Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa i jeste :( Prvi put kad sam video Maxsym 400 rekoh sebi " u varijanti 600 - to je to", međutim...

 

46 ks manje-više ali 1 cilindar na 600 ccm ne mogu da mu oprostim :jok: Inače, sve ostalo je bruka dobro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Trebalo bi to lepo da ide. Ako ima klasican prenos, jos bolje. Naravno ako gledamo da bude ekonomicno za razliku od Burgmana 650 koga ni dusmanu ne bih pozeleo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pa sad... u vezi Burgera 650: informacija od Tome aka osnexus-a. Imao je Burgera 2005 pa kupio EXE 2010. Kaže da ima neke 8-kanalne injektore ili tako nešto i da troši manje od prethodnog :neznam: Doduše opet ostaje poskupo održavanje :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ranije, dizne sa jednom rupom na samom izlazu bacale su mlaz prilikom rada. Mlaz goriva koji prodje kroz diznu, do cilindra nije bio 100% iskoriscen te se povecavao broj rup(ic)a na diznama, 2, 3, 4, 6 pa sad dodjosmo do 8 rup(ic)a ne bi li se gorivo "pretvorilo" u maglu sa sto vecim procentom iskoriscenosti.

 

Poboljsanje jeste ali to ne vazi za nase krajeve zbog kvaliteta goriva. Kod starijih modela sa ubrizgavanjem, motori su sve "gutali" i radili bez vecih problema, prljava dizna ali pali-radi-ide.

Novija tehnologija dizni, radi dobro dok se ne zaprlja, cim se zaprlja eto problema..... lampica motora ukljucena, trokira, ne prima gas kako treba i td.

 

Sto se tice Sym-a, svidja mi se, nemam zamerki, prenos je klasican CVT i znas Sale kako kazu "jedan cilindar jedna briga, dva cilindra dupla briga " tako da mu nista ne zameram na jednom cilindru, malo ce drmati, vibrirati ali ne bi trebao biti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne. Meni je Burgman 650 no.1 skuter, ali su mu sklopovi jako kompleksni, zajeban je za rad i kosta.

 

Daleko od loseg, ali za njega treba imati nesto vise od prosecne plate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Mislio sam da je najzad napravio za Burgmana neki video (licio mi, malo prednji deo) inace gledam vec 3 ili 4 SYM-a kod njega na testu, izgleda da je popularna ta marka u Grckoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja