Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ne svidja mi se ova budzevina na linku, na fabrickom GS500F je mnogo bolje reseno, tj filter je tamo gde je i bio, a ovde su ge izmestili sa strane na na neki rollbar zakacili, to moze pri nekom nevinom padu da se sjebe i iscuri ulje, zariba masina, i ode sve u honduras... :staa2::(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Jel neko zaista misli da je pametniji/vispreniji od japanskih inzinjera koji su ozbiljno placeni za posao koji rade? :stabre:

 

Za vas ne znam, ali ja u zivotu ne bih kupio nesto sto je Perica budzio u svojoj radionici... :neznam: Tako da, ozbiljno porazmislite pre nego se bacite u ovakve igrarije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Gdje se nalazi taj sraf? Imao sam problema sa karburatorom, gasio mi se jedan klip, pa sam ga nosio na ciscenje...E sad moze li mi neko reci sta se sve moze stelovati u karburatoru i kako, posebno me zanima visina plovaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Pa to sto ti se jedan gasio na leru moze biti do sinhronizacije. Nivo goriva u soljicama stelujes da bude 2-3 mm nize od spoja soljice sa telom karburatora... Mada ne pipaj ti to nista da ne napravis jos gore :D Jer i mala neustelovanost moze da se odrazi losim radom motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Nije mi se gasio samo u leru vec i u voznji, ne vjerujem da je sinhronizacija, jer kad radi, radi fino, potpuno ujednaceno, ne moze se primjetiti nista, ali kad se ugasi klip to se naravno osjeti i na zvuku i na snazi i onda naravno dodje potpuno do gasenja. Majstor koji mi je cistio karburator kaze da mozda nije problem u njemu vec u ventilima, trebalo bi ih nastelovati mozda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Nije mi se gasio samo u leru vec i u voznji, ne vjerujem da je sinhronizacija, jer kad radi, radi fino, potpuno ujednaceno, ne moze se primjetiti nista, ali kad se ugasi klip to se naravno osjeti i na zvuku i na snazi i onda naravno dodje potpuno do gasenja. Majstor koji mi je cistio karburator kaze da mozda nije problem u njemu vec u ventilima, trebalo bi ih nastelovati mozda...

 

Zdravo,

 

Jesi li razmisljao elekltrici?

 

- Par NGK svecica je 600din.

 

- Pregledaj kablove i kape.

 

- Dodji i do bobina. Ima li korozije, losih kontakata ili se mozda neki kabal tare (guli) o ram?

 

- Stanje CDI-a? Konektori...

 

- Ima sa desne strane ispod pokolca davac pozicije radilice, mozda se popustio...?

 

Bitno je da ustanovis jel dovod goriva (suva svecica kada je odvijes sa ugasnulog cilindra), ili je eleketrika (mokra svecica kada se odvije (ako uspes dovoljno brzo da je odvies) tj. "baca li varnicu").

 

Ako se uvek isti cilindar gasi - ja tipujem na nesto oko paljenja! Ako ne, nije to ni karburacije, pre oko mehanike: razvod bregaste, ventili, kompresija, itd...

 

Motor kome ne radi jedan cilindar NIKAKO ne bi smeo da se vozi. Proces koji se dogadja u cilindru bez opaljivanja smese majstori zovu "ispiranje cilindra". Naime, zivo gorivo veoma intezivno spira uljni film sa cilindara i ostalih tarucih povrsina i dosta brzo moze da se osteti.

 

GS-500 jeste dvoklipni, redni, ali ne i paralelni dvocilindras. Naime, dve bregaste osovine mu omogucavaju nezavisno upravljanje ventilima dva cilindra, tako da za svaki DRUGI KRUG radilice opali po jedan cilindar! (slicano kao kod dvotaktasa). Genijalnost ovog Suzuki resenja - omogucava da motor i ovako male zapremine "puca od snage" i ima odlican obrtni moment i elasticnost (sasvim lepo vuce i na niskim obrtajima 2.500+).

 

Da predlozim jednu DOBRU PREVENTIVU za pouzdaniji rad GS-ovog sistema karburacije:

"Jednom godisnje u rezervoar goriva sipati aditiv za ciscenje INJEKTORSKIH sistema (jaca hemija od KARBURATORSKIH aditiva)"!

(ovo su reci jednog cuvenog cacanskog majstora za Kawe, a i za Suze je doktor)

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Provjerio sam kompletnu elektroniku, od svjecica koje su nove NGK, kupljene preko ebay, dosle iz Britanije, pa do bobina, takodje sve konektore, kupio juce i nov akumulator, samo nisam taj davac pozicije radilice, moracu i to vidjeti, nisam znao za to. A gasi se samo desni klip. Sutra vracam karburator, palim ga pa cu vidjeti kakvi su rezultati.

Hvala na savjetima, pozdrav! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Genijalnost ovog Suzuki resenja - omogucava da motor i ovako male zapremine "puca od snage"

Bas puca od snage, a sta onda reci za one koji imaju 100ccm vise a duplo vise ks? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Genijalnost ovog Suzuki resenja - omogucava da motor i ovako male zapremine "puca od snage"

Bas puca od snage, a sta onda reci za one koji imaju 100ccm vise a duplo vise ks? :neznam:

 

Pa ako uzmes u obzir godinu konstrukcije modela/agregata koja je '89-'90 jelda onda ova izjava ima smisla...plus mislim da je malo ne fer porediti twin i bilo koji drugi agregat sa cetiri cilindra jer je i Bandit 400 sa 100ccm manje jaci za skoro 10tak konja od GSa . Let's not mix frogs and grandmothers :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Ne mesaj ti babe i zabe. Broj cilindara nema veze sa snagom. Samo sam konstatovao da se ne slazem da gs500 puca od snage... Ali za svoju namenu i konstrukciju, dovoljno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Broj cilindara nema veze sa snagom.

 

Kojim onda vradzbinama onda objasnjavas snagu Bandita 400 ? ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Vradzbinama koje se nalaze u masini, glavi. mozda i bregastama.. Sta znam gde su mu sve izvukli vecu snagu, obrtaji, veci kanali u glavi, mozda i laksi klipovi, sta znam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Provjerio sam kompletnu elektroniku, od svjecica koje su nove NGK, kupljene preko ebay, dosle iz Britanije, pa do bobina, takodje sve konektore, kupio juce i nov akumulator, samo nisam taj davac pozicije radilice, moracu i to vidjeti, nisam znao za to. A gasi se samo desni klip. Sutra vracam karburator, palim ga pa cu vidjeti kakvi su rezultati.

Hvala na savjetima, pozdrav! :)

 

 

Zdravo,

 

- Probaj da zamenis mesta (ukrstis) levu i desnu BOBINU, da proveris da desna ne probija/prekida?

- Mozes li da probas sa drugim CDI (tranziistorskim paljenjem) sta se desava?

 

Poz.

 

 

P.S. "puca od snage" stavljeno pod znakom navoda - moze da se tumaci i kao stilska figura, cista poetika ili slepa zaljubljenost u GS-a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Jutros sam imao probnu voznju, napravio par kilometara, pomela me kisa, sve je bilo potpuno uredno. Izgleda ipak da je prljavstina u karuburatoru bila uzrok problema, moram ga testirati jos pa cemo vidjati sta ce biti. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Imate jos jednog clana GS ekipe 1moto3.gif

 

Zanima me samo, ako mi mozete preporuciti koje ulje da stavim u njega. Veliki broj osoba na sajmu mi je preporucilo umesto 10w40 (kao sto u manuel-u pise), da stavim 10w50 ili 15w50 zato sto je stariji motor. Inace motor je '94 god. I da li je potrebno onaj filter ispod rezervoara da promenim? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Ja koristim Motul 15/50 i do sad nisam imao problema a filter vazduha zameni jer ko zna kad je menjan.Imas iznad napisano gde mozes da kupis filter i koliko para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Razmisljao sam se da uzmem Bardahl ulje, kao i neki filter vazduha kod njih. Imate li predlog na sta jos da obratim paznju, sta jos da pregledam. Generalno, nista ne skripi, nista ne koci, lepo ide...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja