Jump to content

Moto Zajednica

Da li placate putarine?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Ja placam, sta vise uglavnom uvek pokusaju da mi naplate kao strancu (satro ne vide registraciju pa bolje da uzmu vise), ne mogu da se cimam da li posle rampe stoje policajci (sto je cest slucaj) ili ne, mada se desi i da me puste da prodjem pored ako su dobro raspolozeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
slazem se sa prethodnim forumasima da bi se trebalo pokrenuti pitanje da za motoriste bude jeftinija putarina' date='jer mi po putu gazimo sa dva tocka ,a auti sa cetiri oni vise ostecuju kolovoz, i jos jedno pitanje da li kada stane auto da plati putarinu a mi stanemo pored njega mozemo da neplatimo.Tosam video kada sa iz pravca Novog Sada isao prema beogradu auto je stao a pored njega su stali 2 motora i kada se rampa podigla zajedno su izasli a to su videli i oni policajci i taj sto napladuje i nista im nisu rekli,posle sam cu da to moze zato sto je citac ocitao samo auto a motore nije mogao zato sto su bili zaklonjeni pa se to broji kao jedno vozilo[/quote']

 

Ovo je "najposteniji" nacin, jer time ne pravite nikome problem... Mozda si cak i mene video :D Pricao sam sa odredjenim covekom koji sedi u odredjenoj kucici, koja se nalazi na odredjenom mestu i iz nje izlaze odredjene kartice :D (pa ti vidi ko je to), i on mi je rekao da tako radimo i svi zadovoljni :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Pricao sam sa odredjenim covekom koji sedi u odredjenoj kucici' date=' koja se nalazi na odredjenom mestu i iz nje izlaze odredjene kartice :D (pa ti vidi ko je to):D[/quote'] ZNAM!!! Parking servis! :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
Prvo sam prolazio pun gas' date=' ali to nije pravi gust. Tehnika je sledeca, prilazis polako, tip iz kucice te snima da dolazis, zna da neces platiti i istrcava napolje. Tek tada dajes pun gas. To je varijanta bez tablice i nije zgodno na poslednjoj naplati pre granice jer se desilo da je dojavio, i drot je ladno uzeo pasose i rekao dobicete kada platite putarinu.[/quote']

Vracali su nas sa granice par puta zbog toga.

Ali ako prodjes bilo koju naplatnu rampu ,npr. Simanovce, pandur nema zasto da te zaustavi ako nisi prosao kroz crveno na rampi. To nije saobracajni prekrsaj. I to smo apsolvirali. Samo ZELENO.

Inace meni veroispovest ne dozvoljava da placam putarine i parkinge. A to se mora postovati. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Placao bih sigurno samo da su nam putevi malo bolji' date=' ovako ni dinar ne dam,uredno uzmem karticu a na izlazu pedala. u to ime :pivo:

[/quote']

 

E vidis to je najveca greska! Ako uzmes karticu plati! Lepo ne uzmes karticu, prodjes, ko da te nije ni bilo niko se ne buni... Ovako ce da nahebe neko nekad sto neka kartica nije naplacena ili nesto slicno, badava bodes oci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Znaci jos jednom,da se razumemo,mislite da nije nikakav prekrsaj da se stane pored automobila koji placa ,i kada se podigne rampa prodje polako,bez cimanja, i ako ima kamere na rampi i motor je registrovan,sa vazecim talicama?Da li to neko stalno radi ili je mozda pricao sa nekim od putara na tu temu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Znaci jos jednom' date='da se razumemo,mislite da nije nikakav prekrsaj da se stane pored automobila koji placa ,i kada se podigne rampa prodje polako,bez cimanja, i ako ima kamere na rampi i motor je registrovan,sa vazecim talicama?Da li to neko stalno radi ili je mozda pricao sa nekim od putara na tu temu?[/quote'] Ma prekršaj je, kako nije!!! :evil: a koliki... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

A jeb..a,a taman sam se nadao da ce ta kinta od putarina da mi ode u benzin,pa onda koji kilometar vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
A jeb..a' date='a taman sam se nadao da ce ta kinta od putarina da mi ode u benzin,pa onda koji kilometar vise...[/quote'] Pa hoæe... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
A jeb..a' date='a taman sam se nadao da ce ta kinta od putarina da mi ode u benzin,pa onda koji kilometar vise...[/quote'] Pa hoæe... :wink:

 

Dexx KRALJU!!!

Simpaticno i legalno objasnjenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok
...neplacam tamo gde snimim kad nailazim na rampu da nema kamere na istoj. Takodje nemoras da stanes i platis ako imas mini ili micro tablicu i mozes brzo da projases pored kolone vozila koja ceka na rampi i da prodjes kroz onaj procep koji ostaje slobodan kad je rampa spustena. Igrom slucaja tablica mi se nesto smanjila ove sezone 8) .

 

Bilo kako bilo' date=' ovo nikako nije poziv na krsenje zakona i autor ovog teksta nemoze se smatrati odgovornim za bilo sta navedeno u istom. Takodje, svi likovi ,dogadjaji i predmeti u tekstu su potpuno fiktivni, a sam tekst je napisan cisto u edukativne svrhe i treba ga primenjivati iskljucivo u svrhe obrnute psihologije.[/color'] :wink:

 

Hvala na paznji.

 

A ovo nije lepo i diskretno napisano? :oops: Pa mislim stvarnoooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ma jeste,mislim zaista sam poceo kontra da razmisljam od onoga sto procitam otkad se druzim sa vama! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Paaa....to je stvar kulture,vaspitanja....ali šta æu kad sam nevaspitan ( nisam samo ja kriv,odrastao sam u takvoj "državi" )

Kada god mogu izaðem na ULAZNU traku,ili paralelno sa automobilom koji uredno plaæa.NE DAM IM PARE ZA TO.Par godina se trudimo da nam smanje putarinu,da nam omoguæe tromjeeènu ili šestomjeseènu registraciju,registraciju dva motocikla na jednu tablicu ( ne mogu jednim dupetom na oba ),a rezultat je da su nam ( U Bijeljini ) bez ikakvog obrazloženja i vidljivog razloga ( hir "moænika" ) zabranili ulazak u centar grada.Šta je rezultat toga,sada i kada nema posebog razloga da ulazum u centar,idem tamo namjerno,jednostavno tražim kavgu.

Malo sam otišao u OFF,vraæan se na putarinu.

PLAÆAÆU JE UVIJEK kada mi to bude moguæe a da se ne raskopèavam, bez preturanja po džepovima,pakovanja kusura ,skidanja kišnog kombinezona.....Èujem da æe to biti uskoro.Obeæavam da æu tada biti uredan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Bijeljina
Paaa....to je stvar kulture' date='vaspitanja....ali šta æu kad sam nevaspitan ( nisam samo ja kriv,odrastao sam u takvoj "državi" )

Kada god mogu izaðem na ULAZNU traku,ili paralelno sa automobilom koji uredno plaæa.NE DAM IM PARE ZA TO.Par godina se trudimo da nam smanje putarinu,da nam omoguæe tromjeeènu ili šestomjeseènu registraciju,registraciju dva motocikla na jednu tablicu ( ne mogu jednim dupetom na oba ),a rezultat je da su nam ( U Bijeljini ) bez ikakvog obrazloženja i vidljivog razloga ( hir "moænika" ) zabranili ulazak u centar grada.Šta je rezultat toga,sada i kada nema posebog razloga da ulazum u centar,idem tamo namjerno,jednostavno tražim kavgu.

Malo sam otišao u OFF,vraæan se na putarinu.

PLAÆAÆU JE UVIJEK kada mi to bude moguæe a da se ne raskopèavam, bez preturanja po džepovima,pakovanja kusura ,skidanja kišnog kombinezona.....Èujem da æe to biti uskoro.Obeæavam da æu tada biti uredan.[/quote'] Slažem se sa mojim presjednikom... :lol: Produžiæemo ti mandat još koju godinu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: ruma

posto vidim da niste upuceni,od hr granice do simanovaca na svim rampama rade moji sugradjani,koji su od1990 do danas svaki zaradili po par miliona maraka-eura!znam da malo zvuci neverovatno ali tako je!!ako ste culi za drumsku mafiju to su oni,tako da kad i kad platite putarinu oni to podele sa drzavom verovatno u odnosu 80-20,u njihovu korist,tako da se u opste nemojte uzbudjivati,njima to nista nece nauditi a nama uvek dobro dodje koji din za corbu!!malo usporite prodjete pored rampe uz desnu stranu a mozete im i svirnuti ako ste raspolozeni :D tablicu vam niko nece zapisivati oni su na nas navikli,ja nekad i stanem samo im pruzim karticu da bi mogli da razduze i polako prodjem!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A da li ima neka kontrolna kamera koja snimi tablicu pa to posle mogu neke cike da pregledaju i posalju pozdrave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: ruma

ma kakvi,kamera je na dolaznoj strani da bi mogla ocitati tablicu na kolima,a i to ima samo do bg a od bg do nisa nemaju cak ni te!a sigurno ce da bulje u ekrane ne bi li ti iz nekog coska videli br table i naplatili 100 din!sa a,b,c,d i adr kategorijama sam obisao evropu i uzduz i popreko tako da jako dobro poznajem te dzukele :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
Paaa....to je stvar kulture' date='vaspitanja....ali šta æu kad sam nevaspitan ( nisam samo ja kriv,odrastao sam u takvoj "državi" )

Kada god mogu izaðem na ULAZNU traku,ili paralelno sa automobilom koji uredno plaæa.NE DAM IM PARE ZA TO.Par godina se trudimo da nam smanje putarinu,da nam omoguæe tromjeeènu ili šestomjeseènu registraciju,registraciju dva motocikla na jednu tablicu ( ne mogu jednim dupetom na oba ),a rezultat je da su nam ( U Bijeljini ) bez ikakvog obrazloženja i vidljivog razloga ( hir "moænika" ) zabranili ulazak u centar grada.Šta je rezultat toga,sada i kada nema posebog razloga da ulazum u centar,idem tamo namjerno,jednostavno tražim kavgu.

Malo sam otišao u OFF,vraæan se na putarinu.

PLAÆAÆU JE UVIJEK kada mi to bude moguæe a da se ne raskopèavam, bez preturanja po džepovima,pakovanja kusura ,skidanja kišnog kombinezona.....Èujem da æe to biti uskoro.Obeæavam da æu tada biti uredan.

 

Sta u Bijeljini se ne moze motorom u centar? Nisam imao pojma!

A kretenizma!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

kakvo je stanje sa naplatnom rampom u novom sadu na putu za suboticu moze li tu da se prodje "nekaznjeno" (neplacena putarina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja