Jump to content

Moto Zajednica

Kada kupiti kineski skuter?

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskusni kinezi, pitanje je vrlo konkretno i jednostavno:

 

Kada kupiti nov kineski skuter - na kraju sezone tj van sezone ili cekati sajam i sajamski popust?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Ja sam se prošle godine raspitivao za nov Keeway u Novembru mesecu. Tada mu je cena bila snižena za 20%. Na sajmu su bili popusti, ali ne znam koliko u procentima.

 

Mada, gledajuci svoj licni primer, mislim da je bolje kupiti na prolece, jer tada skoro odmah mozeš da sedneš na njega i teraš. Ovako moraš ili da se dobro obučeš i kupiš neke zimske gume  :D ili da čekaš kraj zime, koji se obično oduži. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ako gledas polovnjake onda pratis pa sta ti ispadne povoljno pazaris. Na sajmu ima dosta popusta. konkretno za Sprint daju svake godine 15%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Imas tri opcije:

 

1. Kupiti sada sa popustima od 10 do 15%

2. Kupiti ga za sajam automobila u BG za isti, mozda i veci popust

3. Naci neki polovan i proci dosta jeftinije

 

Ja sam dosta razmisljao o prve dve opcije, mada me sada treca najvise privlaci. Ima ljudi koji kupe motore pa im dosade jako brzo i cim dodje zima prodaju ih, a malo su presli i u dobrom su stanju. Ja isto trazim Sprint Cross 50ccm i nasao sam par komada koji su presli od 600 do 3.600 km i dalje su pod garancijom i do 24.000 rsd jeftinije od ti cena novih sa popustom, samo naravno mors potrefiti neki koji nije sj##an ;D

 

A ako bas zelis novi, onda je sigurno bolje uzeti za sajam posto bi ti ovako veci deo zime samo skupljao prasinu u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala drugari.

 

Ja sam merkao Jonway explorer, sada je oko 105.000 i kako su mi rekli cena vise nece ici dole. Za sada.

 

Zato se i mislim, uzeti ga sada, pa po malo razradjivati do proleca (onako - skolski- rad u mestu, pa po malo na niskim obrtajima itd) ili cekati sajam.

Ono sto ne znam je da li oni (Jonway) daju neki sajamski popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Mislim da nasi prodavci imaju malo problem sto se tice cenkanja i spustanja cene. Par puta sam gledao motore koji stoje u salonu i skupljaju prasinu ali nasi prodavci nemaju nameru da spustaju cenu. Mislim da to nije bas normalno, jer motor koji su oni dovezli pre vise od godinu dana ne moze da ima istu cenu pogotovo sto stoji u salonu i svi ga cackaju i akaju.

 

@ Nele12 - Ako planiras da uzimas skuter uzmi ga sada dok jos imas fore da ga vozis. Ja moje motoce cekam da stigne, za nekih mesec dana cu ga imati. Taman se nadam da cu do tada da polozim voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala,

Dakle, da polako krenem u shoping...

 

@MajorSoul - Sta stize?

 

@Mozart junior - THX, sta cu, moram da ti verujem kad si tako recit!

 

A i nesto mi ovii ne deluju kao da bi se narocito isprsili za popus na sajmu. Mislim da je letos skuter bio 125.000 a sad 105.000, pa i to je nesto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Razmisli i o ovom, http://www.polovniautomobili.com/oglas628537/huatian_ht150t_15/ ,  nov je u salonu 110000din a i ovaj je nov sa godinu dana garancije jedino što je stajao u salonima i skladištima a i cena nije fixna već može pasti i dogovor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ma ni kada stoji nije bas dobro...kao oni sto su dolazili u Metro (neki dobar, neki nije jer se ne zna kako su i gde stajali). Sada je najbolje uzeti polovan, jer vidim da su vec sad pale cene...a za nov, mozda daju pupuste van sezone...ko zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

Razmisli i o ovom, http://www.polovniautomobili.com/oglas628537/huatian_ht150t_15/ ,  nov je u salonu 110000din a i ovaj je nov sa godinu dana garancije jedino što je stajao u salonima i skladištima a i cena nije fixna već može pasti i dogovor ;)

 

Hvala Grofe, ponuda je vrlo primamljiva ali ja bih nesto sa 16-icama.

Malo mi je cudno da za 4 godine predje samo 30-ak km.

Kapiram ja da je stajao u salonima itd ali da li je to uopste dobro za motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

@MajorSoul - Sta stize?

 

Stize mi Jonway Ranger 250cc. Taman polazem voznju pa ako bude srece da polozim iz prvu sto se kaze taman ce i motor stici. Samo se nadam da ce biti bar par lepih dana krajem oktobra da mogu malo da ga testiram :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

kad mi je stigao imao je 2-3 km a preostale sam ja napravio u lokalu, bez tablica  8) e sad jel mu škodilo što je stajao ili ne, neznam,mislim da nije jbg ko i svaka nova stvar pali, radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

kada? nikad?

 

 

na kraju sezone dobri su popusti za ove shto su stajali dve godine po kojekakvim magacnima

na pochetku sezone imacesh celu sezonu da da idesh u servis da ti menjaju shrafove i nespravne delove i sve ostalo shto je nocna mora pa mozda u decembru se malo i vozish bez servisa (svaki odlazak u servish u garantnom roku je od par do 45 dana bez motora skroz zakonski )

pa bolje u sred sezone jer mozda dobijesh svez sa broda ili ti fizichki najnoviji

 

e sad razmisli ako hocesh jeftin skut kupi FREE ako hocesh do 1000e kupi liberty/NRG/Aerox /SF2 u principu najbolji su italijani i najjeftiniji delovi plus free ide 50 uzbrdo a npr Keeway matrix kad mu se skinu sve blokade znachi nov iz salona uzbrdo ide 30-35 a na ravnom 60 ... ja volim kineske motore poshto rade zaboga , skuteri su katastrofa jer taj matrix je bio 1400e nov znachi ne pricham kakav je tresh tek onaj od 500eura nov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala Dutch,

Free i bilo sta od 50ccm mi nije interesantno, Dakle od 125 pa na vise (rado bi 150).

I jos nesto - tockovi 16".

Dakle Liberty ili novi Explorer, to mi je sada na nisanu.

 

Sajam je na prolece i idealno za voznju ali jeswnja kupovina znaci lagana razrada do proleca. Uh i dalje na muci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Ako imas A kategoriju i vise od 18 god, a nadam se da je tako, ni ne razmisljaj o klasi mopeda 50 ccm. Po novom i mopedi moraju imati uplaceno obavezno osiguranje, verovatno uskoro i godisnji tehnicki pregled kao motocikli. Tako je vec u regionu, registracija mopeda ostaje i dalje trajna, samo uz tu trajnu registraciju uvek treba imati u saobracajnoj dozvoli dodatne a vazece papirice. U slucaju da imas saobracajnu a nemas i te papirice, ... beri kozu na siljak. Za samo jos malo skuplju registraciju dobices laki motocikl, vrlo prohodan a bez napora kao moped. Moj savet bi bio 150 sa 16 coli tockovima, diskovima, sto veci ram... Preporucujem citanje teme o Sprint Exploreru 150 (koju ja najvise tovarim), primetices da najvise fale rasprave i kukanja o kvarovima. Malo je dugacko, ali pise i o drugim korisnim stvarima.

  Moment kupovine treba uloviti. Isplati se, ali ne mora obavezno biti tih rasprodaja. One se preduzimaju samo pod jacim pritiskom opstanka trgovaca, ili na sajmovima da se stimulise masovnija prodaja. Ja sam ulovio motocikl na sajamskom popustu u NS, ima i sajam u BG.

  Sta god odlucio, srecno, puno kilometara zadovoljstva!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Zadovoljstvo mi je da sam koristan, inace moram da se ogradim od bilo kakve veze sa trgovcima. U poplavi ponude a nemogucnosti kupovine zapadnog proizvoda, usao sam u rizik jeftine kupovine. Mnogi imaju isti strah od nesigurne investicije. Odlucio sam da od pocetka sve prikazem u javnost, i jednostavno svima predstavim kako bude. Da je bilo lose, tako bih i preneo u javnost. Osim motora, bitno je funkcionisanje uvoznika u servisima i delovima. Opisujem sve, cak i ton sluzbenka, naravno i sopstveni utisak. Moj Explorer je kupljen na rasprodaji, po nizoj ceni od tvoje spomenute, ali je i uvezen po kursu koji davno bese. Potpuno je nasumicni primerak, birao sam izmedju sivog i crnog, nista vise.

  Ponavljam iste zelje bez obzira sta odlucio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pa explorer po regularnoj ceni je oko 1000e ako se ne varam , tako da za te pare vec moze da se nadje chak i burgman , malaguty medison , jamaha 250 itd 2001 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd

pa explorer po regularnoj ceni je oko 1000e ako se ne varam , tako da za te pare vec moze da se nadje chak i burgman , malaguty medison , jamaha 250 itd 2001   

 

samo sto su burgman i medison sa malim tockovima a za Yamahu - nisam siguran bas sada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Koliko sam ja shvatio, covek nece polovnjaka.

Bolje mu je za pocetak da uzme nekog kineza i lepo doktorira na njemu skolsku voznju, jos plus ima garanciju na njega.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

garancija hahahha da ima garanciju samo josh da ima servis koji ce to da uradi odma , delove kod uvoznika koji ce da ih dostavi odmah , servisera koji se razume u to shto radi barem malo ... a ne da za sve se vataju zakona da 45dana je zakonski rok da se otkloni kvar u garanciji ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja