Jump to content

Moto Zajednica

Godisnje odrzavanje motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Nesto kontam koliko od prilike kosta godisnje odrzavanje motora pa bi voleo da se ljudi izjasne sta voze koliko voze i koliko ih to zadovoljstvo kosta?Naravno benzin,pivo,cice i zajebancija se ne racunaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Neke to zadovoljsto ne kosta skoro nista. Imas ljudi kojima gume traju po dve i vise sezona. Ulje menjaju jednom u godinu dana ili jednom u dve godine. Voze motor do obliznjeg kafica i to je to. Sa druge strane imas ljude koji motor voze da bi ga vozili i to zadovoljstvo ih kosta mnogo vise ali od same voznje mnogo vise i dobijaju. Postavio si pitanje koje ima mnogo faktora i jako je tesko odgovoriti na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...
Neke to zadovoljsto ne kosta skoro nista. Imas ljudi kojima gume traju po dve i vise sezona. Ulje menjaju jednom u godinu dana ili jednom u dve godine. Voze motor do obliznjeg kafica i to je to. Sa druge strane imas ljude koji motor voze da bi ga vozili i to zadovoljstvo ih kosta mnogo vise ali od same voznje mnogo vise i dobijaju. Postavio si pitanje koje ima mnogo faktora i jako je tesko odgovoriti na njega.

 

Zato pitam sta voze i koliko voze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Ja vozim Yamahu TW125 i malo je reci da je odrzavanje jeftino...motor mi sluzi da se prevezem po lokalu i po nekad odem u priorodu i opustim se-uopste me ne interesuju neke dalje ture(za to koristim kola),a nisam bas ni ljubitelj ugovorenih voznji-za mene je motor,jednostavno,prevozno sredstvo-koje ima svoje prednosti i mane...e pa motor vozim samo kada je to prednost u odnosu na kola...Inace,potrosnja-u proseku 3l(bezolovni),zamenis ulje,filter,operes i podmazes lanac-i to je to sto se tice odrzavanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Mogu ti reci koliko kosta godisnje odrzavanje za MZa 251... nista!

Kod normalnog vlasnika masina moze da izdrzi oko 30ak hiljada km bez ikakve intervencije na masini... a i ako ima intervencija, karike su 2.5 evra (1 klip je) i lezaj na klipnjaci, nije skup (moze i biksna) a i da se menja cela klipnjaca sa rukama (nabijanje presom na tegove) je 50ak evra.

Ulje - sipa se 2taktno u benzin (izadje ti benzin malo skuplji)

Podmazivanje lanca - tovatna mast, lanac je u plastici...

Gume - traju MNOGO!

Ako se nesto i pokvari popravlja se uz pomoc paljenje zice i kanapa... Jedina zamerka je velika potrosnja 5l, nekad ce dvotaktol procureti u dzep... i kada se vozis u grupi uvek te bace na kraj kolone :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Svako 10000 km me kosta oko 150eura (redovan servis) + 50 eura (sto ja samoinicijativno na 5000 zamjenim ulje i filter) + gume + gomila Motulovih maziva i cistaca lanca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Haha lakse mi je da kazem mesecno koliko me izadje.... dosad menjao plocive posle 2 puta prestao da brojim :) lanac,lancanike... servisa 2 i 3,sad mi strigla plastika ... sad mi dolazi i registracija....

Ali imam samo motor znaci nemam kola i ostalo prevozno sredstvo,koristim ga SVAKODNEVNO i uzivam pri svakom predjenom kilometru.idem na moto skupove i blize ture Beogradu...

sve te pare zaboravim i sve muke cim ga zajasem i dam gas :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

ja sam prosle godine napravio sa r6 35000 km,pivo,spavanje,benzin,cestarine,drustvo,gume,servisi,registracija...-sve to me kostalo po mojoj procjeni oko 8000-10000 eura s tim da sam bio na 14 moto susreta i da na motoru nije bilo nikakvih kvarova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...
ja sam prosle godine napravio sa r6 35000 km' date='pivo,spavanje,benzin,cestarine,drustvo,gume,servisi,registracija...-sve to me kostalo po mojoj procjeni oko 8000-10000 eura s tim da sam bio na 14 moto susreta i da na motoru nije bilo nikakvih kvarova[/quote']

 

S I R O K O O O O !!!! Svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Pojma nemam koliko kosta godisnje.

Kada je prazan - sipam, kad treba na servis - oteram, kad se putuje - ponesem karticu ili cash.

Isto kao i za kola, nikad nisam posebno obracao paznju koliko trosi ili zahteva ulaganja...

Onako odokativno, rekao bih da godisnje ide na bajk nekih 1500-2500 evra, sto na put, sto na gorivo, sto na sve ostalo...

Naravno, da se razumemo ovo je trosak za jedan putni motor za jednim do dva sitnija putovanja godisnje. O ovome smo vec pricali, ali cisto da potsetim - najjednostavniji nacin da se racunaju troskovi je: u jeftinijim zemljama 50 evra X broj dana, u EU zemljama i preko bare 100 evra X broj dana. Ne moze da se fula, moze samo da pretekne :)

 

'bem li ga, nije ni bitno, bitno je sta ostaje u srcu i u secanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Godisnje obrnem 10-15000km na duzim putovanjima, u lokalu se vozim uglavnom kolima. A koliko me to kosta? Otkud znam!!! Niti me to interesuje. Bitno da mi daje zadovoljstvo i ostaju lepe uspomene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Nisam bas obratio paznju na troskove ali posto pisem sve sta radim

na makini recu ti da me sezona za odrzavanje Yamahe XV 125 viraga

izadje cirka 350 evra.

Zamena ulja na 1500 km sa filterom ulja 2500 dinara.

Svecice 2 kom 450 dinara takodje na 1500 km

Filter vazduha se opere i naulji sa sprejom.

Lanac cistim 1 mesecno komplet.

Podmazujem pre svake voznje. 2 spreja za sezonu 2400 dinara.

Stelovanje ventila na kraju sezone.3000 dinara.

razne paste i sredstva za poliranje ,sampon 100 evra.

Aditivi za benzin 50 evra za sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja