Jump to content

Moto Zajednica

GoPRO HD Hero kamera

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jesi li ti corav ? Ovo je tema za GoPro, a ne za Garmin :lud:

 

Što to nisi napisao i u ovom slučaju:

 

raspitaj se malo i o modelu VholdR Contour HD camera. Mislim da je trenuno ubedljivo najbolja na trzistu. I mene zanima. Razmisljam da je narucim u toku ove zime.

 

I ja toplo preporucujem Contour HD kameru. Imam prvu HD verziju 720p i zadovoljan sam. Jedino sto mi fali jesu vakuumski nosaci za kameru, jer koristi dvostrano lepljiv nosac koji kad se zalepi ne moze da se skida i ponovo koristi. Isto kosta 300$ u Americi.

 

Evo snimka koji sam napravio kamericom ovog Maja u Sloveniji:

 

Ili malo svežije:

 

 

Jel neko ima iskustva sa novom Drift Ghost HD (350 EUR).

Da ne bude zabune - ne mislim na pretodne modele.

 

 

Pa sam se eto i ja usudio da podelim info da će se na tržištu naći još jedna alternativa.

Stvarno mi te je žao. Ali ako te to ispunjava samo napred! :takoje::D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I meni je tebe zao sto ne mozes da izbacis tu bolest iz glave da reklamiras robu koju prodajes u svakoj temi. Da probas da popricas prvo sa psihologom, pa ako ne pomogne predji na psihijatra ?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Društvo, da nema neko slučajno viška jednu zakrivljenu pločicu da proda - da ne kupujem ceo komplet od 5 komada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Jel neko ima iskustva sa novom Drift Ghost HD (350 EUR).

Da ne bude zabune - ne mislim na pretodne modele.

 

 

Pa sam se eto i ja usudio da podelim info da će se na tržištu naći još jedna alternativa.

Stvarno mi te je žao. Ali ako te to ispunjava samo napred! :takoje::D :D :D

 

Ne razumem sta si se ti "usudio da podelis da ce se naci na trzistu" kad sam ja vec odavno nabavio pomenutu kameru (Drift HD Ghost)?

 

Posto me vec vuces na pomalo bezobrazan nacin za jezik i pominjes neko sazeljanje, red je da ti odgovorim.

 

Ako nekog treba da ti bude zao, onda su to ljudi koji kod tebe za 500 evra kupe go pro, a onda dobiju polu upotrebljivu kameru za snimanje putovanja motociklom. Licno sam bio prisutan kad je moj prijatelj snimao sa Go Pro Hero 3 za njega veoma bitne momente na motoru, a kad smo posle pogledali snimke na kompu (jer kamera nema ekran) bili su neupotrebljivi jer je kuciste zamaglilo. Internet je put trikova i saveta kako spreciti magljenje, cak i sam proizvodjac nudi neke kesice i umetke za kuciste, ali ipak od svega je najbolji savet za sprecavanje magljenja pomocu Always ultra ulozaka

. :)

 

Pitam se da li ti je zao ljudi koji kod tebe kupe kameru za 500 evra i posle stavljaju uloske da im ne bi maglio. Posto si tako sazaljive prirode, sigurnan sam da ti se srce cepa, zar ne?

 

p.s.

Da ne govorimo o tome sto vlasnici go pro imaju snimke po pola sata koje nikad posle ne gledaju jer su puni dosadnih delova i samo par minuta zanimljivih (ko jos ima vremena da radi video montazu), a Drift ima mogucnost da snima u proslosti (u bafer), tako da se na kartici nalaze samo najzanimljiviji segmenti, a smaracke delove kamera ne upisuje na karticu vec isprazni bafer. Koga zanima neka pogleda video tagging opciju na Driftu.

 

Novi Go pro je dobar za snimanje ekstremnih sportova, skejt borda, bandzi jumpinga i slicno, ali za motociklizam je Drift Ghost je mnogo bolji izbor. Govorim kao neko ko ima licnog iskustva sa obe kamere, a ne kao neko ko je citao (narucene) recenzije na netu. Probaj da izadejs na autoput za Hero-om na kacigi a onda probaj sa Ghostom, pa ce odmah biti jasno koja kamera je prilagodjenija motociklizmu. Ne samo to, nego sam vozio i kros stazu za Hero-om i to je bilo katastrofa koliko vuce kacigu na sve strane.

 

Nama musterijama je u interesu da se cuju realne i istinite informacije o svim modelima kako bi odlucili koji da kupimo. Tebi je, cini mi se, u interesu nesto drugo.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2418 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jel neko ima iskustva sa novom Drift Ghost HD (350 EUR).

Da ne bude zabune - ne mislim na pretodne modele.

 

 

Pa sam se eto i ja usudio da podelim info da će se na tržištu naći još jedna alternativa.

Stvarno mi te je žao. Ali ako te to ispunjava samo napred! :takoje::D :D :D

 

Ne razumem sta si se ti "usudio da podelis da ce se naci na trzistu" kad sam ja vec odavno nabavio pomenutu kameru (Drift HD Ghost)?

 

Posto me vec vuces na pomalo bezobrazan nacin za jezik i pominjes neko sazeljanje, red je da ti odgovorim.

 

Ako nekog treba da ti bude zao, onda su to ljudi koji kod tebe za 500 evra kupe go pro, a onda dobiju polu upotrebljivu kameru za snimanje putovanja motociklom. Licno sam bio prisutan kad je moj prijatelj snimao sa Go Pro Hero 3 za njega veoma bitne momente na motoru, a kad smo posle pogledali snimke na kompu (jer kamera nema ekran) bili su neupotrebljivi jer je kuciste zamaglilo. Internet je put trikova i saveta kako spreciti magljenje, cak i sam proizvodjac nudi neke kesice i umetke za kuciste, ali ipak od svega je najbolji savet za sprecavanje magljenja pomocu Always ultra ulozaka

. :)

 

Pitam se da li ti je zao ljudi koji kod tebe kupe kameru za 500 evra i posle stavljaju uloske da im ne bi maglio. Posto si tako sazaljive prirode, sigurnan sam da ti se srce cepa, zar ne?

 

p.s.

Da ne govorimo o tome sto vlasnici go pro imaju snimke po pola sata koje nikad posle ne gledaju jer su puni dosadnih delova i samo par minuta zanimljivih (ko jos ima vremena da radi video montazu), a Drift ima mogucnost da snima u proslosti (u bafer), tako da se na kartici nalaze samo najzanimljiviji segmenti, a smaracke delove kamera ne upisuje na karticu vec isprazni bafer. Koga zanima neka pogleda video tagging opciju na Driftu.

 

Novi Go pro je dobar za snimanje ekstremnih sportova, skejt borda, bandzi jumpinga i slicno, ali za motociklizam je Drift Ghost je mnogo bolji izbor. Govorim kao neko ko ima licnog iskustva sa obe kamere, a ne kao neko ko je citao (narucene) recenzije na netu. Probaj da izadejs na autoput za Hero-om na kacigi a onda probaj sa Ghostom, pa ce odmah biti jasno koja kamera je prilagodjenija motociklizmu. Ne samo to, nego sam vozio i kros stazu za Hero-om i to je bilo katastrofa koliko vuce kacigu na sve strane.

 

Nama musterijama je u interesu da se cuju realne i istinite informacije o svim modelima kako bi odlucili koji da kupimo. Tebi je, cini mi se, u interesu nesto drugo.

 

Šta si ti iz tog mog posta razumeo, samo ti znaš. :stabre:

 

On je bio odgovor jednom članu koji je samo mene opomenuo da je tema isključivo Go Pro. (Da, i ja sam napisao da će se uskoro pojaviti još jedna alternativa tvom omraženom Go Pro-u).

 

Ja sam tebe citirao kao primer da se u ovoj temi ne pominju samo Go Pro kamere već su ljudi davali informacije i o drugim kamerama. Kao što sam ja hteo da dam informaciju o Garmin Virb kameri kao alternativi. Pa me je neko sasekao što pišem o nečem što nije Go Pro, a ti me (pogrešno) prozivaš da insistiram samo na Go pro. Ljudima ugoditi... :neznam:

 

Ajd :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Evo kako izgleda vožnja sa chesty-em

 

 

U vezi sa ostalim nosačima, vidim po youtube da se ljudi trude da stave gopro na najneverovatnija moguća mesta na vozaču i motoru, i to se baš potrude a snimak ne bude zanimljiv ni sekundu. Nosač na kacigi je većini ljudi totalno logičan izbor iako svako okretanje glave mora da se seče da ljudi ne bi dobili morsku bolest, ali pored svih mana to mi je i dalje second best mesto za kameru. Dugo sam većao kakav nosač da se napravi da se vidi neka prirodnost pokreta ali da opet ima neka stabilna referentna tačka u odnosu na kretanje motora kroz prostor da snimak ne bi "plivao" i bio negledljiv :( pa sam eksperimentisao sa svakavim glupostima, bezuspešno.. Za sad mi je najzanimljiviji kadar sa chesty-a, ostaje mi još da sredim nosač za suvozački fuzaster, mislim da će biti fin ugao snimanja za neke kratke sekvence.

 

P.S Imam jedan problem sa kamerom, prvi snimak posle punjenja nema zvuk...to mi se desilo dva puta za redom već....čak i posle firmware upgrade na poslednji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Meni treba jedno kućište za Hero Go Pro 1 ili 2. Može i polomljeno.Hoću nešto da napravim.Ako neko ima da mu ne treba ja bi to kupio. A može i na poklon, neću se ljutim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Evo kako izgleda vožnja sa chesty-em

Bas dobar pogled, super je ispalo svidja mi se :takoje:

Ja sam do sada sve radio sa kacige mada mogao bih malo vec menjati ugao gledanja...Evo jedan od skoro...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Genijalno ovo sa kokoškom, samo se javlja problem sa govnima kad usere motor od straha :)

to obavish pre snimanja, isprepadash je da se usere :lol:

kakav car! shta mu pade na pamet :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bmw r1200gs adv

uzeo sam juce od drugara go pro hero3 black edition, odlicna kamerica i snimci su vrhunski!

imam jedno pitanje a tice se kad se kamerica lepi na kacigu, posto nije moja kamerica sve vreme mi je bila frka da mi ne ispadne sa kacige?

vidim da dosta ljudi snima sa kacige pa me interesuju vasa iskustva? jel se desilo nekom (nekad) da ispadne kamerica ili tako nesto?

ostavicu i moj pokusaj "editovanja" pa pogledajte...

 

Ukljucite HD:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam zalepio za kacigu ali sam dodao i za svaki slucaj i dodatno kacenje koje je vezano kanapom.

http://www.amazon.com/GoPro-Camera-Tether-Accessory-Kit/dp/B007WSNXY8/ref=sr_1_66?ie=UTF8&qid=1381733327&sr=8-66&keywords=gopro+accessories

Mnogo dobra stvar, za svaki slucaj.

Probao sam pri brzinama od preko 200km/h i nije otpalo. Valjda nece.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako se zalepi kako treba, nema teorije da odpadne. Ja sam odlepljivao jedan sa plastike motora, jedva sam ga odlepio srafcigerom sa prekretom, umalo da pocupam plastiku, pre ce da se polomi nosac nego sto ce da se odlepi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja