Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Samo da prijavim, usred tunela na obilaznici sam ostao bez svetala, pa ... živ sam, i dobro ugruvan. Sad više nema dilemu, meda će ići na farbanje. ostalo je sve ok

 

Auuu koleziii pa sta te jos nece snaci, nek se na tome i zavrsi...bemti prestupnu godinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@black adder

 

Pa kako zaboga?rupa?sta?

 

@zeka peka i drugari

 

Hvala vi na informacijama iz prve ruke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Hvala svima na lepim željama za brz oporavak, još se čiča ne da :moto3:

 

ma dobro sam prošao. oderano koleno, veliki hematom na levoj butini sa leđne strane, bolno rame. Momci, kao što reče jedan moj drugar, đavo ne čeka godinu dana, on za čas uzme svoje. Da ne imadoh kacigu (oderana desna strana do nosa), jaknu sa protektorima i rukavice (oderana zaštita na spoljnim stranama šaka) ne verujem da bih bio u stanju da vam sad prenesem utiske i stanje. A motor, pa ponosni vlasnik Mede mož' da javi da je sokoćalo upalilo, izgubio sam zadnju kočnicu ali sam to sredio odmah kod drugara, pre tri dana je dobio novu zadnju, u garaži mi je nova prednja, zamenjeni i zadnji amortizeri, uz pomoć drugara, nabavljeni semerinzi za prednju vilu. Da li će do Žablja biti tip top ili samo top u estetskom smislu manje je vazno, mnogo je bitnije da je ostao funkcionalan jer me auto ali ič ne zanima :)

 

 

 

 

post-14855-0-49286700-1339022414_thumb.jpgpost-14855-0-38236900-1339022435_thumb.jpgpost-14855-0-27866800-1339022453_thumb.jpgpost-14855-0-56990000-1339022467_thumb.jpgpost-14855-0-03631800-1339022872_thumb.jpgpost-14855-0-91113400-1339022876_thumb.jpgpost-14855-0-87412300-1339022882_thumb.jpgpost-14855-0-42053800-1339022888_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Bogami nije bila mala brzina.... :( ,a za koleno moze da se maže flogocid mast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Sreca da si nosio zastitnu opremu,moglo je biti bas bas gadno.Nego sta je bio uzrok pada nakon gubitka svetla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

@black adder....drz se generacijo,bitno da kosti nisu polomljene i glava polupana,ostalo ce da se sredi i zaraste.Znas kako kazu ,,vozaci motora se dele na dve kategorije,oni koji su pali i oni koji ce tek da padnu,,brz oporavak ti zelim. (a i jesi maler pazi u sred tunele ti nestane svetlo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma nešto si ti tu pogrešio, verovatno si naglo prikočio ili cimnuo upravljač kada je nestalo svetlo :neznam:

 

Često ovih dana vozim sa spuštenim tamnim vizirom i desi mi se da uletim u neosvetljeni tunel - sa onim tamnim vizirom kao i da nisam upalio svetla :) Bitno je održati mirnoću, možda nežno prikočiti (podići tamni vizir :)), dva - tri puta snažno zatvoriti i otvoriti očne kapke da se oko što pre navikne na mrak i, što je najvažnije - uvek prilagoditi brzinu uslovima saobraćaja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ma nešto si ti tu pogrešio, verovatno si naglo prikočio ili cimnuo upravljač kada je nestalo svetlo :neznam:

 

Često ovih dana vozim sa spuštenim tamnim vizirom i desi mi se da uletim u neosvetljeni tunel - sa onim tamnim vizirom kao i da nisam upalio svetla :) Bitno je održati mirnoću, možda nežno prikočiti (podići tamni vizir :)), dva - tri puta snažno zatvoriti i otvoriti očne kapke da se oko što pre navikne na mrak i, što je najvažnije - uvek prilagoditi brzinu uslovima saobraćaja ;)

 

 

Dok ti zatvoris i otvoris oci snazno 2, 3 puta moze da se desi svasta pri nekoj normalnoj brzini 50,60km/h, jer ne znam ko jos ulazi u tunel sa 20 na sat pa da moze zmureci da vozi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Često ovih dana vozim sa spuštenim tamnim vizirom i desi mi se da uletim u neosvetljeni tunel - sa onim tamnim vizirom kao i da nisam upalio svetla :) Bitno je održati mirnoću, možda nežno prikočiti (podići tamni vizir :)), dva - tri puta snažno zatvoriti i otvoriti očne kapke da se oko što pre navikne na mrak i, što je najvažnije - uvek prilagoditi brzinu uslovima saobraćaja ;)

 

Vrlo sličnu tehniku imam i ja, malo usporim, podignem vizir par sekundi pred ulazak (i škiljim dok to radim, da mi se oči ne privikavaju na jako svetlo) i kada uđem u tunel trepnem par puta. Po mom iskustvu, tako se oči najbrže naviknu.

 

Veći problem tokom leta (bar meni) je kada vozim ulicom koja je prošarana debelom hladovinom od drveća i jakim svetlom tamo gde nije hlad, pa se to smenjuje dok vozim. Ako spustim tamni vizir - slep sam za te hladovine (i ono što možda kriju - rupe, bare...), ako ga podignem - zaslepi me sunce :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Pošto sam vozač od 1984. sve ove tehnike su mi poznate, ali šta se u stvari zaista dogodilo. Pri nestanku svetla, pustio sam gas i čekao da se smanji brzina pa polako, pipajući da izađem. Međutim osetio sam da točak talasa preko katadiptera koji su postavljeni na srednjoj duploj beloj liniji, u toj situaciji za mene, kad je točak na beloj liniji nema kočenja, bežim blago desno jer nema teorije da me neko izbegne ako zalutam i pređem na suprotnu stranu. Ali! i bela desna linija ima postavljene katadioptere i ja sam se na njoj nalazio, moje "bežanje! me je samo dovelo na ivičnjak i epilog je poznat

 

a što se brzine tiče, pa prilagođena, na magistralnoj obilaznici oko beograda, prvi tunel na potezu od Orlovače, nije bilo više od 80-90 na ulasku u tunel :)

 

Ma imao sam više sreće nego pameti ili nisam bio još dovoljno dobar za onog odozgo

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Dobro je na kraju proslo. Sta je bilo bilo je, to se reaguje instiktivno, a tehnika daj boze da moze da se iskoristi i da bude od pomoci u datoj sekundi kada se desava neki karambol... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Culle taj gp800 ti nista ne valja 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

 

Zapalio bi mu gume :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

drugari bijem glavu od kad sam poceo da vozim skuter ove sezone sa variranjem ler gasa koji me prati jos od kraja prosle sezone...danas je taj problem napokon resen, kad sam zadnji put cistio karburator nisam lepo vratio sauh i vukao je fals vazduh...sad radi kao nov :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Danas pojurih jednog crnog Kymca, sa crnim koferom, retrovizori na volanu reko da nije onaj kradeni, medjutim kada se priblizih videh nalepnicu 250cc sa strane... :ljut:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ma taj se nece voziti nazalost... taj ce zavrsitii u "kobasici" ako vec nije 0tuzan.gif ili ce otici negde dalje od BG-a MAJKU IM JEBEM LOPOVSKU, ruke im treba poseci 0ljut2.gif

Danas pojurih jednog crnog Kymca, sa crnim koferom, retrovizori na volanu reko da nije onaj kradeni, medjutim kada se priblizih videh nalepnicu 250cc sa strane... :ljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ma nista me ne bi cudilo od takvih indijanaca, pa reko da proverim...

A ovi iz interventne su ih lepo nalupali i ako su, pa sledeci put neka im padne na pamet da ukradu. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

jel neko ima iskustva sa narucivanjem delova sa ovog sajta. posto me muce prednji stapovi razmisljam se da porucim pa me interesuje da li neko ima neke informacije.

 

http://skuterdelovi.com/index.php?link=polovnidelovi&delovi=kocniceviljuske&page=6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Evo ja malo da se pohvalim..

sdc11601iz.jpg

 

 

Cucete i videti u nedelju.. 1moto3.gif

 

Lele bato!!! Ja bi isto tako voleo na moju krmacu da stavim!!! Ako mi se svidi kako se cuje kod tebe cu da turim i ja!!! ima sve da grmi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja