Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 6 ta brzina...

Recommended Posts

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

znam da se vec pricalo o tome . tad mi je bilo interesantno, slusati price o 6 toj brzini . ali na kraju price rekli su nemoguce je. eee sad sam nasao na netu , da su japanci , ugradili u tdm masinu FAMOZNU 6 BRZINU. samo su ubacili citav mijenjacki snop , od YAMAHE YZF 750 ... E pitanje dal iko misli da je to moguce , ili da li su ti menjaci slicni ili isti ,... malo da raspalimo polemiku... dal iko ista znaa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Vidi, malo je nemogućih stvari. Sve se može i sve je moguće, samo je pitanje isplativosti. Baš i mene zanima koliko je problematično ubaciti 6. brzinu. Čisto sa tehničke strane me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5310 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nema tu mudrolije neke ...nevjerujem da su na vretenima stavljeni prstenovi umjesto zupcanika 6te brzine kao sto je na nekim tomosima  :) pa ti skines piksnu i nabacis zupcanik  ..za fzr 1000 znam da stariji tipovi imaju 5 a posle 6  i da se "samo" ubace nova vretena sa  6 brzina i birac brzina...obicno nutovi na izlzima vretena ne pasu, na jednom je prednji lancanik a na drugom je korpa kvacila...elem ako imas neku satrvenu masinu pa da kombinujes je ok a inace je bzv..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

  Samo vas gledam. Neznam bas puno o ovome, ali spreman sam da naucim ;) , a i rado bih obradovao ovog mog jos sjednom brzinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Daki, daj da ti razvalimo TDM-a da vidimo šta ima unutra?  ;D

Ne preporucujem!  :D

 

ps.bez sale, i mene zanima epilog price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Kad se pojavio ZZR 1100, u pocetku su im menjaci crkavali . Navodno je uzrok bio taj sto su u njega ubacivali menjac od GPZ 900 R, a on je bio slab za snagu ZZR-a. Kasnije su to ispravili.  Tako sam cuo, nisam rasturao ni jednog ni drugog, ali ako je tacno, i ovo bi moglo biti moguce .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

А убацивање мањег погонског зупчаника? Мислим са мање зуба?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Daki, daj da ti razvalimo TDM-a da vidimo šta ima unutra?  ;D

 

Možda nam padne na pamet kako da mu metemo šestu

 

 

  Ovo je oglas

 

  Trazi se dobrovoljni davalac TDM 850 (a da nije moj) da mu se nabudzi koja brzina vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Samo vas posmatram i citam sta pisete....Navika je jaca od ljubavi kod onih koji su prethodno imali motocikle sa 6 brzina,a sada voze motocikl sa 5 brzina sto je moj slucaj pa nesvjesno trazim tu famoznu 6-tu brzinu,a oni kojima je motor sa 5 brzina traze 6-tu po onoj narodnoj: Vidjela zaba gdje se konji potkivaju, pa i ona digla nogu.biggrin.gif Cetvrta brzina u TDM-a 850 je toliko "duga" da ja nekada mislim da sam u petoj,a razlika u odnosu prenosa izmedju 4 i 5 je tako mala da ja iskreno mislim da bi se TDM sa 6 brzinom "udavio" tako da nema potrebe experimaentisati sa tim,vec samo zamjeniti odnos prenosa na prvom zupcaniku, tj. staviti zupcanik sa 1 zubom manje ( mozda dva ),a zadnji povecati za 1 zub ( ili zadnji ne dirati ako naprijed idu dva zuba manje ) i to bi bilo dovoljno.cool.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

To bi bio pun pogodak. Po meni to je jedina "mana" tog motora uz onu glupost što nema pokazivač goriva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Samo vas posmatram i citam sta pisete....Navika je jaca od ljubavi kod onih koji su prethodno imali motocikle sa 6 brzina,a sada voze motocikl sa 5 brzina sto je moj slucaj pa nesvjesno trazim tu famoznu 6-tu brzinu,a oni kojima je motor sa 5 brzina traze 6-tu po onoj narodnoj: Vidjela zaba gdje se konji potkivaju, pa i ona digla nogu.biggrin.gif Cetvrta brzina u TDM-a 850 je toliko "duga" da ja nekada mislim da sam u petoj,a razlika u odnosu prenosa izmedju 4 i 5 je tako mala da ja iskreno mislim da bi se TDM sa 6 brzinom "udavio" tako da nema potrebe experimaentisati sa tim,vec samo zamjeniti odnos prenosa na prvom zupcaniku, tj. staviti zupcanik sa 1 zubom manje ( mozda dva ),a zadnji povecati za 1 zub ( ili zadnji ne dirati ako naprijed idu dva zuba manje ) i to bi bilo dovoljno.cool.gif

 

Potpuno si u pravu. Meni zapraavo vise smeta sto nema jos jednu brzinu izmedju 1. i 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

do klinca, nije mi to palo na pamet, a pre neki dan sam menjao lanac i lancanike i jos mi bi cudno sto kad pogledah u katalogu koji mi lancanici pasu, za svako godiste drugaciji set. Negde sa 16, negde 17 zubaca. Kad ne razmisljam :rolleyes:

 

 

Pogodite koliko mi je zubaca ostalo na prednjem lancaniku :D

post-2945-036346700 1288178733_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Menjac od YZF750 (6 brzina) sigurno pasuje u FZR1000 (5 brzina) ali čisto sumljam da pasuje u TDM ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja