Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

GS500 je pochetnichki motor, ima snage taman koliko treba, povozan ko bicikla, oprashta greshke. ko je glup taj che izginuti sa skuterom, ti tu nishta ne mozhesh.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Merio sam sa mojim i treba mu 4.99 sec po gps-u, visoki obrtaji naravno ali bez ulazenja u crvene obrtaje, samo bi gori rezultat bio... No nebitno to, moj je imao blokade i imao je 33ks, takav bi vec bio idealan za pocetnika. Burazer koji je jednom u zivotu seo na motor ga cesto provoza bez problema, ali uvek me je strah jer ne moze da se suzdrzi a da mu ne da po gasu. Neiskustvo. Sreca pa ne ide dalje iz ulice xD Zato i kazem da nije bas svejedno, narocito za nekog ko je navikao na skutera i vozio bez kvacila i kada mu da gas treba mu pola sata do 50 km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

vozio sam GS sa blokadom na 33ks i otvoren, i razlika je jedva primetna, jer tek na visokim obrtajima se oseca razlika, otvorena verzija bolje vuce, to jest na vecim brzinama se oseti razlika, ali u nekoj normalnoj voznji od 3 do 7000 obrtaja skoro ista stvar, to kazem jer sam imao GS blokiran na 33ks i hteo sam da skinem blokadu, ali sam odustao jer se ne isplati, nema neke velike razlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Kakva je blokada bila u pitanju? Moj je imao na siberima, usisna grla su se otvarala 40% mozda... I tu nema snage. Jedva je isao do 7k rpm i dotle je sporo navlacio, jer kako da navuce kada se usisna grla ne otvore... Nema snage pa nema. Ne znam kako ti nisi osetio, 20 ks nije malo. Ajd da on ima 150 ks pa 20 vise manje i nije nesto, ali 33 i 50+ mora da se oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

neznam za tvojeg, moj je pravljen za Nemacko trziste '94 godina, i imao je fabricku blokadu na 33ks, imao je drugacije dizne, i grla na usisu su bila manjeg precnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Znaci nisu imali iste blokade. Moj je imao dizne 135. Trosio preko 6l... A na full verziji bez blokada idu 122.5 ili tako nesto. Te i imam sada :)

Inace primetio sam da gs voli kada je puniji rezervoar, nema pumpu za benzin pa valjda zato :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Videcu kakav je sa cenama, zvao ga da pitam za puz i kaze da ga nazovem sutra... :D Sa i-beja me izadje 25€ sa dostavom sve... Videcemo kod njega cenu :aha: Mozda i da skinem uvu SF masku i da stavim original far? :lol::staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Svakome je njegov motor najlepsi,nemoj me pogresno razumeti...ali neki ipak vole da je sve u fabrickom stanju. Tvoj motor izgleda kako izgleda da je moj - ne bi mu menjao izgled-svidja mi se ovako ,samo kazem da kad je prodaja u pitanju neki ljudi vole da je sve stock. Ja ti zelim svu srecu u prodaji :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Motocikl: Suzuki GS500

Pozdrav ljudi, nameravam uskoro da kupim GS pa mi treba mala pomoc, sta mislite o ovom iz oglasa http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1085829_Suzuki_2606__1992_god ? Zna li neko cije i u kakvom je stanju? Svidja mi se i tvoj the_phenom i po onome sto citam barem godinu dana ne bi trebao da se pipne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

O GS 500 - sve najlepse!

Konkretan primerak deluje Ok, ali mora da se ode na sajt i vidi pravo stanje.

Ja sam vise za nesto mladje, sa manje km, al opet to je i dosta Eu +.

Npr. Idealno bi bilo mladje od 2000. za nesto oko 2000. sa 2-30.000km.

Mislim da je ok na moto berzi GS 500E za 2.700, ali je 2005.

Moj Gs juce (2. Feb) uredno upaljen i provozan 30etak km.

Po. Misko - Cacak

 

Sent from my PMP5770D using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Svaka cast prijatelju!

 

Mudar i pametan covek i nije sramota reci, dal ja ovo mogu da obuzdam i da vladam sa ovim?!

 

Sve je to ipak malo individaualno, ali zdravopametski je da se sa skutera od 50...125cm ne seda odma na motor od 500cm.

Jeste da je Suzuki miran, lagan i krotak motor u odnosu na druga cuda, ali svaka greska, gas... kocnica... kvacilo... moze skupo da se plati.

 

- Kupi ti masinu koja ti se svidja.

- Neka ti je neki drugar pretera ne odma kuci nego prvo kod majstora da je pregleda da li je masina sigurna za voznju.

- Pa tek onda kuci

- Pa neko da ti objasni kako radi sekvencijalni menjac na motorciklu

- Pa onda veliki parking VEZBA, kreni, 1.2.3.2.1.neutral i stani.

- Zatim vezba KOCENJE, sinhrono, prednja + zadnja!

- Zatim vezba, mokar asfalt i pesak uz ivicnjak.

- Zatim vezba rukovanja masom od 170kg! Da ti se ne nagne previse i ispustis iz ruku...

- Tek kad sve ovo prodjes, napustas parking, subota i nedelja posle podne kada nema saobracaja kreces koz grad.

- Vozis i osmatras, ne zaleces, kocis istovremeno sa obe kocnice, cuvas se peska i mokrog asfalta...

- Kad sastavis min 1-2.000 km po gradu, onda vezba sa suvozaciom!

- Posle 3-5.000 na Suzuki Gs si spreman za Avalu (sa suvozacicom).

 

Ako ovo ispostujes, videces koliko je zivot sa Gs-om lep i sa suvozacicom (naravno, bez nje, motor ti i ne treba).

 

Ja imam 53 godine, nemam oziljaka od lomova, imam Gs-a i naravno - SUVOZACICU!

 

P.s. pisem ti ovo i ko diplomirani inzenjer klasicnog masinstva na BGD fak

Sent from my PMP5770D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Pozdrav svim vozacima GS-a, ako neko zeli da postane vozac istog moze da pogleda oglas pa ako mu se svidja masina mozemo se nesto dogovoriti :) Cena nije fixna . http://www.polovniau.../suzuki_gs_500/

 

 

E, ovo lepo deluje. Izgleda domacinski ocuvano, a verovatno tako i vozeno.

 

Javicu mom sestricu iz Aleksinca, njemu se svidja GS.

 

Poz. Misko - Cacak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

naravno da se isplati uzeti, gume i pakne su potrosni materijal, glupo bi bilo ne uzeti dobar ocuvan motor samo zbog toga,

cena pakni ti je oko 2000din , a prednju gumu dobru polovnu mozes naci za 4-5000din, samo gledaj da nije starija od 2 godine i da ima dubinu sare minumum 4-5mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja