Jump to content

Moto Zajednica

GoPRO HD Hero kamera

Recommended Posts

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Ma može kamera da se postavi odokativno. U 90% slučajeva ispadne dovoljno dobro jer je sočivo širokougaono a po visini možeš iz iskustva da oceniš šta će snimiti već posle nekoliko napravljenih snimaka. Nije neophodan ekran, ja ga retko koristim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Eto, to je ono sto sam hteo da cujem. ;)

A kladim se da ce gopro hero 3 da ima ekran realno glupavo je sto i ovaj nema vec od starta ali kako bi inace namakli jos love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3682 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Kamera mora biti sto laksa, za voznju na motoru. Zato bi LCD sluzio sam oda se namesti kadar. Meni sama kamera vec na 130-140 pocinje dobrano da vuce glavu u stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Mislim da ne bi preterano podigao displej tezinu. Ali zivi bili pa videli ima da izbace sa ekranom neku sigurno. A sto se tih brzina preko 130km/h tice samo da mi ne otpadne i sve ok.(svi me ovde uveravaju da nece) A i ne nameravam da snimam obaranje brzinskih rekorda. ;) Samo me zanima da snimim put, predele i drugare koji idu samnom. To moze do 120km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8247 postova

Ma može kamera da se postavi odokativno. U 90% slučajeva ispadne dovoljno dobro jer je sočivo širokougaono a po visini možeš iz iskustva da oceniš šta će snimiti već posle nekoliko napravljenih snimaka. Nije neophodan ekran, ja ga retko koristim.

 

Pa sad... negde si u pravu, negde nisi (ne znam sada baš za procenat, očito zavisi od talenta;). Suština je da je lična stvar: neko voli da zna šta snima uvek, nekome je dovoljno utemeljeno očekivanje da će biti ok. Svako prema svom ukusu, zato i može da se bira.

 

Inače, LCD je izbačen upravo zbog težine kamere, što je naročito bitno kada je nosiš na glavi i pri nekim malo većim brzinama. Kada je na motoru, ja uvek ostavim lcd na kameri. Kada je kamera na glavi onda lcd obično skidam, osim kada me baš mrzi i znam da idem kratko/polako.

 

I inače je rasprava postala besmislena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ko neće da da pare za LCD, on će sebe ubediti da mu ne treba :)

 

LCD nije neophodan ali je dobro da se ima

 

ja sam se zezao i snimao ćerkin rođendan, sve preko LCD-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ajde sad stim LCD displejem..

 

Što ne uzmete kinesku navigaciju za 50-tak eura s video ulazom ?

 

Imaš navigaciju i monitor na jednom mestu i

Možeš uraditi sledeće radnje:

Kadriranje

Pregledavanje snimaka

Koristiti kao pomagalo da se ne izgubiš.

I,kraj priče.

 

Bez ljutnje, ali vidi se da pričaš napamet. To možda može SAMO sa skeleton kućištem i to samo za Hero2, a i to je veliko pitanje. U svim ostalim varijantama (kamere i kućišta) ne možeš da uzmeš video signal na način kako zamišljaš...

 

Nemam zašto da se ljutim, pa ovo je forum na kom se razmenjuju mišljenja i saveti (neko lupa ko maksim po diviziji, a neko daje korisne savete).

 

Ne pričam napament igrao sam se kumumovom go pro2 par dana. Nisam uzeo u obzir da se kamera montira i na drugim mestima osim skeleton nosača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Trazio sam malo preko i evo sta sam nasao i resio da uzmem to mi je neka osnova. Koliko sam skapirao ako ne kupis jos jednu bateriju mozes da se slikas ali samo za marveni pasos. Tako da jedna mi treba i uzecu onaj WI-FI dodatak onda imam i daljinsku kontrolu na ruci dok vozim i preko telefona imam ekran i tako resavam dve stvari.

Evo bas pogledajte linkove

http://www.amazon.com/GoPro-HD-HERO2-Motorsports-Edition/dp/B005WY3TMA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1344499438&sr=8-1&keywords=gopro+hd+hero2

http://www.bhphotovideo.com/c/product/866591-REG/GoPro_AWPAK_001_Wi_Fi_BacPac_Wi_Fi.html

http://www.bhphotovideo.com/c/search?Ntt=HD+Hero-+AHDBT-002&N=0&InitialSearch=yes&sts=ma

Kamera komplet motosport varijanta - 241.7 USD - 193.36 Euro

Wi-Fi dodatak - 99 USD - 79.2 Euro

Dodatna baterija - 19.25 USD - 15.38 Euro

Ukupno 359.95 USD ili ti 287.57 Euro

A kod nas:

Kamera moto sport 40000 din - 340 Euro

Wi-fi dodatak - 15190 din - 129 Euro

Dodatna baterija - 2990 din - 25.45

Ukupno 58180 din - 495.15 Euro

 

Razlika sitnih 207.58 Euro >:( >:(:zbunjen: :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

Pa ko je tu lud? Stvarno nije realno, em imamo najslabiji standard em nam je sve najskuplje. Bezobrazluk je slaba rec.

Pa da uzimam sve moguce stvari isplatilo bi se seti na avion i videti malo i Ameriku za razliku para. :lol:

Iskreno dao bih 100e vise cisto da ne cimam nikoga da mi dovalci ali 210e je previse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Sto je mnogo mnogo je ipak. Ovako se isplati ako jos neko hoce da uzme neka se javi pa mogu da organizujem transport iz USA i onda bi nas izasla kamera oko 240 euro po osobi sve sa transportom na ruke. Tu je oko 40e samo transport inace kamera kao sto sam rekao oko 198e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sto je mnogo mnogo je ipak. Ovako se isplati ako jos neko hoce da uzme neka se javi pa mogu da organizujem transport iz USA i onda bi nas izasla kamera oko 240 euro po osobi sve sa transportom na ruke. Tu je oko 40e samo transport inace kamera kao sto sam rekao oko 198e

 

Jesi li i tih 40EUR uračunao u gornju matematiku? Ako nisi razlika je 160 EUR?

Ima li još nekih troškova kada se tako naručuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne, u gornjoj matematici je samo kamera za koju cu da iscimam mamu od drugara koja ide krajem septembra u New Orleans kod drugara koji ce mi uzeti kameru. Ne moze da se naruci direkt kod nas, niko ne salje u crnu rupu zvana Srbija. Amazon salje samo knjige od tehnike samo Kindle, nista drugo. Ali u tu racunicu gde sam uracunao tu cifru prevoza isao sam na varijantu da mi drugar to tamo kupi par komada i posalje ovamo ekspresno. Ali cena ekspresnih posiljki je jaka pa se onda isplati ako deli vise ljudi te trosko.

Evo npr cena iz US do nas:

0.5kg - 83.65 e

1kg - 91.88 e

1.5kg - 103.74 e

2kg - 115.43 e

2.5kg - 127.23 e

3kg - 135.63 e

3.5kg - 143.46 e

4kg - 151.81 e

4.5kg - 160.15 e

5kg - 167.98 e

Mrzi me vise :lol: ali kapirate kako ide...

E sada zamolio bih nekoga od ponosnih vlasnika kamere da mi kaze koja je tezina kompletne kamere sa pakovanjem i koje su okvirno dimenzije pakovanja. To mi je izuzetno bitno za kalkulaciju transporta pa bih bas voleo da mi neko napise.

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@muljaz

Ma ne radim ja to ljudi ;) Ne bavim se time. Da mi treba nesto od opreme sa tih sajtova iscimao bih nekoga od ekipe koja to radi ovde ih ima na forumu su ljudi i svaka preporuka za iste, brzi i usluzni barem ove koje sam ja kontaktirao. Ovo mi je varijanta da mi drugar kupi u ameriki toj lepoj :lol: i posalje nekako tu kameru.

@mrva Nisam ja nista zaboravio. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6343 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa kad nisi zaboravio onda ih uracunaj u matematiku ako mislis da ti drugar salje to postom. Ako ti neko donese onda nije problem da izbegnes carinu i porez, to ti je i najbolja varijanta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa generalno na to i racunam da mi neko donese ono sto meni treba. Ali isto tako ponavljam da postoji i varijanta slanja da stigne ekspresno i onda je ona cena transporta koju sam naveo gore. A svi mi imamo neke svoje varijante kako ;) niko ne pita ni ove sto donose delove ovde kako je stiglo samo pitas koliko i kada. E evo ja sam rekao koliko i koliko brzo i ponavljam da moze. Samo jos da mi neko kaze one dimenzije pakovanja i tezinu istog i super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Hvala ti puno.

 

Aj pa javi kako si prošao. Jer, do sada sam više puta probao da dobijem informaciju kako se takva trgovina završila. Rezultat je bio:

- Nije ni poručivano jer je u krajnjoj matematici zbir davao rezultat koji nije imao smisla - bio je vrlo blizu cifre ovde + veliko cimanje. :zvizduk:

- Poručeno ali se onaj ko je poručio više nije javljao u temi da nas izvesti šta je bilo do kraja. Ko zna zašto :neznam:

- Poručeno i stiglo ali kada se podvukla crta, cifra je bila daleko preko zamišljene. :stabre:

 

U stvari, sve se svodi na ovo: poruči, a mi ti držimo fige da to izvedeš kako si zamislio. Ako ne uspe, samo ti ćeš se zaj...ti. Ako uspe, onda ćemo te cimati da i nama odradiš posao. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma kod mene to nije problem. Cena je ona koju sam i napisao i postavio sam linkove. Necu ja nista licno odavde da narucujem to je ludost. Ja imam drugara u New Orleans-u a sa svih onih sajtova je dzabe slanje unutar USA. E onda imam varijantu da sacekam da mi donese njegova mama koja je tamo septembar-oktobar i onda me ne dodje ni dinar vise nego sto tamo pise cela kamera 241.7 USD i ona mi donese.

A onda ide sledeca varijanta o kojoj sam pricao.

Opet mi taj drugar kupi sta treba u USA onoliko koliko i pise da kosta. A onda mi salje ovde.

Ali onda imam onu cenu transporta koju sam naveo isto ranije. I tu je matematika prosta sto je roba skuplja ili vise ljudi uzima to mi se vise isplati da mi tako posalje.

Jer evo racunice mene bi kostalo da mi posalje ekspresno kameru 193.36 euro + transport 91.88 Euro = 285.24 I to je onda glupo i neisplativo.

Ali...

npr 4 kamere 193.36 euro x 4 + transport 143.56 euro. I onda je cena po kameri 229.25 euro

npr 8 kamera 193.36 euro x 8 + Transport 212 euro. I onda je cena po kameri 219.86 euro

.

.

 

Kapiras sta hocu da ti kazem ;)

I ovo je tacna racunica veruj mi. Ja sve uvek racunam u trecu decimalu.

Inace se bavim transportom i logistikom ;) od toga zivim. Ali ne ovim glupostima prodaja kupovina vec strogo organizacija transporta, tako da meni nisu problem ta cimanja niti logisticki resursi.

E sada naravno da ja necu sam da narucujem a i tesko da cu naci jos cetvoro petoro ljudi da hoce da kupe kameru bas sada.

A i da hoce nije se lako sa ljudima dogoriti. Da ja sad hocu da valjam onda bi se mozda isplatilo ali mi se sa time ne cima nikako.

Tako da meni ostaje da iscimam mamu od drugara i onda ce me izaci tacno 193.36 euro kada mi donese ona u povratku iz US-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

A uvek postoji varijanta kupovine u Segedinu, uz povracaj poreza, ili narucivanja od likova koji donose tehniku iz Madjarske, gde bi cena bila oko 300e pretpostavljam. Ja sam moju Hero2 pazario kad je kurs forinte bio dosta povoljniji, i kostala me sa donosenjem iz Madjarske 250e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

A uvek postoji varijanta kupovine u Segedinu, uz povracaj poreza, ili narucivanja od likova koji donose tehniku iz Madjarske, gde bi cena bila oko 300e pretpostavljam. Ja sam moju Hero2 pazario kad je kurs forinte bio dosta povoljniji, i kostala me sa donosenjem iz Madjarske 250e.

 

Moze, ako znas nekoga ko moze da nabavi za 250e ti nam kazi ili posalji broj mail ili bilo sta.

Posto koliko sam ja gleda po jevropi je dosta skuplja u startu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Može po evropi(Austriji znam konkretno) da se nađe na akcijama za 300e. Posle odradiš povraćaj pdv-a ali nisam siguran koliki je tačno procenat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja