li mogu sa preuređenim sedištem i devojčicom da me greje iza da odem do Rima, i da posle mogu da HODAM do amfiteatra i u razgledanje istog :D... Takođe, ne bih voleo da krene da se guši na uzbrdicama i da idemo 50...

Inače, na nekoliko mesta sam čitao da nema mnogo velike razlike u snazi između 500 i 650, bar kad je dominator u pitanju... Furao sam ga uzbrdo uz zvezdaru, po veoma strmoj uzbrdici, išao je kao besan, tako da mi se čini da mu snage ne fali ;P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima on dovoljno snage, ne brini. Jedini problem su vibracije i ako ti ne smetaju nije problem da obiđeš Evropu s' njim...a valjda ćeš moći da hodaš kada siđeš s njega :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ljudi su nekad oko sveta putovali cvajama od 250 cc. Shta onda da ti kazhem za domindzosa? <_<

 

Ja vozim jednocilindrasha i nikakve vibracije ne osecam. Uopshte ne znam o chemu ovi ljudi stalno prichaju. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ima on dovoljno snage, ne brini. Jedini problem su vibracije i ako ti ne smetaju nije problem da obiđeš Evropu s' njim...a valjda ćeš moći da hodaš kada siđeš s njega :lol:

 

Pa to će se valjda srediti sa tim sedištem... Nego, ja kapiram da ću ga 95 posto vremena voziti po gradu (odmor je 15 dana godišnje pa se i nema baš mnogo vremena za obilaske Evrope), a još dok za oboje nabavim adekvatnu opremu... potrajaće... tako da mislim da ću ipak da ga uzmem :lol:...

Što se tiče vibracija, tokom probne vožnje ih nisam mnogo osećao, ali sam primetio da mi je desni retrovizor bio skroz zamućen od vibracija... maltene da je neupotrebljiv bio :(... kad sam to spomenuo ovom liku, on mi je odgovorio - pa šta će ti retrovizori kad si brži od svih :rolleyes:...

A i zvuk mu je veoma veoma moćan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ljudi su nekad oko sveta putovali cvajama od 250 cc. Shta onda da ti kazhem za domindzosa? <_<

 

Ja vozim jednocilindrasha i nikakve vibracije ne osecam. Uopshte ne znam o chemu ovi ljudi stalno prichaju. :lol:

 

To mi reci, ohrabri me! Ovakav komentar sam čekao :lol:

Svakako da je bolje kada voziš Africu za neko dalje putovanje, ali mi se čini da je ovaj dommie neuporedivo agilniji za grad, i mnogo je uži, pa neko elementarno provlačenje između automobila može da prođe <_<...

 

Niko ne misli da je 1800 preskupo (ako se uzmu u obzir modifikacije i te predr**ane gume :rolleyes:)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Raspasces se na cemu god ako nisi u kondiciji za duga putovanja. :lol:

 

Sto se ostalog tice zavisi koliko si konformista. Masini nece nista da bude, i sve one vole duzu i brzu voznju.

 

Najgore prezivljavaju skuteri/motori male kubikaze koji se voze uglavnom po gradu jer su to ustvari najgori uslovi, a ako ne bude nista masini od recimo 125 kubika, na kojoj se redovno zavrce gas do kraja, jer tako mora, nece ni masini od 500ccm.

 

2 cilindra jesu udobnija, ali je motor sa jednim povozniji, sve zavisi sta ti vise odgovara, pa ono sto je jednom mana, drugom je prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Vozio sam dominatora i te vibracije se osecaju samo u niskim obrtajima. Iliti, motor prosto moli da ga zavrtish i oprzhish (to je sluchaj sa fabrichkim prenosom). ;)

 

Ako hocesh da ga upitomish, promenish mu lanchanike odgovarajucim prenoosom i blago ga ulenjish. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Raspasces se na cemu god ako nisi u kondiciji za duga putovanja. :lol:

 

Sto se ostalog tice zavisi koliko si konformista. Masini nece nista da bude, i sve one vole duzu i brzu voznju.

 

Najgore prezivljavaju skuteri/motori male kubikaze koji se voze uglavnom po gradu jer su to ustvari najgori uslovi, a ako ne bude nista masini od recimo 125 kubika, na kojoj se redovno zavrce gas do kraja, jer tako mora, nece ni masini od 500ccm.

 

2 cilindra jesu udobnija, ali je motor sa jednim povozniji, sve zavisi sta ti vise odgovara, pa ono sto je jednom mana, drugom je prednost.

 

Pa sve to i ja negde kontam... Mislim da će tu oko komfora više da mi kuka devojka nego ja, al ne možeš i jare i pare ::). A za grad sam se uverio da je jeziv... ništa brže mi ne treba... za sada :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Vozio sam dominatora i te vibracije se osecaju samo u niskim obrtajima. Iliti, motor prosto moli da ga zavrtish i oprzhish (to je sluchaj sa fabrichkim prenosom). ;)

 

Ako hocesh da ga upitomish, promenish mu lanchanike odgovarajucim prenoosom i blago ga ulenjish. :)

 

Ma kakvo crno ulenjivanje pu pu pu :lol:... Znači kad ga opletem po putu manje će da vibrira... to je kul skroz...

A reci mi šta misliš o ceni toj od 1800? Da li se isplati? Pošto motor zaista izgleda perfektno... Treba i drugar koji je mehaničar da pogleda pa će da kaže svoja zapažanja jer ova moja laička su vrlo površna :blink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12368 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pretraži u oglasima cene takvih motora tog godišta pa će ti biti jasnije.

 

Mnogo zavisi od stanja samog agregata, lanac, lančanici, kočnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Pretraži u oglasima cene takvih motora tog godišta pa će ti biti jasnije.

 

Mnogo zavisi od stanja samog agregata, lanac, lančanici, kočnice...

 

Pa i gledao sam druge oglase i video da su mahom jeftiniji... Ali ono što ovog vadi su te gume, viljuška, a dečko kaže da mu je i lanac promenjen... videću sa ovim drugarom, mada je on auto a ne moto mehaničar... ipak se snalazi sto puta bolje nego ja... Otići ću da pogledam jedan od 650cc dommie, 95 godište, cena je 1300, a lik će da ga da za keš za 1100 evra.. Kaže, citiram, jedan od najbržih dommija u gradu ::)... svako svog konja hvali... Kaže da je sve u super stanju, ali da su gume upolovičene, mada navodno mogu da izdrže još jednu sezonu, i da bi mogao nov lanac sa širim prenosom? (ako sam to dobro skontao) da se stavi i da bi onda furao 170km/h... Ali onda se postavlja pitanje - ako je toliko dobar zašto ga daje za 1100?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

U svakom slucaju treba da povedes sa sobom neku osobu koja je kompetentna da pregleda motor. Mozda ako znas nekog iskusnijeg bajkera :) . A sto se tice cena na osnovu njih ne mozes nista posebno zakljuciti bar sto se tice stanja motora .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Ako se ne varam taj Dominator je bio do pre neko vreme u NS promeno par vlasnika mislim da su svi na forumu.Ja mznam Zabca i razmatrao sam taj motor za kupovinu kada sam prodao mog Dominatora zbog toga sto je nizi od standardnog zbog te prerade.inace kolko znam na njemu je dosta toga radjeno .Ovo vazi samo ako je to taj Dominator iz NS navidi se na slikama dobro potrazi na forumu u oglasima pa uporedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Pa vodim drugara koji je automehaničar, nadam se da će pomoći, ume i da popravi motor, a svakako će biti kompetentniji od mene čiji nivo ekspertize ne prelazi menjanje svećice :D... Mislim da ću probati se malo potrudim da skontam nešto oko mehanike...

Što se tiče onog Dommija, slažem se da se na slikama ne vidi najbolje, mnogo su sitne, ali uživo... joj... zlo!:P Inače, dečko koji ga prodaje kaže da ga ima godinu i po dana, ali je uzeo africu, pa ga više dommie ne zanima :lol:... Tako da, nisam siguran da li je to taj Žabčev iz NS-a...Trebalo bi da ga još malo probam za vikend:P, da vidim kako se ponaša na autoputu:rolleyes:, a taman i da ga drugar pogleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Ja vozih 650 celu jednu sezonu, bilo je samo sipaj i vozi. Stvarno sam se lepo navozao i sto se tice vibracija, nije to neki problem. Ako ga drzis oko 4 000 obrtaja.

Putovao sam samo jednom do Leskovca s njim (iz KV-a) i nije nesto posebno udoban, usko sediste. Vetar mlati od 80-90.

 

Kad si sam, ubrzanja su brutalna ali kad stavis skvo, to se oseti. Za grad je perfektan, ne toliko visok za mojih 178 ali jako uzan u odnosu na druge motore te klase. Dobar za off, nije jako tezak, lepo izbalansiran.

 

Kao sto su ljudi ovde vec pricali, zavisi za sta ti treba motor i sta ti vise volis. Time se rukovodi a posle biraj masinu po ceni i kvalitetu.

 

Moj utisak o Dominatrixu je vrlo pozitivan u okviru onog za sta je pravljen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Ja vozih 650 celu jednu sezonu, bilo je samo sipaj i vozi. Stvarno sam se lepo navozao i sto se tice vibracija, nije to neki problem. Ako ga drzis oko 4 000 obrtaja.

Putovao sam samo jednom do Leskovca s njim (iz KV-a) i nije nesto posebno udoban, usko sediste. Vetar mlati od 80-90.

 

Kad si sam, ubrzanja su brutalna ali kad stavis skvo, to se oseti. Za grad je perfektan, ne toliko visok za mojih 178 ali jako uzan u odnosu na druge motore te klase. Dobar za off, nije jako tezak, lepo izbalansiran.

 

Kao sto su ljudi ovde vec pricali, zavisi za sta ti treba motor i sta ti vise volis. Time se rukovodi a posle biraj masinu po ceni i kvalitetu.

 

Moj utisak o Dominatrixu je vrlo pozitivan u okviru onog za sta je pravljen.

 

Lepe vesti <_<... Bogami ja stavih skvo i ne da je nisam osetio na brdu i po ravnom u bgu, nego smo leteli... Što se tiče vetra zato i razmišljam o vetrobranu kao što predlaže uGac <_<... meni grad jeste primaran, motor ima SM gume tako da od offroada nema ništa, ali bih voleo da mogu i malo da proputujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Druže, ti si se isprimao na taj motor kao blesav. Vidi se da si već odlučio da ga uzmeš i onda ga uzmi. Nemoj da te niko ubeđuje u suprotno, ako ti već misliš da je to to. Meni lično za putovanja ništa ispod litre. Ovo govorim na osnovu onoga što sam osetio na Africi sa devojkom i tri kofera, kada smo krenulo uzbrdo, bilo je štuc štuc... o sedištu da ne govorim, stala mi je krv u nogama, katastrofa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Druže, ti si se isprimao na taj motor kao blesav. Vidi se da si već odlučio da ga uzmeš i onda ga uzmi. Nemoj da te niko ubeđuje u suprotno, ako ti već misliš da je to to. Meni lično za putovanja ništa ispod litre. Ovo govorim na osnovu onoga što sam osetio na Africi sa devojkom i tri kofera, kada smo krenulo uzbrdo, bilo je štuc štuc... o sedištu da ne govorim, stala mi je krv u nogama, katastrofa...

 

Realno, primio sam se kao mlada majmunčina, to ne sporim::)... Al opet mi nije jasno kako da ti je onolika africa štucala na uzbrdici... to bi značilo da bi se dommi zagušio skroz... Na kraju ću ja svakako uraditi ono što želim, ali ipak volim da čujem i mišljenja drugih, koja se očigledno veoma razlikuju, ono što je jednom neudobno, drugom je podnošljivo ::)

A šta ti znači 'ništa ispod litre'?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

To ti je stalna dilema. Ako uzmeš jedan cilindar bićeš povozniji, motor je jednostavniji za održavanje i za grad mi se čini praktičnijim od endura sa 2 cilindra. Za duži put je svakako neudobniji, ali se to može donekle ispraviti udobnijim sedištem i putnim vizirom. Vizir može da ti napravi Ivan-vizir a sedište može da ti uradi Dejan Zemun (oboje su na forumu). To te zajedno izađe nekih 100-tinak €. Ako se većinom voziš po gradu i ako si još uvek neiskusan ili nesiguran lakše će ti biti da voziš jedan cilindar.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja