Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Sipi

 

dok je skretao desno u ulicu svu umnu moc sam upotrebio da mu zapamtim tablice,da je ne daj Boze bilo nesto ozbiljnije bilo bi mu veselo :)

 

@fanky

 

to je bilo oko 18,19h, posle biciklijade po Avali :)

 

@zeka

 

omladinac neki,radi kao elektricar,vazno je da se sve dobro zavrsilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Vozim juce u desnoj traci (kod semafora u Kaludjerici) u levoj stoji kolona jer je crveno za pravo i baja iz kolone kad sam bio na metar od zadnjeg desnog kraja njegovog vozila okrenu se kao da pogleda preko ramena i skrenu u desno ja na kocnicu (isao sam 30,40) prednji tocak prokliza,on me udari zadnim desnim vratima u levu stranu skutera,i ja njega,skuter pade i izguli se klizajuci jedno pola metra na asfaltu,meni nije nista,ni ogrebotina,a baja ponovo uradeci famozni pogled preko ramena nastavi skrenuci desno,prvo skuter nije hteo da upali na taster,ali hvala Bogu imam kurblu :) ,upali i krecem da ga trazim,nalazim ga posle 1km ,kaze da se upalsio,da je pocetnik ,vamo tamo,obecava kako ce srediti,ok,govori mi gde zivi,kako se zove,gde radi,danas odlazim na radno mesto,lik mi daje pare bez pogovora,sad da se bacim na farbanje plastike.

SVE JE DOBRO STO SE DOBRO SVRSI ,da sam isao 50,60 bilo bi čupavo.

 

Naravoučenije:gledajte sebe a jos vise gledajte druge u saobracaju.

 

Jednog lika na sportskom bajsu je pre nekoliko godina udario jedan stariji covek i ostavio ga pored puta gde je od inercije odleteo. Da ga je odmah odvezao u bolnicu preziveo bi ali......naravno pobegao je i sada na dusi nosi zivot 25-o godisnjaka....

 

Nisam hteo da mracim vec da kazem da se ljudi boje posledica kad su krivi pa nece da stanu da vise nego beze...

 

Ti si dobro prosao koliko to moze da se kaze ali ne daj boze da je bilo nesto ozbiljnije a on pobegao....sta onda?>:(:rat3::rat2::tras1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

@culle... Koliko god da si mu uzeo para to je malo za stres koji si preziveo...ipak si trebao da mu zveknes 2-3 samara samo zato sto je bezao sa lica mesta.Neki dan cujem jos od jednog naseg clana da je imao pad tj klizanje zbog nekog dede koji je izleteo ispred autobusa,sad ti i ko zna jos koliko ce da nas bude(a sezona tek pocela).U Beogradu je zajebano voziti motor ili skuter jos gore(jer je manji,nizi teze se uocava,zbog malih tockova svaka veca rupa moze biti pogubna,ili sahte kanalizacione bez poklopca koji su cigani ukrali i prodali u staro gvozdje...e tu ako upadnes ostaces ko jelka zaboden u mestu)Beograd je pretrpan sa automobilima,saobracajna kultura prema motorciklistima ocajna,prednost imaju vozila pod rotacijom,pa sinska,pa GSP,pa TAXI,pa sva ostala na 4 tocka pa na kraju motociklisti i to ako nas vide...Moras da razmisljas o onom ispred tebe kao i o onom iza tebe, moras da budes i vidovit da predvidis sta moze budali da padne na pamet i uradi a da ce to tebe ugoziti...Kad god imate dve trake za isti smer drzite se leve(desne uvek vise ostecene,rupe,sahte,kolotecine,visoki ivicnjaci na koje vas caskom nabace automobili),cuvajte se tramvajski sina,narocito kad je vlazno,secite ih pod vecim uglom,vlaznih pesackih zebri,rizle i sljunka na putu i td.I jos nesto gde ste imali prvi put sudar, ako je u kraju gde zivite tu su najvece sanse i za 2 ili 3 put da imate isti, pa ga prelazite sa narocitom opreznoscu...Ja naprimer imam dve tri(crne tacke) u Beogradu i to sve u krugu od 1-2 km od mesta gde zivim(Bulevar Djeram,Bulevar Depo,raskrsnica ul.Dimitrija tucovica i Marka Oreskovica)na svakom od ovih mesta sam imao po najmanje 2 udesa,sto kolima a vise motorom i naravno nikad nisam bio kriv...Dzabe to sto nisam kriv kad mi kosti izlomise...Beograd je ZAJEBAN cuvajte se ,pazite se...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9090 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slazem se sa @ Zekom :takoje:

Sutra lepo do Zorana kukice i uzmi mu jos 50e za pretrpljen dusevni bol :gaa::gaa::gaa: , strah :staa2: , odrane farmerice i jakna ma 100e mu uzmi kad ne gleda gde vozi jos i bezi :tras1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

culle, stvarno te ne razumem..em te zvekne em mu nista para ne uzmes....evo vidi ovako...

da si zvao pandure, oni bi ga oshashuljili...izlazak na uvidjaj, zatim bezanje sa mesta sudara, zatim sama nepaznja vozaca, zatim si mogao da nosis kragnu 1 mesec i da uzmes dobru kintu, plus njemu poeni i sledece godine 200% osiguranje....i plus tvoja garderoba i za pamet u glavu!i plus servis cele masine kod uvoznika...a znas sta to znaci....sve oridjinale bez budzenja....

to sve saberemo ispadne njemu steta oko 1000-2000e

a ovako je prosao sa mozda 100-200e i boli ga cose.......ma sta te briga sta radi i cime se bavi.....a da je vozio kajena??sta onda???

dakle druze moj, pojma nemas!0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

E stvarno salu na stranu dobro je samo da je steta materijalna i da tebi ne fali nista :-)) plastike ce da se ofarbaju i bice sve ok kao pre

a ja kada kazem drugarima da za mene kada vozim motor ne postoji prvenstvo prolaza ili semafor oni mi se smeju ,pa on ne stane ne daj boze na stop ili na crveno udari me i polmi mi sve kosti ,slazem se ja de je on kriv, da ce odgovarati ali ja se necu oporaviti i meni to sto ce on da odgovara nece znaciti nista u oporavku polomljenih kostiju :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ali stvarno si pogresio, trebalo je to mnogo ozbiljnije da se resi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Klasican kreten mali i ne samo on garantujem da bi to 50%ljudi uradilo jer jednostavno mi motorciklisti za njih nismo ucesnici u saobracaju!Evo naprimer kod mene u Cacku samo treba bezati od ludaka koji voze one lade raspale,i kreteni taxisti koji jednostavno ne sisaju nikoga znaci bukvalno gaze sv pred sobom cisti kreteni imao sam bezbroj situacija sa njima sto motorom sto kolima i jos kao oni besni i ljuti a drogiran ne zna gde bije glavom(uglavnom)tako da stvarno trba biti 100% oprezan,sto rece COBE prvenstvo prolazi i to sve ne treba racunati1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

sam Bog me pogledao i tu sam isao bas sporo 30,40 tako da sam ja kad sam video da ce me iseci usporio na toliko da ni plastika kojom sam ga udario nije pukla a ja nemam ni jednu jedinu ogrebotinu tako da sam zadovoljan svime :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

u saobraćaju moraš da budeš baba vanga i da pretpostaviš ko će gde...čak šta više, ja uvek računam da će neko postupiti baš onako kako ne bi smelo da mu padne na pamet...

 

ne znam kako drugačije se zaštiti u saobraćaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Treba imati i malo iskustva, koje se naravno stice sa vremenom, jbga niste vi krivi sto ste rodjeni kasnije od nas matoraca koji smo vise od pola zivota na drumu. Bar meni mnogo pomaze instikt da predvidim ponasanje ostalih ucesnika, mada ko se sam cuva i Bog ga cuva. Ne rizikovati bespotrebno i uveriti se da vas i ostali ucesnici u saobracaju registruju. Sreca dobro si prosao. Kad sam ja polozio za B davne 1984, otac me je savetovao :"vozi tako kao da niko drugi ne zna da vozi" Danas je ovaj savet jos realniji, pogotovo posle decenije "obuke" novih generacija. I najbitnije, racunaj samo na sebe, ne i na reakciju ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ma mozes ti da pazis na sebe i okolinu koliko hoces al kad se pojavi neki bahati vozac gledaj sta ces, evo na primer na Slaviji skoro, zena vozac izlazi iz Nemanjine ulazi u kruzni tok i da izvinete ne jebe zivu silu, nista pesaci, nista desna strana, nista migavac, pandur regulise saoracaj i pokazuje joj rukom jel si normalna, a ona kao da je vozilo sa prvenstvom prolaza jos joj samo fali zvucna i svetlosna signalizacija i nestade u Mekenzijevoj, ja stojim kod meka i ne verujem sta vidim, da je na sekund stala u kruzni tok neko bi je izlupao samare da se use.e, mozda se i ona istraumirala sto ulazi u kruzni i sta onda da joj radis, da te nedaj Boze lupi i da zapali kao ovaj sto je Culle-tu rekao da se uplasio pa nije stao, i ja i ga jurio do sudnjeg dana, tako da mozemo da gledamo kroz svaki otvor koji imamo na sebi i oci na nam budu kao kod teleta malo manje cemo biti ranjiviji nego sto jesmo sve dok taj cetvorotockas ne pogleda barem dvaput u sva tri retrovizora i ne da doznanja da nas je video, pa tacno mozes da vidis kad se vozis kroz grad vozaca u kolima koji vozi motor a ko ne, lepo covek da migavac, napraviti prostora postavi se kao neka barijera, pozdravi te - opozdravis ga ma milina a ostali . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Zato sam i rekao, racunaj samo na sebe!

A ima i ona ludom se skloni, budali se pokloni. Kad se dve usijane glave nadju na putu, za jednu (svoju) znam kako cu da reagujem, na onoj drugoj ne pise na celu da li je u "vinkli" ili nije. I pored toliko propisa i kazni sheet happen. Nazalost, mi smo meso na metalu za razliku od mesa u konzervi sa kojima se svakodnevno susrecemo, kako god da pogledas, nas ipak vise boli. Kako se ko privikne na tu cinjenicu je individualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

...samo vi brabonjajte...mora da se radi i zaradi za lebac i benzin... i nemo' da kenjate da ne biH metla radila... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Ja sam u blizini ribarske banje (50 km) pa ako neko iz MSC bude dolazio na voznju ja dolazim u popodnevnim casovima da vas obidjem i da se malo druzimo :kotlic:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja