Jump to content

Moto Zajednica

Enduro/Cross za klinca?

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

:offtopic:

 

e, samo smo tebe pametnog cekali da nam ukazes na off topic, ko da mi to ne znamo sami :P

 

:moto3:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hallo! oatavite vase babe uz tarabe i natpise na njima! nego daj da se nadje neko resenje za jagerovog klinca,sto je mislim i naslov ove teme! :moto3:

matori magarci,stidite se!! :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Yamaha DT125 или КТМ LC2 125 за Јагеровог малог душу дао! Минарелијев агрегат који их покреће је јако растегљиве снаге. Уштројен (фабрички) има око 11 коња, а одређеним захватима се намуњи на преко 20 веселих коњића!

 

;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Bas jedan drugar ima DT-a 125 cak 86 godiste ali ide ko mazga moze da prati moju apriliu u svakom pogledu ... i ako je ova 20-ak konja jaca ... Izdrzljiv je zahvalan za odrzavanje ako ne full cross onda bi moj izbor bio DT sigurno :) KTM nevolim tako da nemogu da pricam ...Jedini problem kod ovoga je sto trosi 9 litara ... ali mislim da je prosezna za DT oko 5 ...A pogledaj i RX-a i to je dobar motor ... Prodajem svoj :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ljudi, daj oladite malo..dete ima 13-14 godina..jel uopšte klinac rekao da hoće motor ili ga kupuješ jer bi hteo da ti i dete vozi motor..? ja bih mu kupio bicikl. kakvih bre 125cc, ako već uzimaš, uzmi 50cc..šta, ima brzo da se navikne..pa neka se navikne i neka to traje..sad ušao u pubertet i odmah mu daj jači motor..i mislite da će samo da vozi u njivama..da da..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Istina ja sam stavio supermoto felne 3 meseca posle kupovine i krenuo :) ali i dalje umem da vozim po planini njivi i potoku :D ... Sad punim 15 i planiram da se selim u srednju u NS pa cu da se vratim na 50 cc posto nemam polozeno za 125 ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

ljudi, daj oladite malo..dete ima 13-14 godina..jel uopšte klinac rekao da hoće motor ili ga kupuješ jer bi hteo da ti i dete vozi motor..? ja bih mu kupio bicikl. kakvih bre 125cc, ako već uzimaš, uzmi 50cc..šta, ima brzo da se navikne..pa neka se navikne i neka to traje..sad ušao u pubertet i odmah mu daj jači motor..i mislite da će samo da vozi u njivama..da da..

 

Pa bas u tim godinama je bitno da ga usmeri ( dali hoce motor ili da gluvari sa drustvom i da ga drustvo uci sta hoce i sta ce da voli ) i da provodi sto vise vremena sa sinom. Ja sam sa mojim klincem vozio, pricao i provodio po 6 - 7 sati i subotom i nedeljom na stazi, bregu u zadnje dve godine bar 40 vikenda godisnje i mislim, a i ispalo je tako da je to bio pravi potez. I sve to na OBOSTRANO zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa bas u tim godinama je bitno da ga usmeri ( dali hoce motor ili da gluvari sa drustvom i da ga drustvo uci sta hoce i sta ce da voli ) i da provodi sto vise vremena sa sinom. Ja sam sa mojim klincem vozio, pricao i provodio po 6 - 7 sati i subotom i nedeljom na stazi, bregu u zadnje dve godine bar 40 vikenda godisnje i mislim, a i ispalo je tako da je to bio pravi potez. I sve to na OBOSTRANO zadovoljstvo.

 

Upravo su ovo moja razmišljanja! Svaka čast, TT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Hteo bih mom sinu koji u maju puni 13 godina za rodjendan kupiti neki motor, pa da polako i na vreme uđe u ovaj predivni svet motora :)

E sad, veliko pitanje je ŠTA mu kupiti? Iskustva sa motorima za decu nemam uopšte, te bi mi vaši saveti ovde mnogo pomogli.

 

Ovo bi mu bio prvi dvotočkaš, te ne bih za početak kupovao ni nešto skupo, niti prejako. Kad malo stasa i "udje u fazon" i, naravno, ako mu se sve to uopšte dovoljno i dopadne, išli bi na neki bolji/jači model.

 

Gledao sam neki polovni KTM sx65 i on mi se dopada, ima dosta video materijala na Youtube kako klinci pilaju :) Da li je ovo dobar izbor, ili savetujete nešto drugo? Šta ima za što manje para, a da bude odgovarajuće? :)

 

Unapred hvala na odgovorima i sugestijama!

Ako nisu premali, a pojave se i vece verzije :moto3::zdravo:

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/tomos-mc-50-oglas-5344/

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/tomos-cross-50-oglas-4708/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mislim da nije pametno razmisljati o ovako slabom enduro motoru. Moze se desiti da motor na nekom usponu nema snage da ga iznese do kraja i da tu klinac stane a mozda cak krene u nazad i padne ne svojom greskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

SpaVe, lepo je, ali nedostižno za sada :D

 

Ninja, ovaj mali Tomos je EXTRA. Mislim da bi mu taman i legao, a nije ni nešto posebno skup! Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

pozdrav druze,moj sinak ima 11 god.,nasli smo u temerinu orion ,velicine kao taj tomos jesenas je bio 45000 nov i to je cinimi se 125 kub,vozio je onog malog kineza tako da se ispraksovao super posto je to malo sranje islo 50,tako da cemo da uzmemo orion za te pare nek ga skrja bas me briga,a gledao sam i te tomose u n.sadu kod perasa ali su bili skupi i tu imas 2 velicine,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6350 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma kakav kinez, uzimaj tomosa za te male pare i uzivancija. Delova za njega na svakom koraku i dzaba su, cik da vidim gde ces da nadjes deo za Oriona kad crkne i ako nadjes koliko ces da cekas na njega "dok ga porucimo".

Sem toga Tomos je jako prosta masina gde ce malisan moci i sam nesto da popravi, unapredi, sve u skladu sa njegovim interesovanjima (turpijanje, poliranje kanala itd) i sam ce moci da odrzava motor, sto ce mu svakako koristiti u buducem zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

SpaVe, lepo je, ali nedostižno za sada :D

 

Ninja, ovaj mali Tomos je EXTRA. Mislim da bi mu taman i legao, a nije ni nešto posebno skup! Hvala!

Nema hvala - kupuj detetu ! :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

ako ti klinac do sada ni je krao afriku onda ga motor ne interesuje

tti najbolje pznajes svoje dete sta misli i sta hoce pusti ga nek sam odluci

samo jedno zapamti takmicarski krosic nikako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

ako ti klinac do sada ni je krao afriku onda ga motor ne interesuje

tti najbolje pznajes svoje dete sta misli i sta hoce pusti ga nek sam odluci

samo jedno zapamti takmicarski krosic nikako

Razlog ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4888 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05 KTM RFS

Japanca,Talijana, Austrijanca, nikako Kineza,Tomosa i ostale lakrdije.

Ako smo mi ucili na APN ... ne moraju i nasa deca !!!

Ja sam nasledio sa 14 god CZ 250 motokross sa 36 ks. Niko nije mogao da me stigne ali samo pod uslovom kad ga upalim, jer me je gurala cela ulica.

Mislim da 125 ccm ,DT, KDX, TS,CRM, RX, EXC je prava mera. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

kazi koliko je visok i tezak, takodje i tvoju i gocinu visinu, nemoj da mu kupis tori kros pa da mu samo tockic viri iz dupeta. ili nesto na sta ce se naredne dve godine penjati lotrama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja