Jump to content

Moto Zajednica

Upravljivost kod ovog choppera....

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Juce sam vozio chopper, rucni rad kod koga je prednja viljuska uzduzena na meni cudan nacin... Naime, da se ne bi sekao vrat rama, zamenjeni su trokuti, donji je produzen i time je promenjen ugao viljuske i dobilo se na duzini motora....

 

Otprilike sam skicirao (znam da nije auto-cad al....)

trokut.jpg

 

Znaci potpuno je drugacija osa oko koje se okrece viljuska, znaci nema veze sa vratom... E, zbog cega ja sve ovo pisem... voziti ovakav motor je IZUZETNO nezgodno, da li sto ja nisam navikao na takvo ponasanje ili je stvarno nezgodno, da ne kazem neupravljivo... znaci kod obaranja motocikla, okrene se governala malo u jedno stranu ali ceo ram skace u suprotnu da bi malo kasnije i ostatak motora legao gde treba i kako treba...

I samom vlasniku je trebalo dosta vremena da se navikne ali kad se navikne i ne osecas to, barem on kaze... Ja opet nemam toliko iskustva sa raznim motorima da bih mogao da dam svoj sud ali se ovo razlikuje od svega sto sam vozio...

Je li imao neko slicnih iskustava i sta kaze teorija ciklistike???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Potpuno narusena geometrija, taj motorcikl sigurno ima jaaaaaako los feedback sa prednjeg tocka, u stvari ga i nema...

Ja to ne bih tako radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Koji bre feedback? Vozio sam ga jedno 2km, jedan krug, pa zatrese mi se levo desno i kad brzinu presaltam a o krivinama i da ne govorim... ja zamislim jednu putanju a on ode sasvim drugom pa naknadno menjam putanju 2 puta u krivini... a da ne pominjem da su mi se ruke nadule kao da sam pola hetara kukuruza okopao...

Evo slike kako izgleda u prirodi:

trokut2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nije lose, vozio sam ja takvo nesto jednu sezonu. Mozes da biras kako ces da skrenes u krivinu, counter steering-om kao najveseliju varijantu, keshanjem na unutrashnju stranu sa pravim guvernalom ili keshanjem na spoljashnju stranu krivine sa guvernalom na unutra. Svejedno shta ti uradio on NECE (uvek) da skrene :evil: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja